Twilight of the Gods - card game

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Twilight of the Gods - card game

Post autor: Rafal75 »

Witam, nie znalazlem wątku o tej grze a chyba warto.
Wczoraj widziałem film na http://custodianofmecatolrex.znadplansz ... -unboxing/ i bardzo mnie zaciekawiła ta gra. Ktoś grał? jak wrażenia?
Ostatnio zmieniony 25 sty 2018, 20:45 przez Rafal75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Twilight of the Gods

Post autor: Dwntn »

Rafal75 pisze:Ktoś grał? jak wrażenia?
Myślę, że na ewentualne wrażenia jeszcze odrobinę za wcześnie, gdyż grę jak na razie sprowadził tylko jeden sklep w Polsce i jest to tytuł, który ukazał się dopiero kilka miesięcy temu, prosto z Kickstartera.

Sam dowiedziałem się o grze, gdy przyszła w paczce od wydawcy, ale po krótkiej lekturze instrukcji wiedziałem, że mam w rękach coś wyjątkowego :) Generalnie, w Twilight of the Gods spodobało mi się kilka ciekawych twistów, tj. pozyskiwanie surowców do wystawiania kart z wymiany lub przejęcia od innego gracza czy mechanika manifestowania umiejętności kart, która pozwala podkładać świnie przeciwnikowi (ale uwaga - działa to w dwie strony!). Same zasady są stosunkowo proste i ktoś, kto ograł kilka LCG-ków będzie się czuł jak w domu, zwłaszcza, że gra zapożycza kilka elementów z Gry o Tron czy Netrunnera.

Jestem dopiero po pierwszych kilku rozgrywkach, więc podejrzewam, że będę w stanie powiedzieć coś więcej za dwa, może trzy tygodnie w recenzji gry na blogu :)

Pozdrawiam,

- Krzysiek vel Custodian
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Twilight of the Gods

Post autor: BartP »

Czy tutaj składa się talię przed grą (jak w CCG, LCG)? Czy może jest to rasowa planszówka z ewentualnymi dodatkami, gdzie talie są ustalone lub wspólne?
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Twilight of the Gods

Post autor: Rafal75 »

czekam z utęsknieniem :) Trzeba sie wstrzymać te kilka tygodni... Wiem ze już dodatek na luty zapowiadają
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Twilight of the Gods

Post autor: Dwntn »

BartP pisze:Czy tutaj składa się talię przed grą (jak w CCG, LCG)? Czy może jest to rasowa planszówka z ewentualnymi dodatkami, gdzie talie są ustalone lub wspólne?
W zestawie podstawowym otrzymujemy cztery talie, z których można złożyć cztery talie początkowe, kierując się symbolem w prawym dolnym rogu pudełka, aby były dopasowane do czterech podstawowych bóstw (Mars, Hera, Enlil i Reader of Portens). Bardziej zaawansowani gracze mogą zechcieć tworzyć własne talie. Są tylko dwa ograniczenia: maksymalnie trzy kopie danej karty w talii, a także musi się w niej znaleźć odpowiednia ilość kart pasujących do podstawowej strategii bóstwa, które wybierzemy (podstawowi bogowie po 10 kart, a przy wybraniu jednego z ośmiu pozostałych bóstw jakie znajdziemy w pudełku jest to 25 kart, czyli równo połowa talii).

Docelowo gra będzie rozwijana o kolejne zestawy, których Kickstarter rusza za niecały miesiąc, ale nawet przy obecnym, mając 200 kart do dyspozycji mamy ogromną ilość kombinacji, które można wypróbować, zwłaszcza że gry w grze tutaj nie brakuje. Jak już wspomniałem, są pułapki, jakie można zastawiać na innych graczy, są fortyfikacje, które wspomagają naszą frakcję różnymi umiejętnościami - tu warto wspomnieć, że przypisane są czterem kierunkom świata oraz tworzą ciekawe komba z kartami w polu walki. Osoby, które grały w WH40k: Podbój będą pamiętały mini-karty jednostek tj. Snotlingi. Tutaj także występują mini-karty z jednostkami, które wchodzą za pomocą m.in. efektów z fortyfikacji.

Najważniejsze jednak w grze jest dla mnie to, jak dobrze współgra w niej temat z mechaniką oraz to, że gra pomimo swej asymetrii wymusza współpracę na graczach, gdyż nie możemy pozyskiwać surowców potrzebnych do wystawiania kart z własnej talii, tylko musimy wymienić się z drugim graczem kartami, co daje nam możliwość zastawienia na niego pułapki (każda karta u spodu posiada umiejętność, która aktywuje się podczas tzw. manifestacji, ale tylko pierwotny właściciel wie, jaka umiejętność skrywa się pod kartami, które przekazał przeciwnikowi).

- K.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Twilight of the Gods

Post autor: Rafal75 »

A czy w wersji podstawowej/sklepowej dostajemy te foilowe karty ?
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Twilight of the Gods

Post autor: Rafal75 »

Rafal75 pisze:A czy w wersji podstawowej/sklepowej dostajemy te foilowe karty ?
Ok, doczytałem :)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Twilight of the Gods

Post autor: Dwntn »

Rafal75 pisze:
Rafal75 pisze:A czy w wersji podstawowej/sklepowej dostajemy te foilowe karty ?
Ok, doczytałem :)
Tak, są. Wszystkie karty bogów na odwrocie pokryte są folią holograficzną. W zestawie są także cztery podstawowe bóstwa w formacie kart tarota, które powinno się wykorzystywać w trakcie gry. Pozostałe karty bóstw w wersji tarota miały być dostępne jako pierwszy booster pack, ale fabryka w chinach pomieszała coś z pakowaniem, więc na razie nie trafiły do sprzedaży. Gracze będą mieli zatem wybór, czy korzystać z większych kart, czy mniejszych (różnią się tylko rozmiarem). Mniejsze oczywiście łatwiej będzie transportować w pudełkach na talie, które dołączono do zestawu :)

- K.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Twilight of the Gods - card game

Post autor: Rafal75 »

Hej, i jak tam wrażenia z gry?
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Twilight of the Gods - card game

Post autor: Rafal75 »

Wystartowała kampania dodatków do Twilight of the Gods
https://www.kickstarter.com/projects/56 ... ject_share
Ktoś się pisze?
ODPOWIEDZ