Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Sebs »

tomb pisze:Jak w każdym LCG - na początek dwa, potem starcza jeden.

A ja mam pytanie - czy jest gdzieś aktualna lista błędów polskiego wydania?
Galakta niedawno opublikowala oficjalne FAQ i errate, poszukaj na ich stronie
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Sarseth »

Goldberg pisze:Panowie ponawiam pytanie o inserty do HwA - jakis od game geeka pasuje?
Medium size. Ale podwyższa pudło jakieś 1.5 raza. https://www.geekmod.pl/pl/p/Drewniany-i ... ek-LCG/102
Ciężko powiedzieć czy polecam, mało zadowolony jestem, ale to raczej wina pudełka samego. Karty gracza ze wszystkich dodatków i dwóch CSów w koszulkach FFG mieści. Ale już powoli miejsce się kończy. Jakbym miał brać na nowo to chyba wolałbym warboxa, bo ma pokrywkę na żetony https://strefamarzen.pl/pl/p/Insert-pas ... -LCG/17970 o ile pasuje, bo geekmod nazywa je medium, a warbox small ;P
Rebel 6% (trójmiasto)
mythil
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:01
Lokalizacja: Wołów k/Wrocławia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: mythil »

Goldberg pisze:wymiary skrzynki?
I jeszcze pytanko - jest jakas strona zbiorcza z polskimi fan made scenariuszami?

Skrzynka 30x40x14, są to wymiary zewnętrzne.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Goldberg »

W jakiej sali sa figurki do HwA? 20 czy 28mm?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Sarseth »

Goldberg pisze:W jakiej sali sa figurki do HwA? 20 czy 28mm?
W sali numer 105 na pierwszy piętrze.
Jakie figurki? :D W tej grze masz karty.

Chyba że chodzi o: https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... m-figures/
Jak pytasz o skalę serio, to nie wiem ;D Musiałbym znać prawdziwy rozmiar tych postaci. A że są fikcyjne to będzie ciężko. Natomiast wysokość to pewno coś takiego jak w MoM, które mają ~30mm. Czyli skala 1:60? Zaokrąglone. O ile, rzeczywiście mansion of madness ma tej samej wielkości figurki. Możliwe że premiumy były większe, ale nie mogę znaleźć info.

Chyba że pytasz o rozmiar karty postaci (tak ułożone pytanie że człowiek nie wie jak Ci pomóc xD przeczytaj następnym razem to co piszesz chociaż z raz, pomoże, czasu nie zajmie za wiele): 41X63mm.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Goldberg »

:shock: Ależ elaborat o literowce....gratulacje
Ok znalazłem...25mm
Ps; w tej grze nie masz tez znaczników z żywicy, "strzałek kierunku" itd, itp....a nie bo sa... ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

Goldberg pisze::shock: Ależ elaborat o literowce....gratulacje
Ok znalazłem...25mm
Ps; w tej grze nie masz tez znaczników z żywicy, "strzałek kierunku" itd, itp....a nie bo sa... ;)
Oj, rozchmurz się. Akurat wszystko o czym mówisz to opcjonalne rzeczy niepowiązane linią wydawniczą z produktem właściwym (w przeciwieństwie do nowel, na przykład), więc też dobrze byłoby wspomnieć o które figurki chodziło. Są nawet takie robione na zamówienie, choćby z Hero Forge. Ponadto zapytałeś o skalę, nie wymiary - jesteśmy w Internecie, zawsze się znajdzie ktoś chętny dać za to prztyczka w nos. Gdy mówisz o nieoficjalnych peryferyjnych akcesoriach, dobrze jest wskazać o które Ci chodzi.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Goldberg »

Jest tu ktos kto zna sie cusik na robieniu projektów w corelu? Otworzył mi sie dostep do b. taniego grawerowania i wycinania laserem (w drewnie)
Wiec moze ktos chętny na jakieś costum made counterki do HwA?
Projekt total niekomercjalny - ty mnie projekt, ja tobie counterki praktycznie za cene wysylki :)
Mnie starcza cos prostego , ot, lupka jako clue, yellow sign jako doom token...do obgadania na pw
jak cos piszcie :)

Edit; jako ze grypsko wystawiło mi L4 postanowiłem przejsc podstawkę korzystając jedynie z jednego cs i pierwszego dużego dodatku.
Duet Pete + Jenny rulez....zaczynajac 3 scenariusz Jenny byla istna maszynka do mordowaniw!
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Munchhausen »

