Guild Ball: Kick Off! (Mat Hart, Richard Loxam)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Michał M »

Dzięki. Dzisiaj się zdziwiłem, bo okazało się, że u mnie w mieście podobno gra w to z 5 osób (to więcej niż w Netrunnera!) i będzie miał kto mnie uczyć.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Michał M »

Pierwsze wrażenia z grania w Guild Ball; http://metodymarnowaniaczasu.blogspot.c ... zenia.html
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: bolos13 »

Gral ktos moze w Blood Bowla i Guild Balla i moze podzielic sie swoimi spostrzezenianiami? Coz jest ciekawsze?
Z recenzji i gameplayow podoba mi sie w Guild Ballu system miarek jak w bitewniakach (jestem prostym planszowkowiczem), pytanie jak z mechanika, balansem i wplywem zmiany zawodnikow w zespolach? Jest pole do strategicznego popisu i obmyslania wymyslnych taktyk czy raczej nie?

Jestem dosc mocno zainteresowany tym tytulem, zatem kazda opinia sie przyda :)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Michał M »

Raport z ostatniego meczu w Guild Balla: http://metodymarnowaniaczasu.blogspot.c ... ecz-1.html
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: bolos13 »

Zlamalem sie i zakupilem Kick Off'a. Jak narazie 3 meczyki za mna. Jest to moja pierwsza przygoda z systemem figurkowym z miarkami i musze przyznac, ze bardzo mi sie to podoba. Opcji cala masa, zarowno w robieniu combosow jak i doboru druzyny (juz do Kick Off'a mozna sciagnac i dodrukowac dwie postacie weteranow pasujace do modeli). Decyzji do podjecia podczas meczu jest co nie miara, jednak po mimo tego zasady sa dosc proste i przyjemne, a mecze sie w ogole nie dluza. Dodatkowo dzieki filmikom z Watch It Played bardzo latwo mozna przyswoic zasady.
Co do druzyn w podstawce to jest miodzio. Na ten moment wygrywaja u mnie kamieniarze, gdyz maja wiekszy potencjal do grania pilka, a podania nad glowami przeciwnikow i wiraze Flintem daja superanckie doswiadczenie :). Browarnicy tez wydaja sie fajni, acz szczerze to jeszcze nimi nie rozegralem pelnego meczu, wiec ciezko sie wypowiedziec, choc od razu widac, ze maja zupelnie inny styl gry (duzo KnockDownow, kontrola + silowe rozwiazania podrasowane alkoholem i buffami).

Ogolem czekam na wiecej, koncze malowanie druzyn i zaczynam tworzyc jakies przeszkody do boiska, bo narazie meczyki tylko na pustym polu.

ps. Jakby ktos z Wroclawia gral gdzies regularnie i szuka osob do ligi (widzialem ze jest taka opcja). To niech da znaka.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: misioooo »

Ktoś, kto więcej pograł w Guild Balla może się wypowie jak to jest z...
Drużyna silna, nastawiona na walenie po łbach ponoć ma zawsze przewagę (chyba, że gra vs podobna drużyna)... Jak już dopadnie piłkę, to "słabszym" jest ponoć bardzo trudną ją odebrać.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Michał M »

misioooo pisze:Ktoś, kto więcej pograł w Guild Balla może się wypowie jak to jest z...
Drużyna silna, nastawiona na walenie po łbach ponoć ma zawsze przewagę (chyba, że gra vs podobna drużyna)... Jak już dopadnie piłkę, to "słabszym" jest ponoć bardzo trudną ją odebrać.
Czy ja wiem? Dobrzy strzelcy z reguły mają swoje sposoby na odebranie piłki oraz oddalenie się od agresora.

Na przykład Flint: Close Control pozwalające zignorować pierwsze oderbanie piłki, Dodge naq 4'' pozwalający uciec.

Midas: Dodge na 2'', możliwość podbicia cechy KICK do 4/10'', a DEF do 6+, Teamwork za darmo, w praktyce możliwość strzelania do bramki z 24''.

