Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Wincenty Jan »

Bardzo delikatnie mówiąc nie jestem fanem Pana Lovecrafta. Zawsze gracze musieli mnie namawiać abym zagrał w gry w klimacie Cthulu. Wyjątkiem jest nowa edycja Posiadłości Szaleństwa.
Kupiłem karciany Arkham i jestem zachwycony. Trudno mi sobie przypomnieć grę, która daje mi tyle klimatu (chyba tylko AvP) i emocji, a zarazem każda zakończona rozgrywka powoduje nałogowa wręcz chęć kolejnego starcia z przedwiecznymi. Wcześniej, oczywiście miałem styczności z grami LCG ale Arkham to moje pierwsze wydane pieniądze na „system” i jestem oczarowany jak wyglada rozwój gry. Wpadłem w finansowe sidła i jest mi z tym tak niepokojąco przyjemnie.
Jakieś minusy? Póki co nie widzę. 9/10
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4632
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1942 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: warlock »

Grałem raz i jak dla mnie AH:TCG > Posiadłość Szaleństwa: 2 Edycja (w która też grałem raz). Uwielbiam system zarządzania ręką i swoją talią w AH, w końcu zagrałem w grę w klimacie Cthulhu, w której mam do podjęcia CIEKAWE decyzje.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Goldberg »

Pytanie apropo 2 corsetow. Jako że że znajomym mamy swoich ulubionych badaczy wystarczy że kupimy sobie po cs a potem podzielimy się kartami badaczy? Czy neutrali też będzie brakowało?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Gatherey »

Goldberg pisze:Pytanie apropo 2 corsetow. Jako że że znajomym mamy swoich ulubionych badaczy wystarczy że kupimy sobie po cs a potem podzielimy się kartami badaczy? Czy neutrali też będzie brakowało?
Po to kupujesz drugi CS, żebyś neutrali miał na 2 badaczy po 2szt.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Goldberg »

Jak grałem na pożyczonych kartach grałem tylko solo poszukiwaczami...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Arius »

Gatherey pisze:
Goldberg pisze:Pytanie apropo 2 corsetow. Jako że że znajomym mamy swoich ulubionych badaczy wystarczy że kupimy sobie po cs a potem podzielimy się kartami badaczy? Czy neutrali też będzie brakowało?
Po to kupujesz drugi CS, żebyś neutrali miał na 2 badaczy po 2szt.
Ja kupiłem po to, żeby wszystkich kart klasowych mieć po 2 sztuki. Tylko z tego powodu.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Goldberg »

dla tego mysle nad kupnem i podziałem z kumplem
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Zorak »

Podział ma to do siebie że za jakiś czas będziesz chciał zagrać innym badaczem i się zorientujesz że "Andrzej" ma wszystkie karty do tej klasy ;-)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: zbajszek »

Ja z kolegą grałem na jednym Corze, czy był to optymalne talie? Pewnie nie, ale grać się da i to nie na siłę, po prostu każda postać specjalizuje się trochę bardziej w określonych rzeczach ;). Choć nie powiem rozważam od jakiegoś czasu zakup drugiego Core'a.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: pavel »

Nadrabiam zaległości. Miałem zacząć w 2018.Ale zaczęła się rzeźnia już wczoraj. Jestem zachwycony. Gram solo. Rzuciłem się z motyką na słońce zaczynając od trudnego poziomu i zejdę na standardowy. Coś czuję, że w nowym roku zacznę, ale Dunwich. Pytanie do wyjadaczy, jaki procent kart w dodatku Dunwich i mniejszych dodatków to, karty scenariuszy w stosunku do kart graczy?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Zorak »

W Małych dodatkach (mythos packach) jest 60 kart. Badacze dostaja : kazda klasa po 2 karty (w 2 szt), jedna z klas dostaje 3 rożne karty = czasem dochodzą karty neutralne - reszta to karty do danego scenariusza. W dużym dodatku każda z klas dostaje po 4 karty ( w 2 szt) + dochodzi kilka kart neutralnych.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

W dużym dodatku Dunwich to są również dodatkowi badacze dla każdej klasy, co znacznie urozmaica grę. Nie wiem tylko, pavel, czy próba przełożenia ilości kart na procenty przyniesie jakieś wymierne korzyści... Korzyści to są raczej w drugą stronę, jak się wymienia procenty na karty.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: zbajszek »

Generalnie w dużych dodatkach są nowi badacze bo Carcosa też dodała tam kogoś. Dodatkowo dla każdego z badaczy FFG ma na stronie zalecany startowy deck i krótki opis w czym dany badacz jest dobry i małą podpowiedź które karty są ważne w tej talii (to tak jakby ktoś chciał spróbować ale nie chciał budować Decku od początku).

