Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Tak, gram "true solo" (jednym badaczem). Granie dwójką badaczy trochę mi psuje klimat, nie potrafię się tak dobrze wczuć. I masz rację, solo, jeśli ma się pecha i wyjdą paskudne karty, można bardzo szybko skończyć scenariusz, bo nie ma kto poratować. Ale generalnie procent zwycięstw mam całkiem niezły, więc się nie zniechęcam. Największe problemy sprawiają mi zawsze ostatnie scenariusze kampanii, więc o ogólny sukces bardzo trudno - nawet jeśli poprzednie scenariusze poszły mi dobrze.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

Wasza dyskusja w bardzo ładny sposób pokazuje piękno AH LCG.
Można grać na kilka różnych sposobów. Starać się szybko i sprawnie przemknąć, albo staranować przeciwników. Ewentualnie po prostu odpowiedzieć magią, albo mieć plan.
Można nastawić się przygodę.
Spoiler:
Historia potoczyła się tak, a nie inaczej. Brutalnie.
Mogę nawet grać z losowymi kartami w decku i tak będę się fajnie bawił :)
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

Wasza dyskusja w bardzo ładny sposób pokazuje piękno AH LCG.
Można grać na kilka różnych sposobów. Starać się szybko i sprawnie przemknąć, albo staranować przeciwników. Ewentualnie po prostu odpowiedzieć magią, albo mieć plan.
Można nastawić się przygodę.
Spoiler:
Historia potoczyła się tak, a nie inaczej. Brutalnie.
Mogę nawet grać z losowymi kartami w decku i tak będę się fajnie bawił :)
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Skid_theDrifter »

Arius pisze:Mogę nawet grać z losowymi kartami w decku i tak będę się fajnie bawił :)
Szczerze powiedziawszy czekam jeszcze na to, żeby móc coś takiego kiedyś zrobić jak mi się grupa może powiększy. Na stan obecny jest chyba po 21 kart poziomu 0 dla każdej klasy, dorzucić tylko neutralne i chętnie bym spróbował albo zupełnie losowo, albo draft w stylu Hearthstone, czyli 3 karty - jeden pick, niewybrane karty przepadają. Albo nawet jeszcze inaczej, dobierać do liczby o 10 większej od limitu talii i na koniec 10 odrzucić. Jest potencjał bardziej towarzyski niż solo moim zdaniem, bo zawsze to frajda patrzeć jak inni cierpią odrzucając z przymusu dobre karty a później męczą się przez cały scenariusz. Cały draft ma wtedy znamiona eventu a zagrany scenariusz staje się wisienką na torcie.

Jak ktoś by chciał, można zagrać małą kampanię, w której ulepszenia działają na tej samej zasadzie - losujesz 3 karty, kupujesz którą chcesz (lub tą, na którą Cię stać), powiedzmy - 2 razy po zakończeniu scenariusza, żeby można było odczuć ewentualna zmianę w decku. Potencjał jest silny w takim chaosie.

Mówiąc o chaosie, to samo można zrobić z workiem: wylosować z całej puli arbitralną liczbę żetonów liczbowych, a później dodać losowe specjalne. Koniec z przewidywalnym poziomem trudności!

Tylko jak sobie pomyślę, że później te wszystkie wymieszane karty trzeba by porządkować na nowo żeby wsadzić do albumu... Brr.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Carmash »

Właśnie zakupiłem całą kampanię Dunwich i mam do Was jedno pytanie, które pomoże mi w organizacji gry w pudełku.

Jak wiemy, każde dodatkowe pudełko z grą zawiera zarówno nowe zestawy spotkań, jak i karty oznaczone tym samym symbolem co karty z podstawki. Czy powielające się symbole na kartach spotkań wtasowujemy do jednej talii, czy każdy scenariusz (bądź cała kampania) powinna być posegregowana osobno? :)
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

Carmash pisze:Właśnie zakupiłem całą kampanię Dunwich i mam do Was jedno pytanie, które pomoże mi w organizacji gry w pudełku.

