Martians: A Story of Civilization (Grzegorz Okliński, Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: KrzysiekL »

Ja teraz czekam na zmianę nazwy, ale chyba zaczynamy trochę odjeżdżać od tematu wątku. ;)
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Pastorkris »

Szaweł pisze: A to nawet nie wiedziałem. Też pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Ale bardzo dobrze się stało. Nie życzę im źle, nikomu nie życzę, ale cieszy mnie ten fakt niezmiernie. Żeby nie było, żem zły, podły i w ogóle ten teges, śpieszę wyjaśnić - cieszy mnie to, bo jeszcze dla RI nie jest za późno i oby potraktowali to co się stało jako przestrogę. Może ktoś się tam zreflektuje i pomyśli: jak będziemy ludzi oszukiwać, nie będziemy się z nimi kontaktować, klientów będziemy olewać, a za merytoryczne uwagi będziemy ich besztać to skończymy z co najwyżej mglistym wspomnieniem tego, że kiedyś mieliśmy wydawnictwo... A jeśli z tego żadnej nauki nie wyciągną, to może przynajmniej dla innych będzie to przestrogą. Pożyjemy, zobaczymy.
To jedna bolesna lekcja po wielu przypadkach croudfundingu, które się odbyły. Jakoś w kampanii Lord of Hellas innego producenta planszówkowcy nie mieli oporu zapłacić kilku milionów pomimo tak wielkiego rozczarowania jakim była kampania TWoM... ;) Jakoś bardzo szybko zapomnieli o tym jak to wyglądało i chyba ta tona plastiku zaślepiła ich zupełnie...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: AkitaInu »

Pastorkris pisze:
Szaweł pisze: A to nawet nie wiedziałem. Też pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Ale bardzo dobrze się stało. Nie życzę im źle, nikomu nie życzę, ale cieszy mnie ten fakt niezmiernie. Żeby nie było, żem zły, podły i w ogóle ten teges, śpieszę wyjaśnić - cieszy mnie to, bo jeszcze dla RI nie jest za późno i oby potraktowali to co się stało jako przestrogę. Może ktoś się tam zreflektuje i pomyśli: jak będziemy ludzi oszukiwać, nie będziemy się z nimi kontaktować, klientów będziemy olewać, a za merytoryczne uwagi będziemy ich besztać to skończymy z co najwyżej mglistym wspomnieniem tego, że kiedyś mieliśmy wydawnictwo... A jeśli z tego żadnej nauki nie wyciągną, to może przynajmniej dla innych będzie to przestrogą. Pożyjemy, zobaczymy.
To jedna bolesna lekcja po wielu przypadkach croudfundingu, które się odbyły. Jakoś w kampanii Lord of Hellas innego producenta planszówkowcy nie mieli oporu zapłacić kilku milionów pomimo tak wielkiego rozczarowania jakim była kampania TWoM... ;) Jakoś bardzo szybko zapomnieli o tym jak to wyglądało i chyba ta tona plastiku zaślepiła ich zupełnie...
hmm a czym sama kampania twoma rozczarowała? Bo sobie nie przypominam ;-) Dodatkowo, Ci którzy zamówili gry po angielsku mogą jedyne narzekać na:

a) opóźnienie ale to sie już każdy chyba przyzwyczaił
b) wolny proces wysyłek ale tu też nie ma tragedii.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Pastorkris »

AkitaInu pisze: hmm a czym sama kampania twoma rozczarowała? Bo sobie nie przypominam ;-) Dodatkowo, Ci którzy zamówili gry po angielsku mogą jedyne narzekać na:

a) opóźnienie ale to sie już każdy chyba przyzwyczaił
b) wolny proces wysyłek ale tu też nie ma tragedii.
Wydaje mi się, że najsensowniej byłoby AkitaInu przeczytać jeszcze raz te wszystkie strony na forum by sobie przypomnieć :) Bo robalach w paczce nie będę wspominał :twisted:
Odnośnie punktu "A": no więc właśnie. Każdy się przyzwyczaił: czy to oznacza, że roczna obsuwa przestała być wadą?
Ostatnio zmieniony 17 sie 2017, 15:53 przez Pastorkris, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: AkitaInu »

Mam nadzieje że nie wspierasz nic skoro wielkim rozczarowaniem jest opóźnienie nie wykraczające poza normę :)

Co do wysyłki - nadal nie widzę tu wielkiego rozczarowania.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Pastorkris »

AkitaInu pisze:Mam nadzieje że nie wspierasz nic skoro wielkim rozczarowaniem jest opóźnienie nie wykraczające poza normę :
Uwierz, bardzo szybko się z tego wyleczyłem ;) Gra (w sensie wspieranie) nie warta świeczki. Uważam się, za bardzo cierpliwego człowieka, ale jednak taki okres "normalnej obsuwy" nie jest dla mnie.

