Dark Souls: The Board Game (D. Carl, A. Hall, M. Hart, R. Loxam)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: mmag »

Osobiście zastanawiam się jeszcze na ile regrywalna będzie sama podstawka i jak długo satysfakcję będzie dawało obijanie tych samych przeciwników. Na ile inny - losowy układ planszy i przeciwników oraz wybór innej klasy postaci przełoży się na faktyczną różnorodność w rozgrywkach.
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Ravn »

Jako fan konsolowego odpowiednika i antyfan planszowek opartych na licencjach (szczegolnie gier komputerowych), nie wierze ze to sie uda :wink:
W wersji elektronicznej powtarzanie etapow i zabijanie tych samych wrogow ma swoj cel- nabijamy dusze (dzieki czemu levelujemy) i gra uczy nas rozwagi, ostroznosci, a nie beztroski i parcia na pale do przodu. I tam to ma sens, choc tez nie dla wszystkich, bo wysoki poziom trudnosci odstrasza wiekszosc niedzielnych graczy.
Nie wiem jak te odczucia za bardzo przelozyc na planszowke, bo jak tu gra nas nauczy np. lepszych rzutow kostkami?
Oprocz tego tona plastiku (bossowie pomieszani ze wszystkich czesci), znana licencja, wysoka cena- wietrze fail.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: mmag »

Ravn pisze:Jako fan konsolowego odpowiednika i antyfan planszowek opartych na licencjach (szczegolnie gier komputerowych), nie wierze ze to sie uda :wink:
W wersji elektronicznej powtarzanie etapow i zabijanie tych samych wrogow ma swoj cel- nabijamy dusze (dzieki czemu levelujemy) i gra uczy nas rozwagi, ostroznosci, a nie beztroski i parcia na pale do przodu. I tam to ma sens, choc tez nie dla wszystkich, bo wysoki poziom trudnosci odstrasza wiekszosc niedzielnych graczy.
Nie wiem jak te odczucia za bardzo przelozyc na planszowke, bo jak tu gra nas nauczy np. lepszych rzutow kostkami?
Oprocz tego tona plastiku (bossowie pomieszani ze wszystkich czesci), znana licencja, wysoka cena- wietrze fail.
Chyba miałem lepsze szczęście do licencyjnych tworów do tej pory;) Bo w sumie zarówno Spartakus jak i Gears of War są moim zdaniem całkiem zacnymi grami. Choć faktycznie - na ile się orientuję - są to raczej perełki, wyróżniające się na tle wielu innych półproduktów na bazie marek. Mam więc nadzieję, że i tym razem się uda, w końcu do trzech razy sztuka :D

A co do kwestii nauki na błędach - to bazując na filmiku z gameplayu, o którym mówiłem wcześniej, myślę że jest to właśnie istotny element tej planszówki. Szarżując na przeciwników bez pomyślunku i wystawiając się na ataki zginiemy szybko. Dwa hity ze strony zwykłych przeciwników i jesteśmy w poważnych tarapatach - przez to właśnie ekipa prowadząca sesję live przegrała. Wystarczyło, że znalazł się jeden wojownik z nadmiernie rozwiniętą brawurą i podejściem "Ja nie uniknę tego ataku? To patrz... Ups..." i można było zaczynać rozgrywkę od początku. I spróbować ponownie - tym razem z większą pokorą, nową wiedzą na temat schematów ataków i umiejscowieniem przeciwników. A żeby nie bolało tak bardzo, to ponawiając etap można zgarnąć więcej soulsów na rozwój postaci i ekwipunek... Tak więc tych elementów akurat bym się nie czepiał - ponieważ wydaje mi się, że naprawdę dobrze odwzorowują zamysł znany z oryginalnej serii gier.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Deem »

