HATE (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Wothan »

AkitaInu pisze:
Wothan pisze:Pojawił się SG z dodatkową planszą do symultanicznych pojedynków co daje teoretycznie możliwość grania dla 4 osób na raz. Bardzo dobry i przemyślany SG. Zaczynam się coraz bardziej ślinić :o
Szkoda że nie wymyślili co zrobić jeżeli gra nieparzysta liczba graczy ;)
Pewnie kolejnym SG będzie kolejna plansza do trybu solo dla 5-go gracza :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6122
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: pan_satyros »

Wothan pisze:
AkitaInu pisze:
Wothan pisze:Pojawił się SG z dodatkową planszą do symultanicznych pojedynków co daje teoretycznie możliwość grania dla 4 osób na raz. Bardzo dobry i przemyślany SG. Zaczynam się coraz bardziej ślinić :o
Szkoda że nie wymyślili co zrobić jeżeli gra nieparzysta liczba graczy ;)
Pewnie kolejnym SG będzie kolejna plansza do trybu solo dla 5-go gracza :)
a później 2 wiadra żetonów, a na końcu wyjdzie, że dają gratis 2 Box tylko bez figurek XD
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: AkitaInu »

nie zdziwie się jak to tak będzie wyglądać ;)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: mmag »

A wystarczyło dołożyć do gry komplet bierek aby inni gracze mieli co robić, gdy pozostała dwójka rozgrywa swoją bitwę 8)
karamba
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2018, 20:06

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: karamba »

Tak czy siak gra się ufundowała więc na pewno pozwoliła Cool Mini or Not znów zarobić. Może to nie miliony ale znów są bogatsi.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: BartP »

No to chyba dobrze, że dostarczają fanom tego, co ci chcą kupić, nie?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Marx »

BartP pisze:No to chyba dobrze, że dostarczają fanom tego, co ci chcą kupić, nie?
Cięzko uwierzyć, że na etapie testów gry autorzy nie zwrócili uwagi na to, że gdy dwójka graczy toczy pojedynek przez 40 minut, to pozostali nie robią nić. Gra dla 2-4 graczy, ale tylko dwójka gra, a żeby w pełni cieszyć się rozgrywką - tzn. aby wszyscy grali - potrzeba by w teorii 2 sztuk gry.

Świetnie, że słuchają wspierających, bez dwóch zdań, ale wspierający zauważyli kolosalny problem w grze.

Kwestia nieparzystej liczby graczy wciąż pozostaje problemem. Co więcej, dodatki mają rozszerzyć liczbę graczy do 6. Zupełnie nie wiem jak to ma działać. Cierpliwie też czekam na rozwój kampanii. Sama gra mnie zaciekawiła, mechanicznie się broni.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: AkitaInu »

Podstawka napewno będzie miała możliwość toczenia 2 bitew jednocześnie. Dodadzą odpowiednie sg

a dodatek pewnie będzie miał trzecią plansze i resztę do tego żeby 3 pary mogły walczyć jednocześnie.

Ale jak wspominaliście, pozostaje problem nieparzystych ilości graczy.

Chyba że to gra na 2,4 i 6 graczy tylko :D
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Marx »

Strategiczna mapka jakoś będzie sprawiała wrażenie niewykorzystanego potencjału, gdy tylko dwóch graczy będzie się łupiło.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Wothan »

No i mamy Add-on z 6-tym plemieniem za 25$. Nie kupić? Później będzie żal, że się nie kupiło bo nie będzie dostępny. Kupić? Cena gry wzrasta do 145$ + przesyłka, a to już niemały piniądz. Ładne dojonko. Odpuszczam.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: BartP »

A czego ty się spodziewałeś? :D Każda ich poprzednia kampania wygląda tak samo. Zdziwię się, jak jeszcze dwóch kolejnych klanów nie będzie. Albo combo packów najemników.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Marx »

Ma być jeszcze all-in bundle, więc należy spodziewać się więcej :mrgreen:
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Zonexir
Posty: 71
Rejestracja: 28 kwie 2016, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Zonexir »

Ja troche nie rozumiem hejtu na to, ze gra jest do 6 graczy ale gra się tylko 1vs1.
Dla mnie od razu wiadome było, że tak to wygląda i nie jest to gra do rozegrania przy jednym posiedzeniu, a raczej seria spotkań w gronie znajomych by wzajemnie skopać sobie tyłki. (Gdy toczy się jeden pojedynek pozostali grają na PS'ie i piją piwo :D )
Ta gra zwyczajnie nie jest dla wszystkich, jest inna :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Marx »

