Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Lewy
Posty: 50
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:56
Has thanked: 122 times
Been thanked: 5 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: Lewy »

Świetna wiadomość! Czekam na konkrety. Tajemniczy wydawco ujawnij się ;)
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: evrard »

KubaP pisze:
evrard pisze:W związku ze zbliżającym się dodrukiem Lorenzo il Magnifico mam pytanie: czy ktoś coś wie na temat polskiej edycji tej gry, czy nastawiać się na kupno wersji angielskiej? Może jest już jakiś polski wydawca, jeżeli tak to dobra pora aby się ujawnić :)
Będzie polski wydawca.
Znakomita wiadomość :D KubaP dziękuje za tą informację, polski wydawca właśnie zyskał jednego klienta.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: Wallenstein »

Wiadomo już coś więcej na temat wydania PL?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: piton »

to niech wydadzą dodatek za jednym razem ;)
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... enaissance

w skrócie:
-5 gracz
- dużo nowych kart
- nowi liderzy
- 5 wieża (do nowych kart)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: Wallenstein »

piton pisze:to niech wydadzą dodatek za jednym razem ;)
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... enaissance

w skrócie:
-5 gracz
- dużo nowych kart
- nowi liderzy
- 5 wieża (do nowych kart)
Proszę temu Panu dać zniżkę za pomysł. Gdzie podpisać petycję?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: alagor »

Chyba już gdzieś było, że po polsku wyda to Albi. Na czeskiej stronie jest ogólnikowa informacja - "planovane vydani: Leto" :wink:

http://www.albi.cz/blog/hry-a-zabava/po ... i-kuchyne/

Myślę, że jest duża szansa by u nas gra pojawiła się w tym samym terminie co w Czechach. Podobnie chyba było z Podróżami Marco Polo.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: Trolliszcze »

No i świetnie, jak Albi, to będzie dobra cena.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Trolliszcze pisze:No i świetnie, jak Albi, to będzie dobra cena.
Byle nie na cienkim kartonie :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: Marx »

The best news of the year :-) Swoją drogą, czeska edycja Robinsona to chyba ta stara edycja.

(chochliki)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2017, 08:53 przez Marx, łącznie zmieniany 1 raz.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: DarkSide »

Marx pisze:Swoją ich Robinson to chyba ta stara edycja.
A teraz po proszę po polsku :wink: Ach to pisanie z komórki... :)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: cezaras »

Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: ghostdog »

wersja PL jest już dostępna w planszostrefie.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: Wothan »

Wersja PL zaczęła pojawiać się w przedsprzedaży także w innych sklepach internetowych. Cena ok. 140 zł - to o ponad 100 zł taniej od wersji CMON! Znowu brawa dla Albi Polska za cenę dostosowaną do polskego rynku (wcześniej był wydany w podobnej cenie Marco Polo). Aż grzech nie kupić - chyba, że ktoś nie boi się ekskomuniki :wink:
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: ghostdog »

Pytanie pozostaje czy warto. Fakt, że przy dzisiejszych cenach jest to super promocja. Tyle, że ja np. nie potrafię wyrobić sobie opinii nt. tej gry na podstawie raptem dwóch-trzech wpisów opisujących grę.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 663
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 71 times
Been thanked: 151 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: Tyrek »

Ja, mimo że opiniowałem już wcześniej, mogę napisać, że po kolejnych grach opinię podtrzymuję - gra jest naprawdę bardzo fajna. Nie jest bardzo skomplikowana jeśli chodzi o przepisy, ale dość trudna jeśli chodzi o podejmowane decyzje. Szybko się przyswaja - co szczególnie ważne przy zalewie eurasów, które próbują łączyć różne mechaniki w całość i czasami przeginają w tym zakresie. Lorenzo to przykład solidnej, rzemieślniczej roboty. Czas gry jest bardzo sensowny. Wadą dla mnie jest jej suchość, ale to typowe w takich euro gierkach.

Do tego cena wersji PL - znakomita.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: ghostdog »

Czy jest już gdzieś instrukcja Pl dostępna? CZy ktoś może podpowiedzieć ile jest kart i jakie koszulki należy kupić?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: Wothan »

Strona internetowa Albi Polska jest raczej nie aktualizowana i nie ma tam nawet wzmianki o Lorenzo (nie mówiąc a jakiejkolwiek instrukcji!). Ja właśnie zapoznałem się z instrukcją CMON oraz z gameplayami Rahdo. Zasady wydają się łątwe, mógłbym po tej lekturze usiąść i od razu zagrać. W całej grze każdy gracz ma łącznie 24 akcje (4 członków rodziny * 6 rund) - czyli jest krótka kołderka. Co do interakcji to opiera się ona głównie na podbieraniu kart i zajmowaniu pól akcji - czyli raczej standardowo jak na euro. Regrywalność wydaje się spora i wynika z losowego rozłożenia kart w wieżach (4 karty na rundę z 8 dostępnych dla każdego z 3 okresów) oraz kart Liderów (4 karty na gracza z draftu). Wszystko to wygląda na porządnie zaprojektowane euro z kilkoma dobrze zazębiającymi się mechanikami (worker placement, card-engine building, resources management). Mam nadzieję, że będę mógł postawić bez kozery pudełko Lorenzo Il Magnifico obok takich eurasków jak Troyes i Marco Polo.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: Marx »

