Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: kaimada »

Haloon pisze:Mnie tam tylko dziwi, że preorder mamy za 249zł, a grę można kupić w sklepach za 189zł. Preorder Corleone w Portalu kosztuje 299zł, a w jednym ze sklepów widziałem za 239zł. Zawsze wydawało mi się, że u producenta będzie taniej niż u pośredników.
Portal nie prowadzi taniej przedsprzedaży. Lecą na wcześniejszym dostępie do gry (to jest ok) i rzeszy fanów Portalu, którzy wolą zapłacić bezpośrednio wydawnictwu (to już mniej ok).
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: lesar »

Producent chce sprzedać produkt szybko i masowo. Dlatego tworzy sieć dystrybucji. Chcę mieć kilku większych odbiorców a nie zajmować się drobnicą. Pośrednik ma duże upusty i sam reguluje cenę. Producent sprzedając klientom indywidualnym w cenie takiej jak pośrednikom niszczy sobie własny rynek. W większości branż tak jest.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
tejot
Posty: 353
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: tejot »

warlock pisze:Mi też się podoba naukowe i realistyczne podejście w stylu Marsjanina (bez krwiożerczych obcych). Chodzi mi po prostu o sam design planszy. To wygląda strasznie sterylnie i zwyczajnie nie zachęca. A przecież "naukowo-empiryczne zacięcie" można również przedstawić za pomocą ciekawych grafik i designu planszy. Póki co mamy arkusz excella i kosteczki.
+1
Ja mam podobne obawy.
Proste pytanie- czy na planszy i kartach (wszystko jedno czy tych realnych czy też z aplikacji) będą rysunki / grafiki?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: kamron6 »

tejot pisze:
warlock pisze:Mi też się podoba naukowe i realistyczne podejście w stylu Marsjanina (bez krwiożerczych obcych). Chodzi mi po prostu o sam design planszy. To wygląda strasznie sterylnie i zwyczajnie nie zachęca. A przecież "naukowo-empiryczne zacięcie" można również przedstawić za pomocą ciekawych grafik i designu planszy. Póki co mamy arkusz excella i kosteczki.
+1
Ja mam podobne obawy.
Proste pytanie- czy na planszy i kartach (wszystko jedno czy tych realnych czy też z aplikacji) będą rysunki / grafiki?
Jest raczej tak jak w Robinsonie.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: krecilapka »

Dobrze że to się komuś podoba. Ale jak ja zobaczyłem planszę to miałem odrzut. Ale brzydal. Jakbym Felda zobaczył ;). Oby mechanicznie było piękniej.
Póki co wiem jedno: gra nie uwodzi mnie wyglądem, mam chyba bardziej przyziemny gust. Oby dalej było lepiej

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
ulusiek
Posty: 84
Rejestracja: 25 kwie 2011, 15:30
Has thanked: 9 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: ulusiek »

Najbardziej mnie wkurza, że Portal nie potrafi odpowiedzieć na konkretne pytania. Zapytałam na ich stronie FB kiedy zamierzają rozpocząć wysyłkę i dlaczego jako polska firma aplikację po polsku wypuszczą po angielskiej. Odpowiedzi brak. Natomiast o Godfatherze to post za postem.

Trzeba im przyznać, że PR mają rewelacyjny - jak myślę ile mogłabym zaoszczędzić jakbym kupiła grę później, ale gadka Trzewika mnie uwiodła :/
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: crsunik »

ulusiek pisze:Najbardziej mnie wkurza, że Portal nie potrafi odpowiedzieć na konkretne pytania. Zapytałam na ich stronie FB kiedy zamierzają rozpocząć wysyłkę i dlaczego jako polska firma aplikację po polsku wypuszczą po angielskiej. Odpowiedzi brak. Natomiast o Godfatherze to post za postem.

Trzeba im przyznać, że PR mają rewelacyjny - jak myślę ile mogłabym zaoszczędzić jakbym kupiła grę później, ale gadka Trzewika mnie uwiodła :/
Dopiero zauważyłeś, że od jakiegoś czasu Portal przede wszystkim koncentruje się na rynkach zachodnich / angielskojęzycznych? Poza tym, skąd przekonanie, że polska firma ma najpierw dbać o klientów z Polski, a nie o klientów, którzy płacą więcej?
ulusiek
Posty: 84
Rejestracja: 25 kwie 2011, 15:30
Has thanked: 9 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: ulusiek »

crsunik pisze:
ulusiek pisze:Najbardziej mnie wkurza, że Portal nie potrafi odpowiedzieć na konkretne pytania. Zapytałam na ich stronie FB kiedy zamierzają rozpocząć wysyłkę i dlaczego jako polska firma aplikację po polsku wypuszczą po angielskiej. Odpowiedzi brak. Natomiast o Godfatherze to post za postem.