Galakta po podejrzanie długiej serii bez tragicznych, wypaczających rozgrywkę baboli w tłumaczeniach "Horroru w Arkham: Gry Karcianej" wraca do dawnej formy. Tym razem chodzi o karty z "Nocy Czarnych Gwiazd", które w wersji oryginalnej mają mieć taki sam awers, żeby gracze nie byli pewni, co znajduje się na rewersie. Problem w tym, że u nas awarsy, mimo takiego samego tekstu, są inaczej sformatowane, więc dupa z tajemnicy. Serio, człowiek chce wspierać polskie wydanie, ale po takich akcjach zwyczajnie mi się odechciewa.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

Munchhausen pisze:Galakta po podejrzanie długiej serii bez tragicznych, wypaczających rozgrywkę baboli w tłumaczeniach "Horroru w Arkham: Gry Karcianej" wraca do dawnej formy. Tym razem chodzi o karty z "Nocy Czarnych Gwiazd", które w wersji oryginalnej mają mieć taki sam awers, żeby gracze nie byli pewni, co znajduje się na rewersie. Problem w tym, że u nas awarsy, mimo takiego samego tekstu, są inaczej sformatowane, więc dupa z tajemnicy. Serio, człowiek chce wspierać polskie wydanie, ale po takich akcjach zwyczajnie mi się odechciewa.
Well shizzle, sam tego nie wyłapałem. Rozwiązaniem problemu jest... eeee... nie pamiętać, która jest która? God damn, Galakta. Trzeba by ich przyszpilić na facebooku, bo gdzie indziej pewnie "nie zauważą".
Frowrya
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2010, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Frowrya »

Na stronie 3-trolle jest podana data premiery ostatniego zestawu mitów (22marca).
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: kozz84 »

Frowrya pisze:Na stronie 3-trolle jest podana data premiery ostatniego zestawu mitów (22marca).
Z ciekawości sprawdziłem na mailu, kiedy dostałem Szlak do Carcossy: 18/09/2017

O ludzie, pół roku czekania na dokończenie historii... Model lcg w ogóle nie pasuje do AH LCG. Miesięczne paczki zabijają dla mnie tę grę, bo zanim przyjdzie nowy scenariusz, to już dawno zapomnę co robiłem miesiąc wcześniej.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Trolliszcze »

Nie musisz przecież kupować ich od razu - a jeśli się boisz, że będą niedostępne, kupuj, ale nie graj, dopóki nie wyjdzie cały cykl. Ja sobie spokojnie na zmianę ogrywałem Dunwich i podstawkę, czekając na dokończenie cyklu Carcossy. Będzie w tym miesiącu i sobie w końcu zagram, pozostałe paczki czekają nietknięte.
Inglorion
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2013, 18:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Inglorion »

Przecież wiadomo, że mythosy wychodzą co miesiąc - a data Carcosy, która podałeś pozwal się tylko cieszyć bo potwierdza, że wszystko szło zgodnie z planem i nie było żadnych obsuw

Wydawanie całego cyklu naraz z kosztem około 400 zł teoretycznie byłoby wygodniejsze ale mogłoby wielu potencjalnych graczy odstraszyć
no i potem miałbyś przez pół roku posuchę, a tak po kroczku ale jednak do przodu...
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 297 times
Been thanked: 97 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: MataDor »

Jako że ostatnimi czasy zaciekawiły mnie gry solo, w zeszłym tygodniu zakupiłem Horror w Arkham LCG z uwagi na tak wysokie notowanie BGG. To mój w zasadzie pierwszy zakup karcianki LCG.

Skończyło się na tym że większość weekendu w to grałem. Przeszedłem te 3 scenariusze w kampaniach 3 postaciami i jeszcze kombinowałem solo scenariusze na najwyższym poziomie trudności.
Brak mi słów żeby opisać jak cudowna jest to gra i jaką wielką przyjemność sprawia. Gra jest po prostu MEGA. To jest dokładnie to czego oczekuję od pozycji solo. Angażująca i posiadająca świetną historię.

Efekt - na tą grę wydałem wczoraj wieczorem największe pieniądze wydane dotąd przeze mnie na grę. Po prostu nie byłem w stanie się powstrzymać i zakupiłem od razu wszystkie 13 dodatków PL do niej... już do mnie jadą :)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Sarseth »

MataDor pisze:Efekt - na tą grę wydałem wczoraj wieczorem największe pieniądze wydane dotąd przeze mnie na grę. Po prostu nie byłem w stanie się powstrzymać i zakupiłem od razu wszystkie 13 dodatków PL do niej... już do mnie jadą :)
Ale nie zapomniałeś o macie na lokacje i talie spotkań (countless horror) i matach dla gracza, kapslach, koszulkach, worku oraz DRUGIM CORE SECIE!? Oczywiście się nabijam i tak podziwiam że dość spore zakupy na raz ;) Chociaż sam jak głupi ostatnio kupuje non stop co mogę by nadrobić lotra i schodzą (4 duże dodatki czekają właśnie na odbiór, które są non stop słabo dostępne to trzeba szybko skupić na przyszłość) ... za duże pieniądze. Ale shh, wolę o tym nie myśleć. AH na bieżąco jest bardzo akceptowalny, ale nadrabianie jest straszne zawsze pod względem kosztów.
Miłego grania, bo gra się tylko rozkręca ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
NetCop
Posty: 57
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: NetCop »

