TOP najbardziej niedocenionych gier (...przez BGG)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: TOP najbardziej niedocenionych gier (...przez BGG)

Post autor: Andy »

Cold War: CIA vs KGB. Jedna z najlepszych gier dwuosobowych, pełna blefu, psychologii, manipulacji, wrednej interakcji i... śmiechu.

Pozycja 1077.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: TOP najbardziej niedocenionych gier (...przez BGG)

Post autor: detrytusek »

Tesla vs. Edison: War of Currents - Jakościowo rewelacyjnie wydana gra. Chyba najładniejsze pieniądze jakie widziałem (oprócz metalowych). Jak ktoś lubi negatywną interakcję to będzie zadowolony. Jest to gra gdzie najważniejsza jest wartość naszych akcji i można przeciwnikowi tutaj mocno namieszać. Miejsce na bgg 1640.
Ja fanem tego typu rozwiązań nie jestem i tutaj wkracza na arenę dodatek. Wnosi do gry tony nowości chyba jak żaden inny jaki znam. Zmienia reguły gdzie już tak się po kostkach mocno nie da gryźć. Dodatkowo wprowadza możliwość gry solo i na 6 gracza. Gra solo jest bardzo ciekawie rozwiązana bo można grać na tyle graczy ile się chce, nawet na 6. Reszta postaci ma predefiniowane (mądre) ruchy i wystarczy grać w kolejności (nie trzeba myśleć za boty). Gra się dokładnie tak samo jak z kimś przy stole. Zresztą działą to w każdym zestawie osobowym czyli 3 ludzi może symulować grę np w 5 itp. Do tego każdy z tych botów ma 2 poziomy więc ciężko spamiętać co kto kiedy zrobi. To nie koniec bo dodatek wprowadza jeszcze fajne nowe rzeczy do samej rozgrywki. Generalnie wg mnie zasługuje na dużo wyższą pozycję niż ma.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: TOP najbardziej niedocenionych gier (...przez BGG)

Post autor: garg »

Andy pisze:Cold War: CIA vs KGB. Jedna z najlepszych gier dwuosobowych, pełna blefu, psychologii, manipulacji, wrednej interakcji i... śmiechu.

Pozycja 1077.
A myślałem, że tylko ja ją tak lubię :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: TOP najbardziej niedocenionych gier (...przez BGG)

Post autor: walkingdead »

garg pisze:
Andy pisze:Cold War: CIA vs KGB. Jedna z najlepszych gier dwuosobowych, pełna blefu, psychologii, manipulacji, wrednej interakcji i... śmiechu.

Pozycja 1077.
A myślałem, że tylko ja ją tak lubię :) .
Mówicie o tej małej karciance? Ona wyzwala naprawdę potężne nakłady nieczystych zagrań. Jedna z lepszych małych gierek jakie miałam okazję poznać.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: TOP najbardziej niedocenionych gier (...przez BGG)

Post autor: Legun »

Andy pisze:Cold War: CIA vs KGB. Jedna z najlepszych gier dwuosobowych, pełna blefu, psychologii, manipulacji, wrednej interakcji i... śmiechu.
Z jednym się tylko nie zgodzę - w czysto konfrontacyjnej dwuosobowej grze nie może być "wrednej interakcji" :). W dwuosobowej grze może być takowa wtedy, kiedy każdy buduje swój "silniczek", a druga strona nie pozwala mu się nim cieszyć, tylko stara się go popsuć, choć przecież mogłaby zająć się budowaniem swojego... :roll: "Zimna Wojna" nie ma żadnego silniczka - wyłożenie każdej karty jest samą konfrontacją - albo on, albo ja. A oczywiście każda wizyta w Piastowie czy na Bielanach powinna być okraszona partią w tę cudownie klimatyczną grę. Jest to jeden z tych przypadków, gdy przetematowanie jest dla mnie niewyobrażalne.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: TOP najbardziej niedocenionych gier (...przez BGG)

Post autor: wirusman »

Andy pisze:Cold War: CIA vs KGB. Jedna z najlepszych gier dwuosobowych, pełna blefu, psychologii, manipulacji, wrednej interakcji i... śmiechu.

