Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
promulgacja
Posty: 23
Rejestracja: 14 cze 2015, 00:06
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: promulgacja »

Dziękuję za odpowiedź. Chyba pora stawić czoła koszmarom i przekroczyć próg domostwa... :D
Módlcie się za mnie bym nie oszalał!
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Retro »

promulgacja pisze:Dziękuję za odpowiedź. Chyba pora stawić czoła koszmarom i przekroczyć próg domostwa... :D
Módlcie się za mnie bym nie oszalał!
Cała zabawa zaczyna się właśnie jak oszalejesz :lol:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Arius »

Retro pisze:
promulgacja pisze:Dziękuję za odpowiedź. Chyba pora stawić czoła koszmarom i przekroczyć próg domostwa... :D
Módlcie się za mnie bym nie oszalał!
Cała zabawa zaczyna się właśnie jak oszalejesz :lol:

Dokładnie.
Zwłaszcza jak się wylosuje wyjątkowe szaleństwo :)
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Onishin »

Jeżeli macie zestaw konwertujący z pierwszej edycji do drugiej, to polecam go aktywować nawet jeżeli faktycznie pierwszej edycji nie macie.
Najpierw minusy:
1. trzeba grać bez figurek potworów wykorzystując tylko żetony
2. korzystając z nowych/starych badaczy wybierać podobną figurkę, lub korzystać z innych dostępnych w kolekcji :)
3. jeżeli pojawi się kafelek z pierwszej edycji trzeba wykorzystać po prostu podobny z drugiej (pamiętać o możliwości skorzystania z żetonów drzwi/ścian), jest to jak najbardziej wykonalne tylko osoby którym estetycznie musi się wszystko zgadzać, będą miały problem
4. "Ashcan" Pete, do niego brakuje karty "Duke"

Plusy:
1. ogromna pula nowych bohaterów
2. nowe, darmowe scenariusze (nie wiem czy zestaw konwertujący był dodawany do każdej gry podstawowej, ale u dwóch kolegów widziałem, ze mieli ten zestaw mimo braku pierwszej edycji)
3. nowi wrogowie, dużo większa różnorodność w trakcie misji (opisy hybryd i niehybryd istot z głębi już mnie męczyły)
4. więcej wszystkiego, szczególnie ważne, jeżeli ktoś sam robi misje poprzez Valkyrie
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Wyszła nowa wersja apki, a w niej:
  • - Chinese, German, Italian, Polish and Spanish language content added
    - Bug fixes for Astral Alchemy
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Frowrya
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2010, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Frowrya »

Co zostało dodane bo na App Store dalej nie ma aktualizacji
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Carmash »

Czyżby scenariusze DLC w polskiej wersji? Czy to tylko poprawki dotychczasowych tłumaczeń? :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Carmash pisze:Czyżby scenariusze DLC w polskiej wersji? Czy to tylko poprawki dotychczasowych tłumaczeń? :)
Scenariusze dlc niestety nie. Są na pewno nowe scenariusze pod drugi dodatek (po angielsku). Ale w sumie nie wiem, czy one już wcześniej nie zostały dodane. Tak na szybko nie znalazłem nic nowego w samych lokalizacjach.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Carmash »

Bary pisze:
Carmash pisze:Czyżby scenariusze DLC w polskiej wersji? Czy to tylko poprawki dotychczasowych tłumaczeń? :)
Scenariusze dlc niestety nie. Są na pewno nowe scenariusze pod drugi dodatek (po angielsku). Ale w sumie nie wiem, czy one już wcześniej nie zostały dodane. Tak na szybko nie znalazłem nic nowego w samych lokalizacjach.
A zatem na rodzime wersje DLC poczekamy zapewne do okolic "Ulic Arkham" :)
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: szczudel »

