An Infamous Traffic (Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

An Infamous Traffic (Cole Wehrle)

Post autor: misioooo »

An Infamous Traffic
Obrazek

Instrukcja po angielsku

Zdjęcia planszy:
Spoiler:
Kolejna gra Cole'a Wehrle (po Pax Pamir), która trafia z automatu na mój radar. Mechanika zgoła inna (kostki), na 100% będzie ociekała tematem i klimatem...
XIXw. Chiny. Handelek opium kwitnie... W opisie na bgg Cole użył zwrotu "An Infamous Traffic is a brutal economic board game for two to five souls brave enough to conduct the opium trade in the fracturing political landscape of 19th century Qing China." I to brutal może takie być patrząc na Pax Pamir. Znowu spanie na podłodze i koledzy, którzy przestają nimi być...

Plansza wygląda fajnie, takie retro stylizowane:
Spoiler:
Gra ma być z gatunku ekonomicznych z dużą dozą interakcji...
Spoiler:
Czekam z niecierpliwością i pewnie wciągnę niczym dobre... opium :)

Z tego co wyszukałem i się domyślam - gra będzie miała kostki, planszę i 176 żetonów. Główna mechanika oparta o losowanie/dobieranie żetonów i turlanie.

Cole również pracuje nad inną grą - John Company. W swoich pracach wykorzystuje również komputer - do symulacji rozgrywek :) Więc śmiało można powiedzieć, że gry testuje setki/tysiące razy.

Krótka historia jak autor wykombinował tę grę
Ostatnio zmieniony 19 paź 2016, 11:15 przez misioooo, łącznie zmieniany 8 razy.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Deem »

No dobra, Tai Pan w dłoń i czekamy :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: magole »

Dzięki, zapowiada się interesująco :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: misioooo »

Znalazłem taki mini pamiętnik autora z tworzenia tego tytułu: KLIK
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
istvankohany
Posty: 27
Rejestracja: 12 sty 2011, 09:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: An Infamous Traffic

Post autor: istvankohany »

Do zamówienia tylko ze sklepu wydawcy, gra nie trafi do normalnej dystrybucji: info od właściciela Hollandspiele. Zamówienie zbiorowe? :-)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: misioooo »

istvankohany pisze:Do zamówienia tylko ze sklepu wydawcy, gra nie trafi do normalnej dystrybucji: info od właściciela Hollandspiele. Zamówienie zbiorowe? :-)
Jestem za, ale może jakiś nasz sklep kupi kilka sztuk...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: misioooo »

Info sprzed chwili od wydawcy:
We expect to be taking orders in about two or three weeks. We're still working on the exact pricing, but it's likely to be around $45-$50.
Trochę drogo, ale z drugiej strony żetony wycinane laserowo i druk "na żądanie"... I tak chyba lepiej cenowo to wypada niż gry VPG ;)

Również mam info od Cola Wehrle - zasady są składane i obrabiane graficznie i lada dzień powinny być zamieszczone na bgg. Zajmę się spolszczeniem :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Toomek »

Ja bardzo chętnie również łyknąłbym własną kopię. Temat ciekawy, a ilość wykresów i wykresików powoduje u mnie przyjemne mrowienie w łydkach.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: misioooo »

Toomek pisze:Ja bardzo chętnie również łyknąłbym własną kopię. Temat ciekawy, a ilość wykresów i wykresików powoduje u mnie przyjemne mrowienie w łydkach.
Żebyś się nie zdziwił... To jest gra, której zasady tłumaczysz 10min. Pewnie jak to u Cole'a - gra będzie działa się nad stołem i na zasadzie interakcji między graczami, z nie "mechanicznie".
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Toomek »

Łatwość zasad to akurat dla mnie zawsze plus ;). Gra nad stołem... raczej też. W każdym razie, jeżeli mechanika będzie elegancka i związana z tematem (cecha, którą chyba cenię w tym hobby najbardziej) to gra z automatu jest dla mnie interesująca.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: misioooo »

Toomek pisze:Łatwość zasad to akurat dla mnie zawsze plus ;). Gra nad stołem... raczej też. W każdym razie, jeżeli mechanika będzie elegancka i związana z tematem (cecha, którą chyba cenię w tym hobby najbardziej) to gra z automatu jest dla mnie interesująca.
Grałeś w Pax Pamir? Pax Porfiriana?
Porfiriana autorstwa Phila Eklunda. Mocno złożona, mnóstwo zależności. Typowy "engine building", ale tematyczny bardzo.
Pamir to taki spin-off porfiriany. Inna tematyka, podobna tylko mechanika, sporo mniej zawiłości mechanicznych i mnóstwo "gry nad stołem". Do tego w pudełeczku 10x10cm tyle jadu i nożów do wbijania w plecy, że Gra o Tron to dobranocka dla dzieci, a Spartakus wygląda niczym smerfy przy Punisherze ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Toomek »

Właśnie niestety nie :(. Bardzo chętnie się kiedyś do tego przysiądę (kupić, raczej nie kupię bo gram głównie w dwie osoby). Akurat przy tytułowej grze dylematu zakupu raczej nie mam bo (szeroko pojęty) dalekowschodni kolonializm to tematyka, którą sobie szczególnie ukochałem. A symulacja kompanii handlowych z tegoż okresu musi być z założenia mocna - bo sam handel opium i wynikłe z tego konflikty są wyjątkowo mroczne.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: misioooo »