Vitriol: zasięg 2'', możliwość zrobienia Push i Dodge (w dodatku za Momentum) albo włączenia Clone i zignorowania kolejnego ataku (po którym wolno jej zrobić Dodge).

Velocity: Close Control, Dodge na 2'', DEF na 5+ (z możliwością zwiększenia do 6+ dzięki Nimble), Reanimate (raz na turę kiedy życie spada do zera, zawodnik nie schodzi z boiska, zamiast tego pozostaje na nim z 3 punktami życia).

Nie widziałem jeszcze Rybaków, ale jako drużyna nastawiona głównie na kopanie też pewnie mają sporo ciekawych rzeczy.

Ponadto dzięki mobilności strzelcy z reguły mogą trafiać do bramki przeciwnika nawet z bardzo daleka. Gol daje 4 punkty, zdjęcie przeciwnika z boiska tylko 2. Jasne, tacy Rzeźnicy mogą robić to kilkukrotnie w ciągu jednej rundy i trzeba myśleć przy odbieraniu im piłki, ale nie zauważyłem, żeby ci bijący mieli przewagę. Z drugiej strony, grałem dopiero kilkanaście razy, mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Michał M »

Kolejna relacja z meczu w Guild Balla, tym rdrużyny z Kick Offa!: http://metodymarnowaniaczasu.blogspot.c ... cz-11.html
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: bolos13 »

Prawie juz skonczylem malowanko teamow z Kick Off'a zatem kilka fotek:

Walka na boisku z niedokonczonymi przeszkodami:
Spoiler:

Mason's Guild (nieskonczony Flint):
Spoiler:
Brewer's Guild (nieskonczony Spigot i Friday):
Spoiler:
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Michał M »

Jak widzę dzieje się, tylko ciągle mało nas...
Wariat
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2017, 09:29

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Wariat »

Muszę powiedzieć że nie spodziewałem się że jest jakaś "scena alternatywna" GB, oczywiście "alternatywna" tylko ze względu na to że do tej pory nic o niej nie wiedziałem.
Przechodząc do rzeczy- Guild Ball ma się całkiem nieźle, na zachodzie gra w to całkiem sporo ludzi, a w Polsce jest kilka miast w których gra krąży, przede wszystkim wśród bitewniakowców. W Krakowie i Poznaniu jest po kilku graczy (nie byłem, więc ciężko mi podać dokładną liczbę), w Warszawie na pewno regularnie grających jest 10 osób, w tym także i ja. W sobotę 27.04 w Gentleman's Club na Długiej gramy turniej, można wpaść i zagrać albo po prostu obejrzeć. Gramy też zwykle we wtorki i czwartki od 17.

Pozwolę sobie podlinkować kilka stron na których zwołuje się społeczność Guild Ball w Polsce
Grupa (niestety niepubliczna) na facebooku
Twitter Guild Ball Poland
Dział Guild Ball na forum Warmachiny

Oprócz tego gracze z Polski już są notowani w rankingu rankingu światowym GB, a także zgłosiliśmy drużynę na Drużynowe Mistrzostwa Świata w GB.

Postaram się regularnie wpadać na forum i linkować wydarzenia z Warszawy i nie tylko.

EDIT: W Polsce mamy kilku graczy angielskojęzycznych, więc duża część rozmów i cały twitter jest po angielsku, wychodząc z założenia że i tak większość z nas ten język rozumie. Przy stole obowiązuje polski, więc nie trzeba się bać :wink:
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: bolos13 »

Dzieki za linki.
Juz nawet widze jest grupa na FB dla wrocka:
https://www.facebook.com/groups/544751559058673/
Wariat
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2017, 09:29

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Wariat »

Taki pakiet informacji o turniejach:

29.04 w Warszawie w GC, zapisy od 9.00, ruszamy o 10
6.05 w Krakowie w sklepie Vanaheim, start 10.30
14.05 w Zabrzu, pub Smocze Oko, zapisy od 9
28.05 w Warszawie Witness Me!, w GC

5.05 startujemy pierwszą Big League w Warszawie
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: misioooo »