Trzeba im przyznać, że PR mają rewelacyjny - jak myślę ile mogłabym zaoszczędzić jakbym kupiła grę później, ale gadka Trzewika mnie uwiodła :/
Dopiero zauważyłeś, że od jakiegoś czasu Portal przede wszystkim koncentruje się na rynkach zachodnich / angielskojęzycznych? Poza tym, skąd przekonanie, że polska firma ma najpierw dbać o klientów z Polski, a nie o klientów, którzy płacą więcej?

Po pierwsze: Zauważyłam. Gry planszowe nie są hobby tylko u mężczyzn.
Po drugie: To niech nie robią preordera dla Polaków z polską wersją językową, jeśli jesteśmy traktowani jako "gorszy sort".
Nesmeer

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Nesmeer »

Gorszy sort? Bo nie ma aplikacji po polsku do gry, ktora nota bene jeszcze na rynku sie nie pojawila? Pozostawmy osad do momentu, w ktorym bedzie dostepna gra oparta na aplikacji bez aplikacji.
+1crsunik biznes to biznes
ulusiek
Posty: 84
Rejestracja: 25 kwie 2011, 15:30
Has thanked: 9 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: ulusiek »

Nesmeer pisze:Gorszy sort? Bo nie ma aplikacji po polsku do gry, ktora nota bene jeszcze na rynku sie nie pojawila? Pozostawmy osad do momentu, w ktorym bedzie dostepna gra oparta na aplikacji bez aplikacji.
+1crsunik biznes to biznes
Gra po angielsku również na rynku się nie pojawiła, a aplikacja już jest. A informacja od Portalu, że "pracują" nad wersją polską nie nastraja optymistycznie.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Kisun »

Mam worek, albo i dwa, uwag na temat Portalu ale nie przesadzajmy. Będzie gra po polsku to i apka będzie. Jaka różnica w którym języku wcześniej wydali aplikację? Rozumiem jednak irytację tych którzy mieli otrzymać już dawno grę a nadal jej nie mają. Zastanawiające jest to że wskazują drukarnię jako przyczynę opóźnienia, a gdyby drukarnia wydrukowała w terminie to aplikacja była by gotowa szybciej? Pewnie i tak trzeba by na nią czekać. Akurat ja czekam na wersję zwykłą (bez naklejek) i pewnie doczekam się po wakacjach.
"Errare humanum est"
rondon_slk
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:27

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: rondon_slk »

Troszkę się pobawiłem aplikacją i jest rzecz, która mnie troszkę zniechęciła a mianowicie Apka działa tylko w pionie. Chyba Portal założył, że ludzie będą korzystać tylko z komórek no bo Tableta w pionie nikt nie ustawi. Tu aż się prosi o poziom...
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Portal Games »

Wincenty Jan pisze:
warlock pisze:Nie chcę narzekać w typowo polski sposób, ale całościowo wygląd gry/planszy w ogóle nie jest dla mnie "inspirujący". Nie pobudza to wyobraźni, jest zimne, "matematyczne" i takie strasznie tabelkowe. Plansza do Robinsona krzyczy do mnie "przygoda!", a tutaj zero emocji. Ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce z apką ;).
Zgadzam się ale Trzewik wielokrotnie podkreślał aby nie podchodzić do tej gry jako do wielkiej przygody a raczej jak do "naukowej" gry.
Bez obaw, znajdzie się miejsce i na kalkulację i na przygodę :). Włożyliśmy wiele starań by każdy scenariusz był wyjątkowy, a i kampanie mają parę asów w rękawie...

Co do samej planszy - ilość informacji na planszy jest większa niż w Robinsonie, a ich czytelność w trakcie rozgrywki ma kluczowe znaczenie - stąd inny design niż u protoplasty.
vinnichi pisze:Nie nastawiałbym się jednak na szybką wysyłkę :-), dziś musiałem przekierować paczkę na inny adres. Dzwoniłem do Portalu i dostałem informację że raczej nie dojdzie przed moim wyjazdem, a wyjeżdzam w przyszłą środę (podobno numery zgłoszenia nie mają wpływu na kolejność wysyłania).
Otrzymaliśmy i wysyłamy w tej chwili do klientów wersję angielską, planujemy w przyszłym tygodniu wysłać polską (oczywiście także z udostępioną już polska wersją aplikacji). Angielska wersja jest wysyłana w kolejności zgłoszeń, co podkreślamy gdyż wysyłka ponad 2 tys paczek jest czasochłonna. Z polską wersją będzie dużo prościej i szybciej.
castelano pisze:Jestem oburzony i poirytowany. Portalowcy od jakiegoś czasu robią nas w balona. Chcieli niczym CMON dozować nam informacje. A jak wyszło? Instrukcja na 3 dni przed "niby" wysyłką. Wrzucali filmy nieregularnie. Nabrali sobie roboty i nie wyrabiają się. Aplikacja po angielsku. A co jeśli będę chciał od razu zagrać...
Po za tym kiedy dostanę grę? / Dostaniemy?
Pewnie w pierwszej kolejności wyślą tym od PayPala, żeby kasa spływała. A resztą wpłacających ładnie na ich konto dostanie na końcu.