Toomek pisze:Właśnie niestety nie :(. Bardzo chętnie się kiedyś do tego przysiądę (kupić, raczej nie kupię bo gram głównie w dwie osoby). Akurat przy tytułowej grze dylematu zakupu raczej nie mam bo (szeroko pojęty) dalekowschodni kolonializm to tematyka, którą sobie szczególnie ukochałem. A symulacja kompanii handlowych z tegoż okresu musi być z założenia mocna - bo sam handel opium i wynikłe z tego konflikty są wyjątkowo mroczne.
Pax Pamir wg najnowszych "living rules" działą jak najbardziej OK na dwie osoby. Podstawa to grać wariant "honeymoon" i wygrywa się dopiero po dwóch dominacjach z rzędu. Oczywiście gra zyskuje duuużo przy szerszym składzie, ale na 2 też jest jak najbardziej OK.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Toomek »

misioooo pisze: Pax Pamir wg najnowszych "living rules" działą jak najbardziej OK na dwie osoby. Podstawa to grać wariant "honeymoon" i wygrywa się dopiero po dwóch dominacjach z rzędu. Oczywiście gra zyskuje duuużo przy szerszym składzie, ale na 2 też jest jak najbardziej OK.
No i mnie namówiłeś :D. Już na trzecią grę. Niestety (dla mojego portfela) Twoje rekomendacje są ZBYT dobre :).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: misioooo »

Toomek pisze:
misioooo pisze: Pax Pamir wg najnowszych "living rules" działą jak najbardziej OK na dwie osoby. Podstawa to grać wariant "honeymoon" i wygrywa się dopiero po dwóch dominacjach z rzędu. Oczywiście gra zyskuje duuużo przy szerszym składzie, ale na 2 też jest jak najbardziej OK.
No i mnie namówiłeś :D. Już na trzecią grę. Niestety (dla mojego portfela) Twoje rekomendacje są ZBYT dobre :).
Najpierw zagraj, potem kupuj. Zresztą Pamir kosztuje coś około 100zł chyba więc to nie jakaś tragedia... Jakbym cię namawiał na Darkest Night z kompletem (4) dodatków za 800zł - to by bolało ;P
Do Pax Pamir na Essen będzie dostępny dodatek zmieniający dosyć mocno rozgrywkę i nadający "mapie" i poszczególnym lokacjom na niej indywidualny charakter. Będzie też premiera Pax Renessaince - podobna mechanika, ale gra zgoła inna tematycznie. Tylko Renesans z tego co czytałem nie koniecznie będzie tak dobrze działał na 2 osoby.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: misioooo »

W pierwszym poście dodałem link do oficjalnej instrukcji - już jest dostępna :) Wygląda dla mnie miodowo! Pewnie kiedyś przetłumaczę, ale na razie mam na tapecie inne tytuły do spolszczenia instrukcji...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 954
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Bart Henry »

Z reguły nie kupuję niepolskich wydań, ale ta gra zapowiada się świetnie i bez dwóch zdań musi trafić na mój radar. Szkoda, że nie będzie typowej dystrybucji.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: BartP »

Nie byłem w stanie przedrzeć się przez instrukcję, prawie nic nieopisane, brak przykładów. W ogóle nie ogarniałem, o co chodzi, a aż tak mi nie zależy na tej grze, by wgłębiać się za mocno. Jeśli czytam jakiś fragment dwukrotnie, patrzę na obrazki, nazwy elementów do porównania i nadal nie ogarniam, co jest gdzie kładzione i po co, to znaczy, że instrukcja jest źle napisana i spada gra z radaru. Może ktoś kiedyś nagra jakiś filmik i się coś rozjaśni, ale na razie pa pa.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: misioooo »

I ruszyła sprzedaż! Pierwszy nakład mocno ograniczony, kolejny (jak ten się wyprzeda) minimum miesiąc później...
https://hollandspiele.com/products/an-infamous-traffic
Ktoś chętny na zamówionko?

@BartP ciekawe... Ja zacząłem instrukcję tłumaczyć i mi się ładnie mechanika zazębia. Co prawda jest w tym dokumencie mnóstwo fluffu historycznego, ale dla mnie to nie problem (choć epoki i tematu nie znam). Każda potwora znajdzie swego amatora ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Smerf Maruda »

Czy ktoś jest zainteresowany zamówieniem tej gry z Hollandspiele? Można by się podzielić kosztami wysyłki.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Deem »

Smerf Maruda pisze:Czy ktoś jest zainteresowany zamówieniem tej gry z Hollandspiele? Można by się podzielić kosztami wysyłki.
Jak wygląda koszt wysyłki wraz ze wzrostem zamawiających?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Smerf Maruda »

Nie wiem, spytałem się pani. Jak odpowie, dam znać.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: An Infamous Traffic

Post autor: mauserem »

Smerf Maruda pisze:Czy ktoś jest zainteresowany zamówieniem tej gry z Hollandspiele? Można by się podzielić kosztami wysyłki.
Jak będzie coś wiadomo - chętnie poznam szczegóły.
Tematyka bardzo mnie pociąga :mrgreen: - a autor ciekawy, pomysły ma nietuzinkowe.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Smerf Maruda »

Przesyłka jednej gry--jak się kiedyś pytałem--miała mnie kosztować $21.

Zapytana wczoraj, pani podesłała zestawienie:
  • Up to 2 LB - $21
    3-4 LB - $35
    5 LB - $45
    6 LB - $55
    7 LB - $65
    8-15 LB - $75
Trzy gry--zgaduję--$45/55.

Ja bym chciał zamówić. Potem mogę rozesłać po kraju. Płatność z góry. Ewentualny VAT + cło--później.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Deem »

Ja się piszę.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ODPOWIEDZ