Nie przedłużając off-topu: Szkoda, że nie miałem okazji zagrać w Martians - ASoC, nikt ze znajomych nie miał, a ciekaw jestem czy na dobrych zasadach okazuje się to dobrą grą.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: kali »

Pastorkris pisze: Nie przedłużając off-topu: Szkoda, że nie miałem okazji zagrać w Martians - ASoC, nikt ze znajomych nie miał, a ciekaw jestem czy na dobrych zasadach okazuje się to dobrą grą.
Myślę, że dopóki nie zagrasz z autorem, to nie będziesz nawet wiedział czy grasz prawidłowo. A i w tym przypadku można mieć wątpliwości. Opóźnienia z przesyłką to przy tym drobny pikuś.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Tomzaq »

kali pisze: Myślę, że dopóki nie zagrasz z autorem, to nie będziesz nawet wiedział czy grasz prawidłowo. A i w tym przypadku można mieć wątpliwości. Opóźnienia z przesyłką to przy tym drobny pikuś.
Teraz to już histeryzujesz. :evil:
Who is John Galt?
Posiadam
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: kali »

Tomzaq pisze:
kali pisze: Myślę, że dopóki nie zagrasz z autorem, to nie będziesz nawet wiedział czy grasz prawidłowo. A i w tym przypadku można mieć wątpliwości. Opóźnienia z przesyłką to przy tym drobny pikuś.
Teraz to już histeryzujesz. :evil:
Bardziej wyrażam opinię na ten temat. Może dodaję odrobinę ironii. Ale czy niezasłużenie?
Jarekm pisze:
Krzysztof pisze: Świetny gameplay w języku angielskim jest tu:
https://www.youtube.com/watch?v=HK_cAMDnbwk
Zobaczymy czy uda się dołożyć napisy polskie.
Gameplay może i świetny, ale oboje grający niespecjalnie przejmują się zasadami gry.
Jeśli ktoś chciałby się nauczyć zasad to nie polecam, tak na szybko zauważyłem:
- wykonywanie jednym znacznikiem akcji dwóch takich samych akcji,
- wstawianie drugiego znacznika akcji do budowli zawierającej już znacznik akcji gracza,
- wykonywanie akcji w lądowniku i kosztem jednej jednostki czasu równoczesne pobieranie zasobów i wykonywanie misji na karcie scenariusza,
- opłacanie dodatkowego +1 energii w momencie rozwijania technologii korporacji zwiększającej uzysk energii (własnie o +1 energii)
- nieprawidłowe rozstawianie żetonów głodu, tlenu i chorób w jednej tylko kwaterze.
pzdr. Jarek
Dla ustalenia porządku - Krzysztof jest autorem gry i polecił świetny gameplay, w którym grający 'niespecjalnie przejmują się zasadami gry'.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Pastorkris »

Czyli co?
1. Polecił filmik, który jest niezgodny z zasadami, ale grają dobrze - ergo: zasady są źle napisane czy
2. Polecił filmik nawet nie oglądając czy jest dobry?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: detrytusek »

Pastorkris pisze:Czyli co?
1. Polecił filmik, który jest niezgodny z zasadami, ale grają dobrze - ergo: zasady są źle napisane czy
2. Polecił filmik nawet nie oglądając czy jest dobry?
Nie zdziwiłbym się gdyby obie odpowiedzi były poprawne :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
bieniu
Posty: 62
Rejestracja: 26 kwie 2016, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: bieniu »

Przed startem ich ostatniej kampanii zadałem pytanie dotyczące zasad Martians (w wątku z zasadami jak prosił Krzysztof) i do dziś cierpliwie czekam na odpowiedź. W tym czasie wsparłem early birda Rise of Cults ale nie zdołali wyrobić się z odpowiedzią do końca kampanii więc się wycofałem. Byłem na tyle uprzejmy, że podczas kampanii nie komentowałem ich podejścia do Martians a może trzeba było...
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: kali »

