Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: zix »

Ruteq pisze:Cześć
Przymierzam się do zakupu Terraformacji Marsa.
Jednak obserwując oferty sklepów zobaczyłem ze występuje ona w różnych edycjach
- Gra Roku 2017
- Druga Edycja
- nie wiem czy istnieje jeszcze jakaś.
Czy mógłbym prosić o poradę czym one się różnią?
Nie chciałbym kupić przypadkiem wersji z błędami.
Z góry dziękuję

Bierz Grę Roku 2017 :)
Rebel chyba wciąż wysyła poprawione karty także nawet jak kupisz inną wersję to powinno Ci się udać wszystko "naprawić".
Ruteq
Posty: 11
Rejestracja: 12 cze 2016, 20:50
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Ruteq »

Dzięki.
Zamówione :)
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Quille »

Szykuje się jakiś kolejny dodatek? Jakieś przecieki? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Breżniew »

Quille pisze:Szykuje się jakiś kolejny dodatek? Jakieś przecieki? :mrgreen:
Póki co są trzy nowe korporacje wyłonione z konkursu na BGG:
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ration-pac
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: brazylianwisnia »

Quille pisze:Szykuje się jakiś kolejny dodatek? Jakieś przecieki? :mrgreen:
Jeden z rodzinki Fryxow rzucił na forum że mają w produkcji "several expansions".

Patrząc na teasey na ich stronce stawiam na talię wydarzeń jako następny dodatek. W przyszłości pewnie terraformacja Europy i Tytana, może jakiś tryb drużynowy, Jakieś większe budowanie na mapie..możliwości jest sporo i z pewnością będzie jeszcze sporo dodatków.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: playerator »

A o wersji deluxe nic nowego nie słychać?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
greg212
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2017, 22:23

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: greg212 »

Wszystkie dodatki ponoć już są zaprojektowane, czy będą wydane u nas ... Rebel zdaje się milczy.

Obrazek
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: seki »

greg212 pisze:Wszystkie dodatki ponoć już są zaprojektowane, czy będą wydane u nas ... Rebel zdaje się milczy.
Jestem pewien, że Rebel wyda wszystko co będzie udostępnione do wydania. Wydali nawet karty promo. Terraformacja to dojna krowa i na pewno będą z niej doić tyle ile się da.
Terraformacja marsa to wg zapisów na bgg najczęściej grana duża gra w Polsce (wyprzedzają ją tylko Tajniacy i Star realms) więc dodatki będą schodzić jak ciepłe bułki.
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: xxtomek93xx »

Mam takie pytanie, czy może ktoś widział albo samemu robił metalowe odpowiedniki złotych, srebrnych i brązowych kostek? Szukałem czegoś dostępnego w Polsce i niestety nic nie znalazłem.

Tapnięte z Samsunga SVI
Pizmak01
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2017, 14:15
Lokalizacja: Gorzów
Been thanked: 9 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Pizmak01 »

Pojawiły się fotki nowego dodatku, czekam na więcej informacji bo nie wiem czy nie fake.

http://www.eldadounico.es/articulos/not ... expansion/
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Bludgeon »

Nie fake, twórca gry na forum bgg coś o tym wspominał dzisiaj albo wczoraj.

Super że nowy dodatek.
Szkoda że taki malutki, 47 kart i instrukcja.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: hipcio_stg »

Bludgeon pisze:Nie fake, twórca gry na forum bgg coś o tym wspominał dzisiaj albo wczoraj.

Super że nowy dodatek.
Szkoda że taki malutki, 47 kart i instrukcja.
Może nie będzie przesadnie drogi...
Golin
Posty: 324
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Golin »

pewnie cena miedzy dodatkową planszą a wenus :P ale do tej gry kupie wszystko :D ostatnio sciągłem z nowosibirska drewniane plansze gracza i są fenomenalne

Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Czy te wszystkie dodatki aby nie wydłużają gry i nie sprawiają że gra jest bardziej skomplikowana?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: seki »

Dr. Nikczemniuk pisze:Czy te wszystkie dodatki aby nie wydłużają gry i nie sprawiają że gra jest bardziej skomplikowana?
Dotychczasowe dodatki nie wpłynęły zbytnio na długość gry. Niewiele też skomplikowały, praktycznie nic. Nowy dodatek też prędzej skróci grę niż ją wydłuży. Ale osobiście raczej tego nie sprawdzę. Jak dla mnie to dojenie graczy. Malutki dodatek, niewiele wnoszący do gry. Ja bardzo lubię Terraformacje. Do niedawna była to moja ulubiona gra. Ale nie mam skłonności do oddawania portfela gdy tylko moja luba poprosi. Musi mi coś zaoferować w zamian.
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Quille »

A ja uważam, że o ile dodatkowe plansze są super, to Wenus jednak skomplikowała. Fakt, my gramy bez fazy słonecznej i z obowiązkiem wymaksowania Wenus, żeby skończyć grę, więc to też ma wpływ. Ale mimo wszystko bez Wenus byliśmy w stanie zagrać dwa razy z rzędu, aż się chciało grać kolejny raz. Po grze z Wenus już nikt nie ma siły na kolejną grę :P
Wolałabym, żeby kolejne dodatki były w stylu dodatkowych kart (zwłaszcza projektów), niż w stylu Wenus.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: seki »

