Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: c08mk »

raiden25 pisze:Hej, jakie koszulki na karty postaci? Preferuje jak najgrubsze :)
Tarot FFG.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: raiden25 »

c08mk pisze:
raiden25 pisze:Hej, jakie koszulki na karty postaci? Preferuje jak najgrubsze :)
Tarot FFG.
Dzięki!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Szpanerski »

Do graczy runeboundowych:

Polecacie te gre jezeli szukam czegos w stylu talismana tylko nieco lepszego? Szukam gry z przygoda fantasy gdzie rozwijamy postać, zbieramy przedmioty itd.

Czy gra na 2 soby w scenariusze podstawki nie nudzi sie szybko? nie wydaja sie byc one powtarzalne?

A moze polecicie jakies inne gry w tym stylu?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: rattkin »

Jest to zdecydowane Talisman+ wiec jak najbardziej. Co do znudzenia, to jest tak samo jak z Talizmanem. Gra ma takie same ramy za każdym razem, ale postać, przedmioty i wydarzenia sie zmieniają.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5230
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Gambit »

rattkin pisze:Jest to zdecydowane Talisman+ wiec jak najbardziej. Co do znudzenia, to jest tak samo jak z Talizmanem. Gra ma takie same ramy za każdym razem, ale postać, przedmioty i wydarzenia sie zmieniają.
W sumie nie mógłbym tego lepiej ująć.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: c08mk »

Gambit pisze:
rattkin pisze:Jest to zdecydowane Talisman+ wiec jak najbardziej. Co do znudzenia, to jest tak samo jak z Talizmanem. Gra ma takie same ramy za każdym razem, ale postać, przedmioty i wydarzenia sie zmieniają.
W sumie nie mógłbym tego lepiej ująć.
Druga Edycja Runebounda była określana jako Talizman 2D albo właśnie Talizman +. W 2-giej Edycji gra opierała się na rzutach kośćmi plus na kartach, które były nieco mniej losowe niż w Talizmanie ale dalej zdarzało się, że pojawiające się karty nie miały uzasadnienia fabularnego.

Trzecia Edycja Runebounda jest ulepszoną wersją 2-giej Edycji, a dodatkowo zostały zaimplementowane pojedyncze mechanizmy z innych gier FFG, np. system symboli z Descenta czy rozwój scenariusza z Eldritcha. Kości w 3-ciej Edycji są już ograniczone i w dodatku lepiej zbalansowane. Karty które się pojawiają w grze są wystarczająco losowe, żeby gra nie była powtarzalna ale też są spójne pod względem rozwoju fabuły.

Stąd, porównując też z 2-gą Edycją, raczej bym powiedział, że to Talizman +++
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Fegat »

Jak dla mnie Talisman <<<<< Relic <<<<< Runebound

Z tym, że runebound potrzebuje więcej scenariuszy, trybu co-operacyjnego (który jest tworzony!), i ogólnie dodatków. Ale z tych 3 gier wg mnie jest najlepsza.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Szpanerski »

Fegat pisze:Jak dla mnie Talisman <<<<< Relic <<<<< Runebound

Z tym, że runebound potrzebuje więcej scenariuszy, trybu co-operacyjnego (który jest tworzony!), i ogólnie dodatków. Ale z tych 3 gier wg mnie jest najlepsza.
Czyli będzie jakiś większy dodatek?
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Fegat »

Obstawiam, że tak :)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Moonday »

Czyli będzie jakiś większy dodatek?
Będzie, na stronie FFG jest już zapowiedź (w tym temacie była o tym mowa), a informacje na forum Galakty wskazują na polskie wydanie przy pierwszym dodruku międzynarodowym. W wakacje natomiast mają ukazać się spolszczone cztery małe dodatki.

Jeżeli szukasz luźnego tytułu fantasy, gdzie najważniejsza jest przygoda i relaks, to prawdopodobnie lepszej pozycji niż Runebound 3ed obecnie nie znajdziesz. Jest to gra dopracowana, ciekawa i wciągająca. Fajnie sprawdza się na dwie osoby, ale w większej grupie też pograsz. Nie ma tu za wiele negatywnej interakcji, co nie oznacza, że nie ma jej wcale. Rozwój postaci jest interesujący i pozwala podążać w różnym kierunku. Pojedynki i system questów też dopracowali. Jeżeli podobał ci się Talisman, to Runebound zapewne cię zachwyci. Poza tym ten tytuł może liczyć na kolejne dodatki w przyszłości, zwłaszcza że FFG utracił prawa do Talismana i obecnie to Runebound wydaje się być w ich zestawieniu pozycją planszowego fantasy, która będzie rozwijana.

