UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: hipcio_stg »

Trolliszcze pisze:...Tak mnie zastanawia, czy jemu się to opłaca, ale może nie chodzi wcale o opłacalność - może to taki jego fetysz. ...
Wydaje mi się, że chłop bardzo lubi grać w planszówki, ale nie bardzo lubi za nie płacić. Wyszukuje oferty i przewala z zyskiem zarabiając na swoje hobby. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie chce inwestować swoich pieniędzy i wystawia ofertę gry którą szybko zarezewował i czeka aż znajdzie się ktoś, kto kupi grę w "normalnej" cenie. Gdyby mógł to pewnie prosiłby o wysłanie gry prosto do drugiego odbiorcy oszczędzając na przesyłce...

"Jest tu jakiś cwaniak?"
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Olgierdd »

detrytusek pisze:
Trolliszcze pisze:Ale ten facet handluje jakimiś relikwiami czy jak? Wiele razy brałem udział w różnych transakcjach na forum - po prostu robię je z tymi, którzy mają potwierdzoną historię bezproblemowego kupna i sprzedaży. Można by uznać, że po takim czasie górę weźmie tzw. zdrowy rozsądek...
W Mathandlu też każdego sprawdzasz?
Ja sprawdzam każdego w MH ;)
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: godpuppet »

detrytusek pisze:
Trolliszcze pisze:Ale ten facet handluje jakimiś relikwiami czy jak? Wiele razy brałem udział w różnych transakcjach na forum - po prostu robię je z tymi, którzy mają potwierdzoną historię bezproblemowego kupna i sprzedaży. Można by uznać, że po takim czasie górę weźmie tzw. zdrowy rozsądek...
W Mathandlu też każdego sprawdzasz?
jak ma interesującą mnie grę - oczywiście. Po kilku mathandlach kojarzysz część osób, część można zlokalizować na forum, możesz przejrzeć konto na bgg - jak ktoś jest tam aktywny od kilku lat, ma pieczołowicie wprowadzoną kolekcję, to jest bardziej wiarygodny niż ktoś, kto założył konto tydzień temu. Wystarczy parę kliknięć, odrobina zdrowego rozsądku i minimum ostrożności.
All work and no play makes Jack a dull boy!
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: sidmeier »

To jest komedia. Gość robi z sobie was wiatraki, a nikomu się nie chce nawet napisać donosu, zwłaszcza że wielu ma podobno jego dane personalne i adres. Lenistwo wpisane w geny czy po prostu zbieranie materiałów do scenariusza nowego polskiego filmu?
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Kretilla »

godpuppet pisze:
detrytusek pisze:
Trolliszcze pisze:Ale ten facet handluje jakimiś relikwiami czy jak? Wiele razy brałem udział w różnych transakcjach na forum - po prostu robię je z tymi, którzy mają potwierdzoną historię bezproblemowego kupna i sprzedaży. Można by uznać, że po takim czasie górę weźmie tzw. zdrowy rozsądek...
W Mathandlu też każdego sprawdzasz?
jak ma interesującą mnie grę - oczywiście. Po kilku mathandlach kojarzysz część osób, część można zlokalizować na forum, możesz przejrzeć konto na bgg - jak ktoś jest tam aktywny od kilku lat, ma pieczołowicie wprowadzoną kolekcję, to jest bardziej wiarygodny niż ktoś, kto założył konto tydzień temu. Wystarczy parę kliknięć, odrobina zdrowego rozsądku i minimum ostrożności.
Pozostaje pytanie, czy osoba, którą uznasz za wiarygodną również tak sprawdza.

Jeżeli tylko anty-bohaterowi z wątku uda się wymienić grę to pewnie nadzieję się na niego ktoś nowy w MH. Ze sporym prawdopodobieństwem gry nie otrzyma i może nie chcieć też wysłać swojej, aby nie oddać gry za nic. To może być osoba 2-3 pozycje przed Tobą i też nie wiadomo co zrobią pozostali. Będą brać na siebie koszt?

Obawiam się, że to może być ostatni MH (w obecnej postaci).

