Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator

Post autor: mat_eyo »

Czy ktoś z Was posiada karty Negocjatorów i zechciałby je dla mnie zeskanować? Bo z chęcią bym je dorzucił do gry, a nie widzę nigdzie możliwości ich kupienia. A tak przynajmniej takie samoróbki bym sobie zrobił.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Lothrain »

mat_eyo pisze:Czy ktoś z Was posiada karty Negocjatorów i zechciałby je dla mnie zeskanować? Bo z chęcią bym je dorzucił do gry, a nie widzę nigdzie możliwości ich kupienia. A tak przynajmniej takie samoróbki bym sobie zrobił.
Ale których negocjatorów? Tych z packów? A wiesz, że tam dochodzą jeszcze dodatkowe karty do podmianki do tych z podstawki? Albo zupełnie nowe karty do nowych mechanizmów? To nie jest kwestia zeskanowania kart negocjatorów, tylko koło 50 kart...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator

Post autor: mat_eyo »

Hmm chodziło mi o te karty z różnymi negocjatorami, które mają zdolności odpalane raz na grę. Czytałem, że z nich po prostu losuje się jedną przed grą, nie wydaje mi się, żeby miały jakieś powiązanie mechaniczne z innymi kartami. Chyba, że ja czegoś nie wiem albo piszemy od dwóch różnych rzeczach ;)
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 771
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator

Post autor: raphaell7 »

mat_eyo pisze:Hmm chodziło mi o te karty z różnymi negocjatorami, które mają zdolności odpalane raz na grę. Czytałem, że z nich po prostu losuje się jedną przed grą, nie wydaje mi się, żeby miały jakieś powiązanie mechaniczne z innymi kartami. Chyba, że ja czegoś nie wiem albo piszemy od dwóch różnych rzeczach ;)
Dobrze rozumiesz, zaszło małe nieporozumienie po prostu ("Negotiator" to nie to samo co "Abductor") :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator

Post autor: mat_eyo »

Tak właśnie mi się wydawało, że Lothrain nie do końca załapał o czym pisałem ;)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Lothrain »

Późno jest, wybacz. Karty negocjatorów nie są jakimś must have - często zapominam nawet o ich specjalnych zdolnościach, a najczęściej nie używam wcale, bo to jednak jakieś, choćby teoretyczne, ułatwienie.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Coen »

kamron6 pisze:Pff, ja kupując w ciemno kupiłem wszystkie dodatki i nie żałuję (no może nieco bo potem pojawiło się taniej na kickstarterze wraz z promoskami).
Pff x2. Ja kupiłem w ciemno Hostage Negotiator + Crime Wave + Abductor Packi 1-7 + Negotiator Cards: Series 1 i 2.
I też nie żałuję ;)
Żałuję jedynie, że grę dostaną w marcu :cry:
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator

Post autor: mat_eyo »

Hej!

Na bgg jeszcze nie sprawdzałem, ale zapytam Was. Czy ktoś próbował grać w HN we dwójkę, semi koopie? Kart terroru, kluczowych wydarzeń i ucieczek wystarczy dla dwóch porywaczy, żądania każdy z nich ma swoje.

Tury gramy naprzemiennie, zasady bez większych zmian poza:
- wszystkie karty konwersacji w więcej niż jednej kopii (wyłączając karty o koszcie 0) mogą być kupowane w jednym egzemplarzu na turę,
- można sprzedawać karty z ręki drugiemu graczowi za koszt maksymalnie równy kosztowi nadrukowanemu na karcie (max. połowa kosztu na karcie zaokrąglona w górę?) w turze drugiego gracza. Pozyskane w ten sposób punkty konwersacji przechodzą na naszą turę,
- aby można było wyłonić zwycięzcę obaj gracze muszą pokonać swoich porywaczy. Wygrywa ten gracz, który procentowo ocalił więcej zakładników. W przypadku remisu wygrywa ten, któremu w talii terroru zostało więcej kart.

Co myślicie?

