Hannibal: Rome vs. Carthage (Mark Simonitch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: raj »

I tak i nie. jest sporo graczy dedykowanych euro którzy by chętnie zagrali - co zresztą widać na tym forum.
Do tego dochodzi fakt, że Jaro reklamował Hannibala jako świetny gateway - czyli z definicji powinna się ta gra podobać również eurograczom.
I wreszcie, przy tak wielkiej ilości ludzi jaka się przewinie przez Pyrkon to dziwne jest że nie ma choćby prostej prezentacji...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Nesmeer

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: Nesmeer »

+1
jak tu walczyc o polska edycje i wsparcia rodakow, skoro na jednym z wiekszych festiwali, gdzie przewija sie tlum potencjalnych zainteresowanych, zabraknie tytulu, ktory WLASNIE TERAZ mozna wesprzec. Sam bede tam targetem, ale tym sposobem, nie ma szans na powodzenie i przyciagniecie nowego kupca.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: AkitaInu »

Czy ten dodatek z generałami to inni generałowie? Czy Ci sami co figurkowi tylko po prostu nie są figurkami tylko standami ? :)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: Wallenstein »

To ci sami generałowie, ale standy.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: AkitaInu »

Wallenstein pisze:To ci sami generałowie, ale standy.
Thx :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: ozy »

@Pyrkon - z prostej przyczyny - na takie imprezy najlepiej nadają się gry krótsze / wieloosobowe. Chodzi o efektywność działań z perspektywy poświęconego czasu na prezentacje gier i rozgrywki a liczbę ich uczestników. :)
Dlatego będziemy promować tam Scythe i HUNGER.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: sqb1978 »

Super opcja z matą, ale czy mogłaby być o 5cm mniejsza? Stoły standardowo mają 80cm ;)
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: Dellas »

Ostatecznie zdecydowałem się wesprzeć Hannibala. Podoba mi się prowadzona przez Phalanx kampania. Widać mają ja przemyślaną. Bardzo ciekawe są update'y z taką historyczną nutką. Z trudem jednak akceptuję brak polskiej wersji językowej. Mam nadzieję, że z czasem pojawi się jednak pakiet polonizacyjny.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: Lubel »

Dellas pisze:Ostatecznie zdecydowałem się wesprzeć Hannibala. (...) Z trudem jednak akceptuję brak polskiej wersji językowej. Mam nadzieję, że z czasem pojawi się jednak pakiet polonizacyjny.
Ja nadal się waham, ale jeszcze jest tydzień na decyzję. Ja nie ma nadziei, a wręcz liczę, na to, że Phalanx ukłoni się nieco do rodaków.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: ozy »

Dellas pisze:Ostatecznie zdecydowałem się wesprzeć Hannibala. Podoba mi się prowadzona przez Phalanx kampania. Widać mają ja przemyślaną. Bardzo ciekawe są update'y z taką historyczną nutką. Z trudem jednak akceptuję brak polskiej wersji językowej. Mam nadzieję, że z czasem pojawi się jednak pakiet polonizacyjny.
Dzięki! :)
sqb1978 pisze:Super opcja z matą, ale czy mogłaby być o 5cm mniejsza? Stoły standardowo mają 80cm ;)
Możliwe, że zmienimy nieco rozmiar, by mieścił się na tych 80 cm.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: raj »

"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: olsszak »

Obserwuję sobie tą kampanię i powiem Wam, że w mojej opinii ta gra powinna mieć standy w default i być tańsza dzięki pozbyciu się z niej zbędnego plastiku, a plastik powinien być jako dodatek.
Plastik niepotrzebnie zawyża koszt gry, która sama w sobie jest dla mnie interesująca, ale nie w tej cenie.

Dodam, że ciężko mi uwierzyć w te 40% zniżki w stosunku do sugerowanej ceny detalicznej. Ok, są dwie dodatkowe figurki z dodatków, ale normalnie przy tej ilości generałów już bym ich nie brał. A jakby wyłączyć te dwa dodatki i wziąć pod uwagę zniżki w sklepach to wyjdzie, że nie ma w sumie racjonalnego powodu, aby brać tą grę na KS.

