Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: vinnichi »

Scenariusz Zniszczone więzy z maksymalnym o poziomem trudności poszedł nam wyjątkowo gładko. Sinclair finiszował już na obłędzie ale Rita wpakowała kilo ołowiu w wielką tlustą ... bestie. Czy Wam też łatwo się grało w ten scenariusz? Widmo nad Ismounth praktycznie nie do przejścia na 2 osoby. A tutaj albo mieliśmy szczęście w odnajdywaniu ważnych elementów albo nie jest tak trudny jak zapowiadali
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Quba40 »

vinnichi pisze:Scenariusz Zniszczone więzy z maksymalnym o poziomem trudności poszedł nam wyjątkowo gładko. Sinclair finiszował już na obłędzie ale Rita wpakowała kilo ołowiu w wielką tlustą ... bestie. Czy Wam też łatwo się grało w ten scenariusz? Widmo nad Ismounth praktycznie nie do przejścia na 2 osoby. A tutaj albo mieliśmy szczęście w odnajdywaniu ważnych elementów albo nie jest tak trudny jak zapowiadali
Niestety to jest problem skalowania niektórych scenariuszy. Zniszczone więzy są prostszy na 2 osoby, nie trzeba zebrać wszystkich elementów łamigłówki :)
Natomiast Ucieczka... jest zupełnie źle skonstruowana jeśli chodzi o skalowalność, grałem w niego 3 razy na 2 badaczy i nawet wiedząc dokładnie gdzie iść i co optymalnie robić to czasu nigdy nie starczyło. Graliśmy również 2 razy w 4 osobowym składzie i dwukrotnie zwyciężyliśmy.
Frowrya
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2010, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Frowrya »

Jak widać dodatek opływa cały świat bo dopłynie dopiero w 3 kwartale :|
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: uyco »

Trzeci kwartał już za nieco ponad 3 tygodnie, głowa do góry :D
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Mniej więcej w połowie wakacji, jak pisała Galakta. Niestety z dlc dalej lipa.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Gio
Posty: 15
Rejestracja: 23 lis 2011, 16:40

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Gio »

Wczoraj udało się w końcu ukończyć wszystkie scenariusze z podstawki, czwarty scenariusz niszczy system, jeżeli chodzi o fabułę. Pojawia się teraz pytanie co dalej, dodatek zapowiedziany prawie rok temu a dalej go nie ma. DLC, które wisi w aplikacji ciągle tylko w wersji ENG. Nie macie wrażenia że gra umiera, jak Innsmouth bez naszej interwencji?
AnaCross
Posty: 105
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: AnaCross »

Gio pisze:Wczoraj udało się w końcu ukończyć wszystkie scenariusze z podstawki, czwarty scenariusz niszczy system, jeżeli chodzi o fabułę. Pojawia się teraz pytanie co dalej, dodatek zapowiedziany prawie rok temu a dalej go nie ma. DLC, które wisi w aplikacji ciągle tylko w wersji ENG. Nie macie wrażenia że gra umiera, jak Innsmouth bez naszej interwencji?
Myślę, że gra zdecydowanie nie umiera ;) Są jeszcze scenariusze z elementami z podstawki. To tu masz 3 opcje: Kupić pierwszą edycję i dodatki do niej, kupić pakiety samych kafli i figurek. No i opcja ostatnia rozłożyć scenariusz i wybierać odpowiednie kafle. Poza tym w którejś grupie na fb ktoś wrzucał pliki ze skanami kafelków z pierwszej edycji, to myślę, że z tym też już można grać ;)

I tak z ciekawości. Rozegrałeś wszystkie scenariusze we wszystkich możliwych kombinacjach? My jesteśmy obecnie na trzecim scenariuszu, ale pierwszy graliśmy chyba z 4 razy i za każdym razem było inaczej (mamy elementy z pierwszej edycji gry). Bo może warto wrócić do któregoś scenariusza :D
Gio
Posty: 15
Rejestracja: 23 lis 2011, 16:40