Szaweł pisze:Sorry za dubla, ale o ile mnie pamięć nie myli, autor/wydawca w poprzednich postach po informacji o wersji angielskiej instrukcji wrzucił info o tym, że 'wersja PL będzie w przeciągu miesiąca'. Szukałem tego wpisu ale na próżno. Usunęli niewygodne słowa, czy tylko mi się wydawało, że coś takiego zostało napisane?
Na fb pod dyskusją o instrukcji do Marsjan RedImp wczoraj napisało:
nanosimy teksty pl, więc pewnie ok 2-3 tygodni i publikujemy
https://www.facebook.com/wydawnictwoRed ... 96/?type=3
Niestety post dotyczył gry z Cthulhu, więc nie wiadomo o której instrukcji mówili.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Gand666
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2017, 19:51

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gand666 »

Chodzi o instrukcję do Marsjan. Sam o to pytałem.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

Gand666 pisze:Chodzi o instrukcję do Marsjan. Sam o to pytałem.
2 tygodnie minęły, 3 w sumie zaraz też. Od otrzymania fizycznych komponentów gry to i pół roku minęło. To gdzie ta instrukcja?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Gand666
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2017, 19:51

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gand666 »

Szaweł pisze:
Gand666 pisze:Chodzi o instrukcję do Marsjan. Sam o to pytałem.
2 tygodnie minęły, 3 w sumie zaraz też. Od otrzymania fizycznych komponentów gry to i pół roku minęło. To gdzie ta instrukcja?
To już pytanie do Redimp.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

Wiem, wiem. Pozwoliłem sobie Ciebie zacytować coby było wiadomo do jakiej instrukcji pijemy. Wiesz, gotowi jeszcze pomyśleć, że ich gra jest tip top a nam pewnie chodzi o jakichś innych Martianów ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Marx »

Dziś w sieci news, że wydawca pracuje nad nowym projektem.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Gand666
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2017, 19:51

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gand666 »

Hahaha. No może. Dajmy im jeszcze jedną szansę. Zapytałem dzisiaj co z tą instrukcją i czekam.
giker
Posty: 11
Rejestracja: 06 lip 2016, 16:16
Lokalizacja: Dublin

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: giker »

Przecież oni już dawno pokazali, że tych co zapłacili mają w d**ie.
Mnie skutecznie wyleczyli ze wspierania.

Gra do dzisiaj leży nierozpakowana, bo obiecywali poprawioną polską instrukcję, a człowiek naiwny czekał i czeka...
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

Marx pisze:Dziś w sieci news, że wydawca pracuje nad nowym projektem.
Widziałem na fb, że już coś piszą o Inkwizytorze. Jest szansa, że przed projektem obiecają jeszcze raz instrukcję dla nas - ciekawe czy nie skończy się jak przed poprzednią akcją:
- Jesteśmy, wróciliśmy, faktycznie zjebaliśmy, przepraszamy, już naprawiamy.
A po akcji świerszcze w zaroślach i biegacze pustynne na dzikim zachodzie...
Poczekamy... jeszcze chwilkę.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: kali »

To też może być ciekawe doświadczenie.
Inkwizytor nie jest zbyt rozpoznawalny za granicą. Polskich wspieraczy mają gdzieś. Zresztą z wzajemnością, w ich poprzedniej kampanii na ks nie było zbyt wielu rodaków.
Kto zatem jest targetem?
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

Właśnie na to po cichu liczę. Nie na zasadzie niech padną i nigdy się nie podniosą, ale niech dostaną prztyczka w nos i może zrozumieją od kogo są zależni. Mordimera uwielbiam i bardzo bym chciał, ale nie po to, by sobie leżało bezużytecznie pudełko na szafie. A na chwilę obecną nie wierzę w żadne z ich słów także obietnice odnośnie tego jaki Inkwizytor ma być wkładam między bajki.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Gand666
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2017, 19:51

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gand666 »

Mam info :) jest szansa że instrukcja będzie dostępna po weekendzie. :D odpuśćmy im i jeszcze poczekajmy. Może warto będzie czekać i gra wszystko wynagrodzi.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

Ja tam jeszcze poczekam. Naprawdę liczę na tę grę. Z 'trylogii marsjańskiej' (Terraformacja, Martians i Pierwsi Marsjanie) póki co TM jest chyba niezagrożone na pozycji lidera, Pierwsi Marsjanie jeszcze nieograni, ale delikatnie rzecz ujmując... klimat nie wylewa się z nich hektolitrami co może mi ująć sporo funu z gry no i zostają Marsjanie od RI - wyglądają na turboklimatycznych a nie ukrywam, że na to właśnie liczyłem we wszystkich z powyższych tytułów.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ODPOWIEDZ