Lisboa (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Trolliszcze pisze:Być może opacznie go zrozumiałem. Chodzi mi o to, że ryzyko mimo wszystko JEST po stronie sklepu, z powodów wspomnianych powyżej, a także z tych, które sam wspominam. Po pierwsze, ludzie często preorder biorą właśnie za pobraniem, bo nigdy nie wiadomo, kiedy gra tak naprawdę się pojawi. Po drugie, zniecierpliwiony klient może się wycofać z umowy kupna, więc to nie jest tak, że jak Ardel zapłacił, to już Planszostrefa ma tę kasę bankowo. Wielu zniecierpliwionych może po takich perypetiach anulować zamówienie, a gry zostaną na magazynie. Choć to jednak Lacerda, więc pewnie zejdą...
Ale nikt z tym nie polemizuje. Kolega wręcz napisał:
Ardel12 pisze:Sklep ryzykuje, ale pamiętajmy, że główną przesłanką jest zarobek by w ogóle opłacało się "wchodzić" w gry z KS. :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Trolliszcze »

Tym bardziej się cieszę, że wszyscy się ze mną zgadzają :P
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Moniczka.s »

Odwróćmy sytuację:

Złożyłam preorder za pobraniem, po czym straciłam pracę. Czy, z mojej strony, byłoby w porządku oczekiwać, że dostanę 25 zł rabatu?
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: konrad.rymczak »

Moniczka.s pisze:Odwróćmy sytuację:

Złożyłam preorder za pobraniem, po czym straciłam pracę. Czy, z mojej strony, byłoby w porządku oczekiwać, że dostanę 25 zł rabatu?
Odwrotna sytuacja to jest wtedy, kiedy gra jest znacząco tańsza i Adam zwraca różnicę - i tak właśnie robi.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Moniczka.s »

konrad.rymczak pisze:
Moniczka.s pisze:Odwróćmy sytuację:
Złożyłam preorder za pobraniem, po czym straciłam pracę. Czy, z mojej strony, byłoby w porządku oczekiwać, że dostanę 25 zł rabatu?
Odwrotna sytuacja to jest wtedy, kiedy gra jest znacząco tańsza i Adam zwraca różnicę - i tak właśnie robi.
Dlaczego uważasz, że to jest odwrotna sytuacja? Czy jeśli po roku gra byłaby na promocji, to zwrócono by mi różnicę?
AkitaInu pisze:Update - na kicku wtedy byś zapłacił 100 albo 110 dolców - wciąż dużo więcej niż w planszostrefie z dopłatą 25zł.
1 $ = 3,5756 zł
110 $ = 393,316 zł

Cena w sklepie z dopłatą: 384,90 + 25 = 409,90 zł
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: RunMan »

Nie wiem dokładnie kiedy była kampania na KS, bo nie chcę mi się tego sprawdzać, ale rok temu $ stał za ponad 3.80, więc nawet z dopłatą 25zł, wciąż cena jest atrakcyjniejsza.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Trolliszcze »

Moniczka.s pisze:Dlaczego uważasz, że to jest odwrotna sytuacja? Czy jeśli po roku gra byłaby na promocji, to zwrócono by mi różnicę?
Jest to sytuacja analogiczna, bo w obu przypadkach różnica w cenie nie wynika z: promocji, złej sprzedaży, dobrej sprzedaży, deficytu towaru, nadmiaru towaru, widzimisię sklepu, stanu majątkowego klienta itd., tylko z różnicy między ceną realną, jaką sklep płaci za egzemplarz, a ceną, jaką mógł zakładać na etapie preorderów. Naprawdę tak trudno to zrozumieć? Ludzie proszą o preorder. Sklep, nie znając ceny ostatecznej, zakłada cenę przybliżoną (jakąś musi założyć, żeby móc uruchomić przedsprzedaż). Po czasie z różnych powodów okazuje się, że cena zakładana jest inna od ceny, jakiej żąda producent.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: crsunik »

A ja tak zapytam. Kto napisał maila do Adama z prośbą o wyjaśnienie?