Zrobiłem pierwszy scenariusz z Nocy Fanatyków na YT, na początku roku pojawi się drugi scenariusz, więc jak ktoś nie boi się spoilerów to zapraszam do oglądania, a jak ktoś boi się spoilerów to pierwszy odcinek może do połowy oglądnąć jeśli ciekawi go jak napisany jest wstęp i tym podobne rzeczy, pierwsza tura też w większości jest bez spoilerów ;).

Link do pierwszego filmu
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: pavel »

Skid_theDrifter pisze:W dużym dodatku Dunwich to są również dodatkowi badacze dla każdej klasy, co znacznie urozmaica grę. Nie wiem tylko, pavel, czy próba przełożenia ilości kart na procenty przyniesie jakieś wymierne korzyści... Korzyści to są raczej w drugą stronę, jak się wymienia procenty na karty.
A o jakich korzyściach piszesz? Bo ja tylko chciałem wiedzieć ile będę miał nowych kart graczy po zakupie dodatków.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

pavel pisze:A o jakich korzyściach piszesz? Bo ja tylko chciałem wiedzieć ile będę miał nowych kart graczy po zakupie dodatków.
W dużej mierze był to żart językowy nawiązujący do tego fragmentu Twojego pytania:
pavel pisze:Pytanie do wyjadaczy, jaki procent kart w dodatku Dunwich i mniejszych dodatków to, karty scenariuszy w stosunku do kart graczy?

Ale jak każdy żart, traci podczas jego tłumaczenia. Niemniej, w przypadku pudła Dunwich jakieś 37-38% zawartości to karty graczy, tyle że, jak sam widzisz, procentowe określanie niewiele pomaga. W przypadku tych dużych dodatków chodziło mi głównie o to, że każdy kolejny badacz dodany do puli zwielokrotnia ilość kombinacji talii znacznie bardziej, niż sama płaska ilość kart. Dodając pięciu badaczy - i to jeszcze takich, jacy są w dużym pudle Dunwich - Twoja kolekcja stanie się o wiele ciekawsza jako całokształt.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: pavel »

O fajnie wiedzieć, że aż pięciu nowych. Wiem, że akurat deckbuilding nie jest mocną stroną tej gry. Ogólnie wiadomo, że dodatki "must have", jeżeli gra podeszła. A mnie zainteresowało jakie karty mogą być w dodatkach, jakie skile i przedmioty czekają na mnie w dodatkach i ile ich jest. Wiem,że to nie jest istotnym elementem HwA, ale dla mnie ma jakieś tam znaczenie :)
Visimito
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:44

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Visimito »

pavel pisze:O fajnie wiedzieć, że aż pięciu nowych. Wiem, że akurat deckbuilding nie jest mocną stroną tej gry. Ogólnie wiadomo, że dodatki "must have", jeżeli gra podeszła. A mnie zainteresowało jakie karty mogą być w dodatkach, jakie skile i przedmioty czekają na mnie w dodatkach i ile ich jest. Wiem,że to nie jest istotnym elementem HwA, ale dla mnie ma jakieś tam znaczenie :)
tu masz wszystko https://arkhamdb.com/search

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Zuntir
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2015, 20:21
Has thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Zuntir »

pavel pisze:Wiem, że akurat deckbuilding nie jest mocną stroną tej gry.
Czemu uważasz, że deckbuilding nie jest mocną stroną tej gry? Już przy obecnej puli kart jest mnóstwo kombinowania w zależności od tego czy gra się solo czy w kilku badaczy(a i ich liczba też ma często znaczenie) a sporą cześć postaci można zbudować na wiele różnych sposobów. A jak to w LCG bywa możliwości będą rosły z każdym dodatkiem. :)
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: pavel »

Zuntir pisze:
pavel pisze:Wiem, że akurat deckbuilding nie jest mocną stroną tej gry.
Czemu uważasz, że deckbuilding nie jest mocną stroną tej gry? Już przy obecnej puli kart jest mnóstwo kombinowania w zależności od tego czy gra się solo czy w kilku badaczy(a i ich liczba też ma często znaczenie) a sporą cześć postaci można zbudować na wiele różnych sposobów. A jak to w LCG bywa możliwości będą rosły z każdym dodatkiem. :)
Ponieważ różnorodność dają nam postacie i karty do nich przypisane. Tych neutralnych jest niewiele w podstawce. Postaci nie można zbudować na wiele sposobów mając tylko CS. Zgodzę się, że mając dodatki wybór będzie większy i co za tym idzie, możliwości deckbuildingu większa. Ale na początku jest ograniczenie. Była już dyskusja o tym. Nie ubolewam nad tym, bo gra jest naprawdę solidna i ma cechy, których brakowało np.w Lotr. czy w Pathfinder acg. Do czego zmierzam. Żaden lcg nie zachęcił mnie do tak szybkiego kupowania dodatków grając solo.
Zuntir
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2015, 20:21
Has thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Zuntir »