Czy twórcy nie mogliby rozważyć stworzenia wersji gry ze standami? i np. dodanie jej na poziomie Pledge Managera? Wtedy możnaby zrobić pledge za 1 USD i wybrać właściwą opcję już w PM.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: AkitaInu »

olsszak pisze:Obserwuję sobie tą kampanię i powiem Wam, że w mojej opinii ta gra powinna mieć standy w default i być tańsza dzięki pozbyciu się z niej zbędnego plastiku, a plastik powinien być jako dodatek.
Plastik niepotrzebnie zawyża koszt gry, która sama w sobie jest dla mnie interesująca, ale nie w tej cenie.

Dodam, że ciężko mi uwierzyć w te 40% zniżki w stosunku do sugerowanej ceny detalicznej. Ok, są dwie dodatkowe figurki z dodatków, ale normalnie przy tej ilości generałów już bym ich nie brał. A jakby wyłączyć te dwa dodatki i wziąć pod uwagę zniżki w sklepach to wyjdzie, że nie ma w sumie racjonalnego powodu, aby brać tą grę na KS.

Czy twórcy nie mogliby rozważyć stworzenia wersji gry ze standami? i np. dodanie jej na poziomie Pledge Managera? Wtedy możnaby zrobić pledge za 1 USD i wybrać właściwą opcję już w PM.
Dokladnie to samo moglbym napisać :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: Comandante »

Panowie, są też tańsze telefony niż SM-G930F ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: AkitaInu »

Comandante pisze:Panowie, są też tańsze telefony niż SM-G930F ;)
Nawet nie pomyślałem o tym w ten sposób... tak czy siak podpis już wywaliłem ;)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: ozy »

olsszak pisze:Czy twórcy nie mogliby rozważyć stworzenia wersji gry ze standami? i np. dodanie jej na poziomie Pledge Managera? Wtedy możnaby zrobić pledge za 1 USD i wybrać właściwą opcję już w PM.
Rozważaliśmy tę opcję (długo i dokładnie), wycenialiśmy ją (pozdrawiamy cierpliwe drukarnie!) i... odrzuciliśmy. Krótki nakład takiej edycji znacząco podniósł by jej koszt. Matematyka pokazała, że nie jest to działanie warte realizacji, bo różnica w cenie między edycją 'plastik' a 'papier' byłaby niewielka. Z kolei dodanie standów do każdej gry podniosło by koszt i cenę dla każdego.
A chcemy mieć grę z figurkami - były przecież 2 edycje ze standami, i da się jeszcze kupić egzemplarz.
Figurki jako add-on nie są wykonalne, bo nie znasz popytu. Nie znając popytu, nie możesz ich prawidłowo wycenić na starcie kampanii, a błąd w tej kwestii już kilka wydawnictw położył, od Treefroga począwszy. A gdyby zacząć kampanię od samego papieru, to byśmy byli teraz gdzieś w 1/3 obecnej kwoty. I nie mogły by być jakimś odległym stretch goalem, bo wtedy musiały by być obok standów - czyli koło się zamyka. Niestety.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: yanoo »

ozy pisze:A gdyby zacząć kampanię od samego papieru, to byśmy byli teraz gdzieś w 1/3 obecnej kwoty
A skąd to wiesz? ;) Tzn. ja rozumiem przeczucie, ale bez potwierdzenia w faktach to czysta demagogia.
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: Deem »

yanoo pisze:
ozy pisze:A gdyby zacząć kampanię od samego papieru, to byśmy byli teraz gdzieś w 1/3 obecnej kwoty
A skąd to wiesz? ;) Tzn. ja rozumiem przeczucie, ale bez potwierdzenia w faktach to czysta demagogia.
Czyli, żeby zadowolić garstkę (pi razy drzwi) i bezdyskusyjnie udowodnić swoją rację powinni zaryzykować sukces projektu i wydać biedniejszą wersję? Tak, żebyśmy mogli dyskutować o faktach, a nie przypuszczeniach, wyliczeniach czy szacunkach bazujących również na innych kampaniach? ;)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: Lord Voldemort »

https://boardgamegeek.com/image/3545640 ... s-carthage

Słowa mogą nie przekonać, ale to zdjęcie świetnie pokazuje nowa jakość w grach :)
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: yanoo »

