UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: piton »

mam prośbę:
jak ktoś ma numer telefonu(telefonów?) do naszego "kolegi" to proszę o info na PW.
Otrzymałem propozycję kupna gier, w znanym każdemu stylu. Chciałbym zweryfikować jegomościa.
tutaj ciekawostka - teraz całkiem nowe dane!

na marginesie: ponad rok temu, również sprzedałem "koledze" trochę gier (wtedy rozkręcał biznes). Sprzedawałem gry od kolegi (grzecznościowo), wiec nie miałem problemu z dłuższym czasem wpłaty, ale mnie to irytowało. W końcu jak chce coś kupić to mam kasę, prawda? Oczywiście po drodze tłumaczenia to i tamto, nawet przez telefon rozmawiałem i sporo czekałem... Po tym wątku dowiedziałem się z kim handlowałem.
Straszny krętacz.
pewnie wiele osób nie wie ile gier sprzedało temu misczowi, żeby sobie przyrobił ze 20zeta.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: DEATHLOK »

Czy myślicie, że on działa też w innych branżach ?

Bo na takich planszówkach są małe pieniądze, na takich sprzętach elektronicznych używanych mógłby dostawać już dużo więcej - bo przecież on pieniędzy najczęściej nie musi wykładać
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Turnavine

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Turnavine »

DEATHLOK pisze:Czy myślicie, że on działa też w innych branżach ?

Bo na takich planszówkach są małe pieniądze, na takich sprzętach elektronicznych używanych mógłby dostawać już dużo więcej - bo przecież on pieniędzy najczęściej nie musi wykładać
Ja myślę, że aktywnie działa na rynku używanych konsol.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Marx »

To co ten koleś znów odpi...la to się w głowie nie mieści. Myślałem, ze już się uspokoił, a teraz znów cały FB huczy od jego poczynań.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Haloon »

Idiota zarżnie forum i rynek wymiany gier planszowych. Jeszcze chwila to żeby kupić będzie trzeba jechać do sprzedającego, przeliczyć na miejscu elementy gry, a pieniądze sprawdzić pod UV.

Odgryziesz jedną głowę, potem piepr*** że się poprawi, a kilka miesięcy później wraca ze zdwojoną siłą. Mam nadzieję, że na kimś sobie zęby połamie, że w końcu kosa trafi na kamień.
qoval10
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2014, 09:29
Has thanked: 1 time

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: qoval10 »

Haloon pisze:Idiota zarżnie forum i rynek wymiany gier planszowych. Jeszcze chwila to żeby kupić będzie trzeba jechać do sprzedającego, przeliczyć na miejscu elementy gry, a pieniądze sprawdzić pod UV.

Odgryziesz jedną głowę, potem piepr*** że się poprawi, a kilka miesięcy później wraca ze zdwojoną siłą. Mam nadzieję, że na kimś sobie zęby połamie, że w końcu kosa trafi na kamień.
Hmm a jeśli to jest celowe działanie zorganizowanej grupy sklepów mających na celu zniszczenie rynku wtórnego gier planszowych? Może ta osoba o wielu "twarzach" to ich pomazaniec realizujący plany loży?:P O taka teoria spiskowa, głosy w głowie kazały mi o niej napisać:P

A tak poważnie to po przeczytaniu tego wszystkiego sam jeszcze bardziej będę nieufny podczas kupowania planszówek. Chyba standardem będzie pobranie z opcją sprawdzenia zawartości.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 794
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: pavel »

Czy ktoś pod koniec sierpnia z trójmiasta sprzedawał Gloomhaven? Mam wrażenie że ten typek miał wystawioną nie swoją grę na olx i allegro .
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Gizmoo »

qoval10 pisze:A tak poważnie to po przeczytaniu tego wszystkiego sam jeszcze bardziej będę nieufny podczas kupowania planszówek. Chyba standardem będzie pobranie z opcją sprawdzenia zawartości.
Nie popadajmy w paranoję, łaskawie proszę. Mam na koncie prawie 50 transakcji, zarówno jako sprzedający, jak i kupujący, (tutaj i na Planszówkowym Bazarze na FB) i na te blisko 50 transakcji - tylko do jednej mogłem się autentycznie przyczepić (pakowanie + uszkodzenia). O większości użytkowników forum i handlu z nimi mam bardzo dobre, a przynajmniej dobre zdanie. Problemów zero.

