Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: AkitaInu »

ghostdog pisze:1. Czy wiecie jakie koszulki sa potrzebne do postaci?
Ja mam w Mayday USA Chimera Premium 57,5x89 mm

pasują idealnie :)
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: ghostdog »

Ja nie używam mayday bo sa zbyt miekkie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: AkitaInu »

ghostdog pisze:Ja nie używam mayday bo sa zbyt miekkie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Premiimy sa ok :)
loreciak

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: loreciak »

Czy ktoś się orientuje, czy jakość wykonania dodatku w wersji angielskiej i niemieckiej czymś sie różni ? Kupiłem wersję niemiecką i jest kompletnie inna niż jakość wersji PL.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: warlock »

Na korzyść której wersji? Jakieś foty porównawcze :)?
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: ghostdog »

loreciak pisze:Czy ktoś się orientuje, czy jakość wykonania dodatku w wersji angielskiej i niemieckiej czymś sie różni ? Kupiłem wersję niemiecką i jest kompletnie inna niż jakość wersji PL.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
tez mam wersje niemiecka i nie widze różnicy



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
loreciak

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: loreciak »

ghostdog pisze:
loreciak pisze:Czy ktoś się orientuje, czy jakość wykonania dodatku w wersji angielskiej i niemieckiej czymś sie różni ? Kupiłem wersję niemiecką i jest kompletnie inna niż jakość wersji PL.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
tez mam wersje niemiecka i nie widze różnicy



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie masz różnicy pomiędzy wykonaniem podstawki w wersji PL i dodatku w wersji niemieckiej? U mnie w PL karty są dużo grubsze z taką strukturą tkaniny, wszystkie plansze i żetony są gładkie i sztywne. W dodatku mam odwrotnie. Karty gładkie, a plansze ze strukturą, ale takie wiodkie bardzo

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
loreciak

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: loreciak »

warlock pisze:Na korzyść której wersji? Jakieś foty porównawcze :)?
Na korzyść podstawki w wersji PL. Ciężko będzie na zdjęciach to pokazać. Chodzi o to, że karty w wersji PL są wykonane lepiej, mają dodatkowo strukturę, a w wersji niemieckiej są gładkie. Plansze w rodzimej wersji grube, gładkie, a w dodatku bardziej giętkie. Problem nie w jakości, bo ten dodatek też jest ok, ale w tym, że jest zupełnie inne wykonanie i to widać.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: AkitaInu »

Po prostu polska wersja ma strukkture na kartach, angielska podstawka jej nie ma, za to jest na planszach :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: Trolliszcze »

Takie karty z fakturą to karty płótnowane. Jeśli Albi robi gry we własnej drukarni, to oczywiście różnice technologiczne między różnymi edycjami językowymi mogą występować (np. właśnie karty płótnowane vs niepłótnowane). Ale jedyny problem to przy tym dodatku chyba tylko karty osobistości? Mniejszych się nie miesza, więc różnice technologiczne nie mają znaczenia.
loreciak

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: loreciak »

Trolliszcze pisze:Takie karty z fakturą to karty płótnowane. Jeśli Albi robi gry we własnej drukarni, to oczywiście różnice technologiczne między różnymi edycjami językowymi mogą występować (np. właśnie karty płótnowane vs niepłótnowane). Ale jedyny problem to przy tym dodatku chyba tylko karty osobistości? Mniejszych się nie miesza, więc różnice technologiczne nie mają znaczenia.
Tak chodzi o te karty osobistości i różnicę w wykonaniu pomiędzy wersjami. Pozostaje włożyć je w koszulki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: dexete »

loreciak pisze:Tak chodzi o te karty osobistości i różnicę w wykonaniu pomiędzy wersjami. Pozostaje włożyć je w koszulki.
Czy karty osobistości z niemieckiego dodatku i polskiej podstawki mają identyczny rozmiar?
Mam polską podstawkę i dwie zagraniczne, dodatkowe, karty (https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ew-leaders), które są nie tylko gładkie, ale i są szersze niż karty z polskiej edycji.
loreciak

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: loreciak »

dexete pisze:
loreciak pisze:Tak chodzi o te karty osobistości i różnicę w wykonaniu pomiędzy wersjami. Pozostaje włożyć je w koszulki.
Czy karty osobistości z niemieckiego dodatku i polskiej podstawki mają identyczny rozmiar?
Mam polską podstawkę i dwie zagraniczne, dodatkowe, karty (https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ew-leaders), które są nie tylko gładkie, ale i są szersze niż karty z polskiej edycji.
Te z dodatku niemieckiego mam o około 1mm szersze i wyższe. Niestety nie wchodzą na szerokość do koszulek standard euro z FFG.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: ghostdog »

Taka sytuacja. Jest ekskomunika, ze jednego sługę mniej muszę brać. Czy nie biorę zadnego w sytuacji, gdybym mógł wziac jednego czy zawsze moge wziac choć jednego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: AkitaInu »

ghostdog pisze:Taka sytuacja. Jest ekskomunika, ze jednego sługę mniej muszę brać. Czy nie biorę zadnego w sytuacji, gdybym mógł wziac jednego czy zawsze moge wziac choć jednego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Za kazdym razem jak masz brac slugow bierzesz jednego mniej. Wiec jak bierzesz jednego to nic nie bierzesz. Bolesne :)
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: bartekb8 »

