Lisboa (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: crsunik »

Lisboa za 350 po zniżkach w Planszostrefie
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: rafaelus »

crsunik pisze:Lisboa za 350 po zniżkach w Planszostrefie
Czyli obie wersje to full wypas KS ze wszystkim celami, jedynie tańsza (ta za 350 zł po zniżkach) nie będzie miała polskiej instrukcji?
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: crsunik »

Na to wygląda
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: AkitaInu »

crsunik pisze:Na to wygląda
Mi to pasuje, oszczędzam 40zł a i tak bym czytał angielską instrukcję.
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: rafaelus »

AkitaInu pisze:
crsunik pisze:Na to wygląda
Mi to pasuje, oszczędzam 40zł a i tak bym czytał angielską instrukcję.
+1 w polskich często zdarzają się jakieś wpadki. To teraz już jestem przekonany ;-)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: vcrproszek »

To jest jakiś ponury żart ( cena/y ).
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: AkitaInu »

vcrproszek pisze:To jest jakiś ponury żart ( cena/y ).
Ale żart z polską, droższą wersją czy generalnie cena?
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: vcrproszek »

AkitaInu pisze:
vcrproszek pisze:To jest jakiś ponury żart ( cena/y ).
Ale żart z polską, droższą wersją czy generalnie cena?
Kto jak woli ;)
Cena - bo moim zdaniem za pomocą Lisboa ktoś sprawdza, czy można z eurograczy wyciągnąć tyle ($99) ile z ameritraszowców.
Ceny - bo w polskim sklepie dopłacamy 44zł za PL instrukcję - czuję się ponownie "jak obywatel 3ciej kategorii".
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

No te 350 wygląda już normalniej. Cieszę się, że ktoś poszedł po rozum do głowy. Dobry ruch Planszostrefo!
No to kupuje. Chyba, że sytuacja jest na tyle dynamiczna, że jeszcze poczekać ? ;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Brazol »

detrytusek pisze:No te 350 wygląda już normalniej. Cieszę się, że ktoś poszedł po rozum do głowy. Dobry ruch Planszostrefo!
No to kupuje. Chyba, że sytuacja jest na tyle dynamiczna, że jeszcze poczekać ? ;)
Tez uwazam ze swietny ruch! Ale cala sytuacja troche absurdalna imho. Tworcy wychodza na przeciw graczom z calego swiata dogadujac sie z dystrybutorami zeby obnizyc koszty przesylki ale u nas bardzoej oplaca sie sprowadzic xD
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Brazol pisze: Tez uwazam ze swietny ruch! Ale cala sytuacja troche absurdalna imho. Tworcy wychodza na przeciw graczom z calego swiata dogadujac sie z dystrybutorami zeby obnizyc koszty przesylki ale u nas bardzoej oplaca sie sprowadzic xD
Absurdalna jest to prawda. To, że sklep obniżył cenę pokazuje już dobitnie, że nie chodziło o kurs. 350 zł to już jest cena europejska. Ciekawe czy np. w tej francuskiej wersji będzie francuska instrukcja?
Zakładam, że w polskiej wersji pomoce gracza i tak będą po angielsku?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: rafaelus »

detrytusek pisze: Zakładam, że w polskiej wersji pomoce gracza i tak będą po angielsku?
Z informacji na KS wynika, że tylko instrukcja, ale dla mnie bez różnicy, wolę angielską wersję ;)
Jeśli chcesz zakupić grę w cenie obowiązującej na Kickstarterze, a także skorzystać z bonusów dostępnych w trakcie trwania kampanii, wyślij proszę maila na adres: handel@hobbity.eu podając w treści, którym wariantem zakupu jesteś zainteresowany lub złóż zamówienie na stronie: www.hobbity.pl. Wszyscy klienci, którzy zamówią u nas grę w trakcie trwania kampanii na Kickstarterze otrzymają wszystkie osiągnięte SG. Oferujemy również możliwość zakupu dostępnych dodatków (Add-ons), które są dostępne w trakcie kampanii. Lisboa będzie dostępna z polską, kolorową instrukcją. Wyłącznym dystrybutorem gry na terenie Polski jest wydawnictwo Hobbity.eu.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: adikom5777 »