Zastanawiam się czy Galakta ma interes aby tłumaczyć dodatki DLC. Kopi nie sprzedają, a nie wiadomo ile zysku jest z samego DLC, kiedy trzeba jeszcze FFG działke odpalić (samemu Steamowi pewnie też).
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: nikczemnik »

szczudel pisze:Zastanawiam się czy Galakta ma interes aby tłumaczyć dodatki DLC. Kopi nie sprzedają, a nie wiadomo ile zysku jest z samego DLC, kiedy trzeba jeszcze FFG działke odpalić (samemu Steamowi pewnie też).
Oczywiście, że ma. Tłumacząc dodatki automatycznie przyczynia się do zwiększenia sprzedaży tych gier i większego zainteresowania nimi.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: szczudel »

Polemizowałbym z tym "automatycznie". Na chłopski rozum tak będzie, ale to są finanse, tutaj jedyną oczywistościa jest to, ze "piniądz sie musi zgadzać".
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Sarseth »

nikczemnik pisze:
szczudel pisze:Zastanawiam się czy Galakta ma interes aby tłumaczyć dodatki DLC. Kopi nie sprzedają, a nie wiadomo ile zysku jest z samego DLC, kiedy trzeba jeszcze FFG działke odpalić (samemu Steamowi pewnie też).
Oczywiście, że ma. Tłumacząc dodatki automatycznie przyczynia się do zwiększenia sprzedaży tych gier i większego zainteresowania nimi.
Naprawdę? Ile osób się tu znajdzie, które kupi teraz grę, bo przetłumaczyli DLC? Ile kosztuje spolszczenie, ile mają z tego marży, o ile procent rzeczywiście podniesie się im sprzedaż? Nie znam się na sprzedaży, życzę najlepiej by spolszczali wszystko dla ludzi którzy grają po polsku, ale mam wrażenie, że takie DLC są na przegranej pozycji.
Rebel 6% (trójmiasto)
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KQuest »

Oczywiście mogę być w błędzie, ale tak jak już kiedyś pisałem w tym wątku, problem pewnie polega na sposobie sprzedaży dodatków DLC. W przypadku fizycznych dodatków wiadomo, że ktoś kupił polską wersję, bo faktycznie taką ściągnął z półki albo zamówił w internecie. W przypadku DLC nikt pewnie nie martwi się tym czy dany użytkownik Steama/Androida/iOS zakupił ten dodatek po to żeby zagrać po polsku, angielsku czy włosku. Podejrzewam, że problem może być właśnie w tym miejscu i dlatego dogadywanie się z FFG zajęło Galakcie tyle czasu. Z tego co pamiętam scenariusze do Nad progiem zostały przetłumaczone na polski jeszcze sporo przed faktycznym pojawieniem się tego dodatku w sprzedaży i nie zdziwię się jeśli z Ulicami Arkham będzie tak samo
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Sarseth pisze:
nikczemnik pisze:
szczudel pisze:Zastanawiam się czy Galakta ma interes aby tłumaczyć dodatki DLC. Kopi nie sprzedają, a nie wiadomo ile zysku jest z samego DLC, kiedy trzeba jeszcze FFG działke odpalić (samemu Steamowi pewnie też).
Oczywiście, że ma. Tłumacząc dodatki automatycznie przyczynia się do zwiększenia sprzedaży tych gier i większego zainteresowania nimi.
Naprawdę? Ile osób się tu znajdzie, które kupi teraz grę, bo przetłumaczyli DLC? Ile kosztuje spolszczenie, ile mają z tego marży, o ile procent rzeczywiście podniesie się im sprzedaż? Nie znam się na sprzedaży, życzę najlepiej by spolszczali wszystko dla ludzi którzy grają po polsku, ale mam wrażenie, że takie DLC są na przegranej pozycji.
Ja zadam inne pytanie. Ile osób na wieść, że odpuszczają DLC, zakrzyknie "mam dość takiego olewania, przerzucam się na angielskie wersje"? Ilu faktycznie skreśli tę firmę i będzie robiło jej czarny pr. Utrzymanie klienta, zaufanie do marki i stabilności linii zakupionego produktu znaczy równie dużo, co natychmiastowy, zysk. Może z tych DLC będą grosze, może nawet się nie zwrócą. Ale za chwilę pojawi się taki Fallout, czy inny TI i na tym będą konkretne pieniądze, bo ludzie chętnie kupią grę od wydawnictwa, które daje dużą szansę na spolszczenie całego cyklu danego tytułu, a nie tylko podstawki.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Deem »