Na koniec dodam jako przeciwwagę, że Game Workshop, czyli oryginalny właściciel praw do marki Talisman planuje wydać odświeżoną wersję tej gry, ale na chwilę obecną poza samym planem wydawcy nic więcej nie wiadomo.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Szpanerski »

Moonday pisze:
Czyli będzie jakiś większy dodatek?
Będzie, na stronie FFG jest już zapowiedź (w tym temacie była o tym mowa), a informacje na forum Galakty wskazują na polskie wydanie przy pierwszym dodruku międzynarodowym. W wakacje natomiast mają ukazać się spolszczone cztery małe dodatki.

Jeżeli szukasz luźnego tytułu fantasy, gdzie najważniejsza jest przygoda i relaks, to prawdopodobnie lepszej pozycji niż Runebound 3ed obecnie nie znajdziesz. Jest to gra dopracowana, ciekawa i wciągająca. Fajnie sprawdza się na dwie osoby, ale w większej grupie też pograsz. Nie ma tu za wiele negatywnej interakcji, co nie oznacza, że nie ma jej wcale. Rozwój postaci jest interesujący i pozwala podążać w różnym kierunku. Pojedynki i system questów też dopracowali. Jeżeli podobał ci się Talisman, to Runebound zapewne cię zachwyci. Poza tym ten tytuł może liczyć na kolejne dodatki w przyszłości, zwłaszcza że FFG utracił prawa do Talismana i obecnie to Runebound wydaje się być w ich zestawieniu pozycją planszowego fantasy, która będzie rozwijana.

Na koniec dodam jako przeciwwagę, że Game Workshop, czyli oryginalny właściciel praw do marki Talisman planuje wydać odświeżoną wersję tej gry, ale na chwilę obecną poza samym planem wydawcy nic więcej nie wiadomo.
Jakoś podejrzewacie że orientacyjnie to będzie kiedy? Swieta? Za rok?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Moonday »

Jakoś podejrzewacie że orientacyjnie to będzie kiedy? Swieta? Za rok?
Jeżeli pytasz o wydanie po polsku dużego dodatku do Runebound to obstawiam przyszły rok. W przypadku nowej edycji Talismana, trudno powiedzieć. Póki co jest jedynie informacja wydawcy, że jest taki plan (chyba że czegoś nie wiem).
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Szpanerski »

Jeżeli pytasz o wydanie po polsku dużego dodatku do Runebound to obstawiam przyszły rok. W przypadku nowej edycji Talismana, trudno powiedzieć. Póki co jest jedynie informacja wydawcy, że jest taki plan (chyba że czegoś nie wiem).
O Runebound pytałem. Na FFG pisza ze 3 kwartał Ale to angielska wersja więc nasza myślicie rok pozniej?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Moonday »

Cytat z forum Galakty:
Runebound
Unbreakable Bonds - Mała aktualizacja w stosunku do poprzedniego miesiąca :) Znamy już terminy i warunki druku międzynarodowego. A jak je poznaliśmy, to pewne osoby zabrały się do pracy ;)
Wszystko wskazuje na to, że polonizacja już się rozpoczęła, ale nic nie napisali o terminie druku. Jakby to wydali jeszcze w tym roku, to byłbym mile zaskoczony.
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: kisiel365 »

Czy ktoś po krótce może mi powiedzieć, które rozszerzenia warto kupić w pierwszej kolejności? Przygodowe czy scenariuszowe i które konkretnie? Może jakiś osobisty ranking?
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Fegat »

Jak wyjdą PL to od razu postaram się je porównać.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: rattkin »

kisiel365 pisze:Czy ktoś po krótce może mi powiedzieć, które rozszerzenia warto kupić w pierwszej kolejności? Przygodowe czy scenariuszowe i które konkretnie? Może jakiś osobisty ranking?
Ja bym nie kupował żadnego, poczekał na ten duży. Mam je wszystkie i pisałem juz wcześniej ze setup jest irytujący, a scenariusze dość podobne do siebie. Ten w którym jest PvP jest nieco ciekawszy. Największy zysk to dodatkowe postaci. Ale za taka cenę, to jednak czuć mocno dojonko.
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: kurzyszpon »

