Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

Mistycy to akurat moja najmniej ograna klasa na stan obecny. Niby wiem, co wszystkich pociąga w tej klasie, a jakoś sam nie odczuwam tego przyciągania.
A to... konkretne zakończenie kampanii z podstawki można zrobić też w zwykłym solo, o czym przekonałem się niedawno grając Sefiną. Nie taki miałem plan od początku i nawet nie rozważałem takiej opcji, ale "szczęśliwy" dociąg kart i żetonów sprawił, że gdzieś w połowie scenariusza wiedziałem, że to moje jedyne wyjście, bo na to do którego się przygotowywałem nie starczyłoby mi czasu i tak. Niby się udało, ale moje wewnętrzne odczucie traumy i stresu pozostało i na jakiś czas odłożyłem sobie dalsze testy Sefiną - może znów ją wezmę jak będę robić drugi bieg przez Carcosę, jak już cała wyjdzie. Jakoś tak to się układa, że wypełniam rolę guardiana w moim duecie, a jak gram solo to albo rogue, albo survivor - obecnie jestem na półmetku Dunwich Yorickiem. Następną w kolejce mam zaplanowaną solo Daisy, dla przełamania schematu. Jakoś nie czuję się dobrze z graniem na dwie ręce, zwyczajnie mi nie odpowiada kooperacja z samym sobą.
yadyam
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: yadyam »

Zuntir pisze:
brazylianwisnia pisze:Czy coś wiadomo na temat maty "Countless Terror"? Będzie jeszcze do kupienia?
Ostatnio znowu pojawiła się w sprzedaży na stronie FFG, więc jest szansa, że i w sklepach będzie dostępna. Ewentualnie można poprosić sklepy o sprowadzenie, może się któryś zgodzi.
Może jak będzie nas dwóch, to łatwiej będzie się rozmawiało ze sklepami...
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Wincenty Jan »

Jak często FFG planuje wydawać/wydaje cykle do AH LCG? Jeden cykl na rok? Plus, w między czasie, samodzielne scenariusze?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: rattkin »

W obecnej sytuacji nikt tego nie wie, bo cykl wydawniczy mocno im ostatnio siadł i paczki wypluwane są bardzo nieregularnie i bez żadnego sensownego wzorca. Za "najlepszych" czasów, kilka lat temu, szły idealnie miesiąc w miesiąc, a potem (lub przedtem) duży pack, przerwa 1-2 miesiące i od nowa. Dawało to zwykle 1.5 cyklu w ciągu roku.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: brazylianwisnia »

Wincenty Jan pisze:Jak często FFG planuje wydawać/wydaje cykle do AH LCG? Jeden cykl na rok? Plus, w między czasie, samodzielne scenariusze?
Z tego co widać obecnie 1,5 cyklu na rok plus pewnie powroty staną się trendem oraz standalone co jakiś czas. 12 produktów na rok zapewne.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Wincenty Jan »

Na FB jeden z użytkowników wczoraj wrzucił link, to pozwolę sobie z rana podzielić się z Wami tą radosną nowiną

http://d10juegos.com/2461-arkham-horror ... tml?post=1

Tłumaczenie z hiszpańskiego przez Pana Rafała z FB :) : "W zapomnianej erze od 1 do 4 naukowców dołącza do ekspedycji, aby zbadać ruiny, zapuszczając się w niebezpieczne dżungle i zakazane jaskinie. Czy przeżyją tę niebezpieczną podróż, czy to będzie koniec? To rozszerzenie zawiera dwa pierwsze scenariusze kampanii Zapomniana era."
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Quba40 »