"Bohater" tego wątku, to jest skrajny margines planszówkowej społeczności. Pisałem już w tym wątku, jak postępować, by nie wpaść na minę, nie kupić kota w worku i nie być rozczarowanym. Nie kupuję wprawdzie na Allegro, ani tym bardziej na OLX, więc tutaj wypowiadał się nie będę.

Podstawą jest sprawna KOMUNIKACJA i forum ją umożliwia. Jak ktoś zaczyna kręcić z wykonaniem przelewu, lub z podesłaniem zdjęć (miałem tylko dwa takie przypadki), to z miejsca rezygnuję z transakcji.
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Porchpeople »

Gizmoo pisze:
qoval10 pisze:A tak poważnie to po przeczytaniu tego wszystkiego sam jeszcze bardziej będę nieufny podczas kupowania planszówek. Chyba standardem będzie pobranie z opcją sprawdzenia zawartości.
Nie popadajmy w paranoję, łaskawie proszę. Mam na koncie prawie 50 transakcji, zarówno jako sprzedający, jak i kupujący, (tutaj i na Planszówkowym Bazarze na FB) i na te blisko 50 transakcji - tylko do jednej mogłem się autentycznie przyczepić (pakowanie + uszkodzenia). O większości użytkowników forum i handlu z nimi mam bardzo dobre, a przynajmniej dobre zdanie. Problemów zero.

"Bohater" tego wątku, to jest skrajny margines planszówkowej społeczności. Pisałem już w tym wątku, jak postępować, by nie wpaść na minę, nie kupić kota w worku i nie być rozczarowanym. Nie kupuję wprawdzie na Allegro, ani tym bardziej na OLX, więc tutaj wypowiadał się nie będę.

Podstawą jest sprawna KOMUNIKACJA i forum ją umożliwia. Jak ktoś zaczyna kręcić z wykonaniem przelewu, lub z podesłaniem zdjęć (miałem tylko dwa takie przypadki), to z miejsca rezygnuję z transakcji.
+1
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: olsszak »

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&t=52264

Nie udało mu się podpiąć pod moje zamówienie jako on, jako dwa inne alter ego, ale chyba niestety znalazł kogoś kto mu odstąpi grę, aby mógł na niej spekulować.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: bubu »

Przynajmniej wiadomo, że tym razem grę posiada.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: olsszak »

Potwierdzam, że konta na forum daniel.musial i Philander to znowu ten typ obrzmiały.

Naprawdę nie ma na takiego typa sposobu? I jeszcze te żenujące wiadomości w stylu wielkiego luzaka...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Szaweł »

Czy gościa nie da się namierzyć? Czy może ktoś zna dokładny adres? Nie to żebym cokolwiek sugerował, ale może w realu nie będzie już taki hop do przodu. Niepojęte dla mnie jest, że taki kawał wuja i zwykły oszust chodzi sobie bezkarnie i robi co mu się żywnie podoba od tak długiego czasu.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: olsszak »

Szaweł pisze:Czy gościa nie da się namierzyć? Czy może ktoś zna dokładny adres? Nie to żebym cokolwiek sugerował, ale może w realu nie będzie już taki hop do przodu. Niepojęte dla mnie jest, że taki kawał wuja i zwykły oszust chodzi sobie bezkarnie i robi co mu się żywnie podoba od tak długiego czasu.

co najmniej kilka osób pewnie pragnęłoby go spotkać hehe
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Gizmoo »

Jestem przekonany, że to jest jakieś zaburzenie psychiczne. Gościu co chwila tworzy sobie nowe osobowości na Facebooku. Przedziwne, że jego fejkowe konta mają jakiś znajomych. :lol:

Do mnie pisał już z trzech, różnych, założonych na FB kont! Trzy różne imiona i nazwiska i ta sama, kryjąca się za nimi osoba. O historii z wykorzystaną koleżanką, którą opisałem w tym wątku - nie wspominam, bo do tej pory nie mam pomysłu, w jaki sposób zmanipulował tę kobietę.