Wow. Niesamowita gra. Bałem się trochę oficjalnego 2-osobowego wariantu, ale niepotrzebnie. Ten wariant wprowadza trochę więcej niepewności i ryzyka (odpalić już akcję żniw lub produkcji czy jeszcze poczekać ryzykując że drugi gracz zrobi to pierwszy?), ale ani razu nie mieliśmy wrażenia że rujnuje to w jakikolwiek sposób naszą grę. Chociaż wiadomo, może zaboleć, zwłaszcza w ostatniej 6 rundzie gdy chciałoby się jeszcze raz odpalić karciane kombo a tu zonk :D
Podoba mi się rodzaj móżdżenia jaki oferuje Lorenzo, to że rozgrywka jest zwięzła i zarazem emocjonująca. Z początku bałem się też o regrywalność ze względu na stałą liczbę kart, ale znowu niepotrzebnie, bo nawet gdyby 4 takie same karty pojawiły się w obrębie jednego koloru i w tej samej rundzie to ich kolejność będzie już inna, no i inne będą karty pozostałych kolorów, a także nasze zainteresowanie nimi (ze względu na posiadane karty osobistości czy ich aktualny koszt). Czeka mnie jeszcze rozgrywka na 4 osoby. Na razie jestem pod wielkim wrażeniem i dodatek już wydaje mi się pozycją must-have, nie tylko ze względu na większą ilość kart (68 sztuk!), ale także na nowe bardzo fajnie pomyślane mechanizmy, które nie są próbą wciskania czegokolwiek na siłę.
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 29 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: LongJohn »

Czy dobrze rozumiem, że limit kart jakie mozna mieć (max 6) dotyczy tylko zielonych i żółtych?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: Yavi »

LongJohn pisze:Czy dobrze rozumiem, że limit kart jakie mozna mieć (max 6) dotyczy tylko zielonych i żółtych?
Niebieskich i fioletowych również.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: bartekb8 »

Yavi pisze:
LongJohn pisze:Czy dobrze rozumiem, że limit kart jakie mozna mieć (max 6) dotyczy tylko zielonych i żółtych?
Niebieskich i fioletowych również.
To właśnie nie jest na początku takie oczywiste (nie według tekstu z instrukcji, który mówi o kartach NA planszy), ale sprawdzałem na bgg, tam ktoś zadał identyczne pytanie. W każdym razie limit dotyczy wszystkich kolorów kart, nie wiadomo tylko do końca czy zakup siódmej karty jest w takim razie niemożliwy czy też możliwy ale z koniecznością zakrycia/odrzucenia poprzedniej karty koloru - tak żeby ich ilość nadal była równa 6.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: AkitaInu »

bartekb8 pisze:
Yavi pisze:
LongJohn pisze:Czy dobrze rozumiem, że limit kart jakie mozna mieć (max 6) dotyczy tylko zielonych i żółtych?
Niebieskich i fioletowych również.
To właśnie nie jest na początku takie oczywiste (nie według tekstu z instrukcji, który mówi o kartach NA planszy), ale sprawdzałem na bgg, tam ktoś zadał identyczne pytanie. W każdym razie limit dotyczy wszystkich kolorów kart, nie wiadomo tylko do końca czy zakup siódmej karty jest w takim razie niemożliwy czy też możliwy ale z koniecznością zakrycia/odrzucenia poprzedniej karty koloru - tak żeby ich ilość nadal była równa 6.
O ile pamiętam (mam angielską wersję) zakup jest niemożliwy.
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 29 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: LongJohn »

No to źle zinterpretowałem zapis z instrukcji o "kartach na planszy". Dla budynków ograniczenie wydawało się logiczne, dla postaci trochę mniej, ale z tym ograniczeniem będzie chyba większa głębia i zastanawianie się co i kiedy kupić żeby nie przekroczyć limitu, a zgarnąć najbardziej tłuste bonusy.

Tak czy inaczej dzięki wielkie za podpowiedź jak się powinno grać.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: Yavi »

Zakup kolejnej jest niemożliwy, nie da się więc odrzucić/zakryć jednej karty po to, by kupić kolejną.
Ma to duży sens, sam często łapię się na tym, że szybko kończy mi się miejsce na fioletowe karty i trzeba kombinować, zamiast iść na łatwiznę :P.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: ghostdog »

Czy mowa o max 6 kartach na planszy gracza?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: Yavi »

ghostdog pisze:Czy mowa o max 6 kartach na planszy gracza?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, 6 budynków, 6 posiadłości, 6 postaci i 6 tego fioletowego :P.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Lorenzo il Magnifico

Post autor: ghostdog »

No to chyba o tyle logiczne, ze nie ma miejsca na wiecej :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
ODPOWIEDZ