Jak wiemy, każde dodatkowe pudełko z grą zawiera zarówno nowe zestawy spotkań, jak i karty oznaczone tym samym symbolem co karty z podstawki. Czy powielające się symbole na kartach spotkań wtasowujemy do jednej talii, czy każdy scenariusz (bądź cała kampania) powinna być posegregowana osobno? :)

Eee? Karty przeciwności nie z podstawki DD nie mają tego samego symbolu co z podstawki.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Carmash »

Czyli zmylił mnie podręcznik kampanii, w którym widziałem podobny symbol. Myślałem przez to, że będzie trzeba łączyć te karty :) Wszystko jasne. Dzięki :)
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Gosterq »

Był tam ten symbol, ponieważ podczas kampanii używamy także kart z Core Setu :-P
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Carmash »

Gosterq pisze:Był tam ten symbol, ponieważ podczas kampanii używamy także kart z Core Setu :-P
Jest dokładnie tak jak piszesz :) Już wszystko jasne. Pozostaje tylko ubrać karty w koszulki i zagłębić się w przygodę :)

A tak swoją drogą, to jakie wrażenia po pierwszych dwóch przygodach ze Szlaku do Carcosy? :)
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

Carmash pisze:
Gosterq pisze: A tak swoją drogą, to jakie wrażenia po pierwszych dwóch przygodach ze Szlaku do Carcosy? :)
Fantastyczne. 1 scenariusz grając solo mega klimatem mnie pozamiatał. Drugi pozamiatałby mnie klimatem, gdybym grał w drużynie :) Ale to, że mnie nie pozamiatał i tak nie zmienia faktu, że rewelacja.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Skid_theDrifter »

Najnowsze doniesienia ze stajni FFG:

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... in-action/

W skrócie: FFG wydaje książkę osadzoną w uniwersum Arkham Files i dorzuca do niej karty do AH LCG: alternatywny artwork Jenny Barnes i jej mały portret oraz 2 karty specjalne zastępujące jej standardową kartę specjalną i osłabienie (unikatowy tekst, inaczej nie do zdobycia).

Parę razy na tym forum pisałem o tym jak wygląda mój stosunek do różnych popularnych metod marketingowych. Patrząc przez pryzmat moich doświadczeń nie jestem do końca pewny tego, czy bardziej mnie to bawi czy złości. Normalnie byłbym dość wkurzony na to, że oferują jakiekolwiek karty mające wpływ na rozgrywkę jako element innego produktu (nadmienię, że postać Marie Lambeau jakiś czas temu dawana do innej publikacji zgodnie z zapowiedziami ma być dostępna w jednym z przyszłych dodatków, więc to inna para kaloszy). Z drugiej jednak strony myślę sobie... Boy, ale ta książka musi być do bani skoro zdecydowali się na taki manewr.

O niektórych grach mówi się, jako o grach typu "Lifestyle". Zdaje się, że FFG w ten sposób traktuje wszystkie swoje gry spod znaku Arkham Files, bo jednak fani tych gier się zazębiają. Wydaje mi się jednak, że ani Elder Sign, ani EH, ani starutkie AH nie miały tego rodzaju cross-promotion wcześniej...? Weszliśmy chyba w nową fazę. Trochę szkoda, bo takie zabiegi w mojej głowie występują przeciwko idei LCG, choć niby nie występują. Bo tak, dalej można kupić wszystkie karty bez losowości i kolekcję można mieć. Ale jeśli do posiadania tej pełnej kolekcji kart będziesz musiał dokupić tym razem książkę, następnym posążek Cthulhu do domowej kapliczki, a jeszcze innym (na przykład, idąc tropem Blizzarda) - inną grę lub dodatek do innej gry z uniwersum AF, w której będzie promocyjny badacz lub kilka kart, po jednej dla każdej klasy...? Niebezpieczny pierwszy krok.

Innymi słowy, not cool. Koniec świata to to nie jest, ale omen... Omen zdecydowanie.

Uśpione, czekały pod falami kolejnych reprintów...

Zapomniane od dawna, choć ocalałe babilońskie gliniane tabliczki mówią, że nieistniejące już plemiona pierwszych ludzi składały im część...

Techniki marketingowe.