Kupiłem PM w przedsprzedaży mając nadzieję, że nas potraktują wyjątkowo. Nas "sponsorów". I co z tego mamy, na razie wielkie nic. Bo cieniowane figurki? Bo identyfikator ze swoim zdjęciem? Zaczyna do mnie docierać, że nie było to warte zachodu, a szczególnie że gra będzie dostępna w cenie 180 zł.

Teraz jeszcze swoim "pośpiechem" tylko potwierdzają, że preorderowcy nie są nic warci.
ulusiek pisze:Najbardziej mnie wkurza, że Portal nie potrafi odpowiedzieć na konkretne pytania. Zapytałam na ich stronie FB kiedy zamierzają rozpocząć wysyłkę i dlaczego jako polska firma aplikację po polsku wypuszczą po angielskiej. Odpowiedzi brak. Natomiast o Godfatherze to post za postem.

Trzeba im przyznać, że PR mają rewelacyjny - jak myślę ile mogłabym zaoszczędzić jakbym kupiła grę później, ale gadka Trzewika mnie uwiodła :/

Nie ma możliwości wysyłki wszystkim klientom w tym samym czasie. Musieliśmy się zdecydować na jakąś kolejność. Drukarnia także konfekcjonuje gry jedna wersja językowa po drugiej - z tych przyczyn jako pierwszą zaczynamy wysyłać wersję której wysyłka potrwa dłużej (angielskich kopii sprzedało się ponad 5 razy więcej).

Jeśli chodzi o pytanie czy warto było zapłacić więcej by otrzymać grę dużo wcześniej niż reszta graczy, z dodatkową zawartością - prosimy o wstrzymanie się z odpowiedzią do otwarcia pudełka i choć jednej rozgrywki.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: kaimada »

A dostaniemy te "wypaśne" wersje z "dodatkowymi komponentami" cztery/sześć tygodni przed premierą w czerwcu? :lol:
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: ernin »

Brakuje aplikacji na Android TV. Pojawi się w przyszłości?
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 39 times
Been thanked: 15 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Haloon »

Na stronie Portalu można już robić własne karty astronautów :)
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Arek001 »

kaimada pisze:A dostaniemy te "wypaśne" wersje z "dodatkowymi komponentami" cztery/sześć tygodni przed premierą w czerwcu? :lol:
Nie napisali którego roku.
Max7272
Posty: 8
Rejestracja: 04 cze 2017, 09:51

Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Max7272 »

Na Appstorze pojawiła się aktualizacja aplikacji z adnotacją "polish language support" :)

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kal-El83
Posty: 1138
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 121 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Kal-El83 »

Super !!
Drogi Portalu, piszę ten list z prośbą do Was w nadziei, że odczytacie go na czas.
Piszę ten list ponieważ mam do Was wielką priśbę ... A mianowicie ... Nadajcie paczuszki tak żeby dotarły do nas przed weekendem XD

Z góry dziękuję z pozytywne rozpatrzenie prośby i serdecznie pozdrawiam !!

:D :D :D :D :D
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Kal-El83
Posty: 1138
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 121 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Kal-El83 »

Rzuciłem okiem na wersję pl, i od razu widać erratę do instrkcji. W sumie fajńy patent na aktualizowanie zasad z którym nikt nie będzie miał problemu, że nie miał wiedzy iż zaszły ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: orzeh »

Oooo luduu czemu to tyle trwa!!!
Mam wrażenie że gry będą w sklepach zanim preorderowcy dostaną ;)
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: ostoja »

^^ pomyliłeś gry o marsjanach ;-)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: orzeh »

ostoja pisze:^^ pomyliłeś gry o marsjanach ;-)
nie pomyliłem, boję się że będzie to samo .... tamta gra jest już historią dla mnie ;)
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: sngt »

Właśnie dostałem informacje ze sklepu portalu, ze "Wysłano zamówienie ze sklepu" :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: kaimada »

Dokładnie to samo miałem napisać.
ODPOWIEDZ