Moniczka.s nie to, że tracisz pracę nie jest sytuacją odwrotną. Albo inaczej. Sytuacją odwrotną do tej, w której tracisz pracę jest sytuacja, w której sklep ogłasza bankructwo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: konrad.rymczak »

Moniczka.s pisze: Dlaczego uważasz, że to jest odwrotna sytuacja? Czy jeśli po roku gra byłaby na promocji, to zwrócono by mi różnicę?
Bo tutaj jest prośba o dopłatę, a w moim przykładzie prośba o konto do zwrotu - dopłata i nadpłata :roll:
I w obu przypadkach mówię o przedsprzedaży - nie o promocjach.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Wolf »

detrytusek pisze:Masz rację pod warunkiem, że sprawa zostanie wyjaśniona ze strony sklepu bo znaków zapytania jest zaskakująco dużo. Gdyby to jeszcze było napisane w stylu "słuchajcie prosimy Was o dobrowolną wpłatę bo to i tamto" ale z maila ani nie wynika, że jest to wpłata dobrowolna a i powody narazie kupy się nie trzymają. Nikogo nie oskarżam ale mamy prawo chociaż rozwiać swoje wątpliwości.
Oczywiście. Sklep powinien w takiej sytuacji wyjaśnić sprawę w jak najbardziej przejrzysty i jasny sposób. Odpowiednia komunikacja jest bardzo ważna.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

crsunik pisze:A ja tak zapytam. Kto napisał maila do Adama z prośbą o wyjaśnienie?
Ja wysłałem priva przez forum, a co?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Ardel12 »

detrytusek pisze:
crsunik pisze:A ja tak zapytam. Kto napisał maila do Adama z prośbą o wyjaśnienie?
Ja wysłałem priva przez forum, a co?
A ja odpisałem na maila i otrzymałem następującą odpowiedź:
"Powodem zwiększenia ceny jest wyższa cena, którą musieliśmy zapłacić za grę. Kiedy wrzucaliśmy ofertę na przedsprzedaż Lisboa, byliśmy dogadani bezpośrednio z Eagle Games. Natomiast okazało się, że nie możemy dostać zamówionych kopii ponieważ wydawnictwo Hobbity ma wyłączną umowę na sprzedaż tego tytułu w Polsce i musimy to zamówić przez nich. Więc wiąże się to z dodatkowymi kosztami i ceną, której niestety nie uwzględniliśmy w naszej kalkulacji. Jeszcze raz bardzo dziękuję za zrozumienie. Pana dopłata pozwala nam uniknąć sprzedaży poniżej kosztów."

Dolar w grudniu zeszłęgo roku (wtedy kończyła się kampania) kosztował 4.17 zł.

@Trolliiszcze, zgadzam się, że sklep ryzykuje a klient jedynie zamraża gotówkę. Klient mimo wszystko jest panem sytuacji.
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Moniczka.s »

crsunik pisze:A ja tak zapytam. Kto napisał maila do Adama z prośbą o wyjaśnienie?

Moniczka.s nie to, że tracisz pracę nie jest sytuacją odwrotną. Albo inaczej. Sytuacją odwrotną do tej, w której tracisz pracę jest sytuacja, w której sklep ogłasza bankructwo.
Ok, może podałam zły przykład, więc się wytłumaczę.
1. Coś poszło nie tak po jednej ze stron (ktoś coś spieprzył, wystąpiło niekorzystne zdarzenie losowe).
2. Sprawia to, że zabrakło 25 zł do braku straty.
3. Chce się, aby zwiększone koszty poniosła druga strona, która nie miała żadnego wpływu na zaistniałą sytuację. Dlaczego? Czy jest to dziwne, że czuję się niekomfortowo z w tej sytuacji? Może jestem dziwna.
Ardel12 pisze:Dolar w grudniu zeszłęgo roku (wtedy kończyła się kampania) kosztował 4.17 zł.
Ale najwyraźniej zamówienia są opłacane teraz, skoro dziś dostaliśmy informację o zmienionej cenie.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: BartP »

Jeśli czujesz się bardzo niekomfortowo, to uważam, że powinnaś zrezygnować wtedy z zamówienia. Adam z chęcią odda Tobie te ~350 zł.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

BartP pisze:Jeśli czujesz się bardzo niekomfortowo, to uważam, że powinnaś zrezygnować wtedy z zamówienia. Adam z chęcią odda Tobie te ~350 zł.
A dlaczego miałaby z czegokolwiek rezygnować? Jeśli w tej sytuacji klient nie czuje się komfortowo to przede wszystkim sklep powinien to wziąć na klatę. Klient tu nie zawinił i jest to tylko jego ew. dobra wola.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: BartP »