Quille pisze:A ja uważam, że o ile dodatkowe plansze są super, to Wenus jednak skomplikowała. Fakt, my gramy bez fazy słonecznej i z obowiązkiem wymaksowania Wenus, żeby skończyć grę, więc to też ma wpływ. Ale mimo wszystko bez Wenus byliśmy w stanie zagrać dwa razy z rzędu, aż się chciało grać kolejny raz. Po grze z Wenus już nikt nie ma siły na kolejną grę [emoji14]
Wolałabym, żeby kolejne dodatki były w stylu dodatkowych kart (zwłaszcza projektów), niż w stylu Wenus.
Zagraj zgodnie z zasadami to znów będziesz zadowolony :)
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Sebs »

Quille pisze:A ja uważam, że o ile dodatkowe plansze są super, to Wenus jednak skomplikowała. Fakt, my gramy bez fazy słonecznej i z obowiązkiem wymaksowania Wenus, żeby skończyć grę, więc to też ma wpływ. Ale mimo wszystko bez Wenus byliśmy w stanie zagrać dwa razy z rzędu, aż się chciało grać kolejny raz. Po grze z Wenus już nikt nie ma siły na kolejną grę [emoji14]
Wolałabym, żeby kolejne dodatki były w stylu dodatkowych kart (zwłaszcza projektów), niż w stylu Wenus.
Nie ma to jak wymyskac wlasne zasady a potem narzekac na dlugos rozgrywki [emoji3]
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Quille »

Sebs pisze:
Quille pisze:A ja uważam, że o ile dodatkowe plansze są super, to Wenus jednak skomplikowała. Fakt, my gramy bez fazy słonecznej i z obowiązkiem wymaksowania Wenus, żeby skończyć grę, więc to też ma wpływ. Ale mimo wszystko bez Wenus byliśmy w stanie zagrać dwa razy z rzędu, aż się chciało grać kolejny raz. Po grze z Wenus już nikt nie ma siły na kolejną grę [emoji14]
Wolałabym, żeby kolejne dodatki były w stylu dodatkowych kart (zwłaszcza projektów), niż w stylu Wenus.
Nie ma to jak wymyskac wlasne zasady a potem narzekac na dlugos rozgrywki [emoji3]
To nie są własne zasady, tylko wersja z instrukcji. Jest tam wyraźnie napisane, że można pominąć i fazę słoneczną. Poza tym nie napisałam, że chodzi o długość rozgrywki, tylko o jej skomplikowanie z tym dodatkiem - robi się za dużo elementów, na które trzeba zwracać uwagę i obwody się nam szybciej przegrzewają, stąd też ten dodatek oceniam najniżej i wolałabym, żeby kolejne szły raczej w inną stronę.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 18 lut 2018, 19:53 przez Quille, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Quille »

seki pisze:Zagraj zgodnie z zasadami to znów będziesz zadowolony :)
Przeczytaj instrukcję, to będziesz wiedział, że nie gramy niezgodnie z zasadami. I nawet jak zagramy w uproszoną wersję, to "zadowolony" nie będę. Co najwyżej zadwolona :P
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: AkitaInu »

Dla mnie venus i faza sloneczna podniosla pol oczja ocene terraformacji, jednoczesnie nie dodala zbyt wiele komplikacji, praktycznie w ogole. Bardzo ciekawy dodatek
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: seki »

AkitaInu pisze:Dla mnie venus i faza sloneczna podniosla pol oczja ocene terraformacji, jednoczesnie nie dodala zbyt wiele komplikacji, praktycznie w ogole. Bardzo ciekawy dodatek
Uważam dokładnie tak samo. Dodatek nic nie skomplikował gry. Dodał jedynie większą różnorodność kart, nagród, tytułów i surowców. To nie czyni gry bardziej skomplikowanej.
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Quille »

No i na zdrowie, uważaj co chcesz, Twoje zdanie. Ja uważam inaczej. Moim zdaniem kolejny tytuł, kolejna nagroda (gdzie robi się ich po 6, zamiast po 5), kolejne zasoby (dryfowce) i kolejne działania (uzdatnianie atmosfery na Wenus), które mają bezpośrednie przełożenie na tor WT, to jakby nie było dodatkowe elementy, które zwiększają możliwości strategii, komplikując tym samym grę. Takie moje zdanie i mam do niego prawo, tak samo jak mam prawo oceniać ten dodatek jako najmniej atrakcyjny z dotychczasowych. I wolę grać bez niego, niż z nim. Jeszcze same karty odnoszące się do terraformacji Marsa są spoko, korporacje też, ale cała idea dodatkowej planszy, uzdatniania Wenus i dryfowców mi się niezbyt podoba.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Gromb »

Golin pisze:pewnie cena miedzy dodatkową planszą a wenus :P ale do tej gry kupie wszystko :D ostatnio sciągłem z nowosibirska drewniane plansze gracza i są fenomenalne

Obrazek
ładna planszetka,

Własnie trwa zbiórka na forum na coś takiego:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 3#p1019073
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tycjan »

Terraformacja Marsa: Preludium będzie wydane po polsku w III kwartale br.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
ODPOWIEDZ