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Gio »

Jako że wszystkie partie rozgrywalismy na 2 osoby to grała była nie lada wyzwaniem.
Spoiler:
Mam nadzieję ze nikt tego za spoilery nie uzna.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, 15:50 przez Gio, łącznie zmieniany 1 raz.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KQuest »

Gio pisze:Mam nadzieję ze nikt tego za spoilery nie uzna.
Kwestie dotyczące fabuły scenariusza starajcie się jednak chować w spoilerach ;)
AnaCross
Posty: 105
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: AnaCross »

Gio pisze:Jako że wszystkie partie rozgrywalismy na 2 osoby to grała była nie lada wyzwaniem.
Spoiler:
Mam nadzieję ze nikt tego za spoilery nie uzna.
Tutaj znalazłam kafle z pierwszej edycji: Kafle
Spojler odnośnie liczby sposobów rozłożenia kafli.
Spoiler:
miltonsec
Posty: 34
Rejestracja: 15 kwie 2016, 20:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: miltonsec »

Krótkie pytanko:
mając do wyboru Recurring Nightmares i Suppressed Memories, który lepiej wybrać? :)
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: zaki850 »

Suppressed Memories, bo scenariusz lepszy (Cult of the Sentinel Hill). A tak naprawde to za ta cene nie warto zadnego z tych "dodatkow" kupowac według mnie.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KQuest »

Wiecie może czy dodatek "Za progiem" zmieni coś w dotychczasowych scenariuszach? Może nowe wersje map?
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: lunatykuku »

Tak. Czasem w innych scenariuszach mogą wyskoczyć kafelki i thralle z tego dodatku.
krzysztof1986
Posty: 42
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:58
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: krzysztof1986 »

Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: lunatykuku »

Eh BtT jeszcze nie ma po polsku :/

Dodatek jak dodatek- parę kafelków, badaczy, potworków. Wszystko zależy od tego jakie będą scenariusze :P
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KQuest »

3 scenariusze, 4 badaczy, kilka potworów, kafli, kart, coś na kształt nowej mechaniki, nowa zagadka w aplikacji. Bardzo chętnie, ale już się boję ceny, biorąc pod uwagę to, że w "Za progiem" (wycenione na około 30$) mamy mniej scenariuszy, mniej badaczy i mniej potworów.

EDIT:
Dobra, już się nie boję ceny w ciemno. Na stronie FFG widać 60$...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: pan_satyros »

Duży dodatek i tylko 3 misje, trochę mnie to irytuje.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

W pakiecie konwertującym znajdują się także postacie z pierwszej edycji. Czy gracie nimi mimo nieposiadania takowej, ani pakietu konwertującego?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Sarseth »

Bary pisze:W pakiecie konwertującym znajdują się także postacie z pierwszej edycji. Czy gracie nimi mimo nieposiadania takowej, ani pakietu konwertującego?
A da się? Sam w sumie mam pierwszą edycję, więc nie jestem pewny.
Zaznaczasz wtedy inne postacie w aplikacji? Bo jak zaznaczysz przecież, że masz dodatek, to możesz potrzebować kafelków albo potworów (niby masz te podstawki w pakiecie).
A jak zaznaczasz inne, to mythos eventy są niedopasowane do postaci, przynajmniej tak mi się wydaje.