Pozycja 1077.
Ja myślałem że to dziadostwo klon zimnej wojny
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 297 times
Been thanked: 97 times

Re: TOP najbardziej niedocenionych gier (...przez BGG)

Post autor: MataDor »

Vanuatu (second editon) - jak dla mnie bardzo niedoceniona gra. Generalnie to najczęściej grana u mnie pozycja od paru miesięcy. Kumple z którymi gram uwielbiają tą grę dzięki dużej interakcję, bardzo negatywnej. Bardzo nam podoba się to że gra nie jest sucha. Wszystkie akcje które wykonujesz w grze mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, dzięki czemu klimat jest świetny i łatwo się w niego wczuć. Gra z gatunku cut-throat. Chcemy innych zblokować, wszędzie być pierwszymi i staramy się doprowadzić do sytuacji że przeciwnik nie będzie mógł wykonać akcji jakie zaplanował. No i wykonanie drugiej edycji miażdży. Jedyny zarzut to że oba DLC, które są zawarte w pudełku są nie grywalne, kompletnie psują grę. Bardzo, bardzo polecam dla osób lubiących dużą negatywną interakcję.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2018, 11:33 przez MataDor, łącznie zmieniany 1 raz.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: TOP najbardziej niedocenionych gier (...przez BGG)

Post autor: Marx »

Montana, szybkie, eleganckie euro z worker placement (2,719)
Martians: A Story of Civilization bardzo przyjemna gra kooperacyjna, semi-kooperacyjna (2,704)
La Cosa Nostra znakomita alternatywa dla Spartakusa, i znacznie krótsza (1,538)
Krwawa Oberża tematyka, klimacik, ilustracje (695)
Railroad Revolution największe zaskoczenie. jedno z moich ulubionych euro z kapitalną wariacją worker placement (658)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: TOP najbardziej niedocenionych gier (...przez BGG)

Post autor: Tehanu »

MataDor pisze:Vanuatu (second editon) ... Jedyny zarzut to że oba DLC, które są zawarte w pudełku są nie grywalne, kompletnie psują grę....
DLC - downloadable content – produkt stanowiący rozszerzenie gry komputerowej, udostępniany przez wydawcę za pośrednictwem Internetu. :roll:
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: TOP najbardziej niedocenionych gier (...przez BGG)

Post autor: BartP »

Wrzucanie gier z pierwszego 1000 oraz wydanych w ostatnim roku mija się z celem.
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: TOP najbardziej niedocenionych gier (...przez BGG)

Post autor: pike »

Zdecydowanie poza Metallum za nisko jest niestety, ze zrozumiałych względów, Stawka większa niż życie. Aktualnie 5164 miejsce.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 545 times
Been thanked: 270 times

Re: TOP najbardziej niedocenionych gier (...przez BGG)

Post autor: Markus »

pike pisze:Zdecydowanie poza Metallum za nisko jest niestety, ze zrozumiałych względów, Stawka większa niż życie. Aktualnie 5164 miejsce.
Jasne :-) te "zrozumiałe względy" to przekombinowany system testów.
Raz rzucasz na "więcej niż współczynnik", raz na "równe lub większe niż współczynnik" , kolejne opcje to mniejsze , mniejsze-równe niż współczynnik, ta gra korzysta z tych wszystkich opcji , niestety nie idzie tego zapamiętać i przy każdej rozgrywce człowiek siedzi z nosem w instrukcji. Nie , dziękuje za taką przyjemność.
Autor miał rewelacyjny pomysł ale nie miał szczęścia do testerów :-), ten system testów to ewidentny babol. (można było wszystko zrobić na 'WYNIK WIĘKSZY NIŻ WSPÓŁCZYNNIK POSTACI", skutkowało by to dwoma cyferkami więcej na karcie postaci i tyle)
Scenariusz z radiostacją jest świetny , ale kolejny w zamyśle mający być ciekawszy, niestety poległ przez zmuszanie gracza do przemielenia całego decku . Człowiek ma wszystko co trzeba aby zakończyć misję i...kopie bez sensu przez deck bo takie są założenia scenariusza (kop do dna) :-(
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: TOP najbardziej niedocenionych gier (...przez BGG)

Post autor: DEATHLOK »

Doom Trooper
https://boardgamegeek.com/boardgame/1859/doomtrooper

Nie o to chodzi, że szczególnie lubiłem tą grę - wolałem Dark Eden i Kult znacznie bardziej. Nie uznaję, że ma ona dobre zasady. Również design kart z wyciętą obręczą (jak w Arkham LCG) okaleczał i ograniczał czesto GENIALNE arty.

Ale miejsce 13 571 ? (trzynaście tysięcy). Ta gra wyprzedzała Magic the gathering w Polsce prawie do końca lat 90tych. Wciągnęła do hobby tysiące ludzi. Za samo to zasługuje na miejsce w pierwszych ... 6000 ;)

W ogóle mam wrażenie, że karcianki i bitewniaki na bgg zbierają zbyt słabe noty w porównaniu do planszówek. Wielu użytkowników wydaje się nie wiedzieć/ nie rozumieć, że to NIE są self contained products i kupowanie samej podstawki jest w zasadzie bez sensu.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
ODPOWIEDZ