Deem pisze:
yanoo pisze:
ozy pisze:A gdyby zacząć kampanię od samego papieru, to byśmy byli teraz gdzieś w 1/3 obecnej kwoty
A skąd to wiesz? ;) Tzn. ja rozumiem przeczucie, ale bez potwierdzenia w faktach to czysta demagogia.
Czyli, żeby zadowolić garstkę (pi razy drzwi) i bezdyskusyjnie udowodnić swoją rację powinni zaryzykować sukces projektu i wydać biedniejszą wersję? Tak, żebyśmy mogli dyskutować o faktach, a nie przypuszczeniach, wyliczeniach czy szacunkach bazujących również na innych kampaniach? ;)
Czy ja gdzieś mówię o zadowalaniu kogokolwiek? Po prostu ciekawi mnie skąd takie stwierdzenie, że bez plastiku ta gra by się nie sprzedała? Bo te gry co się sprzedają mają plastik? W porównaniu do nich w Hannibalu i tak jest go mało i trudno mi uwierzyć, że ktokolwiek kupuje tę edycję dla figurek. Ta gra jest po prostu dobra, out of print i broni się sama, tym bardziej że i bez figurek wygląda rewelacyjnie. Nie robiłem badań, ale szczerze bym się zdziwił, gdyby jakiś istotny procent z tych co zamówili, wycofałoby się przy braku plastiku. A może dzięki temu cena byłaby niższa i więcej graczy by się na nią zdecydowało?

Dlatego się pytam - skąd teza, że przy samym papierze udałoby się co najwyżej zebrać 1/3 obecnej kwoty? To tylko przeczucie i obserwacja rynku, czy stoi za tym coś więcej?

p.s.

No i standy (przynajmniej na zdjęciach) mają jedną przewagę - wyraźnie i z daleka widać wartości, z obu stron. W przypadku figurek trzeba mocno wytężyć wzrok.
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: raj »

Chłopaki zapewniają, że przeprowadzili dokładne analizy i nie widzę powodu dla którego mieliby ściemniać.
Jestem np. pewien, że wielu amerykanów mających już wydanie VG nie skusiłoby się na obecne wydanie gdyby były tam tylko standy.
Natomiast taka edycja może spowodować, że wiele osób na zachodzie zamówiło ją z powodów czysto kolekcjonerskich.

Dochodzi o tego jedna kwestia, wbrew pozorom brak figurek nie obniżyłby ceny tak bardzo jak wiele osób sądzi.
Wystarczy powiedzieć, że standardowa cena gier wojennych, gdzie jest tylko plansza i żetony często sięga 300 zł, czyli tyle za ile można mieć Hannibala na KS.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: ozy »

yanoo pisze:A skąd to wiesz? ;) Tzn. ja rozumiem przeczucie, ale bez potwierdzenia w faktach to czysta demagogia.
Z obserwacji finansowania innych projektów gier wojennych na KS, P500 itp. + wyników przedsprzedaży edycji Valley Games z figurkami (10 lat temu) i ich cenie sprzed naszej kampanii (np w marcu br.). Wiesz ile wynosiła? Wtedy zobaczysz, że to nie demagogia. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: yanoo »

ozy pisze:Z obserwacji finansowania innych projektów gier wojennych na KS, P500 itp.
A masz jakiś przykład dobrego tytułu bez figurek, który się nie sprzedał?
ozy pisze:+ wyników przedsprzedaży edycji Valley Games z figurkami (10 lat temu) i ich cenie sprzed naszej kampanii (np w marcu br.). Wiesz ile wynosiła?
A to w ogóle jest taka wersja? Ma jakiś sensowny nakład, czy bardzo kolekcjonerski, co wiadomo że będzie podbijać cenę?

Plus jeśli faktycznie ten plastik się tak dobrze sprzedaje, to... tym bardziej powinniście zrobić podstawową wersję na standach, a figurki jako add-on - fanatycy kupiliby nawet po kilka kompletów :twisted: i kasy wpadłoby jeszcze więcej :wink:

Małe pytanie na marginesie - czy po zakończeniu kampanii będzie można się jeszcze zdecydować na addona?
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: Comandante »

Wiele osób na tym i innych forach wie lepiej od nas. Ale mało kto robi lepiej od nas. ;)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Hannibal: Rome vs. Carthage

Post autor: Deem »

yanoo pisze:
ozy pisze:Z obserwacji finansowania innych projektów gier wojennych na KS, P500 itp.
A masz jakiś przykład dobrego tytułu bez figurek, który się nie sprzedał?
A masz przykład tytułu, który sprzedał się lepiej bez figurek niż z? :twisted:

Wydają podrasowaną wersję, która według nich sprzeda się lepiej niż potencjalna nieistniejąca wersja bez - decyzja biznesowa. Czego w tym nie rozumiesz?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ODPOWIEDZ