Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Hero Realms

Post autor: Zaan84 »

Urzytkownik WRad to Wojtek z Games Factory. W poscie sprzed 2 dni w temacie Star Realms pisze ze premiera HR osbędzie się najprawdopodobniej w grudniu.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Hero Realms

Post autor: Quba40 »

inforvill pisze:Witam,
Ewentualnie - czy waszym zdaniem zależność językowa tego tytułu jest na tyle niewielka, że sprawdzi się on w wersji angielskiej w rozgrywkach z początkującymi współgraczami, którzy z angielskim są nieco na bakier (i nie grali wcześniej w Star Realms)?
HR ma niewiele zasad na kartach, wystarczy podstawowy angielski aby w pełni cieszyć się grą przeciwko sobie. Jednak jeśli nastawiasz się na kooperacyjną kampanię to tutaj może już być problem z dużą ilością tekstu fabularnego.
inforvill
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Hero Realms

Post autor: inforvill »

Do ewentualnych zainteresowanych - dostałem informację bezpośrednio od GF, że Hero Realms w wersji PL ma pojawić się na początku przyszłego roku (okolice stycznia), zaś dodatki planowane są niedługo po podstawce.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms

Post autor: Rafal75 »

I jestem w kropce... Kupować angielskie dodatki czy czekać na polskie. I na ile jest pewne wydanie wersji pl w styczniu?
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Hero Realms

Post autor: Wosho »

Na fb dzis wrzucili info ze poszly preordery do sklepow.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms

Post autor: Rafal75 »

Ale zanim wydadzą dodatek z kampania to minie pewnie jeszcze kilka miesiecy.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Hero Realms

Post autor: Daquan »

Czy jest na sali osoba, która grała w jedno i drugie? Chciałbym się dowiedzieć, czy jako osoba grająca w Star Realms jakieś 150-200 partii przez kilka ostatnich miesięcy, powinienem nabyć Hero Realms?
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Hero Realms

Post autor: predki »

Wosho pisze:Na fb dzis wrzucili info ze poszly preordery do sklepow.
Co oznacza, że sklepy będą mogły rozpocząć przedsprzedaż. Sama gra ma się pojawić w połowie lutego.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Hero Realms

Post autor: Shimrod »

Daquan pisze:Czy jest na sali osoba, która grała w jedno i drugie? Chciałbym się dowiedzieć, czy jako osoba grająca w Star Realms jakieś 150-200 partii przez kilka ostatnich miesięcy, powinienem nabyć Hero Realms?
Dla mnie SR jest jednak dużo lepsze, mimo, że teoretycznie preferuję klimaty fantasy nad SF. HR jest o tyle niezbalansowane, że ma sporo kart leczących i często rozgrywki mocno przeciągały się, gdyż nie byliśmy w stanie dobić przeciwnika. W SR tego typu sytuacje praktycznie nie występują, nawet jeśli któryś gracz skupia się na Federacji Handlowej.
Odczucia z gry są bardzo podobne (różnic w zasadach jest bardzo mało), zresztą HR to właściwie klon SR z innym settingiem. Pytanie więc, czy chcesz inwestować w prawie identyczną grę.

W naszej grupie znajomi, którzy u mnie poznali SR, dla siebie kupili HR. Ale po około miesiącu grania sprzedali je i jednak nabyli SR.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms

Post autor: Rafal75 »

A dla mnie Hero Realms są lepsze. Fakt w tej chwili mechanika jest podobna, ale za HR przemawia to ze juz niedługo, po wyjściu dodadu kampanijnego bedzie mozna grać solo no i przede wszystkim zmianie ulegnie także mechanika. No i te grafiki...:)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Hero Realms

Post autor: mauserem »

Rafal75 pisze:A dla mnie Hero Realms są lepsze. Fakt w tej chwili mechanika jest podobna, ale za HR przemawia to ze juz niedługo, po wyjściu dodadu kampanijnego bedzie mozna grać solo no i przede wszystkim zmianie ulegnie także mechanika. No i te grafiki...:)
Eee... to nie jest specjalnie coś nowego.
W Star Realms też jest tryb solo - całkiem niezły
I tak, jest kampania z ułożonych wyzwań (challenges) z kilkoma zasadami ekstra - bardzo miłe w graniu
Ale to nadal stary dobry Star Realms :)

raczej nie spodziewałbym się, że tryb solo i kampania zrobią z Hero Realms coś niewiadomo jak genialnego - to nadal będzie ten sam, świetny Hero Realms
... i tyle :mrgreen:

No i wielkie propsy dla GFP, że są zdeterminowani we wprowadzeniu na nasz rodzimy rynek wersji PL obu gier. Dobra robota!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hero Realms

Post autor: pattom »

Ta kampania to jest kooperacja? Jest już w podstawce, czy trzeba jakiś dodatek ?
Gdzieś, poza Rebelem, jest przedsprzedaż wersji PL?
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Hero Realms

Post autor: sztefyn »

pattom pisze:Ta kampania to jest kooperacja? Jest już w podstawce, czy trzeba jakiś dodatek ?
Gdzieś, poza Rebelem, jest przedsprzedaż wersji PL?
Aleplanszówki, Planszomania, ShopGracz...
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Hero Realms