Wincenty Jan pisze:Na FB jeden z użytkowników wczoraj wrzucił link, to pozwolę sobie z rana podzielić się z Wami tą radosną nowiną

http://d10juegos.com/2461-arkham-horror ... tml?post=1

Tłumaczenie z hiszpańskiego przez Pana Rafała z FB :) : "W zapomnianej erze od 1 do 4 naukowców dołącza do ekspedycji, aby zbadać ruiny, zapuszczając się w niebezpieczne dżungle i zakazane jaskinie. Czy przeżyją tę niebezpieczną podróż, czy to będzie koniec? To rozszerzenie zawiera dwa pierwsze scenariusze kampanii Zapomniana era."
Super wiadomość, no to chyba dzięki temu odpuszczę The 7th Continent :mrgreen:
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Wincenty Jan »

Jest może aplikacja pod system IOS do losowania żetonów? Wiem, że jest na androida ale nie mogę znaleść jej odpowiednika pod konkurencyjne oprogramowanie.
Fsktycznie, żetony trochę się ścierają.
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: toblakai »

Ja używam wersji webowej: http://chaosbag.retrobox.eu/
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Wincenty Jan »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... otten-age/


Oficjalna zapowiedź dodatku.
Galakto, czekamy...
em_er
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2017, 19:23

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: em_er »

Zaczne od tego, że nie mam jakiegokolwiek doświadczenia z grami typu LCG.
Opisy tej gry zachęciły mnie jednak do tego, żeby się nią zainteresować.
M.in. recenzja Rahdo, który zachwyca się nią mimo, że nie przepada za pozostałymi grami z serii Arkham, albo takie guidy jak ten https://boardgamegeek.com/thread/165628 ... horror-lcg, gdzie porównuje się ją do doświadczeń z Time Stories czy właśnie PS ed.2 (obie te gry lubię).

Nie zależy mi na współzawodnictwie i poświęceniu się kompletowaniu coraz lepszych decków.
Jeżeli w ogóle, kupiłbym ją dla samej historii i możliwości grania w coopie we dwójkę.

Jak w takim celu sprawdzi się ta gra? Czy czas ponadny na BGG 60-120min dotyczy przejścia całego scenariusza z podstawki? Jeśli tak to jaka jest regrywalność po tym jak to nastąpi? Czy jeden zestaw podstawowy wystarczy do satysfakcjonującej gry dla dwóch osób?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc w podjęciu decyzji.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: brazylianwisnia »

em_er pisze:Zaczne od tego, że nie mam jakiegokolwiek doświadczenia z grami typu LCG.
Opisy tej gry zachęciły mnie jednak do tego, żeby się nią zainteresować.
M.in. recenzja Rahdo, który zachwyca się nią mimo, że nie przepada za pozostałymi grami z serii Arkham, albo takie guidy jak ten https://boardgamegeek.com/thread/165628 ... horror-lcg, gdzie porównuje się ją do doświadczeń z Time Stories czy właśnie PS ed.2 (obie te gry lubię).

Nie zależy mi na współzawodnictwie i poświęceniu się kompletowaniu coraz lepszych decków.
Jeżeli w ogóle, kupiłbym ją dla samej historii i możliwości grania w coopie we dwójkę.

Jak w takim celu sprawdzi się ta gra? Czy czas ponadny na BGG 60-120min dotyczy przejścia całego scenariusza z podstawki? Jeśli tak to jaka jest regrywalność po tym jak to nastąpi? Czy jeden zestaw podstawowy wystarczy do satysfakcjonującej gry dla dwóch osób?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc w podjęciu decyzji.
Zaraz wyleci mnóstwo osób ze trzeba 2 podstawki ;-)
Uważam że nie jest to konieczne.
Zacznijmy od tego że w tej grze się nie wspolzawodniczy.
Musisz wiedzieć że kampania z podstawki jest krótka( 6-7 godz z układaniem i modyfikowaniem decku) i regrywalnosc to max 3-4 razy. Tyle że jest to tylko przedsmak bo cała zabawa to kolejne kampanie. Tutaj jest haczyk. Jeśli chcesz poznać historię, grać w trybie kampanii to potrzebujesz wszystkich dodatków z danego cyklu- 1 duży i 6 małych. Inaczej się praktycznie nie da.