Po chwilowej autorefleksji i posypaniu głowy popiołem - tu na forum - ponownie mnoży osobowości. A nie "Musiał". :lol: :lol: :lol:

Ciężki przypadek...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: pan_satyros »

Czekam na książkę "Ciekawy przypadek Bartłomieja Banasiaka" xD
Co się zaś tyczy wszystkich chcących pogłębić znajomość z ww. Są w necie pewne dane, które bez problemu doprowadzą chętnych w odpowiednie otoczenie.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: ramar »

Jak chcecie go wykończyć to wystarczy pismo do Urzędu Skarbowego, co już było proponowane.
Wystarczy rzetelnie powiązać konta z daną osobą, znać jego prawdziwe dane, a następnie udowodnić, że osobnik sprzedał rzecz nabytą przed upływem 6 miesięcy od daty zakupu. Do tego sprzedaż jest powtarzana wielokrotnie, co ma znamiona niezarejestrowanej działalności gospodarczej.

Mamy więc dwie sprawy:
- Prowadzenie działalności gospodarczej bez rejestracji,
- Prawdopodobnie nieodprowadzanie podatku PIT od sprzedanych gier.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: DEATHLOK »

ramar pisze:
Mamy więc dwie sprawy:
- Prowadzenie działalności gospodarczej bez rejestracji,
- Prawdopodobnie nieodprowadzanie podatku PIT od sprzedanych gier.
Przypominam sobie tu jakiś post, że ktoś sugerował, że on prowadzi jakąś firme. Trzeba by przekopać.
Dodatkowo ktoś niedawno pisał, że miał się z nim spotkać w jakimś punkcie usługowym. Możliwe, że on ma jakiś sklepik.

Zresztą osoba niezwiązana z handlem myślę, że bałaby się robić takie rzeczy na dłuższą metę. Ja osobiście myślałbym, że sa za to dużo poważniejsze konsekwencje. A on zakładam, że z doświadczenia wie, że go możecie pocałować w D.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: pan_satyros »

Wystarczy wpisać jego imię i nazwisko w Google i masz adres i telefon jego pracodawcy, foto i stanowisko. Są prawdziwe.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: DEATHLOK »

pan_satyros pisze:Wystarczy wpisać jego imię i nazwisko w Google i masz adres i telefon jego pracodawcy, foto i stanowisko. Są prawdziwe.
Na linked in ?

"Nastawiony na rozwój umiejętności zawodowych i osiąganie postawionych celów."
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Szaweł »

Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
toblakai
Posty: 1269
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: toblakai »

DEATHLOK pisze:
ramar pisze:
Mamy więc dwie sprawy:
- Prowadzenie działalności gospodarczej bez rejestracji,
- Prawdopodobnie nieodprowadzanie podatku PIT od sprzedanych gier.
Przypominam sobie tu jakiś post, że ktoś sugerował, że on prowadzi jakąś firme. Trzeba by przekopać.
Dodatkowo ktoś niedawno pisał, że miał się z nim spotkać w jakimś punkcie usługowym. Możliwe, że on ma jakiś sklepik.

Zresztą osoba niezwiązana z handlem myślę, że bałaby się robić takie rzeczy na dłuższą metę. Ja osobiście myślałbym, że sa za to dużo poważniejsze konsekwencje. A on zakładam, że z doświadczenia wie, że go możecie pocałować w D.
W CEIDG wyskakuje 4 Banasiaków. Jeden ma działalność zarejestrowaną z adresem warszawskim, tylko że profil działalności wskazuje na motoryzację.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2017, 11:26 przez toblakai, łącznie zmieniany 1 raz.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Gatherey »

Kupiłem od gościa dzisiaj rano Sword and Sorcery przez allegro i jestem zaskoczony tym, że odrazu zadzwonił i powiedział co i jak odnośnie wysyłki itd. Myślicie, że to jakaś ściema? Worst case scenario - będę mógł iść na policję, bo to w końcu allegro, nie?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Bea »

Gatherey pisze:Kupiłem od gościa dzisiaj rano Sword and Sorcery przez allegro i jestem zaskoczony tym, że odrazu zadzwonił i powiedział co i jak odnośnie wysyłki itd. Myślicie, że to jakaś ściema? Worst case scenario - będę mógł iść na policję, bo to w końcu allegro, nie?
Wiedziałeś że on to on czy przypadkowo kupiłeś?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Gatherey »

Przypadkowo, a dopiero teraz przeglądając forum natknąłem się na ten wątek.

EDIT: Ale tak jak mówię, jakąś godzinę po zakończeniu aukcji do mnie zadzwonił, powiedział, co się będzie działo, że gada z xxx z wydawcnitwa, że ma być faktura, że wysyłka w ciągu dwóch tygodni.
Zablokowany