Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
usiek
Posty: 30
Rejestracja: 14 paź 2015, 19:06

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: usiek »

Czołem.
Dzisiaj dostałem info, że moje zamówienie zostało wysłane (MvsM II Fala). Samo zamówienie złożyłem 11.04. Jak dla mnie szok! Nigdy jeszcze nie miałem preordera wysłanego o tyle szybciej, niż zakładany termin wysyłki.
jerzozwierz
Posty: 18
Rejestracja: 07 maja 2013, 19:46
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: jerzozwierz »

Misja 1 i mam dwa pytania:

1. Nowa umiejętność: Przeciąganie. Na przeciągnięcie mecha/bomby o jedno potrzeba podwójny ruch. Co w przypadku gdy mam trzy ruchy? Po przeciągnięciu go o jedno pole opuszczam go i trzeci ruch robię sam? Czy może zostaję w miejscu (nadal ciągnę, nie dają rady, więc zostaję w miejscu)?

2. Atak minionów: minion sąsiaduje z mechem i bombą. Czy najpierw atakuje mecha i potem już nie atakuje bomby? Dobrze to zrozumiałem?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: olsszak »

jerzozwierz pisze:Misja 1 i mam dwa pytania:

1. Nowa umiejętność: Przeciąganie. Na przeciągnięcie mecha/bomby o jedno potrzeba podwójny ruch. Co w przypadku gdy mam trzy ruchy? Po przeciągnięciu go o jedno pole opuszczam go i trzeci ruch robię sam? Czy może zostaję w miejscu (nadal ciągnę, nie dają rady, więc zostaję w miejscu)?

2. Atak minionów: minion sąsiaduje z mechem i bombą. Czy najpierw atakuje mecha i potem już nie atakuje bomby? Dobrze to zrozumiałem?

Nie ten dział.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Seba2000
Posty: 63
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Seba2000 »

Czy ktoś drukował sobie tę kartę pomocy w języku polskim dostępną na BGG? Jeśli tak, to na jakim formacie papieru? Napisy na kartach są bardzo małe. Czy będą czytelne na wydruku formatu A4, czy może lepiej wydrukować to np. na A3?
Kopiec
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2017, 21:28

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Kopiec »

Pytanie do tych co już grę ograli.
Czy MvsM sprawdzi się również jako gra dla jednego gracza ?
W sumie można założyć, że da się ogarniać dwa mechy skoro to coop...

Kop
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: longmen76 »

Kopiec pisze:Pytanie do tych co już grę ograli.
Czy MvsM sprawdzi się również jako gra dla jednego gracza ?
W sumie można założyć, że da się ogarniać dwa mechy skoro to coop...

Kop
edit: ciach - usuwam, bo odpowiedź nie była zgodna z prawdą.

Oczywiście to się da zrobić i się ogarnie bez problemu, podobnie jak można ogarnąć 6 postaci w Zombicide BP / GH.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2018, 21:56 przez longmen76, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: malekith_86 »

longmen76 pisze:
Kopiec pisze:Pytanie do tych co już grę ograli.
Czy MvsM sprawdzi się również jako gra dla jednego gracza ?
W sumie można założyć, że da się ogarniać dwa mechy skoro to coop...

Kop
Instrukcja mówi, żeby przy dwóch graczach prowadzić po dwa mechy. My grając w 3 osoby i tak pilotujemy 4 mechy. W związku z tym grając solo musisz prowadzić minimum 3 mechy lub 4 mechy (zalecam 4 mechy). Oczywiście to się da zrobić i się ogarnie bez problemu, podobnie jak można ogarnąć 6 postaci w Zombicide BP / GH.

w którym miejscu w instrukcji jest napisane, że jak się gra w dwie osoby to każdy gra dwoma mechami?
moim zdaniem jak się gra w dwie osoby to się po prostu dobiera po dwie karty, a nie po jednej jak przy 4 graczach
przy 3 graczach każdy bierze po 1 karcie + jedna osoba bierze 2 i ta osoba co turę się zmienia
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: longmen76 »

malekith_86 pisze: w którym miejscu w instrukcji jest napisane, że jak się gra w dwie osoby to każdy gra dwoma mechami?
moim zdaniem jak się gra w dwie osoby to się po prostu dobiera po dwie karty, a nie po jednej jak przy 4 graczach
przy 3 graczach każdy bierze po 1 karcie + jedna osoba bierze 2 i ta osoba co turę się zmienia
Kurde byłem przekonany, że to widziałem w instrukcji. Przejrzałem i nie widzę. Wygląda na to, że mi się coś ubzdurało. Przepraszam za zamieszanie.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: bluebird »

Kopiec pisze: 07 mar 2018, 10:13 Pytanie do tych co już grę ograli.
Czy MvsM sprawdzi się również jako gra dla jednego gracza ?
W sumie można założyć, że da się ogarniać dwa mechy skoro to coop...