A to faktycznie, sama podstawka daje bardzo ograniczone możliwości, myślałem że odnosisz się do całej gry, mój błąd ;)
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... he-zealot/

A to niespodzianka: wariacja na temat podstawowej kampanii w połączeniu z kilkoma kartami graczy za cenę małego dodatku, ale za to z pudełkiem na całą kampanię...? Ja tam nie narzekam, wygląda to fajnie, szczególnie jak pomyślę o tym, ile razy ograłem podstawkę. Cena jest po tej wysokiej stronie spektrum, ale wydaje się do przejścia. Oczywiście od razu samo się ciśnie pytanie, czy będzie polska wersja - to powinno pokazać, czy AH LCG po polsku żyje, czy zdycha - z jednego powodu: kod produktu, sugeruje istnienie kolejnego cyklu. Niby żaden news, ale istnieje konsekwencja: jak to wyjdzie po polsku, to następny cykl najpewniej też, a to byłoby całkiem satysfakcjonujące. Co natomiast jest ciekawe, to że FFG kombinuje coś z kolejnością swoich produktów tak w ogóle, a ja nie do końca rozumiem ich motywację w tym względzie: Można założyć, że to pudło ma wyjść w przerwie miedzy obecnym cyklem, a kolejnym - ale pomysł na to jest nowy, jeśli uwzględnić ich wewnętrzne kody produktów: jakby to pudełko było myślą wtórną już po tworzeniu kolejnego cyklu, wynikiem myśli "co można zrobić na szybko żeby zmniejszyć przepaść wydawniczą między jednym i drugim cyklem". W każdym razie to jest coś, co mnie satysfakcjonuje. Bardziej złośliwe głosy mogłyby powiedzieć, że teraz wiadomo, czemu FFG daje marne opakowania do swoich karcianek: żeby pudełka sprzedawać osobno! W każdym razie dobrze widzieć, że eksplorują przestrzeń dawania nam więcej gry, a mniej przynęty w formie książka i 4 karty.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Sarseth »