Budzą się z krótkiej dla nich drzemki, która śmiertelnikom zdawałaby się całą wiecznością. A gdy się już przebudzą, w tym świecie żaden portfel nie będzie bezpieczny!

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu D'olah wgah'nagl fhtagn, cytując za Lovecraftem z drobną modyfikacją.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Porzuć mindset "koniecznie muszę mieć wszystko" i nie będzie problemu. Te dwie nowe karty dla Jenny to ciekawostka. Okej, bardzo fajny ten jej nowy atut, ale nie mam wrażenia, że bez niego moja gra będzie niepełna.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: rattkin »

Skid_theDrifter pisze: Z drugiej jednak strony myślę sobie... Boy, ale ta książka musi być do bani skoro zdecydowali się na taki manewr.
Coś w tym jest. Mam The Investigators of Arkham Horror i o ile jestem pod wrażeniem wydania, o tyle ciepnięcie X losowych historyjek wyszło dość blado. Ale można na to spojrzeć z innej strony - w tej grze (jako pierwszej chyba? od FFG), do prozy dodają karty. Można to odczytać jako pośrednią próbę, nie wiem, zachęcenia do czytania? Brzmi naiwnie, ale chciałbym w to wierzyć.
Skid_theDrifter pisze: Wydaje mi się jednak, że ani Elder Sign, ani EH, ani starutkie AH nie miały tego rodzaju cross-promotion wcześniej...?
Miały, choćby w postaci figurek.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Skid_theDrifter »

Trolliszcze pisze:Porzuć mindset "koniecznie muszę mieć wszystko" i nie będzie problemu. Te dwie nowe karty dla Jenny to ciekawostka. Okej, bardzo fajny ten jej nowy atut, ale nie mam wrażenia, że bez niego moja gra będzie niepełna.
Zgodzę się z Tobą, że te karty to ciekawostka, ale jest w tym również coś więcej. Jeśli się przyjrzysz temu jak wyglądały jak dotąd bonusy do AH LCG to da się zobaczyć pewną progresję. Marie Lambeau dodali do kolekcjonerki Investigators of Arkham Horror z informacją, że to nie unikat i będzie w późniejszym dodatku - brzmi fair. Potem mamy promki kart dostępnych, ale z inną grafiką - dalej fair, bo to tylko artwork (choć tu już należę do tych którzy w "to tylko grafika" nie wierzą, niemniej na potrzeby klarowności w dyskusji temat pomijam).

Tym razem mamy już karty niedostępne inaczej. Ciekawostka czy nie, dla mnie to dalej tzw. "bummer". Ale i testowanie jak daleko można pójść w cross-promotion w przypadku AH LCG.

Spierać się o mindset typu "koniecznie muszę mieć wszystko" nie specjalnie mi się chce, bo nie jestem w nim od dłuższego czasu, choć takie nawyki wolno umierają. Nie pozbawia mnie to jednak prawa do wytykania palcem takich praktyk, które mi się nie podobają. Zwyczajnie egzekwuję mój konsumencki przywilej pośród braci konsumenckiej.

Pośród kolekcjonerów zresztą zawsze istnieje taka zasada, że nie ważne jak bardzo jesteś oddany swojemu hobby, znajdzie się taki, który twoje zaangażowanie przysłania małym palcem. To tutaj to taka próba sprawdzenia ile osób grających w grę jest gotowa kupić produkt odmienny lecz powiązany za niewielkie ilości tego, co ich naprawdę interesuje. I wnioskując z reakcji na społecznościówkach, wiele osób zrobiło to bez wahania. Ja do nich tym razem nie należę, ale też nie udaję, że mnie ten mały dodatek nie obchodzi, bo nowe karty nieodmiennie bardzo mnie interesują. Chciałbym tylko... No wiesz. Kupować to co mnie interesuje i płacić tylko za to, co mnie interesuje. Nie wiem, czemu takie coś jak to tutaj powinno być traktowane jako całkowicie okej, skoro nie akceptowalibyśmy tego w innych dziedzinach życia.
rattkin pisze:Można to odczytać jako pośrednią próbę, nie wiem, zachęcenia do czytania? Brzmi naiwnie, ale chciałbym w to wierzyć.
Należę do staroszkolnej grupy idealistów, ale dla mnie zrobienie takiego wybiegu myślowego jest jak próba przyszywania guzika za pośrednictwem słonia - a to nie taki wielki guzik znowu.