Czy gość z Mikołaja to nie był kolega z wątku?
Ostatnio zmieniony 20 paź 2017, 15:50 przez Kretilla, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1341
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 84 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: nahar »

sidmeier pisze:To jest komedia. Gość robi z sobie was wiatraki, a nikomu się nie chce nawet napisać donosu, zwłaszcza że wielu ma podobno jego dane personalne i adres. Lenistwo wpisane w geny czy po prostu zbieranie materiałów do scenariusza nowego polskiego filmu?
Donos? Ale do kogo? Jedynie chyba do Avengersow....
W Kk masz niby paragrafy ja oszustwo, ale sciganie tego to fikcja. Musisz udowodnic ze osoba robiac cos miala zamiar oszustwa. Prokuratura seryjnie to umarza. Sam tego doswiadczylem i potem jak jeszcze raz mialem nieprzyjemnosc stracic 75 pln na allegro to to po prostu zignorowalem. Tego typu dzialania sa praktycznie niekaralne. Mi poradzono dochodzic strat przed sadem cywilnym, przy czym koles poza mna oszukal n-osob. Tylko za mnie na kwote 200 pln to po spedzeniu 5 h na komisariacie mialem dosyc robienia czegokolwiek wiecej. Korespondencja z prokuratury zaskoczyla mnie jakies 2 lata pozniej ze goscia doprowadzili na przesluchanie gdzie zeznal ze nie mogl sie do mnie dodzwonic. Tylko ja policji przekazalem 2 rozne nr telefonu z ktorych koles sie kontaktowal. Plus cala korespondencje sms. Jedyny sposob to ignorowac BB. A konkluzja jest taka ze dzisiejsza Polska to takie USA z konca XIX wieku tylko jak zdenerwowana grupa obywateli wytarza oszusta w smole i pierzu to tak popamieta wymiar sprawiedliwosci ze hej....
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Jiloo »

Kretilla pisze: Czy gość z Mikołaja to nie był kolega z wątku?
Z tego co pamiętam to był.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: detrytusek »

godpuppet pisze:
jak ma interesującą mnie grę - oczywiście. Po kilku mathandlach kojarzysz część osób, część można zlokalizować na forum, możesz przejrzeć konto na bgg - jak ktoś jest tam aktywny od kilku lat, ma pieczołowicie wprowadzoną kolekcję, to jest bardziej wiarygodny niż ktoś, kto założył konto tydzień temu. Wystarczy parę kliknięć, odrobina zdrowego rozsądku i minimum ostrożności.
To, że sprawdzisz kogoś kto ma fajną grę to super ale kompletnie nie odnosi się do mojego przykładu. Jak masz grę tańszą albo masz sporą wishlistę powoduje to, że do jednego tytułu możesz mieć przypisanych i kilkadziesiąt potencjalnych wymian. Przeglądnąć kilkadziesiąt oferentów należy w wątku o pozytywnych rekomendacjach, który jest bardzo ułomny bo sporo ludzi tychże tam nie wpisuje (bo do tej pory były pojedyncze przypadki negatywów). Z tego co kojarzę to statystyk też jakichś tam nie ma i weź sobie przeglądaj za każdym razem wszystkie strony w wątku (aczkolwiek dawno nie byłem, więc mogę się mylić).
To teraz załóż, że masz takich 5 gier (a to przeciętna ilość). Dodatkowo podmiot sam sobie też te rekomendacje może pisać, przecież nikt tego nie weryfikuje. Generalnie powodzenia. MH robi się loterią.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Furan »

nahar pisze: A konkluzja jest taka ze dzisiejsza Polska to takie USA z konca XIX wieku [...]
Z tą drobną różnicą, że rozbrojona, pozbawiona wolności i elity, uciskana fiskalnie i ogłupiona przez tv. I z problemem mieszkaniowym od XIX wieku (jeśli nie XVII). I bez idei predestynacji (szczęśliwie).
Rzeczywiście, piesków preriowych nam tylko brakuje. :D
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: sidmeier »

Dodajmy tzw. Januszy biznesu.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Furan »

Tych nam nie brakuje. :twisted:
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: olsszak »

Banasiak kontratakuje:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 68#p982268

Ta hydra ma wiele głów.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: vincentblack »

Obserwuję ten wątek od dawna i to dla mnie wciąż niepojęte, że jeden taki Ziutek psuje atmosferę i niszczy zaufanie do innych użytkowników całego forum. Czy naprawdę nie można z nim zrobić porządku i pousuwać wszystkich tych fake'owych kont? Wiem, wyrosną nowe, ale przynajmniej będzie je łatwiej namierzać i usuwać bo nie będą miały żadnej historii...