Galakta jest jedynym polskim dystrybutorem najpotężniejszej firmy ameritrashowej na świecie (z całym szacunkiem choćby dla GW czy CMoN). Co zrobią potencjalni chętni na polską edycję TI4 czy Fallouta po tym jak Galakta odpuści MoM? Pobiegną do sklepu i kupią TI4 i F. Kropka. O wpływie zaufania na wyniki sprzedażowe, moglibyśmy podyskutować, gdyby była alternatywa. Tutaj jej nie ma.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Sarseth »

Bary pisze:Ja zadam inne pytanie. Ile osób na wieść, że odpuszczają DLC, zakrzyknie "mam dość takiego olewania, przerzucam się na angielskie wersje"? Ilu faktycznie skreśli tę firmę i będzie robiło jej czarny pr. Utrzymanie klienta, zaufanie do marki i stabilności linii zakupionego produktu znaczy równie dużo, co natychmiastowy, zysk. Może z tych DLC będą grosze, może nawet się nie zwrócą. Ale za chwilę pojawi się taki Fallout, czy inny TI i na tym będą konkretne pieniądze, bo ludzie chętnie kupią grę od wydawnictwa, które daje dużą szansę na spolszczenie całego cyklu danego tytułu, a nie tylko podstawki.
W sumie prawda, brutalnie to spłaszczyłem do samego moma i masz rację ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Deem pisze:Galakta jest jedynym polskim dystrybutorem najpotężniejszej firmy ameritrashowej na świecie (z całym szacunkiem choćby dla GW czy CMoN). Co zrobią potencjalni chętni na polską edycję TI4 czy Fallouta po tym jak Galakta odpuści MoM? Pobiegną do sklepu i kupią TI4 i F. Kropka. O wpływie zaufania na wyniki sprzedażowe, moglibyśmy podyskutować, gdyby była alternatywa. Tutaj jej nie ma.
Oczywiście, że jest alternatywa, kupić oryginał. Może nie jest to sensowne wyjście dla ludzi, którzy nie znają angielskiego. Jest jednak spora liczba osób, które go znają, ale jednak kupują tytuły po polsku bo: a) są trochę tańsze, b) wspierają lokalny biznes, c) przyjemniej im się gra w zlokalizowany produkt. Pewnie nie wyczerpałem puli powodów, ale jednego jestem pewien- nie każdy kupuje polską wersję, bo nie ma alternatywy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Deem »