Kaczyniec Wspaniały! Must-have! Simone Luciani mnie nie zawiódł jeszcze.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: warlock »

Lorenzo jest świetny, brać nie zastanawiać się ;).
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: BartP »

Wothan pisze:Strona internetowa Albi Polska jest raczej nie aktualizowana i nie ma tam nawet wzmianki o Lorenzo (nie mówiąc a jakiejkolwiek instrukcji!). Ja właśnie zapoznałem się z instrukcją CMON oraz z gameplayami Rahdo. Zasady wydają się łątwe, mógłbym po tej lekturze usiąść i od razu zagrać. W całej grze każdy gracz ma łącznie 24 akcje (4 członków rodziny * 6 rund) - czyli jest krótka kołderka. Co do interakcji to opiera się ona głównie na podbieraniu kart i zajmowaniu pól akcji - czyli raczej standardowo jak na euro. Regrywalność wydaje się spora i wynika z losowego rozłożenia kart w wieżach (4 karty na rundę z 8 dostępnych dla każdego z 3 okresów) oraz kart Liderów (4 karty na gracza z draftu). Wszystko to wygląda na porządnie zaprojektowane euro z kilkoma dobrze zazębiającymi się mechanikami (worker placement, card-engine building, resources management). Mam nadzieję, że będę mógł postawić bez kozery pudełko Lorenzo Il Magnifico obok takich eurasków jak Troyes i Marco Polo.
Celne podsumowanie. Niektóre karty dają dodatkowe akcje, ale generalnie w grze jest krótka kołdra. Trzeba się nastawić na to. Tak, mówię do was miłośnicy sandboxów, nowych gier Rosenberga itp. Tutaj jest ciasno i całkiem trudno. Poprzez obserwowanie innych graczy można tak dobrać kolejność wykonania swoich akcji, że mocno zaszkodzi się innym graczom. To nie luźny i swobodny draft akcji jak w Kawernie, tylko raczej ten z Agricoli: a, chciałeś wziąć produkcję zasobów? No to nie weźmiesz :D.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: DarkSide »

Patrząc na recenzje to ten tytuł u mnie to taki "must have", ale zapytam dla formalności czy kołderka aż tak krótka jak w "Badaczach Głębin" czy po prostu krótka :wink: Niestety przyrównanie do Agricoli mi nic nie daje, bo na tę grę mam awersję wręcz organiczną :roll:

Czy to podbieranie akcji to coś w stylu "Rosyjskich Kolei", czy może "Puerto Rico", czy raczej "Nippon"?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: BartP »

W Nippon jest podbieranie akcji?
Jak dla mnie odebranie akcji / kart w Lorenzo ma znacznie poważniejsze konsekwencje niż w Rosyjskich Kolejach, w których niektóre mają duble, albo inaczej da się to samo osiągnąć. Tutaj niekiedy odebranie jakiejś akcji powoduje, że autentycznie jakiejś akcji nie wykonasz w danej rundzie. Bo albo wychodzi za drogo, albo po prostu już się nie da.
Chociaż na mechanicznym poziomie (draft akcji / worker placement) to ta sama historia co Rosyjskie Koleje.

Nie jest imo kołdra aż tak krótka jak w Badaczach.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: cezaras »

DarkSide pisze:Patrząc na recenzje to ten tytuł u mnie to taki "must have", ale zapytam dla formalności czy kołderka aż tak krótka jak w "Badaczach Głębin" czy po prostu krótka :wink: Niestety przyrównanie do Agricoli mi nic nie daje, bo na tę grę mam awersję wręcz organiczną :roll:

Czy to podbieranie akcji to coś w stylu "Rosyjskich Kolei", czy może "Puerto Rico", czy raczej "Nippon"?
Z ww. najbliżej podbieraniu akcji do Rosyjskich Kolei, tylko agresywniej, a na mniej niż 4 osoby jest jeszcze bardziej agresywnie :) :) :)
Z drugiej strony - inaczej niż w RK - opcji strategicznych masz dużo więcej...

Patrząc na to w jakich ligach się spotykamy, to masz 98%, że Ci się spodoba :).

Mam zresztą dodatkowy argument niemerytoryczny :) - rozesłałem wici wśród znajomych, którym pokazałem Lorenzo, że jest polska wersja, w atrakcyjnej cenie i że mogę dodać do tego swój rabacik, itp. itd.
W ciągu kilku godzin mam zamówienie na 4 sztuki :D :D :D
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: DarkSide »

BartP pisze:W Nippon jest podbieranie akcji?
Co prawda jest odwrócony worker placement ale jest w jakimś stopniu jest rywalizacja o akcje (a przede wszystkim kolory robotników). Chodziło mi bardziej o rodzaj rywalizacji o pola akcji w Lorenzo.
Odpowiedzi wasze są satysfakcjonujące i tak jak cezaras słusznie mniema "L" ląduje na liście zakupowej. Własnie będę się starał uruchomić jakiś poznańskie kontakty ze zniżką w 3T, bo jak dojdzie kupon weekendowy to robi się bardzo zacna cena. :D
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: ramar »

A można prosić o dwa słowa o grze we dwie osoby?
a) "warto brać"
b )"nie warto"
ODPOWIEDZ