The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: Marx »

Strony poszczególnych kampanii są wciąż dostępne ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 262
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 53 times
Been thanked: 41 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: Malibu »

No i milion przekroczony :)
Awatar użytkownika
xavier5
Posty: 104
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: xavier5 »

Trochę rozczarowany jestem prawdę mówiąc, jak patrzyłem na inne kickstartery np. 7 sins to w ostatnie 48 h podskoczyło z miliona na 1,45 (czyli 45% wzrostu). Smog na razie podskoczył o 150 k, czyli około 15-20%.

Jako, że nie ma tylu SG złamałem się i wziąłem The Wheel i Baker Street, ale nie wiem czy słusznie, bo zawartość podstawowa zdecydowanie bardziej efektywnie kosztowo wychodzi niż te add ony, ale podobają mi się te duże figurki z nich :)
Arius
Posty: 1409
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: Arius »

xavier5 pisze:Trochę rozczarowany jestem prawdę mówiąc, jak patrzyłem na inne kickstartery np. 7 sins to w ostatnie 48 h podskoczyło z miliona na 1,45 (czyli 45% wzrostu). Smog na razie podskoczył o 150 k, czyli około 15-20%.

Jako, że nie ma tylu SG złamałem się i wziąłem The Wheel i Baker Street, ale nie wiem czy słusznie, bo zawartość podstawowa zdecydowanie bardziej efektywnie kosztowo wychodzi niż te add ony, ale podobają mi się te duże figurki z nich :)
Będzie potem można dokupić dodatki (w menagerze)?
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: bubu »

Tak, będzie można dokupić i dodatki i ewentualne kolejne podstawki
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: cohlerc1 »

Tak
Arius pisze:]
Będzie potem można dokupić dodatki (w menagerze)?
zdaje się że nieco wyżej ktoś już o to pytał ale odpowiem ;)
Tak na 99% będzie można, historia poprzednik kampanii pokazuje ze można dokupić wszystko w pledge managere nawet jeżeli wesprzesz za 1$

Jeżeli chodzi o sama kampanię to 1 milion to i tak sukces ;) a przed końcem jeszcze trochę wpadnie ;) Na nieco gorszy wynik w porównaniu do np the others złożyło się wiele czynników. Imo gra poza klimat nie wnosi wiele nowego do gatunku, a taki the others np był pewnym wietrzykiem ;). Gra jest nowa nie ma za sobą wyrobionej bazy fanów jak zombicide, o autorze też niewiele wiadomo a kilka słabszych gier cmon już wydało ;) Popatrz choćby na ich gry w podobnej sytuacji, rum & bones, B-sieged, nawet takie "hit" jak Blood Rage nie dobił do miliona choć to akurat inny rodzaj gry i tam było niewiele addonów.
Spora liczba osób też pewnie oczekuje na Rising Sun i daje odpocząć po innych zakupach na przykład KDM.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: pan_satyros »

Z dodatków warto chyba dodatkowe postacie, bo o dziwo tych tym razem wyjatkowo mało się dostaje w stosunku do "złych".

(PS. jakby ktoś miał ochotę wciąż można dołączyć do wspólnego zamówienia z możliwością odbioru/wysyłki i z korzystnym kursem $
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 93#p889793)
Awatar użytkownika
xavier5
Posty: 104
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: xavier5 »

Mam jedno pytanko techniczne - na kickstarterze płaci się kartą kredytową, czyli jak mam kartę dolarową to mam spoko kurs. W pledge managerze z tego co wiem już jest tylko pay pal, który ma duży spread. Czyli z punktu widzenia waluty, bardziej się opłaca dać całą kasę teraz przez kickstartera?

Pytanko też, rozmiar pledge'a może zmieniać - czy to jest tak, że z karty schodzi dopiero na koniec kampanii, czy przy każdej zmianie on blokuje/odblokowuje jakąś kasę na karcie?

Co do zamówienia zbiorowego namówiłem już jednego kumple z Poznania, a z tego co kojarzę najlepiej wychodzą koszty przesyłki jak ma się "parę" (około 20 dolków za osobę wychodzi), przy kolejnych osobach oszczędności już nie są takie duże?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: cohlerc1 »

W paypalu można podpiąć kartę walutową tylko trzeba dzwonić a infolinie żeby w systemie zmienili ja na kartę walutowa w przeciwnym wypadku będzie dolary przelicac z karty na złotówki i złotówki znów na dolary ;)
Był o tym temat gdzieś na forum, zdaje sie w zamówienia ch wspólnych
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: Wassago »

cohlerc1 pisze:W paypalu można podpiąć kartę walutową tylko trzeba dzwonić a infolinie żeby w systemie zmienili ja na kartę walutowa w przeciwnym wypadku będzie dolary przelicac z karty na złotówki i złotówki znów na dolary ;)
Był o tym temat gdzieś na forum, zdaje sie w zamówienia ch wspólnych
Nie trzeba nigdzie dzwonić, po prostu przy płatności PP, jak już podepniemy kartę (albo i bez konta) można zaznaczyć, żeby ściągnęło z karty w danej walucie. Cały czas tak płacę :)


Jak ktoś chce się podłączyć z okolic Gliwic i okolic, to można dołączyć do mojego zbiorowego zamówienia - http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 57#p889857