Bary pisze:
Deem pisze:Galakta jest jedynym polskim dystrybutorem najpotężniejszej firmy ameritrashowej na świecie (z całym szacunkiem choćby dla GW czy CMoN). Co zrobią potencjalni chętni na polską edycję TI4 czy Fallouta po tym jak Galakta odpuści MoM? Pobiegną do sklepu i kupią TI4 i F. Kropka. O wpływie zaufania na wyniki sprzedażowe, moglibyśmy podyskutować, gdyby była alternatywa. Tutaj jej nie ma.
Oczywiście, że jest alternatywa, kupić oryginał. Może nie jest to sensowne wyjście dla ludzi, którzy nie znają angielskiego. Jest jednak spora liczba osób, które go znają, ale jednak kupują tytuły po polsku bo: a) są trochę tańsze, b) wspierają lokalny biznes, c) przyjemniej im się gra w zlokalizowany produkt. Pewnie nie wyczerpałem puli powodów, ale jednego jestem pewien- nie każdy kupuje polską wersję, bo nie ma alternatywy.
Nie ma alternatywy w sensie nie ma innego wydawnictwa, które dostarczy takie ameritrashe w wersji PL. Część ludzi nie zna języka, a część gra z innymi, którzy nie znają języka. Poza tym doświadczenie pokazuje, że ubijanie linii wydawniczych Galakty, nie wpływa zbyt mocno na sukces innych (choćby żal klientów po każdej karciance jakoś nie zmienia faktu, że wychodzą kolejne).
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Deem pisze:
Bary pisze:
Deem pisze:Galakta jest jedynym polskim dystrybutorem najpotężniejszej firmy ameritrashowej na świecie (z całym szacunkiem choćby dla GW czy CMoN). Co zrobią potencjalni chętni na polską edycję TI4 czy Fallouta po tym jak Galakta odpuści MoM? Pobiegną do sklepu i kupią TI4 i F. Kropka. O wpływie zaufania na wyniki sprzedażowe, moglibyśmy podyskutować, gdyby była alternatywa. Tutaj jej nie ma.
Oczywiście, że jest alternatywa, kupić oryginał. Może nie jest to sensowne wyjście dla ludzi, którzy nie znają angielskiego. Jest jednak spora liczba osób, które go znają, ale jednak kupują tytuły po polsku bo: a) są trochę tańsze, b) wspierają lokalny biznes, c) przyjemniej im się gra w zlokalizowany produkt. Pewnie nie wyczerpałem puli powodów, ale jednego jestem pewien- nie każdy kupuje polską wersję, bo nie ma alternatywy.
Nie ma alternatywy w sensie nie ma innego wydawnictwa, które dostarczy takie ameritrashe w wersji PL. Część ludzi nie zna języka, a część gra z innymi, którzy nie znają języka. Poza tym doświadczenie pokazuje, że ubijanie linii wydawniczych Galakty, nie wpływa zbyt mocno na sukces innych (choćby żal klientów po każdej karciance jakoś nie zmienia faktu, że wychodzą kolejne).
No bo i ilość ścinanych serii nie jest duża w stosunku do tego, ile wydają/kontynuują. W kwestii karcianek (mimo że całkowicie ubili jedynie dwa LCGi na osiem) znam kilka osób, które już przestały wchodzić w polskie wersje tego systemu właśnie ze względu na stabilność linii i/lub opóźnienia. Ale dobra, wiadomo o co chodzi, nie ma co ciągnąć dyskusji, bo robimy offtopic.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Smoku »

Nowa aktualizacja uzupelnia o język polski, dwa dostępne scenariusze DLC. Co prawda tekst wprowadzający jest pisany w wersji angielskiej, ale czytany przez polskiego lektora. W grach wszytko już jest pl.
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Mario_Max »

Smoku pisze:Nowa aktualizacja uzupelnia o język polski, dwa dostępne scenariusze DLC. Co prawda tekst wprowadzający jest pisany w wersji angielskiej, ale czytany przez polskiego lektora. W grach wszytko już jest pl.
potwierdzam :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Mario_Max pisze:
Smoku pisze:Nowa aktualizacja uzupelnia o język polski, dwa dostępne scenariusze DLC. Co prawda tekst wprowadzający jest pisany w wersji angielskiej, ale czytany przez polskiego lektora. W grach wszytko już jest pl.
potwierdzam :)
Hmm, tekst występujący w opisie przygód dlc przy wyborze scenariuszy jest po angielsku i przy jednym jest nawet notka, że nie jest dostępny w wybranym języku. Przepraszam, jeśli wprowadziłem kogoś w błąd, ten tekst jest mylący.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Smoku »

Aktualizacja jest z 17.01 i mogłeś nie wiedzieć :) Dziwne, że wgrano lektora, a nie zmieniono tekstu.
AnaCross
Posty: 105
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: AnaCross »

Smoku pisze:Aktualizacja jest z 17.01 i mogłeś nie wiedzieć :) Dziwne, że wgrano lektora, a nie zmieniono tekstu.
Ok, czyli dla jasności. Mogę teraz kupić scenariusze DLC i lektor na początku (poza tekstem) + teksty w trakcie gry będą po polsku? Wolę się upenić zanim zakupię :)
ODPOWIEDZ