Zebrana kwota nie wzrasta, a nawet minimalnie spadła. Wspierający debatuję czy woleliby mieć więcej figurek jako stretch goale, a może elementy scenerii jak chatki aby nadać życia dość ponurej planszy. Inne osoby wciąż czekają na drugą plansze i pozostałe komponenty pozwalające na jednoczesną grę więcej niż dwóch osób. Niestety Hate ma silną konkurencję Nemesisa i Valhallę.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Marx »

Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: ozy »

Tak, wygląda przebogato jak na standardy CMON. Nemesis wysysa z nich soki.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Hiu »

i uboot. Gratuluje ufundowania.

dawno nie widzialem takiej sytuacji, aby w tym samym momencie kilka gier walczylo o wspierajacych w tym samym czasie.
HATE - to ma szanse byc pierwszym projektem CMON od dawna, ktory skonczy w okolicy 1 MIO. Nemesis i Uboot - swietny start. Te gry beda na jezykach w ostatnich dniach kampanii (jak wiemy - end of campaign = dynamika duza).

Myslalem, ze tematyka HATE przyciagnie wiecej wielbicieli CMON, ale widze, ze po tym, co sie stalo z ojcem (zbyt prosta mechanika?) oraz Massive darkness (podobnie) - HATE jest sygnalem od wspierajacych - chcemy czegos nowego/innego (ok, moze bez przesady, ze innego).

Z drugiej strony - Zcide green horde (season 2) czyli pozostale rasy fantasy... ciekawe, czy CMON na cos takiego sie odwazy.

Time will tell.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Skid_theDrifter »

Ciekaw jestem, na ile ten ich filmik reklamowy nagrany "na krawędzi" mógł odgonić część klienteli, biorąc pod uwagę fakt tego, że feedback względem niego był dość negatywny, a do tego wzniecił falę żartów (najzabawniejszy moim zdaniem jest ten tutaj wątek na reddicie: https://www.reddit.com/r/boardgames/com ... mon_video/). O ile projekt udany, to jednak być może źle go wycelowano, źle oceniono odbiorców? Na pewno ktoś się nad tym będzie głowił.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Marx »

A może kilka rzeczy się nałożyło. Jak tylko pokazano pierwsze zdjęcie komponentów z planszą, wiele osób krytycznie odniosło się do wizualnej strony gry, w tym nijakiej planszy. Potem pojawiły się komentarze krytyczne odnośnie mechaniki (znów kości, modyfikatory, przerzuty) oraz niedopracowania gry i jej słabego działania na więcej niż na dwójkę osób.

Ostatnie aktualizacje, imo, zmieniają grę na lepsze.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: misioooo »

Oj tam... CMoN zawsze dojonko uprawia. I chyba nikt "wydojony" nie żałuje - zawsze można taką grę w wersji KS od CMoN odpsrzedać, zwykle ze sporym zyskiem nawet ;) Albo kupić ze 3 komplety all-in, dwa pogonić i ten 3ci wyjdzie za free :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: pavel »

misioooo pisze:Oj tam... CMoN zawsze dojonko uprawia. I chyba nikt "wydojony" nie żałuje - zawsze można taką grę w wersji KS od CMoN odpsrzedać, zwykle ze sporym zyskiem nawet ;) Albo kupić ze 3 komplety all-in, dwa pogonić i ten 3ci wyjdzie za free :)
Odsprzedać można, np. Rising Sun za 950zł na olx. Niezrozumiałe jest dla mnie to jak można nie wesprzeć w kampani a później kupować dwa razy drożej. A skąd bierze się taka rozbieżność w kampaniach CMON , w ilości wspierających? Czy można nazwać projekt, który zbierze powiedzmy ten 1mln. udanym, pewnie tak. A znamy powód dla, którego jest to tylko ewentualny 1mln.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: mmag »