Kop
Za mną pierwszy scenariusz solo rozegrany dwoma postaciami i grało się całkiem przyjemnie. Grając samemu można lepiej wszystko zaplanować, bo przy kilku osobach nie zawsze się udaje skoordynować wszystkie ruchy i ataki mechów, bo każdy jednak programuje trochę pod siebie a przy grze solo można bardziej zaplanować współpracę pomiędzy mechami. Gra solo wygląda zatem nieco inaczej niż w kilka osób, ale w każdym wariancie gra jest bardzo fajna.
Obrazek
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Post autor: ShapooBah »

Pozwolę sobie przyznać nagrodę złotej łopaty. Ale czy ta gra po prawie dwóch latach od ostatniego postu dalej jest warta zagrania? Czy raczej zestarzała się zostając zastąpioną przez lepsze iteracje tej gry?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Post autor: rattkin »

To wciąż bardzo dobra gra i raczej nie pojawiło się nic, co by ją miało wysadzić z siodła.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Post autor: AkitaInu »

ShapooBah pisze: 20 sie 2020, 10:29 Pozwolę sobie przyznać nagrodę złotej łopaty. Ale czy ta gra po prawie dwóch latach od ostatniego postu dalej jest warta zagrania? Czy raczej zestarzała się zostając zastąpioną przez lepsze iteracje tej gry?
Hmm w swojej kategorii nie ma chyba zbyt wielu konkurentów. Ale mimo schematyczność rozgrywki jest akceptowalna tylko przez kilka pierwszych misji Potem, pomimo ukrytych scenariuszy itp itd jest już gorzej. Dla mnie to gra w która fajnie zagrać ale kupowanie jej jednak mija sie z celem.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Post autor: mauserem »

ShapooBah pisze: 20 sie 2020, 10:29 (...) Czy raczej zestarzała się zostając zastąpioną przez lepsze iteracje tej gry?
Czy są jakieś lepsze iteracje tej gry? Coś przegapiłem? :D
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Post autor: DarkSide »

ShapooBah pisze: 20 sie 2020, 10:29 Pozwolę sobie przyznać nagrodę złotej łopaty. Ale czy ta gra po prawie dwóch latach od ostatniego postu dalej jest warta zagrania?
Nie żebym był drobiazgowy, ale:
8 miesięcy i złota łopata? :roll: :wink:
8 miesięcy to jednak nie 2 lata :mrgreen:

Plany powrotu do tego tytułu pokrzyżowało mi przybycie w krótkim czasie II fali Nemesisa oraz TG w wersji PL. U mnie powrót do MvM to będzie raczej powrót z poczucia winy, iż trochę zaniedbałem ten tytuł niż jakieś tam dawanie drugiej szansy. No i także dla mnie jest to przede wszystkim gra solo na 2 mechy (oczywiście wtedy gdy chcę przechodzić kolejne misje "na poważnie"). Ale tytuł nadal sprawdza się również jako zabawa, spontaniczna rozrywka na luzie i przy okazji pokazanie takim 15-latkom że planszówka z rozpierduchą w tle też może dawać tyle samo funu co gra komputerowa.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Post autor: rattkin »

AkitaInu pisze: 20 sie 2020, 10:47 Dla mnie to gra w która fajnie zagrać ale kupowanie jej jednak mija sie z celem.
Z jakim celem?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Post autor: ShapooBah »

A czy jej złożoność jest na tyle duża, że trzeba uprzedzić wpadających, że Hej. Gramy dzisiaj w to, przygotujcie się? Czy raczej O widzę, że już otwarliście butelki, to wyczyśćmy stół i rozkładamy fajną gierę do pogrania.
Kozio89
Posty: 50
Rejestracja: 23 sie 2019, 06:55
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Post autor: Kozio89 »

Odpalasz pierwszy scenariusz i wszyacy łapią w lot. Ja osobiscie gorąco polecam - gra jest szybka, zabawna i przepięknie wydana.
ODPOWIEDZ