Mam i ja...
Spoiler:
I pytanie - ktoś może robił PL wersje kart do tego startera? Bo nie wiem czy nie będę dublował czegoś, co już jest ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Wariat
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2017, 09:29

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Wariat »

Nic mi nie wiadomo o kartach PL. Rzadko kiedy tłumaczenia takich gier na polski wychodzą dobrze, ale próbować można.
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: bolos13 »

Napewno nie bedzie.
Zreszta tam nie ma prawie tekstu....
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: misioooo »

bolos13 pisze:Napewno nie bedzie.
Zreszta tam nie ma prawie tekstu....
Jest tekst - wszystkie "Character Play", Heroici, legendary i pasywne - czyli clue całej gry jest tekstem pisane i złe zrozumienie jakiejś umiejętności może psuć zabawę. Co prawda wszystko jest jawne i jak przeciwnik zna angielski może wyjaśnić... Ale kto to spamięta? Może po kilkunastu grach tą samą drużyną...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: misioooo »

I pierwsze dwa meczyki za mną :) Wszystko za sprawą kolegi "ze środowiska", który mnie odwiedził w minioną sobotę, zagrał, piwa się napił i na grillu, nieplanowanym został do nocy ;)
Pierwszy - treningowy, 3vs3, do 6 punktów. 6:4 dla browarników (mój team).
Drugi - pełna gra, 6vs6, do 12pkt. I wynik 12:8 dla browarników (znowu ja). Co fajne - strzeliłem 3 gole, a przeciwnik (Masoni) jednego + 2 nokauty :)

Gra bardzo przyjemna. Bazowe zasady proste. Wymaga zdecydowanie ogrania drużyny - sporo unikalnych umiejętności, zagrywek i synergii między postaciami - łatwo o tym zapomnieć w ferworze kopaniny.
Spoiler:
Dla mnie gra świetna, dynamiczna i wymagająca móżdżenia, taktyki i strategii! Zdecydowanie fajniej mi się gra w Guildballa niż w Bloodbowla figurkowego.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Michał M »

Witamy w klubie!
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: guslarz »

misioooo pisze:I pytanie - ktoś może robił PL wersje kart do tego startera? Bo nie wiem czy nie będę dublował czegoś, co już jest ;P
Na Fejsie https://www.facebook.com/groups/1153461158026127/ powstała mała inicjatywa tłumaczenia GB. Jeżeli chcesz skorzystać lub pomóc zapraszam. Na chwilę obecną Kick Off jest w fazie mocno zaawansowanej.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: misioooo »

guslarz pisze:
misioooo pisze:I pytanie - ktoś może robił PL wersje kart do tego startera? Bo nie wiem czy nie będę dublował czegoś, co już jest ;P
Na Fejsie https://www.facebook.com/groups/1153461158026127/ powstała mała inicjatywa tłumaczenia GB. Jeżeli chcesz skorzystać lub pomóc zapraszam. Na chwilę obecną Kick Off jest w fazie mocno zaawansowanej.
To ja na Fejsie pomagam z engami :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: guslarz »

:D Na Fejsie masz trochę inną ksywkę :D i to mnie zmyliło :D
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: gregos »

Na Fejsie https://www.facebook.com/groups/1153461158026127/ powstała mała inicjatywa tłumaczenia GB.
Świetna wiadomość, bo właśnie nosiłem się z zamiarem kupienia podstawki. Potem zapewne dołączą jeszcze inne gildie. :)
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: guslarz »

Czekam do niedzieli na poprawki. Jeżeli nie będzie ich wiele to na poniedziałek powinienem przygotować wersje do druku. Inne gildia są w przygotowaniu ... kolega tłumaczy inżynierów a ja pewnie wezmę się za rzeźników lub grabarzy jak przetłumaczę "Wiedźmę z bagien" do Malifaux. Gra jest bardzo dobra ... no chyba że się nie lubi meczów.

AKTUALIZACJA
Wersja do druku już dostępna. Zapraszam na fejsbukową grupę.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: gregos »

Czy możesz udostępnić wersję do druku gdzieś poza fakebook?
ODPOWIEDZ