Ravn pisze:Jako fan konsolowego odpowiednika i antyfan planszowek opartych na licencjach (szczegolnie gier komputerowych), nie wierze ze to sie uda :wink:
W wersji elektronicznej powtarzanie etapow i zabijanie tych samych wrogow ma swoj cel- nabijamy dusze (dzieki czemu levelujemy) i gra uczy nas rozwagi, ostroznosci, a nie beztroski i parcia na pale do przodu. I tam to ma sens, choc tez nie dla wszystkich, bo wysoki poziom trudnosci odstrasza wiekszosc niedzielnych graczy.
Nie wiem jak te odczucia za bardzo przelozyc na planszowke, bo jak tu gra nas nauczy np. lepszych rzutow kostkami?
Oprocz tego tona plastiku (bossowie pomieszani ze wszystkich czesci), znana licencja, wysoka cena- wietrze fail.
Wygląda na to, że w wersji planszowej powtarzanie encounterów będzie miało ten sam sens - zbieranie dusz i lepsze, taktyczne zaplanowanie walki (ustawianie, zarządzanie staminą, dobór sprzętu, rodzaje ataków). Patrząc na suche zasady, sprowadzanie mechaniki do "lepszych rzutów kostką" wydaje się trochę nie fair.

Olałem KSa, potem pozytywne uczucia do serii przeważyły i zrobiłem preorder w jednym ze sklepów. Spodziewałem się gniota, a na razie jestem pozytywnie zaskoczony zasadami.

Plastik, licencja i wysoka cena nic nie oznaczają - w grupie adaptacji gier komputerowych, są tytuły bardziej i mniej udane, bez sprawdzenia bojem trudno wyrokować jakie faktycznie będzie DS. Na razie jest całkiem spora iskra (ognisko ;)) nadziei :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: vcrproszek »

Ravn pisze:Jako fan konsolowego odpowiednika i antyfan planszowek opartych na licencjach (szczegolnie gier komputerowych), nie wierze ze to sie uda :wink: .... Nie wiem jak te odczucia za bardzo przelozyc na planszowke, bo jak tu gra nas nauczy np. lepszych rzutow kostkami?
.
Gry na licencjach są udane i mniej udane. Raczej nie odważyłbym się na generalizowanie i wkładanie każdej planszówki opartej na IP gry video do szufladki "słabe gry". To czy DS będzie dobre to wyjdzie w praniu :) Błąd najczęściej polega na tym, że za dużo oczekujemy od danego tytułu lub oczekujemy tych samych emocji. A gra planszowa ich nie "da" w ten sam sposób, co gra video.
Natomiast spłaszczanie odbywania ponownego 'encountera' do "nauki lepszych rzutów kośćmi" jest już ignorancją.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Salemmtg »

Polacy i Skandynawowie dostają Status wysyłki- Partially Shipped czyli w następnym tygodniu można spodziewać się przesyłek w domu.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Flogiston »

Salemmtg pisze:Polacy i Skandynawowie dostają Status wysyłki- Partially Shipped czyli w następnym tygodniu można spodziewać się przesyłek w domu.
Jak sądzę nie ma takiej opcji. SFG troszkę sobie leci z wysyłką. Powiedzieliby raz, że będzie w czerwcu i luz, a nie od miesiąca niby już wysłane.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: vcrproszek »

Flogiston pisze:
Jak sądzę nie ma takiej opcji. SFG troszkę sobie leci z wysyłką. Powiedzieliby raz, że będzie w czerwcu i luz, a nie od miesiąca niby już wysłane.
Pamiętam, że napisali o wysyłce pod koniec kwietnia, że będzie trwała ona do 6 tygodni. rozumiem, że o tę informację chodzi ?
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: mmag »

vcrproszek pisze:
Flogiston pisze:
Jak sądzę nie ma takiej opcji. SFG troszkę sobie leci z wysyłką. Powiedzieliby raz, że będzie w czerwcu i luz, a nie od miesiąca niby już wysłane.
Pamiętam, że napisali o wysyłce pod koniec kwietnia, że będzie trwała ona do 6 tygodni. rozumiem, że o tę informację chodzi ?
Raczej o to, że od kilku(nastu) tygodni w każdym kolejnym updacie jest info o tym, że wysyłka do UE rusza już za parę dni / rusza dzisiaj / już ruszyła i idzie dobrze a gry dalej nikt nie otrzymał (przynajmniej jeśli chodzi o kraje unii)
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Salemmtg »