Moonday pisze:Cytat z forum Galakty:
Runebound
Unbreakable Bonds - Mała aktualizacja w stosunku do poprzedniego miesiąca :) Znamy już terminy i warunki druku międzynarodowego. A jak je poznaliśmy, to pewne osoby zabrały się do pracy ;)
Wszystko wskazuje na to, że polonizacja już się rozpoczęła, ale nic nie napisali o terminie druku. Jakby to wydali jeszcze w tym roku, to byłbym mile zaskoczony.
Możesz być :) Na swoim forum napisali, że powinno być jesienią/zimą.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Moonday »

Możesz być :) Na swoim forum napisali, że powinno być jesienią/zimą.
Małe dodatki pierwotnie tez miały być w II kwartale :) Tak czy inaczej trzymam kciuki za ten termin.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: kozz84 »

Jestem po paru partiach i gra jest bardzo przyjemna. Ciężko będzie wrócić do Talizmaniu po niej... Jedyne do czego mogę się przyczepić to brak interakcji. Jakby to był coop to rozumiem jej brak, ale podstawowe pudełko reklamowane było jako grę przeciwko sobie, ale w ogóle nie widać tego w grze.

I trochę wydanie mi się nie podoba. Naklejane kości terenu na minus. Bossowie reprezentowani są tylko przez żetony, zamiast figurki... Zobaczcie jakby super wyglądałaby plansza z takim bossem.Tylko sześć bohaterów i dwa scenariusze. Ewidentnie 4 pierwsze dodatki powinny być w zestawie podstawowym.

Reszta na plus. Walka całkiem, całkiem. Czasami może przeciąga się, ale gram tylko w dwie osoby, więc to nie jest problem. Bardzo fajny rozwój postaci. Zamiast zwykłego +2 do siły rozwijamy się poprzez karty umiejętności. A karty te używamy również do przerzucania i odpalania umiejętności. Troszkę zalatuje RFTG, ponieważ mamy ciągła rotacje kart i zagrywamy tylko te które są nam potrzebne.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2017, 18:36 przez kozz84, łącznie zmieniany 1 raz.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: c08mk »

Jak gracie we dwójkę to polecam Upadek Mrocznej Gwiazdy. To scenariusz z typowym zakończeniem gracz przeciwko graczowi. Mi ciężko sobie jest wyobrazić jak można by go grać w więcej osób tak aby każdy miał szansę wygrać na końcu.

Na razie tylko przeglądałem zawartość małych pudełek z dodatkami i wygląda to ciekawie. Umiejętności, ekwipunek, bohaterowie, scenariusze ... w zasadzie te 4 pudełka to równowartość jednego pełnoprawnego dodatku. Dopiero jak zagram będę mógł napisać jak sprawdzają się w praktyce. Póki co wiem, że Upadek Mrocznej Gwiazdy będzie u mnie tylko na 2 graczy i przy coraz większej bazie scenariuszy raczej nigdy nie będzie zagrany w większym gronie.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: rzaba »

kupiłem przed chwilą Runebound do wspólnego grania z dzieciakami i teraz pytanko: czy polecacie jakieś homerules? Wookie w swojej recenzji wspominał coś o dodatkowym złocie na początek oraz jednej akcji zamiast dwóch przy rozpatrywaniu przygód (chyba)...Jest coś co przyspieszyłoby grę lub sprawiło ze będzie troszkę łatwiejsza (dzieciaki ograne ale jednak w wieku 8 i 11)?

dzieki,
Ostatnio zmieniony 27 lip 2017, 00:03 przez rzaba, łącznie zmieniany 1 raz.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: kozz84 »

Nie używać umiejętności leczenia bossa Margath :P
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: raiden25 »

rzaba pisze:kupiłem przed chwilą Runebound do wspólnego grania z dzieciakami i teraz pytanko: czy polecacie jakieś homerules? Wookie w swojej recenzji wspominał coś o dodatkowym złocie na początek oraz jednej akcji zamiast dwóch przy rozpatrywaniu przygód (chyba)...Jest coś co przyspieszyłoby grę lub sprawiło ze będzie troszkę łatwiejsza (dzieciaki ograne ale jednak w wieku 8 i 11)?

dzieki,
Te zasady wydają się być okej, trzeba pamiętać ze to takie trochę granie na kodach, ale z dziećmi jak najbardziej tak :)
struksik
Posty: 37
Rejestracja: 25 lip 2017, 23:05
Has thanked: 2 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: struksik »

Sumując dostępne cztery dodatki i podstawkę ile kart i jakiego typu ma gra? Spodobała mi się bardzo jednak nigdzie nie mogę znaleźć ile kart jest jakiego rozmiaru stąd nie wiem ile potrzebuję koszulek.
ODPOWIEDZ