misioooo pisze:Oj tam... CMoN zawsze dojonko uprawia. I chyba nikt "wydojony" nie żałuje
Bardziej chodzi chyba o to, że tym razem chętnych na wydojenie jest mniej niż zwykle ;) Jednak patrząc na grę jakoś mocno mnie to nie dziwi:
- figurki - fundament i ostoja kampanii CMON na KS, są w tej grze moim zdaniem są wyjątkowo nijakie i nudne - wszystkie wyglądają jednakowo, są zrobione na jedno kopyto, praktycznie nie ma czegoś co by stanowiło o wizualnej odmienności i indywidualności poszczególnych plemion
- plansze - szare, bure, nijakie, nakładki z terenami wyglądają równie paskudnie...
- zabawa w zaznaczanie długopisem krzyżyków na jakichś świstkach papieru w grze za ponad sto baksów? Oni tak serio?
- słaba reklama - jakoś nie zauważyłem zbytniego nakręcania na grę przed startem Ks
- tematyka... Rzecz gustu. Ale jednak mnie osobiście to nie kręci... W zależności jak potraktuję przeciwnika albo będę kanibalem, albo sadystycznym mordercą... Spoko. Tylko dlaczego nie mogę być sadystycznym kanibalem jednocześnie?
- gra 1vs1, brak sensownej opcji gry w więcej osób (zmienione w sg, ale smrodek już poszedł...)
- mechanika gry... Rzucam ja, rzucasz Ty. O mam więcej, nie żyjesz. Zieeeew...
- gra promowana jako "dorosła" i +18. Niestety, patrząc na filmiki promocyjne ma się raczej wrażenie, że jest to w najlepszym wypadku dorosłość gimnazjalna doprawiona gore. Czyli pokażmy piersi, polejmy je krwią, a to wszystko w rytm powtarzanego nieustannie "fu..."
- no i jakby nie było "nasi" też im dopiekli z Nemesis i Ubootem... ;)
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: sewhoe »

mmag - celnie w punkt. Właściwie więcej nie trzeba pisać. Mnie, jako lubiącego malować figurki, szczególnie drażni miałkość wzorów - prawie wszystko na jedno kopyto. Dorosłość też na poziomie ucznia szkoły średniej. Może CMON wyciągnie z tego wnioski. Ostatni ich Kickstarter w świecie Gry o Tron też chyba nie spełnił ich oczekiwań. Z pozytywów, to dobrze że konkurencja rośnie. :)
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: pavel »

mmag pisze:
misioooo pisze:Oj tam... CMoN zawsze dojonko uprawia. I chyba nikt "wydojony" nie żałuje
Bardziej chodzi chyba o to, że tym razem chętnych na wydojenie jest mniej niż zwykle ;) Jednak patrząc na grę jakoś mocno mnie to nie dziwi:
- figurki - fundament i ostoja kampanii CMON na KS, są w tej grze moim zdaniem są wyjątkowo nijakie i nudne - wszystkie wyglądają jednakowo, są zrobione na jedno kopyto, praktycznie nie ma czegoś co by stanowiło o wizualnej odmienności i indywidualności poszczególnych plemion
- plansze - szare, bure, nijakie, nakładki z terenami wyglądają równie paskudnie...
- zabawa w zaznaczanie długopisem krzyżyków na jakichś świstkach papieru w grze za ponad sto baksów? Oni tak serio?
- słaba reklama - jakoś nie zauważyłem zbytniego nakręcania na grę przed startem Ks
- tematyka... Rzecz gustu. Ale jednak mnie osobiście to nie kręci... W zależności jak potraktuję przeciwnika albo będę kanibalem, albo sadystycznym mordercą... Spoko. Tylko dlaczego nie mogę być sadystycznym kanibalem jednocześnie?
- gra 1vs1, brak sensownej opcji gry w więcej osób (zmienione w sg, ale smrodek już poszedł...)
- mechanika gry... Rzucam ja, rzucasz Ty. O mam więcej, nie żyjesz. Zieeeew...
- gra promowana jako "dorosła" i +18. Niestety, patrząc na filmiki promocyjne ma się raczej wrażenie, że jest to w najlepszym wypadku dorosłość gimnazjalna doprawiona gore. Czyli pokażmy piersi, polejmy je krwią, a to wszystko w rytm powtarzanego nieustannie "fu..."
- no i jakby nie było "nasi" też im dopiekli z Nemesis i Ubootem... ;)
Mam bardzo podobne przemyślenia co do samej gry i tą samą myśl na temat równoległej kampanii U boot'a i Nemesis'a. :)
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: pavel »

sewhoe pisze:mmag - celnie w punkt. Właściwie więcej nie trzeba pisać. Mnie, jako lubiącego malować figurki, szczególnie drażni miałkość wzorów - prawie wszystko na jedno kopyto. Dorosłość też na poziomie ucznia szkoły średniej. Może CMON wyciągnie z tego wnioski. Ostatni ich Kickstarter w świecie Gry o Tron też chyba nie spełnił ich oczekiwań. Z pozytywów, to dobrze że konkurencja rośnie. :)


Tu akurat mam inne zdanie co do samych figurek. Moim zdaniem to najwyższa półka, ale mając na myśli figurki dedykowane do gier planszowych. No ale mając na uwadze ogólną jakość wykonania biorąc pod uwagę figurki choćby z bitewniaków, to oczywiście też miałbym taką ocenę o figurkach CMON. Jeżeli to miałeś na myśli.
ODPOWIEDZ