Nie wiem jak wy panowie ale ja dostałem numer trackingowy na platformie backerkit. Na razie etykieta i przygotowana dla kuriera z piątku 19.05. Kurier GLS ,wysyłka z Holandii.
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Salemmtg »

Dzisiaj otrzymałem swoją przesyłkę , zapewne i Wy lada dzień dostaniecie. Jedno nieprofesjonalne podejście do wysyłki to w karton jaki to wsadzili. Zero pianek, czegokolwiek co by choć troszkę amortyzowało uderzenia. Gra tam latała niemiłosiernie. Na szczęście w moim przypadku wszystko całe i niepołamane ale czytając komentarze innych to mieli mniej szczęścia.

Obrazek
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: AkitaInu »

Super że sklepy które miały otrzymać swoje gry (tak jak to miały obiecane) przed całą resztą jeszcze ich nie otrzymały ... ;)

Ale spoko że przychodzą w końcu :)
Ostatnio zmieniony 25 maja 2017, 12:52 przez AkitaInu, łącznie zmieniany 1 raz.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Kal-El83 »

Kurczaczki, nie miałem możliwości brać udziału w ks ... A to był projekt który miał mnie w końcu przełamać do wspierania ks :/

Czekam teraz tylko na elacje z gry, czy jest aż tak robra jak się zapowiada ;)

W sklepach będą wersje mocno okrojone ??
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: AkitaInu »

Azazelek pisze:Kurczaczki, nie miałem możliwości brać udziału w ks ... A to był projekt który miał mnie w końcu przełamać do wspierania ks :/

Czekam teraz tylko na elacje z gry, czy jest aż tak robra jak się zapowiada ;)

W sklepach będą wersje mocno okrojone ??
W sklepach będzie wersja dokładnie taka jaką widziałeś w poprzednim poście, kickstarterowcy jeszcze dostaną 6 dodatków za free do tego.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: pan_satyros »

AkitaInu pisze:
W sklepach będzie wersja dokładnie taka jaką widziałeś w poprzednim poście, kickstarterowcy jeszcze dostaną 6 dodatków za free do tego.
sporych i drogich dodajmy ;)

Co do gry, sam zrezygnowałem ze wsparcia. Po części z racji ceny, po części nie dając wiary, że sens pierwowzoru (wielokrotne zgony, niesamowity klimat) zostanie oddany bez generowania znużenia przy planszy. Może uda się kiedyś sprawdzić, ale z pierwszych opinii wynika, ze podstawka jest bardzo okrojona, a gameplay trochę rozwleczony.
Chyba prędzej skusiłbym się na KD:M niż DS, bo tam poza walką (w sumie podobną) jest cała ta niesamowita otoczka, czyli prawdziwe "Dark Souls".
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Flogiston »

Azazelek pisze:W sklepach będzie wersja dokładnie taka jaką widziałeś w poprzednim poście, kickstarterowcy jeszcze dostaną 6 dodatków za free do tego.
Małe sprostowanie do tego. Sklepy mogły zamówić jeden zestaw 6 gier zawierający wszystkie Stretch Goals. Sam w ten sposób zamówiłem poprzez sklep.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: pan_satyros »

Flogiston pisze:
Azazelek pisze:W sklepach będzie wersja dokładnie taka jaką widziałeś w poprzednim poście, kickstarterowcy jeszcze dostaną 6 dodatków za free do tego.
Małe sprostowanie do tego. Sklepy mogły zamówić jeden zestaw 6 gier zawierający wszystkie Stretch Goals. Sam w ten sposób zamówiłem poprzez sklep.
To nie sprostowanie, a poplątanie ;)