ps. jak można nie mieć pakietu konwertującego posiadając drugą edycję moma? Są jakieś edycje bez tego pakietu?
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Sarseth pisze:
Bary pisze:W pakiecie konwertującym znajdują się także postacie z pierwszej edycji. Czy gracie nimi mimo nieposiadania takowej, ani pakietu konwertującego?
A da się? Sam w sumie mam pierwszą edycję, więc nie jestem pewny.
Zaznaczasz wtedy inne postacie w aplikacji? Bo jak zaznaczysz przecież, że masz dodatek, to możesz potrzebować kafelków albo potworów (niby masz te podstawki w pakiecie).
A jak zaznaczasz inne, to mythos eventy są niedopasowane do postaci, przynajmniej tak mi się wydaje.
Jedyna opcja, to imo zaznaczenie innych postaci niż te, które faktycznie będą rozgrywane. Mythos eventy odnoszą się do konkretnej postaci, ale czy postacie dostają specyficzne efekty, czy są one raczej generyczne, a nazwa postaci informuje jedynie, który konkretny gracz dostanie strzała?
Sarseth pisze: ps. jak można nie mieć pakietu konwertującego posiadając drugą edycję moma? Są jakieś edycje bez tego pakietu?
Pokręciłem, chodziło mi o te zestawy zawierające komponenty z pierwszej edycji, które można oddzielnie zakupić.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Sarseth »

Bary pisze:Jedyna opcja, to imo zaznaczenie innych postaci niż te, które faktycznie będą rozgrywane. Mythos eventy odnoszą się do konkretnej postaci, ale czy postacie dostają specyficzne efekty, czy są one raczej generyczne, a nazwa postaci informuje jedynie, który konkretny gracz dostanie strzała?
A to nie wiem, kiedyś chciałem, bo nie mam dodatków do MoM:1ED jeszcze (szukam non stop angielskich używek dobrej jakości), ale po chwili konsternacji, zdecydowałem się tak nie grać. Właśnie ze względu tej nie wiadomej, czy mythosy nie są jakoś spreparowane na postacie. Bo ok, o ile nazwę badacza można podmienić, ale może jest tam coś więcej niż tylko nazwa. Może są jakoś bardziej przystosowane, nie wiem tego, bo nie grałem aż tyle partii, by spamiętać wszystkie eventy per badacz i sprawdzić czy się mieszają czy nie. Plus te inne nazwy, gdy grasz kimś innym :P psułoby mi to klimat. Nawet jeśli tych badaczy jest tak mało w podstawce (bo jest mało :( )
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Dokładnie z tego samego powodu ja także nie ryzykowałem takiej opcji. Jednak, tak jak piszesz, postaci w core jest mało i po 15 grach już nam się trochę przejadły.
Ciekawi mnie także kwestia, czy ten pokaźny zestaw postaci, który doszedł jako pakiet konwertujący, nie pojawi się już w dodatkach drugiej edycji i jedyną opcją na ich wykorzystanie jest zakupienie zestawów kafli i figurek z pierwszej edycji?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
aliennowicz
Posty: 55
Rejestracja: 27 gru 2011, 19:58
Lokalizacja: Kluczbork
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: aliennowicz »

krzysztof1986 pisze:Panie i Panowie :)
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... of-arkham/
czyli dostaniemy pierwszy dodatek PL z wydaniem światowym drugiego, a drugi PL otrzymamy.... otrzymamy?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Sarseth »

Bary pisze:Dokładnie z tego samego powodu ja także nie ryzykowałem takiej opcji. Jednak, tak jak piszesz, postaci w core jest mało i po 15 grach już nam się trochę przejadły.
Ciekawi mnie także kwestia, czy ten pokaźny zestaw postaci, który doszedł jako pakiet konwertujący, nie pojawi się już w dodatkach drugiej edycji i jedyną opcją na ich wykorzystanie jest zakupienie zestawów kafli i figurek z pierwszej edycji?
Jeszcze mają sporo badaczy do wrzucenia w dodatki:
https://boardgamegeek.com/filepage/1435 ... rs-release z tym najnowszym dodatkiem, to jeszcze pewno z 5 mogli by dać i każdy będzie miał po 4, to jeszcze nie powtórzą tych z pakietu konwertującego/pierwszej częsci MoMa i jego dodatków
Rebel 6% (trójmiasto)
ODPOWIEDZ