A poza tym, czy powiastki z Arkham Files to jest ten wierzchołek literacki, zdolny do zachęcenia do czytania...? Dla mnie "benefit of the doubt" w tym wypadku nie przysługuje.

Z zupełnie innej beczki: wszelkie moje wcześniejsze wyliczenia co do premiery paczki "Echa Przeszłości" podążyły tropem moich poprzednich prognoz i zupełnie się nie sprawdziły. Jeśli jednak wierzyć głosom z Internetu, 26 września brzmi bardzo prawdopodobnie. Powolutku jakoś wchodzimy w ten cykl, wolniej niż bym chciał po i tak nieznośniej przerwie.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

W sumie to odnośnie tych kart, to zawsze można sobie zrobić proxy :)

A tak to ostatnio z kolegą trochę sobie podkręciliśmy rpgowy aspekt AH.
Raz, że w czasie gry trzymamy się opisów raczej fabularnie nastawionych. Czyli nie rzucam hasłem zagrywam na czarną godzinę, tylko fabularnie opisuję, że moja postać ma dodatkowe zasoby. Dwa, że na początku kampanii lekko opisaliśmy swoje postacie. To jakie mają podejście, osobowość. Nie planujemy scenariuszy na zasadzie: ok, to ja pójdę tutaj, bo zaraz poleci tajemnica i ten wyskoczy tam, a to pojawi się tutaj. Tylko np. moja postać uważa, że wszystko wie lepiej od innych i często gęsto wcina się w plany kolegi.
I czasem robię coś kompletnie niepotrzebnie z punktu widzenia dojścia do najlepszego rozwiązania, ale postać nie musi o tym wiedzieć.
Przyznam, że dodaje to smaczku.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

@Skid
FFG jest teraz częścią międzynarodowego koncernu. Jeśli istnieje jakiś inny sposób, żeby wyciągnąć od Ciebie jeszcze więcej pieniędzy, to oni prędzej czy później na niego wpadną i go zastosują, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.
Nie twierdzę, że Twoje zarzuty nie są uzasadnione, ale jeśli chodzi o praktykę codziennego życia, wyjścia masz tak naprawdę dwa: kupić i utwierdzić ich w przekonaniu, że ich strategia jest słuszna, albo nie kupić i nie dołączać do grona klientów, którzy te wszystkie fantastyczne pomysły finansują. Takie praktyki są stosowane tylko dlatego, że ludzie za nie płacą (chętnie bądź nie). Jakiekolwiek rozmowy o ich wymiarze etycznym mijają się z celem, bo nikt tam w zarządach wielkich firm nie ma bladego pojęcia o etyce.

Teorie o chęci szerzenia czytelnictwa można moim zdaniem włożyć między bajki.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

Ehym. I tak i nie panowie.
Ja akurat chętnie bym przeczytał sobie takie opowieści. I kupił (ufając, że są na dobrym poziomie), nawet gdyby nie była dołączonych do nich promek.
Ale ufam, że za jakiś czas będą one dostępne w inny sposób.
Cthulhu
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2016, 17:32

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Cthulhu »

Jak nie chcecie kart i chcecie się tylko przekonać o jakości tekstu, to proszę bardzo :)
http://www.drivethrurpg.com/product/223 ... e-Huntress

Ja kupuję fizyczną wersję jak tylko będzie gdzieś taka możliwość.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 15 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szutek »

A dla zainteresowanych fizyczną wersją książki i kart promo - wieczorem powinna być w przedsprzedazy w 3trollach.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

Z Jenny czy Rolandem? ;)
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Skid_theDrifter »

Trolliszcze pisze:Nie twierdzę, że Twoje zarzuty nie są uzasadnione, ale jeśli chodzi o praktykę codziennego życia, wyjścia masz tak naprawdę dwa: kupić i utwierdzić ich w przekonaniu, że ich strategia jest słuszna, albo nie kupić i nie dołączać do grona klientów, którzy te wszystkie fantastyczne pomysły finansują. Takie praktyki są stosowane tylko dlatego, że ludzie za nie płacą (chętnie bądź nie).
Nic co mówisz nie jest mi obce, wręcz przeciwnie. Ważne jest dla mnie tylko by takie sytuacje wskazywać i ich nie normalizować, czyli za każdym razem jak się pojawiają nazywać je po imieniu i wskazywać, że nie służą klientom. Budowanie konsumenckiej świadomości to ciągły proces wymagający nieustannego odświeżania.