Kolega pyta jaka wersja będzie w sklepach (z ewentualnym zamiarem kupna w przyszłości), a nie jaka była. W sklepach będzie Core do kupienia i on jest na zdjęciu (oraz później również dodatki płatne osobno). Akcja z KS była niczym innym jak formą pośrednictwa i nie różni się specjalnie od udziału w samym KS.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Kal-El83 »

Hmmmm, że teź nie sprawdziłem że była taka możliwość ;(
A wiadomo coś czy sklepy będą oferowały cały kasowy pakiet ??
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: pan_satyros »

Azazelek pisze:Hmmmm, że teź nie sprawdziłem że była taka możliwość ;(
A wiadomo coś czy sklepy będą oferowały cały kasowy pakiet ??
Będą ale znacznie drożej, trochę później i jako osobne produkty.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Kal-El83 »

:evil:
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
el.kocyk
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2013, 22:17

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: el.kocyk »

AkitaInu pisze:
W sklepach będzie wersja dokładnie taka jaką widziałeś w poprzednim poście, kickstarterowcy jeszcze dostaną 6 dodatków za free do tego.

a pamietasz moze kiedy bewda dodatki? ja swoja wersje dostalem w srode ale wyjezdzalem i nawet nie zdarzylem odpakowac...jutro mam nadzieje sie uda poczytac zasady...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: AkitaInu »

el.kocyk pisze:
AkitaInu pisze:
W sklepach będzie wersja dokładnie taka jaką widziałeś w poprzednim poście, kickstarterowcy jeszcze dostaną 6 dodatków za free do tego.

a pamietasz moze kiedy bewda dodatki? ja swoja wersje dostalem w srode ale wyjezdzalem i nawet nie zdarzylem odpakowac...jutro mam nadzieje sie uda poczytac zasady...
Jakos w pazdzierniku :)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: mmag »

AkitaInu pisze:
el.kocyk pisze:
AkitaInu pisze:
W sklepach będzie wersja dokładnie taka jaką widziałeś w poprzednim poście, kickstarterowcy jeszcze dostaną 6 dodatków za free do tego.

a pamietasz moze kiedy bewda dodatki? ja swoja wersje dostalem w srode ale wyjezdzalem i nawet nie zdarzylem odpakowac...jutro mam nadzieje sie uda poczytac zasady...
Jakos w pazdzierniku :)
Patrząc na dostawę pierwszej fali obstawiałbym raczej okolice lutego przyszłego roku - w wariancie optymistycznym;)
el.kocyk
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2013, 22:17

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: el.kocyk »

AkitaInu pisze:
el.kocyk pisze:
AkitaInu pisze:
W sklepach będzie wersja dokładnie taka jaką widziałeś w poprzednim poście, kickstarterowcy jeszcze dostaną 6 dodatków za free do tego.

a pamietasz moze kiedy bewda dodatki? ja swoja wersje dostalem w srode ale wyjezdzalem i nawet nie zdarzylem odpakowac...jutro mam nadzieje sie uda poczytac zasady...
Jakos w pazdzierniku :)

o to strasznie slabo:(
a ktos juz gral? solo czy w coopie?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: AkitaInu »

el.kocyk pisze:
AkitaInu pisze:
el.kocyk pisze:
a pamietasz moze kiedy bewda dodatki? ja swoja wersje dostalem w srode ale wyjezdzalem i nawet nie zdarzylem odpakowac...jutro mam nadzieje sie uda poczytac zasady...
Jakos w pazdzierniku :)

o to strasznie slabo:(
a ktos juz gral? solo czy w coopie?
Wiadomo o tym juz od dawna ze bedzie druga fala
ODPOWIEDZ