I to jest właśnie powód, dla którego planszostrefa pewnie nie będzie już więcej KS-owych przedsprzedaży organizować. Nie dziwcie się potem. Jeśli nie potraficie zrozumieć tej niekorzystnej dla wszystkich sytuacji, uważacie, że to nie fair itp., to naprawdę uważam, że będzie najlepiej, jeśli zrezygnujecie i więcej tego typu inicjatyw nie wspierali. Sytuacja szczególna.
40 przedsprzedaży razy 25 zł = 1000 zł. Ot tak planszostrefa ma sobie tysiaka wziąć na klatę? Ruszcież trochę głową, naprawdę.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: vcrproszek »

Popieram BartP, trzeba bylo samemu wspierac. Sklep to nie jest instytucja charytatywna. Chcecie, to sie z nimi nawet sądzcie o te 25. W porównaniu jak duzym ryzykiem jest wspieranie samo w sobie, to taka dopłata to grosze. Ciescie sie, ze w ogóle dostaliscie gry i wydawca po pożarze sprowadzil kopie do eu.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

BartP pisze:I to jest właśnie powód, dla którego planszostrefa pewnie nie będzie już więcej KS-owych przedsprzedaży organizować. Nie dziwcie się potem. Jeśli nie potraficie zrozumieć tej niekorzystnej dla wszystkich sytuacji, uważacie, że to nie fair itp., to naprawdę uważam, że będzie najlepiej, jeśli zrezygnujecie i więcej tego typu inicjatyw nie wspierali. Sytuacja szczególna.
40 przedsprzedaży razy 25 zł = 1000 zł. Ot tak planszostrefa ma sobie tysiaka wziąć na klatę? Ruszcież trochę głową, naprawdę.
Wiesz co sam nią rusz. Pl może wyjaśnić, poprosić i kto uzna za stosowne ten zapłaci. Wedle indywidualnego uznania. Mówienie co kto ma zrobić jest niefajne.
A argument, że Pl strzeli focha na przyszłość jest o tyle słaby, że na niejednej przedsprzedaży już zarobili i na niejednej zarobią grubo ponad 1000 zł. Liczyć potrafią gwarantuję. I tak mają wziąć na klatę bo się do tego zobowiązali. Normalnie sprawa jakbyśmy mówili o np. 20 000 zł gdzie jest jakieś być albo nie być, a nie o marnym 1000 zł (a pewnie dużo mniej bo część ludzi wpłaci).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: piton »

Ile razy zdarzyło się Wam, że musieliście dopłacać u Adama za jakąś grę? taki z niego naciągacz, ta?
no ludzie (nie wszyscy), chłop robi super robotę, większość forumowiczów mu głowę zawraca żeby gry sprowadzał - a załatw to i tamto. KSy ogarnia właśnie dla Nas. Laurki wystawiacie, kumplujecie się i pewnie go znacie osobiście...
A jak raz coś poszło nie tak, to jest afera i już komisja śledcza.
Nie ważne co dla nas zrobiłeś przez ostatnie lata, kumpel nie kumpel, liczy się tu i teraz, i 25 zeta. Nieubłagane prawa rynku.
Każdy ma własny rozum, sumienie i zasady moralne. Smutno mi, że takie coś czytam, naprawdę.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: konrad.rymczak »

Ardel12 pisze: A ja odpisałem na maila i otrzymałem następującą odpowiedź:
"Powodem zwiększenia ceny jest wyższa cena, którą musieliśmy zapłacić za grę. Kiedy wrzucaliśmy ofertę na przedsprzedaż Lisboa, byliśmy dogadani bezpośrednio z Eagle Games. Natomiast okazało się, że nie możemy dostać zamówionych kopii ponieważ wydawnictwo Hobbity ma wyłączną umowę na sprzedaż tego tytułu w Polsce i musimy to zamówić przez nich. Więc wiąże się to z dodatkowymi kosztami i ceną, której niestety nie uwzględniliśmy w naszej kalkulacji. Jeszcze raz bardzo dziękuję za zrozumienie. Pana dopłata pozwala nam uniknąć sprzedaży poniżej kosztów."
Nie wiem jak wyglądała przedsprzedaż i co faktycznie było na stronie sklepu, ale jeśli w pierwszym miesiącu sprzedawali grę wydaną przez "Eagle Games", a teraz jest to gra wydawana przez "Hobbity", to mogą po prostu zwrócić kasę za przedsprzedaż, ponieważ nie są wstanie sprowadzić produktu (a w takiej sytuacji, zgodnie z prawem mogą odstąpić od realizacji zamówienia) od wydawcy "Eagle Games", mają produkt zastępczy od wydawcy "Hobbity" (o podobnej funkcjonalności) z dopłatą 25 PLN.