Edit:
Oczywiście zapomniałem o tym, że jest tylko jedna plansza :D ale to jest łatwe do przeskoczenia - monety (meeple z innej gry, choćby portalowych Osadników) zamiast drugiego zestawu zakładników i jakieś pionki do zaznaczania drugiego gracza na torze zagrożenia i konwersacji.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: kamron6 »

Porywacze mają na tyle różne mechaniki czasem, że sprawdzanie kto wygrał bardziej nie ma sensu (przykładowo tacy u których przeżywają wszyscy albo nikt, albo tacy którzy ot tak zabijają kilku zawsze). Zresztą będzie to bardzo opierało się na losowości co na 2 graczy i dłuższej rozgrywce już tak fajnie nie wygląda.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator

Post autor: mat_eyo »

Ok, przyznaję, że nie widziałem jeszcze innych porywaczy, bo mierzyłem się wyłącznie z tym podstawowym.
Zawsze można grać we dwójkę vs jeden porywacz (z oddzielnym setupem dla każdego z graczy), ale to już mocno kuleje klimatycznie.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Munchhausen »

Grę lubię, ale cały czas czekam na pozycję w tej samej tematyce, ale 1 vs 1. Wiem, że nie każdemu pasowałoby granie terrorystą, ale sam wyznaję politykę "to tylko gra".
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: maciejo »

Czy jest w planach wydanie tej gry po polsku :idea:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2266
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 392 times
Been thanked: 1043 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Leviathan »

Zapraszam do wideorecenzji tej gry na Wojennik TV!

Wojennik TV # 38: Hostage Negotiator - recenzja

A Wam jak podoba się ten tytuł?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: wirusman »

Zapraszam do działu z pytaniami :)
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 237
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 64 times
Been thanked: 35 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: ravenone »

Leviathan pisze:Zapraszam do wideorecenzji tej gry na Wojennik TV!

Wojennik TV # 38: Hostage Negotiator - recenzja

A Wam jak podoba się ten tytuł?
Nie znałem wcześniej tej gry, ale po twojej recenzji szybko wskoczyła do mojej wishlisty.
Oryginalna tematyka i ciekawe rozwiązanie. Szykuję sobie wersję pnp z tabletopii.
Gdyby ktoś chciał się podzielić skanami pozostałych porywaczy, bo na stronie jest tylko Arkaine(?), to byłbym wdzięczny.
Całością później podzielę się z innymi zainteresowanymi:)
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 237
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 64 times
Been thanked: 35 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: ravenone »

Zrobiłem sobie pnp, wersja z tabletopii.
Zachęcam do spróbowania, bo gra jest przednia:)
http://www.mediafire.com/file/hluja4e76 ... e_druk.pdf
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Lubel »

ravenone pisze:Zrobiłem sobie pnp, wersja z tabletopii.
Zachęcam do spróbowania, bo gra jest przednia:)
http://www.mediafire.com/file/hluja4e76 ... e_druk.pdf
W zasadzie to teraz sobie można przetłumaczyć i mieć polską wersję ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator

Post autor: mat_eyo »

Potrzebuję Waszej pomocy. Miałem podstawkę Hostage Negotiatora, ale przyszyły ważniejsze zakupy, więc rok temu ją sprzedałem bez otwierania dodatków. Teraz naszła mnie myśl, żeby odkupić. Nie mogę się tylko zdecydować którą wersję. Zrobiłem sobie małe za i przeciw, będę wdzięczny jeśli ktoś mi dorzuci coś do tych przemyśleń.

Hostage Negotiator:
+ tańszy (za różnicę w cenie można mieć jeden Abductor Pack),
+ Demand Pack, który podobno dodaje więcej regrywalności niż pojedyncze AP, jest kompatybilny z porywaczami z tej podstawki,
- znam już porywaczy z tej podstawki,
- małe pudełko z trudem mieści wszystko, jeśli chcemy kupić dodatki.

Crime Wave:
+ większa plansza,
+ pudełko mieści dodatki,
+ trzech zupełnie nowych porywaczy,
- droższe,
- jeden z porywaczy podobno mało ciekawy,
- niekompatybilne z Demand Packiem.

