Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jaki jest rozmiar kart?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Jiloo »

Dr. Nikczemniuk pisze:Jaki jest rozmiar kart?
W angielskiej standard CCG.
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem4929658
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A czy taki rozmiar będzie tożsamy z wersją PL?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Jiloo »

Zmiana rozmiaru kart wymaga zrobienia zupełnie nowych projektów. Marna szansa żeby nasz wydawca się na to zdecydował ;) Podmieniają tekst i jadą na tych samych projektach.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: as.nielo »

Jiloo pisze:Zmiana rozmiaru kart wymaga zrobienia zupełnie nowych projektów. Marna szansa żeby nasz wydawca się na to zdecydował ;) Podmieniają tekst i jadą na tych samych projektach.
Nieprawda, wystarczy zmniejszyć rozdzielczość drukowania i karta zwiększy się, kosztem jakości. Mało prawdopodobne by z dwóch różnych drukarni wyszedł identyczny produkt
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Jiloo »

Pytanie było o rozmiar kart w Clanku. W grach planszowych jest najczęściej używanych kilkanaście standardów. Karty nigdy nie są identyczne, ale najczęściej trzymają jakiś tam standard, dzięki temu możemy używać koszulek, bo różnice są minimalne. Przeskalowanie grafiki jest oczywiście możliwe, ale wydawca raczej chce utrzymać standard używany na rynku, nie byłbym w stanie pojąć decyzji prowadzącej do użycia kart do których nie ma koszulek. Standardy kart nie skalują się proporcjonalnie - nie zrobisz w ten sposób kart w rozmiarze standard american z CCG. Może inaczej - zrobisz, ale zniekształcając wszystko co jest na grafikach. Robiąc to profesjonalnie musisz przerobić każdy projekt dopasowując go do nowego rozmiaru.
Zresztą, Clank! ma tez wypraskę do której te karty mają się zmieścić.

Zmiana rozdzielczości grafiki nie koniecznie musi się równać zmianie rozmiaru, mogę wydrukować w takim samym rozmiarze z różną rodzielczością.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: as.nielo »

toż to fajny standard w kilkunastu odsłonach :X
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Jiloo »

as.nielo pisze:toż to fajny standard w kilkunastu odsłonach :X
No dobrze, ale do czego zmierzasz swoimi wypowiedziami, bo nie bardzo rozumiem do czego to ma prowadzić.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Na kiedy planowana jest przedsprzedaż?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: thegammer »

Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Zaan84 »

A polskiej wersji ni widu ni słychu. Clank będzie w ogóle jeszcze wydany po naszemu czy lepiej się rozejżeć za eng?
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: harrison »

Zaan84 pisze:A polskiej wersji ni widu ni słychu. Clank będzie w ogóle jeszcze wydany po naszemu czy lepiej się rozejżeć za eng?
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 0#p1010754
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Zaan84 »

harrison pisze:
Zaan84 pisze:A polskiej wersji ni widu ni słychu. Clank będzie w ogóle jeszcze wydany po naszemu czy lepiej się rozejżeć za eng?
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 0#p1010754
Czyli nic nie wiadomo... No nic to trzeba czekać chociaż na informację, gra warta czekania.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Leser »

Dwa tygodnie temu renegaci zapowiedzieli, że postarają się ruszyć temat. Na razie się nie postarali...
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Jiloo »

Leser pisze:Dwa tygodnie temu renegaci zapowiedzieli, że postarają się ruszyć temat. Na razie się nie postarali...
Zaraz będą pewnie drukować nowy dodatek, to może i druk podstawki ruszy?

