Wasze Top 10 gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Chaaber »

Minęły 2 lata od ostatniej iteracji mojej topki, pora sprawdzić jak zmienił się gust człowiekowi.
Chaaber pisze:1. Rycerze Pustkowi
2. Arcadia Quest
3. Libertalia
4. Lords of Waterdeep
5. King of Tokyo
6. Small World
7. 7 Wonders
8. Sheriff of Nottingham
9. Smash up!
10. Five Tribes
1. Arcadia Quest -
Gra dla mnie absolutnie genialna, nazywam ją Diablo na planszy, chodzicie tłuczecie potwory, tłuczecie siebie, piękne wykonanie, mnóstwo frajdy, nie wiem czego więcej mogę oczekiwać.
2. Libertalia -
Mechanizm Role Selection w najwyższej formie, Cytadela z 30 postaciami dla każdego. To jak różne są rozgrywki w Libertalię wciąż jest dla mnie zaskakujące, świetna oprawa graficzna i bardzo dobrze skalująca się gra. Do tego ten piracki klimat działa tak dobrze, arrrr!
3. Xia: Legends of a Drift System -
Absolutny planszowy sandbox, chcesz być handlarze, proszę bardzo, chcesz polowac na handlarzy, jasne, droga wolna. Nie ma gry lepiej dającej wolność wyboru i ściężkę rozwoju w ręce gracza. Koniecznie z dodatkiem, daje on jeszcze więcej możliwości.
4. Star Wars: Rebellion -
o tym tytule powiedziano już wszystko. Gwiezdne Wojny w pudełku, genialna oddany klimat, zmagania i decyzje związane z uniwersum. Świetny pojedynek dla dwóch osób.
5. Mare Nostrum: Empires -
gra, która wzięła mnie strasznie z zaskoczenia. Jak zobaczyłem i zagrałem pierwszy raz, mówię okej, cwanie wygrałem ale ot kolejna gra o walce w starożytności. Druga partia tak szeroko otworzyła mi oczy, że aż szczękę z podłogi zbierałem, świetna gra nad stołem, sporo zwrotów akcji i niespodziewane rozstrzygnięcia. Co za tytuł. Brawa!
6. Mission: Red Planet (Second Edition) -
Kolejna iteracja role selection, do tego pomieszana z area control. Świetne wykonanie FFG, gra która pozwala na planowanie nawet w 6-osobowym gronie. Świetnie zrobiony tytuł.
7. T.I.M.E Stories -
Podróżowanie w czasie z genialnymi historiami i zagadkami. Gra która miażdży klimatem i zaraz pozwala na przeżycie przygów w tak wielu różnych settingach. Coś niespotykanego w planszówkach wcześniej. Dla mnie wciąż bardzo mocny kandydat.
8. Concordia -
Chyba największa niespodzianka dla mnie w tym zestawieniu. Gra, która od pierwszej partii mnie zgniotła, tak wiele znakomitych decyzji w tak niewielu zasadach. Do tego ciągła niepewność, kto wygrywa. Mac Gerdts absolutnie mnie zaczarował tym tytułem i pomimo paskudnej okładki, nie mogło tej gry tu zabraknąć.
9. Blood Rage -
Światowy hit, dla mnie również jedno z lepszych area control na rynku, przepiękna oprawa, ciekawy gameplay. Gra, która zezwala na niesamowitą mnogość strategii jak i również absurdalne powroty z sytuacji beznadziejnych i to właśnie te zwroty akcji czynią ją świetną.
10. Lords of Waterdeep -
Świetnie zrobiony worker placement z bajeczną oprawą. Gra która znakomicie skaluje się już od 2-óch osób. Do tego bardzo elegancki gameplay i świetny dodatek, który tylko rozszerza możliwości gry o ciekawsze wybory. Czego chcieć więcej, może kapki klimatu.


Poza tym poleciałem z listą aż do 50 i dalej korzystając z tego silnika. Tak samo swoje listy robi pan Vasel z Dice Tower. Ta metoda wymusza na człowieku czasami niesamowicie trudne decyzje, powodujące czasami spadki gier w rankingu o kilkanaście pozycji.
Poniżej zamieszczam swoje typy do top30, żeby każdy mógł sobie przejrzeć, jeśli go to interesuje.


11 Automania
12 Raiders of the North Sea
13 Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island
14 Pandemic Legacy: Season 1
15 7 Wonders
16 The Battle of Five Armies
17 Inis
18 City of Spies: Estoril 1942
19 Space Dealer
20 Small World
21 Magic Maze
22 The Pursuit of Happiness
23 Blue Moon City
24 King of Tokyo
25 The Godfather: Corleone's Empire
26 Fury of Dracula (third edition)
27 Jamaica
28 Sheriff of Nottingham
29 Exit: The Game
30 Five Tribes
Awatar użytkownika
michacham
Posty: 129
Rejestracja: 12 sie 2012, 09:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: michacham »

DarkSide pisze:W porównaniu z pazdziernikiem 2016 zaszło trochę zmian ;)