Mam ekipę 3-4 osób, z którą grywamy regularnie w Eldritch'a z masą dodatków i bardzo nam ta gra pasuje klimatycznie stąd moje pytanie.
AH LCG nadaje się do grania w 3-4 osoby? Jeśli tak, to czy na start wystarczy podstawka, dwie czy może lepiej podstawka i Dziedzictwo Dunwich? Jak nam gra podejdzie, to pewnie od razu poleci cały zestaw mitów do tej kampanii.
Nie zależy nam na optymalizowaniu decków ale bardziej na zabawie fabułą więc podstawowe pytanie, co potrzeba zakupić aby 4 badaczy mogło komfortowo zasiąść do ogrywania scenariuszy?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: rattkin »

8 podstawek :)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Sarseth »

NetCop pisze:Mam ekipę 3-4 osób, z którą grywamy regularnie w Eldritch'a z masą dodatków i bardzo nam ta gra pasuje klimatycznie stąd moje pytanie.
AH LCG nadaje się do grania w 3-4 osoby? Jeśli tak, to czy na start wystarczy podstawka, dwie czy może lepiej podstawka i Dziedzictwo Dunwich? Jak nam gra podejdzie, to pewnie od razu poleci cały zestaw mitów do tej kampanii.
Nie zależy nam na optymalizowaniu decków ale bardziej na zabawie fabułą więc podstawowe pytanie, co potrzeba zakupić aby 4 badaczy mogło komfortowo zasiąść do ogrywania scenariuszy?
2 to minimum do grania na tą liczbę graczy. Chociaż 'komfortowe' to będzie na tyle ile komfortowo się gra we dwóch na 1 CSie. Czyli lepiej mieć i drugi CS, a przy 4 graczach 3 to imho minimum do jako takiej gry. Nawet mając całe Dunwich i Carcose. Ale to według mnie :)
Można i 8 :) Wtedy komfort całkowity, tylko proszę pamiętać kupować potem dodatek per osoba.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 297 times
Been thanked: 97 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: MataDor »

Sarseth pisze:
MataDor pisze:Efekt - na tą grę wydałem wczoraj wieczorem największe pieniądze wydane dotąd przeze mnie na grę. Po prostu nie byłem w stanie się powstrzymać i zakupiłem od razu wszystkie 13 dodatków PL do niej... już do mnie jadą :)
Ale nie zapomniałeś o macie na lokacje i talie spotkań (countless horror) i matach dla gracza, kapslach, koszulkach, worku oraz DRUGIM CORE SECIE!? Oczywiście się nabijam i tak podziwiam że dość spore zakupy na raz ;) Chociaż sam jak głupi ostatnio kupuje non stop co mogę by nadrobić lotra i schodzą (4 duże dodatki czekają właśnie na odbiór, które są non stop słabo dostępne to trzeba szybko skupić na przyszłość) ... za duże pieniądze. Ale shh, wolę o tym nie myśleć. AH na bieżąco jest bardzo akceptowalny, ale nadrabianie jest straszne zawsze pod względem kosztów.
Miłego grania, bo gra się tylko rozkręca ;)
Dużej maty nigdzie nie mogłem znaleźć więc niestety nie kupiłem. Jako że będę w to raczej grał sam, to koszulki wyjątkowo sobie darowałem (choć wszystkie inne gry mam w koszulkach). A Countless Horror ma być wydane w PL więc spokojnie poczekam :)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Moniczka.s »

Gram w dwie osoby i naprawdę nie widzę konieczności posiadania dwóch podstawek. O ile nie przeszkadza wam ograniczenie w wyborze badaczy myślę, że do ok gry w podstawkę wystarczą wam 2 kopie podstawki, a jeśli chcecie mieć możliwość lekkiego deck buildingu dokupiłabym jeszcze jedne (lub dwa) Dunwich Legacy.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Zorak »

Na 4 graczy to imo 4 podstawki i po 2 reszty zeby w miare komfortowo grac. Tak jak majac po 2 podstawki i 1 reszty moge 2 albo i nawet 3 mocne decki zrobic. wiadomo nie odpale 2 mistykow czy 2 guardianow ale jak dobrze zmiksuje badaczy to da rade kazdemu zrobic fajny deck bez walki o karty z innymi.