Post autor: Quba40 »

pattom pisze:Ta kampania to jest kooperacja? Jest już w podstawce, czy trzeba jakiś dodatek ?
Gdzieś, poza Rebelem, jest przedsprzedaż wersji PL?
Kampania wychodzi oddzielnie, aby w nią grać będziesz potrzebować Podstawkę HR oraz Hero Packów oraz
Hero Realms: The Ruin of Thandar Campaign Deck, w którym zawarto pierwsze scenariusze, łącznie będą jak mnie pamięć nie myli 4 dodatki w których będą następne scenariusze.
Więcej informacji znajdziesz tutaj https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... paign-deck
olo6353
Posty: 91
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Hero Realms

Post autor: olo6353 »

Quba40 pisze:
pattom pisze:Ta kampania to jest kooperacja? Jest już w podstawce, czy trzeba jakiś dodatek ?
Gdzieś, poza Rebelem, jest przedsprzedaż wersji PL?
Kampania wychodzi oddzielnie, aby w nią grać będziesz potrzebować Podstawkę HR oraz Hero Packów oraz
Hero Realms: The Ruin of Thandar Campaign Deck, w którym zawarto pierwsze scenariusze, łącznie będą jak mnie pamięć nie myli 4 dodatki w których będą następne scenariusze.
Więcej informacji znajdziesz tutaj https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... paign-deck

Rozumiem że wszystkie dodatki w PL będą wydane ostatecznie?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Hero Realms

Post autor: Quba40 »

olo6353 pisze:
Quba40 pisze:
pattom pisze:Ta kampania to jest kooperacja? Jest już w podstawce, czy trzeba jakiś dodatek ?
Gdzieś, poza Rebelem, jest przedsprzedaż wersji PL?
Kampania wychodzi oddzielnie, aby w nią grać będziesz potrzebować Podstawkę HR oraz Hero Packów oraz
Hero Realms: The Ruin of Thandar Campaign Deck, w którym zawarto pierwsze scenariusze, łącznie będą jak mnie pamięć nie myli 4 dodatki w których będą następne scenariusze.
Więcej informacji znajdziesz tutaj https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... paign-deck

Rozumiem że wszystkie dodatki w PL będą wydane ostatecznie?
Niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, prawdopodobnie jest to uzależnione od wyników sprzedaży.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Hero Realms

Post autor: Shimrod »

Z newslettera GFP:

"Hero Realms to kolejny wydawany przez nas tytuł White Wizard Games (po Star Realms), który planujemy wydawać ze wszystkimi dodatkami. Choć przypomina swojego kosmicznego kuzyna, poszczególne karty różnią się do tego stopnia, że przebieg rozgrywki wygląda zupełnie inaczej.
Ponadto, starter przeznaczony jest do grania nawet w cztery osoby!
Premiera wersji podstawowej (wszystkie dodatki również są w planach na bliską przyszłość) planowana jest na połowę lutego!"
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms

Post autor: Rafal75 »

Bardzo dobra wiadomość, bardzo dobra gra. Szkoda tylko że będzie trzeba czekać na dodatki. Przy takiej małej grze, powinny byc wydane równolegle.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms

Post autor: Rafal75 »

Zapraszam i zachęcam do zapisania się do grupy na FB Hero Realms PL. Mozna tam poznać zasady gry, przykładową rozgrywkę, będą recenzję, omówienie i analiza kart a także do wygrania promo karty.
https://www.facebook.com/groups/1317041421775049/
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms

Post autor: Rafal75 »

Rafal75 pisze:Zapraszam i zachęcam do zapisania się do grupy na FB Hero Realms PL. Mozna tam poznać zasady gry, przykładową rozgrywkę, będą recenzję, omówienie i analiza kart a także do wygrania promo karty.
https://www.facebook.com/groups/1317041421775049/
Dla każdego członka grupy na FB jest mały rabat na zakup gry :) Zachęcam do zapisania się :)
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms

Post autor: Rafal75 »

Rafal75 pisze:
Rafal75 pisze:Zapraszam i zachęcam do zapisania się do grupy na FB Hero Realms PL. Mozna tam poznać zasady gry, przykładową rozgrywkę, będą recenzję, omówienie i analiza kart a także do wygrania promo karty.
https://www.facebook.com/groups/1317041421775049/
Dla każdego członka grupy na FB jest mały rabat na zakup gry :) Zachęcam do zapisania się :)
A już niedługo omówienie wszystkich charakter packów.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Hero Realms

Post autor: playerator »

Rafal75 pisze:... Zachęcam do zapisania się :)
fb pisze:Zaloguj się, aby kontynuować.
Zaczyna mnie irytować ten internet w internecie.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms

Post autor: Rafal75 »

playerator pisze:
Rafal75 pisze:... Zachęcam do zapisania się :)
fb pisze:Zaloguj się, aby kontynuować.
Zaczyna mnie irytować ten internet w internecie.
Wygląda na to ze chcesz się zapisac do grupy a nie jesteś zalogowany do FB...
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms

Post autor: Rafal75 »

Pierwsze omówienie Charakter Packów wylądowało na stronie. Na pierwszy ogień poszedł Kleryk.
https://www.facebook.com/groups/1317041421775049/
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Hero Realms

Post autor: Skid_theDrifter »

Rafal75 pisze:Wygląda na to ze chcesz się zapisac do grupy a nie jesteś zalogowany do FB...
Tu raczej chodzi o to, że nie można grupy zobaczyć bez logowania. Możesz tam mieć cuda wianki wydzieranki - ale co z tego, skoro nie jest to do zobaczenia po jednym kliknięciu. Jak chcesz się bawić w PR to chociaż zadbaj o łatwość dostępu do hype-maszynki.
ODPOWIEDZ