detrytusek pisze: Absurdalna jest to prawda. To, że sklep obniżył cenę pokazuje już dobitnie, że nie chodziło o kurs. 350 zł to już jest cena europejska. Ciekawe czy np. w tej francuskiej wersji będzie francuska instrukcja?
Zakładam, że w polskiej wersji pomoce gracza i tak będą po angielsku?
Sklep nie obniżył ceny, tylko wrzucił ofertę angielskiego wydania z tą samą marżą co wydanie z polską instrukcją.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

adikom5777 pisze:
Sklep nie obniżył ceny, tylko wrzucił ofertę angielskiego wydania z tą samą marżą co wydanie z polską instrukcją.
To z czego wynika różnica 44 zł? Bo przecież nie z opracowania i wydrukowania 1 szt. instrukcji...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: adikom5777 »

cena polskiego wydania jest wyższa, ale nie wiem czemu. To pytanie do Hobbitów.
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: rafaelus »

detrytusek pisze:
adikom5777 pisze:
Sklep nie obniżył ceny, tylko wrzucił ofertę angielskiego wydania z tą samą marżą co wydanie z polską instrukcją.
To z czego wynika różnica 44 zł? Bo przecież nie z opracowania i wydrukowania 1 szt. instrukcji...
Częściowo, ale nie wiem, w jakim stopniu, pewnie z konieczności przetłumaczenia tekstu instrukcji.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
fanfary
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2016, 11:46

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: fanfary »

no własnie?? ja się przymierzam do zakupu :D już kasa oszczędzona
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

adikom5777 pisze:cena polskiego wydania jest wyższa, ale nie wiem czemu. To pytanie do Hobbitów.
Czyli jednak jest szansa, że z powodu innej marży? ;)
Po prostu nikt z nas nie wie. Termin dostawy ten sam, produkt ten sam. Przecież chyba wszyscy czujemy, że to nie jest koszt samej instrukcji.

Zazwyczaj jest tak, że to ang. wersje są droższe. Teraz jak ktoś nie zna języka w wystarczającym stopniu może się poczuć niefajnie i ja to rozumiem choć sam cieszę się z opcji kupienia po niższej cenie.
p.s. zapewne instrukcja potem pojawi się całkiem za darmo do ściągnięcia.


@rafaelus - dlatego napisałem "opracowania" ;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: ghostdog »

Jak dla mnie cena czy to PL czy ENG i tak jest absurdalnie wysoka. Rozumiem, że kursy, że to hobby (a to zawsze będzie kosztować) ale mimo wszystko wydaje mi się, że niestety zaczynamy wchodzić w wyższą poprzeczkę finansową. Kiedyś wydawało się, że gra za 150 zł to już jest koszt, dziś normą wydaje nam się pułap 200 za planszówkę, natomiast Lisboa i sporo innych pokazuje, że standardem będzie kwota 350 zł. :?:
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: rafaelus »

fanfary pisze:@rafaelus - dlatego napisałem "opracowania"
To na ile wyceniłbyś opracowanie polskiej instrukcji? 20 zł? Z tego co widzę, hobbity nie sprzedają, albo do tej pory nie sprzedawały angielskiej wersji tej gry.

Ta gra jest rzeczywiście bardzo droga, mnie też dziwiły te ceny i sam zastanawiałem się, czy ją kupić, mimo że jestem wielkim fanem Lacerdy, ale już nie widzę sensu dyskusji i rozwodzenia się nad tym, czy aby planszostrefa i Hobbity nie zmówiły się, bo planszostrefa jest potężnym graczem na rynku...

Instrukcję trzeba przetłumaczyć, zrobić korektę, poskładać. Hobbity dodatkowo muszą ogarnąć całą logistykę. Nie sądzę, że polskie wydanie tej gry sprzeda się w zastraszającej ilości egzemplarzy. Może to 44 zł to właśnie dla nich odpowiednia marża dla tego wydania. Każdy z nas pracuje za określoną stawkę i wie, ile jest warta godzina jego pracy.