Co jest fajne to regrywalnosc bardzo szybko rośnie bo z każdym cyklem dostajesz 15-20 godzin zabawy razy kilka i dostajesz nowe postacie co zachęca by wrócić do poprzednich kampanii i spróbować pokonać ja nowa postacią inaczej więc masz kolejne godziny miodu. Nie mówiąc o godzinach kminienia co tu fajnego zbudować z dużej bazy kart.

Dlatego druga podstawka nie jest konieczna jeśli planujesz w to wejść na poważnie i kupić przynajmniej 1 cała kampanie bo wtedy idzie zbudować ciekawe talie dla dwóch osób.

Koszta są niestety spore bo cała jedna kampania to min 370zł ale przecież zawsze będziesz mógł to kiedyś sprzedać a gra się nie przedawni bo to nie gra turniejowa. Do tego jak nie zależy Ci na kolekcjonowaniu to kupując 3cia kampanie będziesz mógł sprzedać 1sza i wciąż będziesz miał dość kart by zaliczać wszystko na normalu i tak sobie możesz rotowac z każdym kolejnym cyklem. Z drugiej strony po zebraniu kilku cykli pewnie będzie można komfortowo grać w 4ech na 1 podstawce..

Jeśli się wkrecisz (a warto) to Będziesz jak wszyscy kupował tony koszulek, budował własną skrzynie do gry, szukał kapsli w numizmatycznym...

Z mojej strony mocno polecam.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: brazylianwisnia »

Wincenty Jan pisze:https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... otten-age/


Oficjalna zapowiedź dodatku.
Galakto, czekamy...
Może już raczej: Rebelu czekamy ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

em_er pisze:...
A więc przyszedłeś do jaskini kanibali, żeby zapytać o ich opinię na temat smaku ludzkiego mięsa...? Nie ma się co spodziewać jakichś skonfliktowanych grup walczących o słuszność swojej racji. Gra jest dobra. Dla niektórych - jak dla mnie na przykład - bardzo dobra, jedna z najlepszych w swojej klasie. Sympatyczna hybryda między karcianką a RPG w klimatach pulpowego horroru w settingu lat dwudziestych ubiegłego wieku.

Istnieje wiele technicznych wskazówek: ile podstawek, jakie koszta, gdzie przechowywać, jakie koszulki... Full stop. Jeśli przemawia do Ciebie obietnica tej gry, kup jedną podstawkę i sam zobacz jak to śmiga. Regrywalność ciężko określić. Osobiście w podstawową kampanię zagrałem już kilkadziesiąt razy, bo traktuję ją jako moją piaskownicę do testów różnych talii. Za każdym razem siadam do tej gry z zadowoleniem i w obecnym stanie, z innym zestawem zmiennych. Inni badacze, inne talie, inny styl gry. Od ponad roku jest to gra która dominuje mój wolny czas, jedna gra która okazała się na tyle sprawna solo, że wolę zagrać w nią, niż w coś na komputerze - co, zanim poznałem AH LCG, byłoby dla mnie nie do uwierzenia. I choć preferuję grę multi, samo solo się broni. Tak więc teges, tak jak napisałem - nie wiem, czego oczekujesz w odpowiedzi, ale moje zdanie będzie takie, że jeśli przemawia do ciebie setting, styl gry i grupowe rozwiązywanie puzzla, to właśnie znalazłeś grę do ogrania.


Z innych wieści, nareszcie mamy info od FFG - akurat na czas, by zapytać Galaktę przed ich comiesięczną spowiedzią.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Zorak »

