Martians: A Story of Civilization (Grzegorz Okliński, Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Pastorkris »

Podacie linka?
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Krionah »

Pastorkris pisze:Podacie linka?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

Nie było niestety czasu w weekend ale przeleciałem pobieżnie i wygląda to dużo lepiej niż pierwotnie. W tygodniu spróbuję przyswoić i w weekend zagrać partię czy dwie.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Pastorkris »

Szaweł pisze:Nie było niestety czasu w weekend ale przeleciałem pobieżnie i wygląda to dużo lepiej niż pierwotnie. W tygodniu spróbuję przyswoić i w weekend zagrać partię czy dwie.
Coś ruszyło, Szawle? Gra jest teraz do kupienia w dość atrakcyjnych cenach na rynku używek. Dobrze by było wiedzieć czy może jednak warto :)
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Rigidigi »

Pastorkris pisze:
Szaweł pisze:Nie było niestety czasu w weekend ale przeleciałem pobieżnie i wygląda to dużo lepiej niż pierwotnie. W tygodniu spróbuję przyswoić i w weekend zagrać partię czy dwie.
Coś ruszyło, Szawle? Gra jest teraz do kupienia w dość atrakcyjnych cenach na rynku używek. Dobrze by było wiedzieć czy może jednak warto :)
Jakbyś mi to z ust wyjął. Też jestem ciekawy wrażeń z nowej instrukcji od osób, które tak pluły po pierwotnej wersji.
Bluzgów swego czasu było co niemiara, a teraz kompletna cisza w temacie..
Gra sprawia wrażenie bardzo ciekawej tylko tą instrukcją jestem wystraszony. Może teraz już warto zainteresować się na poważnie tym tytułem?
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Tomzaq »

Warto. To jest nardzo dobra i klimatyczna gra.
Who is John Galt?
Posiadam
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

Rigidigi pisze:
Pastorkris pisze:
Szaweł pisze:Nie było niestety czasu w weekend ale przeleciałem pobieżnie i wygląda to dużo lepiej niż pierwotnie. W tygodniu spróbuję przyswoić i w weekend zagrać partię czy dwie.
Coś ruszyło, Szawle? Gra jest teraz do kupienia w dość atrakcyjnych cenach na rynku używek. Dobrze by było wiedzieć czy może jednak warto :)
Jakbyś mi to z ust wyjął. Też jestem ciekawy wrażeń z nowej instrukcji od osób, które tak pluły po pierwotnej wersji.
Bluzgów swego czasu było co niemiara, a teraz kompletna cisza w temacie..
Gra sprawia wrażenie bardzo ciekawej tylko tą instrukcją jestem wystraszony. Może teraz już warto zainteresować się na poważnie tym tytułem?
Niestety nie udało się :( Popieprzył mi się termin Anugi, byłem pewien, że jest w nadchodzący weekend a była w poprzedni. Wziąłem nawet instrukcję ze sobą na targi, ale udało mi się przeczytać... okładkę - obowiązki targowe odebrały mi wszystkie wieczory i połowy każdej nocy. Wczoraj wróciłem, dziś, jutro się regeneruję (ile można chlać), w sobotę ustaliłem sobie z narzeczoną sesję w Marsjan. Na pewno podzielę się wrażeniami.

Chciałbym się jeszcze odnieść do, jak to nazwałeś, plucia - wg. Ciebie to plucie, wg. mnie to frustracja spowodowana sikaniem na nas przez wydawcę - osobiście wolę chyba, żeby mnie kto opluł aniżeli na mnie nalał. Oczywiście obie opcje są niepożądane ;) Wydawca sam sobie wyznaczył termin, którego wielokrotnie nie uszanował. Nikt mi nie może kazać grać natychmiast po otrzymaniu instrukcji bo krzyczałem jej wymagając a teraz nie gram. Będzie wena, będzie granie... poprawię się... jest wena więc będzie granie - naprawdę nie mogę się doczekać.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Gand666
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2017, 19:51

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gand666 »

2 partie za mną. Obydwie rywalizacja. No cóż. Grajcie! Gra na prawdę bardzo dobra. Klimat interakcja zarówno negatywna jak i pozytywna. Choć nie jakaś wielka. Dużo planowania i myślenia. Bardzo polecam! Warto było czekać na instrukcję. Nie skreślam wydawnictwa. Mimo że zawiodło na początku. Daję im kredyt zaufania! Gra godna polecenia!
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Kiran »

Mam podobne odczucia co Gand666 po trzech partiach w semi-coop oraz jednej solo. Warto było czekać a ci co sprzedali grę niech teraz próbują ją odzyskać :wink:. Po bardzo satysfakcjonujących rozgrywkach mąż zlecił koledze malowanie budyneczków.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Haloon »