Mam wrażenie, że gość ma jakieś problemy psychiczne, bo przecież na kilku marnych transakcja fortuny się nie dorobi, biorąc pod uwagę ile czasu musi poświęcić na tworzenie tych wszystkich fałszywych tożsamości. No chyba, że po prostu bawi go to całe sianie zamętu, ale to też świadczy o skrajnej nieodpowiedzialności, czy ujmując rzecz bardziej kolokwialnie zwykłym gówniarstwie...
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: olsszak »

Administracja się nie poczuwa...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: rastula »

saturday_mark rozpoczął atak na wysokie ceny w dziale sprzedaży :lol:


ewidentnie kolo jest chory psychicznie...
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: olsszak »

rastula pisze:saturday_mark rozpoczął atak na wysokie ceny w dziale sprzedaży :lol:


ewidentnie kolo jest chory psychicznie...
Zgadzam się i do tego jaki ma tupet.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Salemmtg »

Koleś ma ładnie zrytą banie. Tyle fake kont że szkoda gadać. Nie wiem jak on się odnajduje w tych kłamstwach. Znam też jego prawdziwe konto na Fb gdzie ma zdjęcie rodziny i dzieci. Koleś wygląda na poważnego człowieka i zawsze wydawało mi się że to jakiś małolat, gówniarz który ma zero oleju w głowie.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Olgierdd »

Tak a propos, jednak świadomość użytkowników forum rośnie. Bohater tego wątku chciał wziąć udział w Mat Handlu i pomimo tego, że sam nie wysłał preferencji wymian, to i tak jego gra nie pojawiła się na żadnej liście innych uczestników.
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Marcosii »

Salemmtg pisze:Koleś ma ładnie zrytą banie. Tyle fake kont że szkoda gadać. Nie wiem jak on się odnajduje w tych kłamstwach. Znam też jego prawdziwe konto na Fb gdzie ma zdjęcie rodziny i dzieci. Koleś wygląda na poważnego człowieka i zawsze wydawało mi się że to jakiś małolat, gówniarz który ma zero oleju w głowie.
albo desperat z kredytami i komornikami na glowie. . . .
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: buhaj »

Uważajcie też na Daniela Frysa i wszystkie jego klony: Nikole Suczyńską, Niukole Puzio i inne. To juz oszust czystej wody.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Fegat »

Ogólnie przez ostatnie 2~lata kilka rzeczy sprzedałem jego "sub kontom" jak i coś od nich kupiłem... Nigdy problemu nie było, jedyne ale to to, że jak coś kupował to trzeba było z tydzień poczekać na hajsy. Może mam szczęście?
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: pan_satyros »

Fegat pisze:Ogólnie przez ostatnie 2~lata kilka rzeczy sprzedałem jego "sub kontom" jak i coś od nich kupiłem... Nigdy problemu nie było, jedyne ale to to, że jak coś kupował to trzeba było z tydzień poczekać na hajsy. Może mam szczęście?
Nie po prostu sprzedałeś mu coś co zdarzył szybko opchnąć z zyskiem.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: DEATHLOK »

vincentblack pisze:
Mam wrażenie, że gość ma jakieś problemy psychiczne, bo przecież na kilku marnych transakcja fortuny się nie dorobi, biorąc pod uwagę ile czasu musi poświęcić na tworzenie tych wszystkich fałszywych tożsamości. No chyba, że po prostu bawi go to całe sianie zamętu, ale to też świadczy o skrajnej nieodpowiedzialności, czy ujmując rzecz bardziej kolokwialnie zwykłym gówniarstwie...
Uważam, że w tej działalności jest taki sens, że liczy na osoby, które zapomną o transakcjach z nim. Dużo ludzi jest zajętych i wpłaca pieniądze czy wysyła paczkę a potem zapomina. Sam się na tym łapię, że przychodzi mi jakaś paczka i muszę pomyśleć co to jest . A osobiście kupuje mniej odzieży przez internet niż przeciętna osoba, wyobrażam sobie co się dzieje u osób, które kupuja tyle co ja innych rzeczy + ubierają się w necie.

A z drugiej strony nakręca go bezkarność - czuje się cwaniakiem-rekinem, jedzie po bandzie a nic mu nie jesteście w stanie zrobić mimo powtarzających się tu oburzeń i zaszokowań :)
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Nataniel »

DEATHLOK pisze:A z drugiej strony nakręca go bezkarność - czuje się cwaniakiem-rekinem, jedzie po bandzie a nic mu nie jesteście w stanie zrobić mimo powtarzających się tu oburzeń i zaszokowań :)
Zapewniam, że jesteście. Wystarczy nie kupować od osób, których nie znamy.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: detrytusek »

Nataniel pisze:
DEATHLOK pisze:A z drugiej strony nakręca go bezkarność - czuje się cwaniakiem-rekinem, jedzie po bandzie a nic mu nie jesteście w stanie zrobić mimo powtarzających się tu oburzeń i zaszokowań :)
Zapewniam, że jesteście. Wystarczy nie kupować od osób, których nie znamy.
Czyli zamiast posprzątać pokój lepiej jest do niego nie wchodzić...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Zablokowany