EDIT
Przy płatności klikamy na kurs waluty > kurs wymiany > współczynnik używany przez wystawcę karty
https://zapodaj.net/a40debea6ed18.jpg.html
Ostatnio zmieniony 02 lut 2017, 15:02 przez Wassago, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: Marx »

Dodatki zawsze są mniej opłacalne finansowe od podstawowej gry, tutaj nic się nie zmieniło. Na nich najwięcej autorzy zarabiają, a przy okazji odblokowujemy kolejne cele. A te ostatnie przy zbiórce to całkiem fajny dodatek do gry. Liczba scenariuszy finalnie wzrośnie do 14 w samej podstawce.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 262
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 53 times
Been thanked: 41 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: Malibu »

I kolejna misja odblokowana, ja się cały czas zastanawiam nad jakimś dodatkiem, zależy jaki SG będzie
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: Lipa »

Czy któryś ze wspierających byłby tak miły i zamówił dodatkowo dla mnie figurkę Kingdom Death Crossover Steampunk Twilight Knight?
Zależy mi tylko na tej figurce, więc jeżeli ktoś mógłby mnie poratować w potrzebie to byłoby super.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 262
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 53 times
Been thanked: 41 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: Malibu »

Mam pytanko bo moje konto bankowe ma pewne ograniczenia w płatnościach (limit tygodniowy, którego sam nie mogę zmienić a trochę kasy już wybrałem i nie wiem do końca czy mi ściągną z karty te 120$). Czy później w PM będzie to można uregulować czy stracę szanse w tedy na tą grę?

Czy w takim wypadku stworzyć drugie konto i dać 1$ z innej karty?
Ostatnio zmieniony 02 lut 2017, 20:21 przez Malibu, łącznie zmieniany 1 raz.
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: Salemmtg »

Jak będę brał dla siebie podstawkę i dodatki to mogę Ci wziąć tą figurkę do KD:M, przypomnij mi tylko gdy pojawi się PM.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: Musza »

No i koniec, CMoN był na tyle miły, że odblokowali dwa ostatnie pokazane stretch goale mimo, że nie osiągnięto progu. Od razu pojawił się też Late Pledge dla spóźnialskich :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: AkitaInu »

Musza pisze:No i koniec, CMoN był na tyle miły, że odblokowali dwa ostatnie pokazane stretch goale mimo, że nie osiągnięto progu. Od razu pojawił się też Late Pledge dla spóźnialskich :)
Zawsze tak robią z tym odblokowywaniem :P
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: lynwith »

Musza pisze:No i koniec, CMoN był na tyle miły, że odblokowali dwa ostatnie pokazane stretch goale mimo, że nie osiągnięto progu. Od razu pojawił się też Late Pledge dla spóźnialskich :)

Bardziej ciekawe to jest to czy coś jeszcze im zostało czego nie udało się pokazać w ramach SG do odblokowania.. :P
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: Musza »

lynwith pisze:
Musza pisze:No i koniec, CMoN był na tyle miły, że odblokowali dwa ostatnie pokazane stretch goale mimo, że nie osiągnięto progu. Od razu pojawił się też Late Pledge dla spóźnialskich :)

Bardziej ciekawe to jest to czy coś jeszcze im zostało czego nie udało się pokazać w ramach SG do odblokowania.. :P
Myślę, że na pewno, musieli być przygotowani na wypadek wielkiego sukcesu.

Swoją drogą teraz $1 milion na planszówkę nie robi takiego wrażenia jak kiedyś :roll:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: pan_satyros »

No za te 120 jest teraz całkiem fajny grywalny zestawik. Myślałem, że będzie gorzej ;) No i jak rzadko - niemal każda figurka z SG mi się podoba.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: bubu »

To, że dają nieodblokowany SG to u CMON norma. Ale, że nieujawniony- miła niespodzianka.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 262
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 53 times
Been thanked: 41 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: Malibu »

Jako, że to był mój pierwszy KS byłem niezwykle podekscytowany :) te emocje jak dochodzi do przekroczenia SG aż spać nie mogłem. Miło mnie zaskoczyli jak zobaczylem, że mimo iż nie udało się dobić do ost progu to i tak go odblokowanie i dodali jeszcze jedna figurkę. Przez, to że RS tak szybko będzie to chyba jednak podstawka mi będzie musiał wystarczyć. Teraz tylko czekać do przyszłego roku na kuriera.

Aa ile trwa przeważnie kampania na KS?
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: bubu »

Mój pierwszy KS to był trzeci sezon Zombicide i miałem dokładnie tak samo- pamiętam niesamowite emocje- co chwila sprawdzałem wpłaty, wstawałem o 6 rano, żeby zobaczyć czy coś się odblokowało i wracałem do wyrka.
Zresztą cały czas kampanie CMON są dla mnie wydarzeniem- ekscytuję się i śledzę.
Ile trwają? Zalezy od gry- średnio 2-4 tygodnie, zależnie od wielkości gry, liczby planowanych add-onów itd.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 262
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 53 times
Been thanked: 41 times

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: Malibu »

Po jakim czasie KS zabiera kasę z karty?
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: The World of Smog: Rise of Moloch (Kickstarter)

Post autor: wladekbud »

U mnie już wczoraj z KS zablokowano kwotę na karcie
ODPOWIEDZ