Panowie/Panie, druga edycja rzeczywiście dużo zmieniła. Pierwsza instrukcja była wg. mnie kiepsko napisana. Nie zagrałem ani jednej partii bez wątpliwości czy gram zgodnie z zasadami. W zeszłym tygodniu po tym jak dowiedziałem się, że wydano drugą wersję instrukcji zaryzykowałem i kupiłem ponownie grę. I nie żałuję. Kilka stron więcej zrobiło różnicę. Gra jest dobra, przyjemnie się w nią "szarpie". Ile na początku byłem wprost załamany tym co dostałem to teraz jest fajnie. Gra została spachowana. Zostaje w mojej kolekcji :)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

Niestety miałem długi wyjazd i nie zdążyłem zagrać, ale instrukcję przeczytałem bez większych problemów i wydaje mi się, że będę umiał zagrać. Samo to, że po przeczytaniu instrukcji nie zachodzę w głowę gdzie jestem i co się właśnie wydarzyło pozwala zaryzykować stwierdzenie, że najpewniej będzie dobrze. Kto wie, może nawet bardzo dobrze.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
AbramsPl
Posty: 49
Rejestracja: 17 sie 2015, 17:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: AbramsPl »

Czy jest jakaś szansa żeby wydawca wydrukowal nowa instrukcję żeby już to wszystko miało ręce i nogi? Mogę zapłacić jeśli było by to w rozsądnej cenie. Macie jakieś informacje? Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: tassman »

AbramsPl pisze:Czy jest jakaś szansa żeby wydawca wydrukowal nowa instrukcję żeby już to wszystko miało ręce i nogi? Mogę zapłacić jeśli było by to w rozsądnej cenie. Macie jakieś informacje? Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Szczerze mówiąc zastanawiałem się żeby nie zrobić dużej akcji jak z Marsem od Rebela. Dzwoniłem do drukarni i koszty takie przedsięwzięcia nie są duże, wręcz bardzo małe.
Gand666
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2017, 19:51

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gand666 »

AbramsPl pisze:Czy jest jakaś szansa żeby wydawca wydrukowal nowa instrukcję żeby już to wszystko miało ręce i nogi? Mogę zapłacić jeśli było by to w rozsądnej cenie. Macie jakieś informacje? Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
A nie łatwiej samemu wydrukować? Ja tak zrobiłem i po problemie.
Drukarnia też nie weźmie dużo. Po co "akcje" itp? Wydawca jednoznacznie nie raz informował ze wypuszcza tylko wersję elektroniczną.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: playerator »

Gand666 pisze:
AbramsPl pisze:Czy jest jakaś szansa żeby wydawca wydrukowal nowa instrukcję żeby już to wszystko miało ręce i nogi? ...
A nie łatwiej samemu wydrukować? Ja tak zrobiłem i po problemie.
Drukarnia też nie weźmie dużo ...
Popieram. I skoro w drukarni są dobre ceny, to grę też lepiej samemu wydrukować. I po problemie.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Muad'Dib »

Myślę, że nie ma co wałkować już tego tematu. Nie pierwsza i nie ostatnia skopsana instrukcja. I jeszcze nie przypominam sobie żadnej sytuacji, żeby jakiegoś wydawnictwo ją wydrukowało ponownie i rozesłało. Nie pochwalam takich praktyk ale czytanie co chwila o jej drukowaniu przez RedImp jest już nudne. Ile można o tym pisać? Poinformowali, że nie będą robić wersji fizycznej i trudno, co miało się wylać na ich głowy to wylało. Po męczarniach ale poprawili ją i to najważniejsze. Podobnie zrobili z PLO. A wiele wydawnictw robi grę i mimo problemów z jej zrozumieniem, porzucają projekt i ruszają do kolejnego.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: KrzysiekL »

Muad'Dib pisze:Myślę, że nie ma co wałkować już tego tematu. Nie pierwsza i nie ostatnia skopsana instrukcja. I jeszcze nie przypominam sobie żadnej sytuacji, żeby jakiegoś wydawnictwo ją wydrukowało ponownie i rozesłało. Nie pochwalam takich praktyk ale czytanie co chwila o jej drukowaniu przez RedImp jest już nudne. Ile można o tym pisać? Poinformowali, że nie będą robić wersji fizycznej i trudno, co miało się wylać na ich głowy to wylało. Po męczarniach ale poprawili ją i to najważniejsze. Podobnie zrobili z PLO. A wiele wydawnictw robi grę i mimo problemów z jej zrozumieniem, porzucają projekt i ruszają do kolejnego.
Tak na szybko, to do Conana przesłali nowe instrukcje za darmo (także retailowcom). Kojarzę też, że niedawno ktoś inny, ale nie mogę sobie przypomnieć kto.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: AkitaInu »