Dodatkowo pytanie o AP. Kupować je w kolejności? Któryś jest szczególnie dobry (słyszałem, że #4 z autobusem)? Może któregoś unikać?

Pomóżcie ;)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: DarkSide »

mat_eyo, mam wrażenie, że jak kupisz tańszą podstawkę li tylko to za chwilę będziesz tego żałował :P

Jest taka prosta metoda dylematu zero-jedynkowego: rzucasz monetą, gdy moneta jest w locie zwykle podświadomie kibicujesz którejś ze stron bardziej, więc zanim moneta spadnie de facto już wiesz co wolisz bardziej. :twisted:

(Jeśli jeden porywacz jest słabszy to w niego nie grasz :wink: a Crime Wave w wersji KS'owej tyle dostarczył wariantów, że grania w to starczy na dłuuugie lata - zakładam że masz więcej tytułów do ogrywania :mrgreen: )
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator

Post autor: mat_eyo »

No tak, ale jeden z porywaczy słabszy, to tak, jakbym miał tylko dwóch. To nie wiem, czy nie wolę trzech już znanych, ale przynajmniej solidnych :D
Gdyby gdzieś można było kupić CW w edycji KS to bym się nie zastanawiał, niestety nigdzie nie widzę :/
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: DarkSide »

mat_eyo pisze:No tak, ale jeden z porywaczy słabszy, to tak, jakbym miał tylko dwóch. To nie wiem, czy nie wolę trzech już znanych, ale przynajmniej solidnych :D
Gdyby gdzieś można było kupić CW w edycji KS to bym się nie zastanawiał, niestety nigdzie nie widzę :/
Właśnie się zorientowałem że ty piszesz o SAMYM dodatku. :oops: Ja mam maxi pakiet KS'owy podstawka + dodatek. Moją wcześniejszą wypowiedz traktuj w odniesieniu do całego pakietu (dla mnie są nierozerwalne: trochę tak jakby sie pytać czy warto brać dodatek do Tzolkina albo dodatkowe plansze do Zamków Burgundii).
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator

Post autor: mat_eyo »

DarkSide pisze:
mat_eyo pisze:No tak, ale jeden z porywaczy słabszy, to tak, jakbym miał tylko dwóch. To nie wiem, czy nie wolę trzech już znanych, ale przynajmniej solidnych :D
Gdyby gdzieś można było kupić CW w edycji KS to bym się nie zastanawiał, niestety nigdzie nie widzę :/
Właśnie się zorientowałem że ty piszesz o SAMYM dodatku. :oops: Ja mam maxi pakiet KS'owy podstawka + dodatek. Moją wcześniejszą wypowiedz traktuj w odniesieniu do całego pakietu (dla mnie są nierozerwalne: trochę tak jakby sie pytać czy warto brać dodatek do Tzolkina albo dodatkowe plansze do Zamków Burgundii).
No nie, przecież to są dwie odrębne podstawki, które różnią się odrobinę wydaniem i porywaczami. Mając obie to kostki, karty terroru i negocjacji się dublują. Chyba, że o czymś nie wiem. Na początek na pewno chcę kupić tylko jedną podstawkę i ewentualnie małe dodatki, dlatego pytam, którą podstawkę wybrać.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Lothrain »

mat_eyo pisze: No nie, przecież to są dwie odrębne podstawki, które różnią się odrobinę wydaniem i porywaczami. Mając obie to kostki, karty terroru i negocjacji się dublują.
Karty negocjacji dublują się mniej więcej w 50%. Droższe karty są odmienne. Karty terroru podobnie nie są po prostu czystym dublem, ale tu nie dokonywałem jakiejś głębszej analizy.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator

Post autor: mat_eyo »

Po głębszej analizie wybór padł na starą podstawkę i dwa AP. Które są Waszymi ulubionymi? Na razie celuję w #1 i #4.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: wirusman »

Jak się tobie spodoba i tak kupisz wszystkie. Trudno wybrać każdy dodatek jest ciekawy i warty polecenia.
ODPOWIEDZ