Skid_theDrifter pisze:A to niespodzianka: wariacja na temat podstawowej kampanii w połączeniu z kilkoma kartami graczy za cenę małego dodatku, ale za to z pudełkiem na całą kampanię...? Ja tam nie narzekam, wygląda to fajnie, szczególnie jak pomyślę o tym, ile razy ograłem podstawkę. Cena jest po tej wysokiej stronie spektrum, ale wydaje się do przejścia. Oczywiście od razu samo się ciśnie pytanie, czy będzie polska wersja - to powinno pokazać, czy AH LCG po polsku żyje, czy zdycha - z jednego powodu: kod produktu, sugeruje istnienie kolejnego cyklu. Niby żaden news, ale istnieje konsekwencja: jak to wyjdzie po polsku, to następny cykl najpewniej też, a to byłoby całkiem satysfakcjonujące. Co natomiast jest ciekawe, to że FFG kombinuje coś z kolejnością swoich produktów tak w ogóle, a ja nie do końca rozumiem ich motywację w tym względzie: Można założyć, że to pudło ma wyjść w przerwie miedzy obecnym cyklem, a kolejnym - ale pomysł na to jest nowy, jeśli uwzględnić ich wewnętrzne kody produktów: jakby to pudełko było myślą wtórną już po tworzeniu kolejnego cyklu, wynikiem myśli "co można zrobić na szybko żeby zmniejszyć przepaść wydawniczą między jednym i drugim cyklem". W każdym razie to jest coś, co mnie satysfakcjonuje. Bardziej złośliwe głosy mogłyby powiedzieć, że teraz wiadomo, czemu FFG daje marne opakowania do swoich karcianek: żeby pudełka sprzedawać osobno! W każdym razie dobrze widzieć, że eksplorują przestrzeń dawania nam więcej gry, a mniej przynęty w formie książka i 4 karty.
Cena niby wyższa. Ale patrząc na książki z jedną kartą? No cóż, dla mnie książka była na nie.. mimo że na początku chciałem, uznałem że taniej... wyjdzie mi wydrukować(,a ebooka taniej kupię też) :P Czego pewno i tak nie zrobię, ale obejdę się bez tej karty. Może na TTSie czy OCTGN pogram Normanem. A tutaj? Tutaj mamy content z prawdziwego zdarzenia.
Kolejne dodatki tego typu dojdą na pewno. Pytanie co z deluxami i cyklami. Czy każdy deluxe + cykl będzie w jednym zestawie? Czy tylko deluxy będą miały pudła, a małe scenariusze osobno sprzedawane już jako uzupełnienia.
Czy nowy pomysł? Nie zgodzę się, bo to samo jest w LotRze - czyli moduł Nightmare. Osobne dodatki które rozszerzają, utrudniają, zmieniają stare questy. Ale moocno ulepszone, bo raz, zestawy nie są oddzielne, w lotrze trzeba było kupić 3 oddzielne mini zestawy, tutaj mamy w jednym. Karty gracza.. no już samo to nas zmusza prawie do kupna. Życie bez alternatywnego badacza jest do przeżycia.. ale bez kart? No i pudło, w lotrze sprzedawali w śmiesznych blistrach, ale z drugiej strony pudło do lotra było porządne, tutaj mamy śmieszne pudełeczka. Ogólnie się cieszę, zastanawiałem się już dawno, gdy ogrywałem CSa czy zrobią Nightmare jak w LotRze i zrobili, dodatkowo ulepszyli go. Tylko niech nazwę jakąś na to nadadzą, bo póki co, ciężko do tego się jakoś odnieść i jedyne co sunie mi na język się, to słowo właśnie nightmare. Chyba że gdzieś w tym długim tekście mi to umknęło, ale jedyne słowa kluczowe które znalazłem to 'upgrade' 'return to' 'challange' co żadne raczej nie nadaje się na nazwanie tego rodzaju dodatku.
Chyba że rzeczywiście jest to jednorazowy dodatek upgradujący coś i nie zobaczymy tego typu więcej i ta cała spekulacja nie ma sensu.. ale czy jest w ogóle taki cień szansy, patrzac na to że FFG mocno pushuje sprzedaż AH w najróżniejszy sposób. Pewno oprócz książek i tych upgradów i standalone jeszcze coś wymyślą poza czystym LCG trybem ^^

A i chyba jakość nie będzie PoD jak w lotrowym nightmare ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Trolliszcze »

Skid_theDrifter pisze:https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... he-zealot/

A to niespodzianka: wariacja na temat podstawowej kampanii w połączeniu z kilkoma kartami graczy za cenę małego dodatku, ale za to z pudełkiem na całą kampanię...?
Małe dodatki mają, zdaje się, MSRP na poziomie 15 dolarów, a ten: 25 dolarów - czyli cena bliższa dwóm małym dodatkom niż jednemu. Za mniej więcej taką samą liczbę kart, co w jednym małym dodatku, plus pudełko (często zbędne dla tych, którzy pokupowali różnorakie skrzynie, organizery, klasery itd.). Nie nazwałbym tego super okazją. Niby za odświeżoną kampanię złożoną z trzech scenariuszy, ale średnio wypada kilkanaście (14-16) kart na scenariusz. Nie spodziewałbym się wielkiej rewolucji we wrażeniach z gry - będzie trochę trudniej, może jakieś dwa nowe twisty, ale generalnie to wciąż ta sama kampania.

Plusy? Jeśli to ma być odpowiednik Nightmare Decków z LotRa, to czemu nie - przy założeniu, że kolejne kampanie też będą wychodzić w całości w takim większym pudełku, powinno się to opłacać ciut bardziej niż kompletowanie pojedynczych Nightmare Decków w LotRze.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Zorak »

Juz jakis czas temu liczylem na wydanie czegos pomiedzy DnŻ na długą kampanią zawartą w cyklu. ot takie 3-4 scenariuszowy zestaw z kampanią którą można rozegrac w czasie komwentu albo nocki. No i mamy troche szkoda ze to Noc fanatyka 2.0 a nie cos całkiem nowego ale fajne pudełko i nowe karty dla badaczy sprawią że i tak to kupie :-P
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: rattkin »

Bardzo niefajny zabieg - już im chyba trochę odwala. Nie chcę kupować odgrzewanego kotleta w bezużytecznym (długoterminowo) pudełku, tylko po to, żeby mieć dostęp do nowych kart gracza.
ODPOWIEDZ