Santorini (Gordon Hamilton)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Santorini

Post autor: ostoja »

Nikt nie pisał, żeby rozmiar kart był inny, aczkolwiek podobno różnią się sposobem wycięcia i kolorystyka rewersów jest niejednolita. Niemniej jednak jeśli będę mógł kupić tę grę w Polsce za ~120 a nie 200zł, to jakoś to przeżyję. Brak podstawy z oceanem też.

Początkowo w Targecie gra w nowej wersji była sprzedawana za $20, teraz cena to $30 i niedługo ma trafić do szerszej dystrybucji. TUTAJ wątek na BGG. Na 6 stronie jest sporo odnośników do zdjęć nowej wersji.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Santorini

Post autor: Yavi »

ostoja pisze:Nikt nie pisał, żeby rozmiar kart był inny, aczkolwiek podobno różnią się sposobem wycięcia i kolorystyka rewersów jest niejednolita. Niemniej jednak jeśli będę mógł kupić tę grę w Polsce za ~120 a nie 200zł, to jakoś to przeżyję. Brak podstawy z oceanem też.

Początkowo w Targecie gra w nowej wersji była sprzedawana za $20, teraz cena to $30 i niedługo ma trafić do szerszej dystrybucji. TUTAJ wątek na BGG. Na 6 stronie jest sporo odnośników do zdjęć nowej wersji.
A to może na tej fotce taka jest perspektywa. W sumie fajnie, że będzie taniej, pewnie sporo osób po nią sięgnie :).
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: Santorini

Post autor: Budyka »

I to jest wiadomość :) Dobrze, że tu zajrzałam, bo jeszcze chwila i w ramach próby poprawienia sobie nastroju zdecydowałabym się na wersję oceaniczną :P Będę zatem ćwiczyć silną wolę ;)
freshmakerpl
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2017, 16:01

Re: Santorini

Post autor: freshmakerpl »

Hej,

Ktoś posiada i oczywiście chce się podzielić informacjami na temat dostępności gry Santorini na rynku polskim w najbliższym czasie?

Gra widmo - wykupiona chyba wszędzie...
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Santorini

Post autor: idziol91 »

Roxley zapowiedziało dodruk na jesień 2017. Musisz czekać na oficjalną informację i pewnie sklepy zaczną robić przedsprzedaż.
Awatar użytkownika
Sepiky
Posty: 35
Rejestracja: 07 paź 2017, 22:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 17 times
Been thanked: 6 times

Re: Santorini

Post autor: Sepiky »

Roxley na facebooku napisało, że gra jest już dostępna w sprzedaży i wystarczy, aby sklepy skontaktowały się z nimi bądź ze Spin Master.
Warto dodać, że jest to ta nowa wersja, m.in. bez podstawki z oceanem, i póki co nie ma co liczyć na oryginalną kickstarterową wersję.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Santorini

Post autor: gregos »

Sepiky pisze:Warto dodać, że jest to ta nowa wersja, m.in. bez podstawki z oceanem, i póki co nie ma co liczyć na oryginalną kickstarterową wersję.
Super, jak zwykle nowe, czyli "lepsze". Chciałem zakupić, ale jak ma być to okrojona wersja, z zapewne pełną (nieokrojoną) ceną, to jednak odpuszczę. No chyba, że cena będzie odpowiednio dopasowana.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: Santorini

Post autor: Namurenai »

Roxley wrzuciło Santorini Promo Pack 2018 do swojego sklepu - za 15$ (z wliczoną wysyłką) do zgarnięcia są wszystkie promki, które wyszły do tej pory, czyli:

- Eris
- Maenads
- Castor & Pollux
- Proteus
- Tyche
- Scylla

Brać póki można ;)
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Santorini

Post autor: as.nielo »

Polowałem na nią jakiś czas, strasznie trudno dostępny temat. Ta gra jest prosta jak warcaby a tekstu w niej tyle, że nie ma co się nad polską wersją specjalnie rozczulać. Btw kilka drewnianych klocków i plansza od wspomnianych warcabów w zupełności wystarczą, żeby cieszyć się zastępczym Santorini ;)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Santorini

Post autor: BartP »

Chcą, żeby na ich stronie podać nr karty. Sory, ale ja podaję tylko bezpiecznym pośrednikom. Jeśli ktoś z Trójmiasta chce ryzykować i brać mnie pod swoje skrzydła, to z chęcią się podłączę.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Santorini

Post autor: as.nielo »

BartP pisze:Chcą, żeby na ich stronie podać nr karty. Sory, ale ja podaję tylko bezpiecznym pośrednikom. Jeśli ktoś z Trójmiasta chce ryzykować i brać mnie pod swoje skrzydła, to z chęcią się podłączę.
Za każdym razem kiedy robię zakupy moją kartą bank wysyła mi sms z informacją o transakcji i kodem potwierdzającym. Dopóki nie podam kodu płatność nie jest realizowana