Ja napisze tylko o regrywalnosci. Jest duza i im wiecej dodatkow tym lepiej (i to bardziej wykladniczo niz liniowo).
A wiec tak:
1) W podstawce masz 5 badaczy i 3 scenariusze.
2) kazdy z scenariuszy sie moze troche roznic w zaleznosci od wczesniej podjetych decyzji
3) kazdym badaczem gra sie inaczej + moza.go zbudowac (talie) na rozne sposoby co naprawde robi roznice w grze (tu przydaja sie dodatkowe karty z dodatkow).
4) i teraz rozbudowa w pierwszym duzym dodatku masz kolejne 2 scenariusze + 6 nastepnych w mythosach, 5 nowych badaczy i jeszcze wiecej kart i wtedy jak juz liczysz (podstawka i 1 cykl) to masz 9 scenariuszy i 10 roznych badaczy -> 2 cykle 16 badaczy i 17 scenariuszy.
5) same scenariusze sa bardzo pomyslowe i klimatyczne. Czesc z nich gralem po pomad 20 razy i mi sie nie nudza.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
olek59
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:40

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: olek59 »

Witam,

mam pytanie odnośnie budowania talii. Instrukcja określa dokładnie początkowe talie graczy. Dodatkowe karty
można dokupić za XP i jest ich pewnie jedna dwie na scenariusz. Nie bardzo czuje gdzie jest tu tak zwany deck building. Czy to oznacza, ze mogę zbudować sobie całkowicie dowolna talie i to z dowolnych kart i grac w scenariusz nie ogladajac się na początkowe talie badacza opisane w instrukcji? Jeśli tak to moja talia będzie bardzo mocna i nie zbalansowana w ogole wobec gry. Prosilbym o komentarz bo jestem trochę zagubiony jeśli chodzi o deck building i rozgrywanie kampanii.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: jax »

olek59 pisze:Nie bardzo czuje gdzie jest tu tak zwany deck building. Czy to oznacza, ze mogę zbudować sobie całkowicie dowolna talie i to z dowolnych kart i grac w scenariusz nie ogladajac się na początkowe talie badacza opisane w instrukcji?
Na start kampanii możesz użyć wyłącznie kart z poziomem doświadczenia 0.
Rozgrywając pojedynczy scenariusz (a nie kampanię) możesz użyć tyle punktów doświadczenia, ile chcesz, do zakupu kart - ale wtedy - zależnie od wydanej ilości XP - włączasz do swojej talii dodatkowo odpowiednią ilość kart Basic Weakness. Progi są podane w pełnej instrukcji.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Arius »

olek59 pisze:Witam,

mam pytanie odnośnie budowania talii. Instrukcja określa dokładnie początkowe talie graczy. Dodatkowe karty
można dokupić za XP i jest ich pewnie jedna dwie na scenariusz. Nie bardzo czuje gdzie jest tu tak zwany deck building. Czy to oznacza, ze mogę zbudować sobie całkowicie dowolna talie i to z dowolnych kart i grac w scenariusz nie ogladajac się na początkowe talie badacza opisane w instrukcji? Jeśli tak to moja talia będzie bardzo mocna i nie zbalansowana w ogole wobec gry. Prosilbym o komentarz bo jestem trochę zagubiony jeśli chodzi o deck building i rozgrywanie kampanii.
Deckbuilding jest całościowym procesem.
Zaczynasz kampanię i tworzysz podstawową talię. I z każdym dodatkiem jest coraz więcej kart i dla jednej postaci można już na początku można trochę odmienne talię stworzyć. A potem dokupując różne karty tą różnorodność podkreślać. Więc nie tylko dokupywanie ale również początkowe tworzenie jest tym tak zwanym deck buildingiem.
olek59
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:40

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: olek59 »

Arius pisze:
olek59 pisze:
I z każdym dodatkiem jest coraz więcej kart i dla jednej postaci można już na początku można trochę odmienne talię stworzyć.
Hej dzięki bardzo za odpowiedzi tez to tak rozumiałem ale dalej mnie niepokoi na ile startowa talia może być inna niż opisana w instrukcji? Powiedzmy teoretycznie, ze ktoś ma na początku wszystkie możliwe karty w dowolnych ilościach bez ograniczen to jaka talie startowa buduje? Pomija zalecana przez instrukcje talie i tworzy talie gdzie ma po dwie dobre karty byleby nie za wysokie bo wtedy musi dodawać weaknes'y?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: jax »