KrzysiekL pisze:
Muad'Dib pisze:Myślę, że nie ma co wałkować już tego tematu. Nie pierwsza i nie ostatnia skopsana instrukcja. I jeszcze nie przypominam sobie żadnej sytuacji, żeby jakiegoś wydawnictwo ją wydrukowało ponownie i rozesłało. Nie pochwalam takich praktyk ale czytanie co chwila o jej drukowaniu przez RedImp jest już nudne. Ile można o tym pisać? Poinformowali, że nie będą robić wersji fizycznej i trudno, co miało się wylać na ich głowy to wylało. Po męczarniach ale poprawili ją i to najważniejsze. Podobnie zrobili z PLO. A wiele wydawnictw robi grę i mimo problemów z jej zrozumieniem, porzucają projekt i ruszają do kolejnego.
Tak na szybko, to do Conana przesłali nowe instrukcje za darmo (także retailowcom). Kojarzę też, że niedawno ktoś inny, ale nie mogę sobie przypomnieć kto.
Hobbity zapowiedziały że do lisbony doślą :)

A drukowanie instrukcji samemu i tracenie na to czasu i kasy jest strasznie słabe ;)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gromb »

Ok. Ale gra nie sprzedała tak dobrze, jak zamierzali twórcy. Dodatkowo, skupili się teraz na nowym projekcie. RedImp działa konsekwentnie. Mimo, że minęło sporo czasu od obiecanej poprawy dokumentu, to jednak dotrzymali słowa. Na dodruk gry i poprawioną instrukcję w środku nie ma co liczyć, tak głośno myślę. Lepiej wydrukować sobie samemu. To nie jest duży koszt, w kolorze i na lepszym papierze. Mnie bardziej interesowałyby możliwość kupienia dodatków z KS w formie np. pakietu kolonizatora :-)
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Kiran »

Kolejne 3 partie za nami i muszę przyznać, że jest coraz lepiej( jak dla nas najlepsza gra w klimatach marsjańskich). W zasadzie po dwóch partiach już nie mieliśmy potrzeby zerkania w instrukcję. Dziwi mnie cisza w temacie, bo tyle osób nalegało na instrukcję żeby zagrać, a kiedy jest już od miesiąca milczą.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Haloon »

Może nie mają czasu pisać bo grają w Marsjan ;)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Lothrain »

Kiran pisze:Dziwi mnie cisza w temacie, bo tyle osób nalegało na instrukcję żeby zagrać, a kiedy jest już od miesiąca milczą.
Milczą, bo dawno już pozbyli się tej gry i nie mają najmniejszego zamiaru do niej wracać.
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Kiran »

Lothrain pisze:
Kiran pisze:Dziwi mnie cisza w temacie, bo tyle osób nalegało na instrukcję żeby zagrać, a kiedy jest już od miesiąca milczą.
Milczą, bo dawno już pozbyli się tej gry i nie mają najmniejszego zamiaru do niej wracać.
Czy sugerujesz, że osoby jadące po wydawcy i instrukcji robiły to dla zabawy bo nie posiadają już dawno gry?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gromb »

Lothrain pisze:
Kiran pisze:Dziwi mnie cisza w temacie, bo tyle osób nalegało na instrukcję żeby zagrać, a kiedy jest już od miesiąca milczą.
Milczą, bo dawno już pozbyli się tej gry i nie mają najmniejszego zamiaru do niej wracać.
Naciągana teoria. Naprawdę. RedImp ma paskudny zwyczaj ignorowania maili i pytań dotyczących swoich tytułów, ale jedno trzeba im przyznać: są konsekwentni i realizują obietnice. Zajmuje im to dużo czasu, nawet za dużo, jednak nie porzucają tematów. Z nową instrukcją kazali trochę na siebie poczekać, kto sprzedał i strzelił focha pewnie się teraz zastanawia, czy nie dać grze drugiej szansy.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: ramar »

Kiran pisze:Dziwi mnie cisza w temacie, bo tyle osób nalegało na instrukcję żeby zagrać, a kiedy jest już od miesiąca milczą.
A w sumie co mają pisać? Przecież poprawna instrukcja to nie jakiś bonus, tylko zwykła powinność producenta. Każda gra którą kupiłem miała instrukcję poprawną - więc to nie jest jakiś luksus tylko zwykły standard. Wydanie poprawionej instrukcji to naprawienie wad gry, a gdyby nie wywiązano się z tego, to mogło by to skutkować zwrotami z tytułu niezgodności towaru z umową. Tak więc producent zrobił to co do niego należało. Wstyd, że tyle trzeba było czekać, i absmak pozostanie, ale przynajmniej sprawa gry i instrukcji z poziomu minusowego wskoczyła na pozycję ze znacznikiem 0 (albo przynajmniej -1).
ODPOWIEDZ