Wg mnie załatwili to całkiem uczciwie - realizują zamówienie najtaniej jak mogą jednocześnie nie dopłacając do interesu.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

piton pisze:Ile razy zdarzyło się Wam, że musieliście dopłacać u Adama za jakąś grę? taki z niego naciągacz, ta?
no ludzie (nie wszyscy), chłop robi super robotę, większość forumowiczów mu głowę zawraca żeby gry sprowadzał - a załatw to i tamto. KSy ogarnia właśnie dla Nas. Laurki wystawiacie, kumplujecie się i pewnie go znacie osobiście...
A jak raz coś poszło nie tak, to jest afera i już komisja śledcza.
Nie ważne co dla nas zrobiłeś przez ostatnie lata, kumpel nie kumpel, liczy się tu i teraz, i 25 zeta. Nieubłagane prawa rynku.
Każdy ma własny rozum, sumienie i zasady moralne. Smutno mi, że takie coś czytam, naprawdę.
Żeby była jasność... Sam jeszcze nie zdecydowałem co zrobię. Ja tylko uważam, że nie powinno się mówić kto jak się ma zachować.
A co do tego co piszesz to nikt nie twierdzi, że z niego naciągacz to po pierwsze. Po drugie działania Pl są przecież podyktowane rachunkiem ekonomicznym, a nie kumpelstwem. Jakkolwiek by to brutalnie nie zabrzmiało działalność sklepu przede wszystkim polega na zarabianiu. A to, że jest porządny i profesjonalny to ja nie neguję.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Moniczka.s »

detrytusek pisze:Żeby była jasność... Sam jeszcze nie zdecydowałem co zrobię. Ja tylko uważam, że nie powinno się mówić kto jak się ma zachować.
A co do tego co piszesz to nikt nie twierdzi, że z niego naciągacz to po pierwsze. Po drugie działania Pl są przecież podyktowane rachunkiem ekonomicznym, a nie kumpelstwem. Jakkolwiek by to brutalnie nie zabrzmiało działalność sklepu przede wszystkim polega na zarabianiu. A to, że jest porządny i profesjonalny to ja nie neguję.
+1
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: BartP »

detrytusek pisze:o marnym 1000 zł
1000 zł to marny pieniądz, jak nie mój.
U mnie poważne sprawy zaczynają się w okolicach 25 zł.

Żenada, panowie i panie. Co za wstyd.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: ChlastBatem »

BartP i piton - w końcu jakieś głosy rozsądku, brawo Panowie. Popieram w 100%.

Czytając te wszystkie bezpodstawne oszczerstwa, dochodzenia oraz cytaty paragrafów czy regulaminów, naszedł mnie smutek, że aż takich "wiernych" klientów ma Planszostrefa. Nie chcę sobie wyobrażać jak teraz czuje się Adam.

Każdy z osobna powinien napisać/zadzwonić do Planszostrefy i wyjaśnić tę sytuację, a nie pisać na forum co ślina na język przyniesie.

Przypomnę też dosyć niedawną akcję jak sytuacja była faktycznie ODWROTNA. Planszostrefa odpaliła przedsprzedaż z ceną X. Po paru tygodniach okazała się, że SCD jest o wiele niższa. Planszostrefa zwróciła pieniądze wszystkim. Nie musieli bo takie prawo, regulamin itp. ale zrobili to. Aby być zwyczajnie fair.

Adam często coś robi ponad program. Chociażby te ryzykowne i mało-opłacalne KSy. Oczywiście, nie robi tego za darmo. Ale za tym wszystkim stoi jakaś idea i jakiś człowiek.

Proszę o więcej empatii i wyrozumiałości.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2017, 22:30 przez ChlastBatem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2313
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 563 times
Been thanked: 903 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Galatolol »

BartP pisze:
detrytusek pisze:o marnym 1000 zł
1000 zł to marny pieniądz, jak nie mój.
U mnie poważne sprawy zaczynają się w okolicach 25 zł.
Doskonałe.
ODPOWIEDZ