Chyba niepotrzebnie siejesz zamęt, o ile mi wiadomo takie zabezpieczenie jest oficjalnie wymagane przez prawo.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Santorini

Post autor: BartP »

SMS-y wysyłają strony tylko to wspierające. Bez problemu można dokonać transakcji Twoją kartą bez żadnego potwierdzenia SMS-em z Twojej strony. Nie sieję zamętu. Nry kart najlepiej podawać w jak najmniejszej liczbie miejsc. Co prawda połączenie z tą stroną jest szyfrowane, ale nie pokładam w niej zaufania.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Santorini

Post autor: as.nielo »

BartP pisze:SMS-y wysyłają strony tylko to wspierające. Bez problemu można dokonać transakcji Twoją kartą bez żadnego potwierdzenia SMS-em z Twojej strony. Nie sieję zamętu. Nry kart najlepiej podawać w jak najmniejszej liczbie miejsc. Co prawda połączenie z tą stroną jest szyfrowane, ale nie pokładam w niej zaufania.
https://m.bankier.pl/wiadomosc/Platnosc ... 75222.html
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Santorini

Post autor: BartP »

as.nielo pisze:
BartP pisze:SMS-y wysyłają strony tylko to wspierające. Bez problemu można dokonać transakcji Twoją kartą bez żadnego potwierdzenia SMS-em z Twojej strony. Nie sieję zamętu. Nry kart najlepiej podawać w jak najmniejszej liczbie miejsc. Co prawda połączenie z tą stroną jest szyfrowane, ale nie pokładam w niej zaufania.
https://m.bankier.pl/wiadomosc/Platnosc ... 75222.html
Jak jakiś czas temu się tym interesowałem, to bank mnie powiadomił (Millennium), że oni to wspierają i moja karta również, ale będzie to działać tylko na tych stronach, które to wspierają, co niejako potwierdza ten cytat z Twojego linka:
Jak wygląda płatność z wykorzystaniem 3D Secure? Usługa dostępna jest w sklepach internetowych oznaczonych symbolami „MasterCard SecureCode” lub „Verified by VISA”.
Ale fakt, nie znam się wybitnie na produktach bankowych. Niewykluczone, że coś źle czytam albo pozmieniało się.
Innymi słowy swojej karty nie możesz podpiąć pod PayPala, tak? Albo za każdym razem, jak płacisz przez PayPala czy innego Amazona, to dostajesz SMS-y, tak? Bo ja z PayPala ani Amazona nie dostaję. Ale są strony, z których dostaję.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: Santorini

Post autor: Namurenai »

BartP pisze:
Jak wygląda płatność z wykorzystaniem 3D Secure? Usługa dostępna jest w sklepach internetowych oznaczonych symbolami „MasterCard SecureCode” lub „Verified by VISA”.
Ale fakt, nie znam się wybitnie na produktach bankowych. Niewykluczone, że coś źle czytam albo pozmieniało się.
Innymi słowy swojej karty nie możesz podpiąć pod PayPala, tak? Albo za każdym razem, jak płacisz przez PayPala czy innego Amazona, to dostajesz SMS-y, tak? Bo ja z PayPala ani Amazona nie dostaję. Ale są strony, z których dostaję.
Możesz podpinać pod co chcesz. Ale to czy zadziała 3D Secure, to inna sprawa.
W bardzo dużym skrócie:
1) Strona, na której dokonujesz zakupu musi wspierać 3D Secure.
2) Twój bank musi wspierać 3D Secure (obecnie to chyba każdy w Polsce).
3) Musisz mieć kartę VISA lub MasterCard / Maestro (są jeszcze inne pomniejsze firmy, ale to te główne)

Jeśli którykolwiek z powyższych punktów nie jest spełniony, to nie zadziała 3D Secure, więc nie trzeba potwierdzenia przez specjalny kod - wystarczy podać dane z karty i magia działa.
Ponieważ można założyć, że w 99,9% przypadków warunki 2) i 3) są spełnione, wszystko rozbija się o to, czy dana strona faktycznie wspiera 3D Secure (a większość tego nie robi). Stąd wynika to, że "są strony", z których dostajesz właśnie takie info, a są takie, że nie (jak wspomniane w cytacie, na stronie powinno widnieć oznaczenie jeśli jest z tym kompatybilna).