Obrazek

zródło
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: seki »

Leser pisze:Dwa tygodnie temu renegaci zapowiedzieli, że postarają się ruszyć temat. Na razie się nie postarali...
Ja tylko dodam od siebie słowa otuchy. Gdzie nie spojrze w temacie Clanka zawodzenie, że wersja PL miała być a nie ma. A ja się cieszę, że podjeliście się wydania. W kwestii terminu druku niewiele od Was zależy więc nie przejmujcie się tym zawodzeniem, jestem pewien że trzymacie rękę na pulsie. A czy Clank in space to już pewniak w wydaniu PL?
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: konrad.rymczak »

seki pisze:
Leser pisze:Dwa tygodnie temu renegaci zapowiedzieli, że postarają się ruszyć temat. Na razie się nie postarali...
Ja tylko dodam od siebie słowa otuchy. Gdzie nie spojrze w temacie Clanka zawodzenie, że wersja PL miała być a nie ma. A ja się cieszę, że podjeliście się wydania. W kwestii terminu druku niewiele od Was zależy więc nie przejmujcie się tym zawodzeniem, jestem pewien że trzymacie rękę na pulsie. A czy Clank in space to już pewniak w wydaniu PL?
Mimo, że posiadam wszystko co wyszło do Clanka to również doceniam. Obawiam się tylko o wyniki sprzedaży (nie wiem jaka jest grupa docelowa, może inna niż ta co kupuje EN), bo coraz więcej osób chwali się wersją EN.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: polwac »

Ja bardzo czekam na Clark! In Space
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Strud
Posty: 313
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 39 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Strud »

Ja czekam na wersję PL podstawki i dodatków :) Język nie jest problemem, ale przyjemniej się gra w ojczystym (szczególnie z dziećmi), a jeśli przy okazji można wesprzeć rodzimych wydawców, to czemu nie?
A w międzyczasie gram w co innego :)

Wiem, że to tylko jeden głos, ale mam nadzieję, że takich jak ja jest więcej.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Leser »

Dzięki za słowa otuchy i po raz kolejny przepraszam wszystkich czekających. Mam nadzieję, że rzeczywiście przy okazji druku dodatku amerykanie łaskawie popchną i nasz projekt.

W kwestii Clank in Space. Uważam, że jego polskie wydanie to pewniak. Zaznaczam jednak, że to moja prywatna opinia wyrażona w "tajemnicy" przed resztą ekipy wydawnictwa ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
olo6353
Posty: 91
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: olo6353 »

Strud pisze:Ja czekam na wersję PL podstawki i dodatków :) Język nie jest problemem, ale przyjemniej się gra w ojczystym (szczególnie z dziećmi), a jeśli przy okazji można wesprzeć rodzimych wydawców, to czemu nie?
A w międzyczasie gram w co innego :)

Wiem, że to tylko jeden głos, ale mam nadzieję, że takich jak ja jest więcej.
Takich trzech jak nas dwóch to nie ma ani jednego :)

Choć jednak mam nadzieję dla dobra wydawnictwa, że jednak jest nas znacznie więcej :)

Czekam i kupię PL.
Awatar użytkownika
jan_osik
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2017, 15:46

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: jan_osik »

Hejka ja czekam i sprawdzam potrzebuje wersje pl dla dzieci by miały jak najwiecej kontaktu z rodzimy językiem.
Więc motywacja jest i gramy w inne planszówki w oczekiwaniu na Clanka!


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Deem »

Hej, ja też czekam... Chociaż w sumie to nie, bo miałem wersję angielską, ale pomyślałem, że też pospamuje bez większego sensu :wink:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Leser »

Deem pisze:Hej, ja też czekam... Chociaż w sumie to nie, bo miałem wersję angielską, ale pomyślałem, że też pospamuje bez większego sensu :wink:
Mi tam akurat miło, że ktoś czeka na efekt m.in. mojej pracy i mam z tego tytułu większą motywację w miejsce konkretnej frustracji wywołanej całą tą sytuacją.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Deem »

Leser pisze:
Deem pisze:Hej, ja też czekam... Chociaż w sumie to nie, bo miałem wersję angielską, ale pomyślałem, że też pospamuje bez większego sensu :wink:
Mi tam akurat miło, że ktoś czeka na efekt m.in. mojej pracy i mam z tego tytułu większą motywację w miejsce konkretnej frustracji wywołanej całą tą sytuacją.
Luzik, jeszcze większym wsparciem byłby osobisty e-mail, zamiast zamęczania pozostałych użytkowników nastym postem "Ja też czekam" :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ODPOWIEDZ