Ice Cool – łotewska gra w pstrykanie pingwinów

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5829
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Ice Cool – łotewska gra w pstrykanie pingwinów

Post autor: KubaP »

https://boardgamegeek.com/boardgame/177524/ice-cool

Pstrykanka z take that i bardzo fajnym pomysłem na wykorzystanie pudełka (a właściwie pudełek) do stworzenia planszy.

Szybkie, zabawne, proste i nie tylko zręcznościowe.

Videorecenzja od Board Game Girl.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Ice Cool – łotewska gra w pstrykanie pingwinów

Post autor: rattkin »

To czy Flick'em Up? Wygląda na to, że tutaj rozgrywka jest bardziej predefiniowana, ale jest więcej przestrzeni na trickshots.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Ice Cool – łotewska gra w pstrykanie pingwinów

Post autor: ariser »

rattkin pisze:To czy Flick'em Up?
Przyłączam się do pytania. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Ice Cool – łotewska gra w pstrykanie pingwinów

Post autor: misioooo »

Obie. I mamy Flick'em Cool! Gra o takim cool tytule musi być mega fajna :twisted:
Kowboje tańczący na lodzie... Pingwiny strzelające na pustyni... Czego chcieć więcej?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5829
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Ice Cool – łotewska gra w pstrykanie pingwinów

Post autor: KubaP »

rattkin pisze:To czy Flick'em Up? Wygląda na to, że tutaj rozgrywka jest bardziej predefiniowana, ale jest więcej przestrzeni na trickshots.
Nie grałem we Flick'em Up. Ale w Ice Cool miejsca na trickshoty jest naprawdę sporo. Z drugiej strony, w Ice Cool masz jedną planszę zrobioną z 5 modułów – możesz nimi dowolnie obracać jak chcesz, ale liczba tych kombinacji jest z pewnością ograniczona przez umiejscowienie drzwi. We Flick'em Up chyba możesz grać, gdzie chcesz, nie?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Ice Cool – łotewska gra w pstrykanie pingwinów

Post autor: BartP »

Grałem raz. Popstrykałem chwilę, ale wystarczy mi ta jedna rozgrywka, nic w tym imo ciekawego. Pewnie niektórzy to zmasterują, ja tam pstrykam, odbija się od ściany, wpada do następnego pokoju, super udało mi się zdobyć kolejną rybę. W następnym ruchu przeciwnikowi udało się mnie dotknąć, buuu stracę punkt. I tak przez całą grę.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Ice Cool – łotewska gra w pstrykanie pingwinów

Post autor: rattkin »

W Flick'em Up mogę grać gdzie chcę i niby to konfigurować przestrzeń, ale to konfiguracja "miękka", bo przez wszystko i tak można przestrzelić i przesunąć. Całość sprowadza się do celnego pstryknięcia prosto - z im większej odległości, tym lepiej. Jest tam wiele scenariuszy, ale żaden nie zmienia właściwie rozgrywki. Ograniczenie planszy jakoś mi specjalnie nie przeszkadza, o ile jest z tego dobra gra.

Nie dostarłem ostatecznie do wiadomości, czy ta gra jest dostępna na Essen. Wiem, że wydaje to lautapelit.fi, ale oni swojej edycji tam nie wiozą. Widziałem też w spisie jakiegoś innego wydawnictwa, ale nie wiem jaka wersja językowa. Sam Healey z DT polecał kupić na Essen, co oznaczałoby, że jednak będzie.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Ice Cool – łotewska gra w pstrykanie pingwinów

Post autor: rzaba »

Gra była dostępna na UK Games Expo i do tego ostro promowana na wielkim stoisku. Gralismy z dzieciakami i było fajnie, chciały kupić od razu (ale moje dzieci wszystko chca kupić), potem zagralismy jeszcze raz i bylo OK. Trzeciego dnia juz nie wspominaly o grze. To jest fajna gra ale zdecydowanie nie widze ogrywania tego tytułu dłużej. Szybki filerek ale za te cene (na UKGE 30 funtow, niby w promocji) oferowal za mało. Fajne do pogrania na konwentach...
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5829
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Ice Cool – łotewska gra w pstrykanie pingwinów

Post autor: KubaP »

Oryginalny, łotewski wydawca będzie miał EN: https://boardgamegeek.com/geeklist/1935 ... tem4804644, stoisko 1-F139.
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: Ice Cool – łotewska gra w pstrykanie pingwinów

Post autor: medicus »

Z punktu widzenia gracza i ojca:

Pierwsze wrażenie COOOOL!
PO 3 min pstrykania cool
PO 5 ice
po 7 ICE tylko ICE
Co za potężne rozczarowanie. Dorosłemu nudzi się po 10 minutach
a dla dzieci te triki z pstrykaniem są zdecydowanie za trudne.
W gronie dorosłych nie dokończyliśmy. Dzieci będą się frustrować, bo nawet przesunięcie pingwina po linii prosto żeby przeleciał przez drzwi jest dość trudnym zadaniem.

Tam chyba powinno być z 10 wariantów różnych gier (scenariuszy) żeby to nie było takie wtórne
I to punktowanie - ciągniesz losowo karty z punktami. MOgę wygrać każdą rundę, a i tak przegram jak mi nie podejdzie karta.

Zdecydowanie gra, która robi doskonałe pierwsze wrażenie, a potem entuzjazm leci z wysokości i boleśnie rozbija się o lodowisko
A jeszcze później przypominasz sobie ile to kosztowało...
Uwielbiam PitchCar, dobrze bawię się przy Flick'em up. Tu pomysł skończył się na gibających figurkach i łączeniu pudełek.
5/10
ODPOWIEDZ