A odnośnie on-topic:
Trafia do mnie prostota tej gry, nawet bardzo. Szczególnie, że pomimo ogólnych zasad (których wiele nie ma) takich samych, to każda rozgrywka się totalnie różni od poprzedniej dzieki zmieniającym się kartom bogów.
Cieszę się więc, że udało mi się dorwać wersję Roxley, a nie Roxley+SpinMaster, bo dodatek jest w zestawie ;)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Santorini

Post autor: mmag »

Z ciekawości - wykorzystujecie w ogóle w grze karty? Biorąc pod uwagę, że zawarta na nich ikonografika i tak w większości przypadków nie mówi jak działa dana postać w swych rozgrywkach nawet nie wyciągamy już ich i zamiast tego wybieramy losowy numerek z instrukcji, gdzie przynajmniej jest opisana dokładnie moc danej postaci. I jak rozumiem dążenie wydawcy do tego, aby tytuł był możliwie jak najbardziej niezależny językowo, tak pominięcie opisu umiejętności na kartach uważam za mocno nietrafione. Przez te rozwiązanie duże, ładne kolorowe karty leżą nieużywane w pudełku, a zamiast tego muszę się bawić ze świstkiem instrukcji...
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Santorini

Post autor: as.nielo »

Sam sobie zaprzeczę teraz bo wbrew temu co napisałem akurat ten element gry wymaga znajomości przynajmniej podstawowego angielskiego :o Faktycznie te ikonki na kartach ról trudno rozszyfrować ale wszystkie karty są wyjaśnione w manualu w 2-3 zdaniach na rolę.

Bardzo urozmaicają zabawę. Bez roli boskich i mocy superbohaterów gra szybko znudziłaby się a z tymi kartami nagle masz ponad 50 dodatkowych sposobów na grę. Niektóre jakby wrzucone na silę ale w większości przypadków dają popalić
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Santorini

Post autor: mmag »

Chyba się nie zrozumieliśmy;) Z postaci bogów / herosów jak najbardziej korzystam. Ich specjalne moce i zróżnicowanie stanowią w dużej mierze o frajdzie z gry. Chodziło mi natomiast o to, że karty z ich postaciami, które powinny służyć do przydziału roli danemu graczowi są bezużyteczne. Chcąc się dowiedzieć jak działa dana postać i tak muszę sięgnąć do instrukcji, ponieważ te schemaciki na kartach nie mówią nic:/
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Santorini

Post autor: as.nielo »

mmag pisze:Chyba się nie zrozumieliśmy[emoji6]
Jak tak to przepraszam [emoji14]
mmag pisze: Z postaci bogów / herosów jak najbardziej korzystam. Ich specjalne moce i zróżnicowanie stanowią w dużej mierze o frajdzie z gry. Chodziło mi natomiast o to, że karty z ich postaciami, które powinny służyć do przydziału roli danemu graczowi są bezużyteczne. Chcąc się dowiedzieć jak działa dana postać i tak muszę sięgnąć do instrukcji, ponieważ te schemaciki na kartach nie mówią nic:/
Zupełnie jak z egipskimi hieroglifami :j
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: Santorini

Post autor: Budyka »

Orientujecie się może, czy ta gra jest dostępna obecnie w jakimkolwiek polskim sklepie? :)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Santorini

Post autor: gregos »

Budyka pisze:Orientujecie się może, czy ta gra jest dostępna obecnie w jakimkolwiek polskim sklepie? :)
Na razie żaden sklep tego nie ma - sam czekam od 3 miesięcy na dodruk.
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Santorini

Post autor: kisiel365 »

Kolega kupił na amazonie za mniejsze pieniądze niż w naszych szopach.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Santorini

Post autor: idziol91 »

Trzeba powiedzieć, że wersja z dodruku jest okrojona względem wersji z KS'a, żeby ktoś się nie sparzył. :P
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Santorini

Post autor: mauserem »

idziol91 pisze:Trzeba powiedzieć, że wersja z dodruku jest okrojona względem wersji z KS'a, żeby ktoś się nie sparzył. :P
Okrojona? Ma mniej kart? Możesz wyjaśnić? Bo nie masz chyba na myśli dodatku Złote Runo, który jak to z dodatkami bywa - kupuje się osobno? :)

Wersja retail jest po prostu odrobinę mniejsza, ale za to pozwala nie przebić ceny 30 dolarów na półce (w Amazon czy innym Walmart)

Przypomnę, że KS kosztował 49 dolarów plus wysyłka (US 5$, EU 28 $)
dla informacji Złote Runo w retailu kosztuje około 15 dolarów
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Santorini

Post autor: raphaell7 »

mauserem pisze:
idziol91 pisze:Trzeba powiedzieć, że wersja z dodruku jest okrojona względem wersji z KS'a, żeby ktoś się nie sparzył. :P
Okrojona? Ma mniej kart? Możesz wyjaśnić? Bo nie masz chyba na myśli dodatku Złote Runo, który jak to z dodatkami bywa - kupuje się osobno? :)

Wersja retail jest po prostu odrobinę mniejsza, ale za to pozwala nie przebić ceny 30 dolarów na półce (w Amazon czy innym Walmart)

Przypomnę, że KS kosztował 49 dolarów plus wysyłka (US 5$, EU 28 $)
dla informacji Złote Runo w retailu kosztuje około 15 dolarów
Główna różnicą (oprócz dodatku Złote Runo) jest brak planszy z oceanem. [źródło]
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
ODPOWIEDZ