wiec imo 4 starczy - 8 to max gdzie np wszyscy ta sama klasa moga gra.
wszystko pomiedzy 4-8 zwieksza komfort gry.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Skid_theDrifter »

NetCop pisze:Mam ekipę 3-4 osób, z którą grywamy regularnie w Eldritch'a z masą dodatków i bardzo nam ta gra pasuje klimatycznie stąd moje pytanie.
AH LCG nadaje się do grania w 3-4 osoby? Jeśli tak, to czy na start wystarczy podstawka, dwie czy może lepiej podstawka i Dziedzictwo Dunwich? Jak nam gra podejdzie, to pewnie od razu poleci cały zestaw mitów do tej kampanii.
Nie zależy nam na optymalizowaniu decków ale bardziej na zabawie fabułą więc podstawowe pytanie, co potrzeba zakupić aby 4 badaczy mogło komfortowo zasiąść do ogrywania scenariuszy?
Ilość zestawów podstawowych to jedno pudełko na 2 osoby - to jest czysto techniczne ograniczenie, jedno pudełko zapewnia karty gracza dla dwóch osób. Nie polecam próbowania zestawu jedna podstawka + Dziedzictwo Dunwich, bo gra będzie ostro zachwiana, natomiast absolutnie polecam dwie podstawki i albo Dziedzictwo Dunwich, albo Szlak do Carcosy - ze względu na nowych badaczy i możliwość podjęcia tematycznych wyborów. O wyborach mechanicznych nie ma mowy, dopóki nie poznacie lepiej gry, więc na początek lepiej pobawić się motywem i klimatem. Warto tez podkreślić: polecany wariant minimum dotyczy poziomu trudności gry łatwy/standard. Wyższe poziomy - większe wymagania optymalizacji, ale piszesz, że Ciebie to nie martwi, więc też i o tym dalej nie wspomnę.

To jest polecany przeze mnie wariant minimum. Zakładając, że gracie na dwie pary, koszty można rozłożyć przez środek. Niestety, żeby osiągnąć komfort optymalizacji, ilość podstawek i dodatków zwiększa się dwukrotnie, tzn. 2 podstawki + po jednym dodatku na dwie osoby, razy dwa na cztery. A jeśli każdy z graczy chciałby mieć zawsze dostęp do wszystkiego, tak żeby robić dziwaczne kombinacje badaczy, ilość wszystkiego względem propozycji pierwszej zwiększa się czterokrotnie. Tutaj liczby robią się absurdalne z perspektywy kogoś, kto lubi kupić grę za 150 PLN i cieszyć się zabawą w gronie przyjaciół. Tylko na tym polega problem: nie brać całych kosztów na siebie, bo można się zakopać.

Dam swój przykład rozumowania i działania w tym zakresie. Gram głównie we dwójkę lub solo. Od czasu do czasu 3 osoby, od wielkiego dzwonu 4. Mam dwie podstawki i po jednym egzemplarzu każdego dodatku. Nie miałbym najmniejszego problemu ze stworzeniem dobrych talii dla czterech osób. Dla dwóch, ponieważ i tak normalnie szuka się uzupełnienia słabości innych badaczy, miałbym pełen komfort budowy. Są ludzie lubiący dublować kolory/klasy - takich talii na właściwym poziomie nie dałbym rady zrobić.

Jeśli interesuje Cię jazda testowa, dwie podstawki to jedyne ograniczenie techniczne na 3-4 osoby. Wszystko inne zależy od chęci i upodobania.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: kozz84 »

Info z forum galakty:

"Return to the Night of the Zealot - Na stronie nie mamy jeszcze oficjalnej zapowiedzi, ale mogę powiedzieć, że koszmar Nocy Zeloty się jeszcze nie zakończył."
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karci

Post autor: Goldberg »

NetCop ----> zalezy od klasy postaci. jesli nie bedziecie sie dublowac powinny starczyć 2 podstawki i po jednym duzym dodatku.
Jesli zamierzacie sie dublowac to 2/3 podstawki to minimum. I pisze to jako zagorzały wróg kupowania 2 podstawki (oczywiscie mówie tutaj z punktu gracza solo (jednym max 2 deckami)
MataDor----> kochany, po co kupować te brzydkie (imho) maty od ffg? Googlujesz za grafika ktora ci sie podoba, wchodzisz na www pewnego polskiego producenta mat i za 69zl masz pekna DUZA mate z wlasna grafika. A nie zapominajmy jeszcze o projektach mat z BGG (gdzie masz fajna grafike i "miejsca na karty")
Poczekaj az cie w pełni złapie klimat, dojda costumowe znaczniki, kapsle, worki, skrzynie sobie zrobisz....ta gra wciaga :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