Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: zaki850 »

Bary pisze:Nadchodzi nowy dodatek! :D
Szok, nie spodziawełm się tak szybko. :o Przy okazji galakta zapowiedziała Streets of Arkham po polsku w pierwszym kwartale 2018: http://galakta.pl/zapowiedz-ulice-arkham/ .
Frowrya
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2010, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Frowrya »

zaki850 pisze:
Bary pisze:Nadchodzi nowy dodatek! :D
Szok, nie spodziawełm się tak szybko. :o Przy okazji galakta zapowiedziała Streets of Arkham po polsku w pierwszym kwartale 2018: http://galakta.pl/zapowiedz-ulice-arkham/ .
*pierwszym półroczu, na forum bliżej podają datę jako drugi kwartał.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

No to do kompletu dobrych wieści jeszcze ja dorzucę, że jest szansa na rychłe wydanie DLC (brakuje już tylko nagrań lektorów, które kompletują). Na FB Galakta pisała, że nawet w tym roku jest jeszcze szansa, choć aż tak optymistycznie IMO raczej nie będzie- stawiam na końcówkę stycznia/początek lutego.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KQuest »

Bary pisze:No to do kompletu dobrych wieści jeszcze ja dorzucę, że jest szansa na rychłe wydanie DLC (brakuje już tylko nagrań lektorów, które kompletują). Na FB Galakta pisała, że nawet w tym roku jest jeszcze szansa, choć aż tak optymistycznie IMO raczej nie będzie- stawiam na końcówkę stycznia/początek lutego.
Tylko co z tego skoro w Polsce nie można obecnie kupić tych DLC... Samo dodanie polskiego języka nie pomoże. FFG musiałoby dodać cenę w PLN
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

KQuest pisze:
Bary pisze:No to do kompletu dobrych wieści jeszcze ja dorzucę, że jest szansa na rychłe wydanie DLC (brakuje już tylko nagrań lektorów, które kompletują). Na FB Galakta pisała, że nawet w tym roku jest jeszcze szansa, choć aż tak optymistycznie IMO raczej nie będzie- stawiam na końcówkę stycznia/początek lutego.
Tylko co z tego skoro w Polsce nie można obecnie kupić tych DLC... Samo dodanie polskiego języka nie pomoże. FFG musiałoby dodać cenę w PLN
Bez problemu można zakupić DLC na Androida.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KQuest »

Bary pisze:Bez problemu można zakupić DLC na Androida.
Fakt, nie dodałem, że chodzi mi tu o wersję Steamową na PC ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

KQuest pisze:
Bary pisze:Bez problemu można zakupić DLC na Androida.
Fakt, nie dodałem, że chodzi mi tu o wersję Steamową na PC ;)
:P Pewnie i Steam niebawem poprawią. Może trzeba w tej kwestii napisać bezpośrednio do Galakty, żeby szturchnęła FFG...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KQuest »

Bary pisze:
KQuest pisze:
Bary pisze:Bez problemu można zakupić DLC na Androida.
Fakt, nie dodałem, że chodzi mi tu o wersję Steamową na PC ;)
:P Pewnie i Steam niebawem poprawią. Może trzeba w tej kwestii napisać bezpośrednio do Galakty, żeby szturchnęła FFG...
Problem dotyczył tylko Steama. Podejrzewam, że na androidzie waluty są po prostu przeliczane automatycznie, a na Steamie wydawca musi wpisać cenę dla każdej nowej waluty (a tych nowych walut było teraz bodajże 10), bo inaczej nie da się dokonać zakupu w danym regionie. Do Galakty już napisałem. Zobaczymy jak to się potoczy ;)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Piehoo »

Apropo nowego dodatku... Sanctum of Twilight. Jeżeli na załączonym zdjęciu widzimy całą zawartość pudełka to...trochę słabo. 3 figurki, 5 kafelków...? Wiadomo, scenariusze są mięsem tej gry, ale to trochę przykre się robi.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KQuest »

Na pierwszy rzut oka zawartość wygląda podobnie jak w "Za progiem" i chyba tego trzeba się było spodziewać
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Deem »

Ciekawostka/ostrzeżenie:
W scenariuszu Astral Alchemy pojawia się błąd, który uniemożliwia ukończenie scenariusza - jedne z drzwi, za którymi znajduje się przedmiot fabularny znikają w czasie gry, a wcześniej są "nieklikalne". Błąd pojawia się tylko, przy niektórych układach planszy.

Został już zgłoszony do FFG.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KQuest »

Galakta odpisała mi na wiadomość dotyczącą braku możliwości zakupienia DLC na Steamie i przyznam, że nie spodziewałem się takiej odpowiedzi.
Dzień dobry,

niestety decyzja o dopuszczeniu płatności w innej walucie zależy wyłącznie od wydawcy aplikacji i nie będziemy mogli pomóc w tej kwestii.