Na stan obecny wiemy, że będzie łącznie 5 książek, więc pewnie i pięciu badaczy. Już teraz widać, że zagrywka to była mistrzowska, bo chętnych nie brakowało. Zawsze mi dziwnie patrzeć na to, jak ludzie dziękują korporacjom za takie zagrania jako coś pozytywnego. Huxley się w grobie przewraca.
Frowrya
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2010, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Frowrya »

Tylko nie zapominajcie ze oprócz tego ze kupujecie karty promo dostajecie w prezencie książkę. Jako ze naprawdę ciekawi mnie świat z serii Arkham Files, nie widzę problemu z wydaniem 60zl na klimatyczny dodatek z bonusem do gry która naprawdę lubię. Dla fanów gry myśle ze kupno nie będzie problemem, bardziej niedzielni gracze przepuszcza echem zarówno książkę jak i karty promo.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Ja jestem fanem, kupiłem wszystko, co do tej pory wyszło i nie mam zamiaru wydawać 60 złotych na tę książkę. Z pewnością jest pięknie wydana, ale w jakość prozy wątpię - wydam te 60 złotych na lepszą literaturę. No i znamienne jest to, co piszesz: że książka jest prezentem do kart. Powinno być dokładnie odwrotnie, karty powinny być prezentem do książki, co nie zmienia faktu, że większość osób kupi właśnie dla kart. Cóż, może niektóre z nich mimo wszystko przeczytają. Osobiście zgadzam się, że to tani chwyt i dlatego nie będę brał w nim udziału.
Frowrya
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2010, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Frowrya »

Napisałem tak, bo czytając posty widzę ze każdy tak uważa, a jest przecież odwrotnie. W jakość prozy tez wątpię, ale mam nadzieje ze nie będzie to zerowy poziom. Cena nie jest tak kolosalna żeby nie spróbować. Jeżeli maja wydać pięć książek to w ich zamierze będzie do tego przyciągnąć, bynajmniej nie tylko karta promo.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Skid_theDrifter »

Frowrya pisze:Dla fanów gry (...)
Z tym słowem to trzeba ostrożnie, bo ono ma tylko pozornie pozytywny wydźwięk, jako pochodna słowa "fanatyk". Jasne jest, że fanatyk nie będzie miał problemu z tym, żeby wyłożyć 60 złotych. Z finansowego punktu widzenia dla mnie również nie byłby to problem. To tylko kwestia zasad. Jeśli coraz bardziej soczyste kąski zaczną lądować jako "bonus" do innych produktów, to będzie to straszne zaprzeczenie samej idei LCG, gdzie nie powinno być problemu rzadkości (podkreślam tylko, że mówię o funkcjonalności kart, nie o artworku).
W szerszej perspektywie już teraz trzeba założyć, że całość tej inicjatywy zakosztuje Cię około 300 PLN za 10 kart i bonusowe 5 książek. I pytanie jakie sobie trzeba postawić, to czy to jest praktyka, której chcesz widzieć więcej. Z tego co piszesz wynikałoby, że tak.

Taki disclaimer: ja lubię ładne i kolekcjonerskie rzeczy i generalnie nie mam problemu z dopłaceniem za bonusy w pewnych określonych ramach. Mam słabość do artworków i ich zbiorów i zwyczajnie sprawia mi frajdę posiadanie dobrych albumów z grafikami. Problem leży w tym, że ta książka nie wydaje się być szczególnej jakości ani literacko, ani graficznie. Spośród tych którzy ją zakupili próżno szukać recenzji literackich, tak są zaprzątnięci kartami.
ODPOWIEDZ