olek59 pisze: Hej dzięki bardzo za odpowiedzi tez to tak rozumiałem ale dalej mnie niepokoi na ile startowa talia może być inna niż opisana w instrukcji? Powiedzmy teoretycznie, ze ktoś ma na początku wszystkie możliwe karty w dowolnych ilościach bez ograniczen to jaka talie startowa buduje?
Dowolną. Zgodną tylko z ograniczeniami, które wymieniłem.
I to jest właśnie ten deck-building w grze, którego tak poszukujesz :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: brazylianwisnia »

olek59 pisze:Witam,

mam pytanie odnośnie budowania talii. Instrukcja określa dokładnie początkowe talie graczy. Dodatkowe karty
można dokupić za XP i jest ich pewnie jedna dwie na scenariusz. Nie bardzo czuje gdzie jest tu tak zwany deck building. Czy to oznacza, ze mogę zbudować sobie całkowicie dowolna talie i to z dowolnych kart i grac w scenariusz nie ogladajac się na początkowe talie badacza opisane w instrukcji? Jeśli tak to moja talia będzie bardzo mocna i nie zbalansowana w ogole wobec gry. Prosilbym o komentarz bo jestem trochę zagubiony jeśli chodzi o deck building i rozgrywanie kampanii.
Jak najbardziej powinieneś zbudować talię inna niż w instrukcji. Określa ona sugerowana talię na start a nie wymagana. Jeśli grasz kampanie w całości a nie jeden scenariusz to budujesz talię ze wszystkich kart o poziomie 0 (bez białych kropek) a następnie zdobywając XP możesz dokładać kary wyższych leveli płacąc doświadczeniem. W tym wypadku nie dokładasz Oslabien. Oczywiście talię muszą podlegać ograniczeniom narzuconym przez postać.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Zorak »

Kazdy badacz ma inne mozliwosci jesli chodzi o karty ktore mozesz wybrac. Im wiecej dodatkow tym wiecej mozliwosci a kazdej karty mozesz miec po 2 sztuki w 30 kartowej talii. Juz na starcie masz wybor co wybrac i ile egzemplarzy.
Wymagania deckbuldingu tez dotycza poziomu kart. o ile na starcie wybierasz tylko lvl 0 to grajac w trybie kampani zdobywasz xp i tutaj ograniczenia tez działaja.
Np Roland moze wybrac i kupic za xp strzelba ale ślizg juz nie.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
olek59
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:40

Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: olek59 »

Dzieki! Wszystko jasne teraz. Jednym słowem tekst na karcie postaci opisujacy ogólnie talię ma wyższość nad tekstem instrukcji gdzie talia jest opisana dokładnie karta po karcie. Super. Trzyma się kupy. Tak wiec w instrukcji talia początkowa jest tylko PRZYKŁADOWA, a nie obowiązkowa! Zajarzyłem wreszcie.

Uuuuu .... zrobilo się teraz na prawdę bardzo bardzo ciekawie.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Arius »

olek59 pisze:Dzieki! Wszystko jasne teraz. Jednym słowem tekst na karcie postaci opisujacy ogólnie talię ma wyższość nad tekstem instrukcji gdzie talia jest opisana dokładnie karta po karcie. Super. Trzyma się kupy. Tak wiec w instrukcji talia początkowa jest tylko PRZYKŁADOWA, a nie obowiązkowa! Zajarzyłem wreszcie.

Uuuuu .... zrobilo się teraz na prawdę bardzo bardzo ciekawie.
Ehym. Było to dla mnie tak oczywiste (że talia z instrukcji jest przykładowa), że nawet nie poruszałem tego aspektu ;)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Zorak »

Informacyjnie :
Jak ktoś jeszcze nie wie, to mamy aktywną grupę na FB: https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
I ostatnio pojawił się kanał na Discordzie jak ktoś preferuje ten rodzaj komunikacji: https://discord.gg/AEbARQx
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
ODPOWIEDZ