Pozdrawiamy serdecznie!
Galakta
Czyli Galakta nie szturchnie FFG i wychodzi na to, że fani sami muszą się tym zająć. Liczyłem choćby na to, że wspomną im o problemie, bo mają do nich łatwiejszy dostęp, ale widocznie spadek sprzedaży tych dodatków im nie przeszkadza (może nie mają płacone od sprzedanych egzemplarzy i teraz już im to wisi?)

W wolnej chwili napiszę do FFG. Ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia w kontaktach z nimi? Którędy się najlepiej kontaktować żeby w ogóle uzyskać odpowiedź?
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KQuest »

Wybaczcie drugi post z rzędu, ale może dla kogoś to będzie istotna informacja, a tak przynajmniej może dostanie mailowe powiadomienie o nowym poście ;)

Ceny scenariuszy DLC na Steamie już się pojawiły (i to nie za moją sprawą) - obydwa dodatki kosztują po 17,99zł. Wcześniej, jako bogaty kraj, byliśmy w strefie Euro i cena wynosiła u nas 5€, a nowa cena wynika z przeliczenia z ceny w dolarach (5$), dlatego całkiem dobrze na tym wyszliśmy :)
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Coin22 »

a czy te scenariusze bezpudelkowe (DLC?) mozna pobrac po polsku na aplikacje na IPAD?
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Jelithe »

Masz je w aplikacji na iPad. Wystarczy, że za nie zapłacisz i się odblokują.
Golin
Posty: 324
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Golin »

a sa juz po polsku?
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Coin22 »

Golin pisze:a sa juz po polsku?
Z tego co widze w aplikacji to niestety nie.
Ktoś wie kiedy je przetłumaczą?
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Coin22 »

Z innej beczki - jaki klej polecacie do przyklejenia figurek do przezroczystych podstawek?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Coin22 pisze:
Golin pisze:a sa juz po polsku?
Z tego co widze w aplikacji to niestety nie.
Ktoś wie kiedy je przetłumaczą?
Było kilka postów wcześniej...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: emka »

Czy da się jakoś zainstalować aplikację na komputerze z Windowsem bez dostępu do internetu, np. przenieść jakiś plik instalacyjny na pendrive z innego komputera?
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sirwei »

emka pisze:Czy da się jakoś zainstalować aplikację na komputerze z Windowsem bez dostępu do internetu, np. przenieść jakiś plik instalacyjny na pendrive z innego komputera?
Aplikacja jest na steam. Zapisuje twoje postępy na serwerze. Nie da się tego obejść. Pozostaje tablet lub smartfon z Androidem.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: emka »

Aplikacja jest na steam. Zapisuje twoje postępy na serwerze. Nie da się tego obejść. Pozostaje tablet lub smartfon z Androidem.
A jednak udało mi się to obejść, skopiowałam pliki z folderu steamapps/common (z komputera stacjonarnego z internetem) na laptopa, który internetu ani steama nie ma. Aplikacja działa, nawet po polsku (oprócz lektora, który mówi po angielsku pomimo ustawienia języka na polski, ale powiedzmy, że te początkowe wstawki nie są aż tak ważne;) - za to wszystkie napisy i polecenia są polskie).

Rzeczywiście może być problem z zapisywaniem postępów, nie sprawdziłam bo jeszcze nie rozegrałam żadnej partii, ale rozumiem, że to jest potrzebne tylko jeśli chciałabym przerwać w trakcie scenariusz i wrócić do niego innego dnia, tak?
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Al_Dente »

Z lokalnym zapisywaniem też nie powinno być problemu. Po prostu to co Ci się zapisze na laptopie nie będzie się automatycznie aktualizowało na innych urządzeniach.
promulgacja
Posty: 23
Rejestracja: 14 cze 2015, 00:06
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: promulgacja »

Panowie nurtuje mnie takie pytanie:
Co mi daje to jeśli mam pierwszą wersję MoM i dodatki?
Czy aplikacja używa kafelków z tych dodatków przy tworzeniu planszy w scenariuszach do 2 edycji?
Czy mogę używać bohaterów z 1 edycji?

Pytam gdyż mam obie edycje, a jeszcze nie grałem... :)
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sewhoe »

Nie mam dużego doświadczenia w MoM 2ed, ale przytrafiła mi się kiedyś 1 misja w której użyłem tylko jednego kafelka z 2 edycji(!). Reszta była z wyeksploatowanej jedynki. Dodatkowo potwory potrafią być bardziej urozmaicone. Oczywistą zaś oczywistością jest możliwość wprowadzenia badaczy z pierwszej części. Reasumując - potrafi mile urozmaicić grę. Dodatkowo odblokowuje w aplikacji dedykowane misje dla posiadaczy podstawki/dodatków z pierwszego wydania.
ODPOWIEDZ