Od Hobbitów mam wiele gier, między innymi Empires: Age of Discovery, w którym brakowało mi karty. Hobbity bez zbędnej zwłoki mi ją dosłały, mimo że w tym wydaniu też dokładali tylko polską instrukcję. Ta karta musiała pochodzić albo z jakiegoś odpakowanego egzemplarza albo z naddatku elementów do tej gry. Sam nie prowadzę takiego biznesu, więc nie wiem, jakie jeszcze koszty generuje.

Z tą instrukcją jest tak jak z metalowymi monetami/znacznikami surowców do innych gier. Jeżeli chcesz je usilnie posiadać, to sobie kupisz :) Gry to niestety dobro luksusowe i raczej w tę stronę to zmierza. A ja cieszę się, że Adam wrzucił angielską wersję KS.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Brazol »

Jasne ze wyprodukowanie instrukcji to dodatkowe koszty ale cala idea umowy z dystrybutorem w danym kraju moim zdaniem miala polegac na obnizeniu kosztow. Rozumiem ze jak ktos zostaje wylacznym dystrybutorem oficjalnym w danym kraju to nie musi kupowac kazdego egzemplarza przez KS tylko dostaje od producenta pewnie po nizszej cenie. Absurd polega na tym ze mimo wszystko nam bardziej oplaca sie kupic w sklepie ktory wspiera przez KS... moim zdaniem jest tu cos grubo nie tak jak byc powinno..
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

@ghostdog
Masz rację, a Feudum puka już w drzwi absurdu - poza KS 600 zeta. Mam nadzieję, że ten pęd szybko się zatrzyma bo rozwojowi rynku to nie służy w dłuższej perspektywie.

@rafaelus - Ale ja nikomu w kieszeń nie zaglądam. Po prostu wiem, że stworzenie instrukcji tyle nie kosztuje. Może po prostu chcą więcej zarobić, a może są jeszcze jakieś koszty, których nie jestem świadomy? Nie wiem. Logistyka wydaje się być identyczna w przypadku PL i ANG więc to nie to.
Dzisiejsza oferta została pewnie dostosowana pod marudzących bo faktycznie Francuzi by się mocno zdziwili skąd do nich zamówienia spływają, a H. by też się na tym przejechały. No i dobrze - wydaje się, że mamy finalną ofertę i teraz każdy już wg własnego uznania decyduje czy ta cena przekracza jego granicę akceptowalności czy jeszcze nie. U mnie w przypadku Lacerdy osiągnęli pułap. W przypadku innych autorów tyle bym na pewno nie dał.
Głównym winnym jest tu EGG bo Gallerist z 2015 był za 59$. Lizoba już za 79$. Niestety nie pomyśleli, że dolar teraz mocny i są jeszcze inne biedniejsze od nich kraje dla których taka podwyżka jest zabójcza. Myślę, że "mniejszą łyżką najedli by się bardziej" ale o tym się przekonamy w przypadku przyszłorocznej (?) wizyty na Marsie.

@Brazol
Już się nie opłaca kupować przez Francję jeśli kupisz z Pl. z rabatami.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Hobbity.eu »

Przypominamy, że przedsprzedaż Lisboa w wersji KS kończy się już jutro. Na ten moment kampania osiągnęła ponad 363 tys. dolarów co oznacza osiągnięcie prawie wszystkich SG.
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Hobbity.eu »

Otrzymaliśmy od EGG informację dotyczącą monet. Będziemy mieli ich ograniczoną partię. Forumowiczów, którzy zamówili grę u nas w przedsprzedaży, zapraszamy do kontaktu. Niezależnie od tego będziemy jutro kontaktowali się z każdym drogą mailową.
Przy okazji Lisboa osiągnęła ostatni SG :D.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: elayeth »

Polecam gameplay Heavy Cardboard tutaj.
Przyjemnie się ogląda.
Przy okazji obejrzałem ich wywiad z Vitalem. Super gość, fajnie opowiada o tworzeniu gier itd...
ODPOWIEDZ