1. Troyes
2. Bruxelles 1893
3. Cywilizacja - Poprzez wieki[/b]
4. Dogs of War
5. Zamki Burgundii
6. Terraformacja Marsa z dodatkami
7. Tzolkin z dodatkiem
8. Trajan
9. Lorenzo
10. Robinson Crusoe
Myślałem, że tylko ja sobie wysoko cenię Bruxelles i Dogs of War :)
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: RE.Lee »

Bruxelles nie grałem, ale o znakomitości Dogs of War powinno dowiedzieć się jak najwięcej ludzi! :)
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: DarkSide »

"Brukselka" to odkrycie ostatniego miesiąca gdy warlock swą recką zaraził entuzjazmem do tej gry wiele osób w sieci. :D
Co do "DoW" to już myślałem że jestem jednoosobowym samozwnczym ambasadorem tej gry na Polskę. :mrgreen: 8)
Ostatnio zmieniony 14 gru 2017, 23:31 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Toudi »

DarkSide pisze:"Brukselka" to odkrycie ostatniego miesiąca gdy warlock zaraził entuzjazmem wiele osób w sieci. :D
Co do "DoW" to już myślałem że jestem jednoosobowym samozwnczym ambasadorem tej gry na Polskę. :mrgreen: 8)
DoW w wersji sklepowej też daje radę?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2312
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 562 times
Been thanked: 896 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Galatolol »

Co do "DoW" to już myślałem że jestem jednoosobowym samozwnczym ambasadorem tej gry na Polskę.
Był już tu pewien hajp na DoW po jego pojawieniu się w sklepach.
Mnie wówczas zachęcił do kupna post Adama z Planszostrefy (chyba). Przyzwoita gra, ale długo nie została w moim zbiorze.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: 13thcaesar »

ja podam tylko top 6:

1. Scythe - Moja ulubiona gra i mojego syna, najczęściej ląduje na stole (a pod choinką będzie już czekał na mnie drugi dodatek Igrając z wiatrem :D )
2. The Others - mroczna, świetna gra z fenomenalnymi figurkami.
3. Atak Zombie - worker placement w klimacie apokalipsy zombie.
4. Legendary Marvel + wszystkie dodatki - najbardziej regrywalny tytuł z całej serii Legendary.
5. Legendary Encounters Firefly - fajny tryb kampanii, podczas której przechodzimy przez cały sezon serialu. Do tego Talenty, Flaws i Upgrade Serenity.
6. Legendary Encounters Alien + dodatek - świetnie oddaje klimat filmów Alien, z dodatkiem stopień trudności podskoczył w górę, dochodzi też możliwość gry samą Królową Obcych oraz dwa nowe scenariusze wymyślone przez twórców i nie bazujące na filmach.
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: nakago »

1. Puerto Rico
2. Rosyjskie Koleje
3. Terraformacja Marsa
4. Nippon
5. Marco Polo
6. Zamki Burgundii
7. Five Tribes
8. Trajan
9. Caylus
10. Splendor/Carcassonne

8)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: seki »

4 miesiące temu było tak:
Spoiler:
A teraz jest tak:
1. Terraformacja Marsa - Za klimat, za świetne powiązanie mechaniki z tematyką, za grafiki które uwielbiam, za emocjonujące wyścigi po najcenniejsze punkty.

2. Keyflower - Za prostotę zasad, które dają niesamowitą głębie rozgrywki, masę myślenia, niesamowitą satysfakcje z gry. A wszystko to w idealnym dla mnie czasie rozgrywki. Myślę, że jeszcze kilka partii i gra może zdetronizować lidera.

3. Cywilizacja poprzez wieki - Za uczucie, że każdy aspekt rozwoju cywilizacji ujęty jest w tej grze. Daje to niesamowite poczucie jakbym rozwijął prawidziwą cywilizacje. Są duże emocje. Gra kompletna. Jedyny minus to czas rozgrywki.

4. Odlotowy wyścig - Uwielbiam temat wyścigu szalonych naukowców. Ja ten klimat czuje w tej grze i świetnie się przy niej bawię!

5. 7 cudów pojedynek - Dużo zabawy w krótkim czasie, daje satysfakcje jakiej nie daje większość małych gier.

6. Pandemia Legacy s.1 - Gra ma szansa wspiąć się wyżej ale narazie po marcowej rozgrywce jest... super. Bardzo lubie standardową Pandemie a wersja legacy wciągnęła mnie bez reszty.

7. Wsiąść do pociągu Pensylwania - Za lekkość rozgrywki a jednocześnie satysfakcje przy grze zarówno z niedzielnymi graczami jak i pasjonatami.

8. Puerto Rico - Za to, że każda gra wygląda inaczej, za to, że jest tak cholernie trudno wygrać, za to że trzeba niesamowicie dużo myśleć by powalczyć o zwycięstwo. Pomimo grania w tą grę ponad 10 lat każda gra kończy się efektem wow.

9. Zamki szalonego króla Ludwika - Przyjemna, ładna, daje dużą frajdę.

10. Najeżdźcy z Północy - Rzutem na taśmę gra wskoczyła do topki wypychając Magie i Myszy/Star Realms/Karciane podziemia. Lekka gra w świetnej oprawie wizualnej. Mam jednak obawy o regrywalność.
TOKULIGOWSKI
Posty: 48
Rejestracja: 20 lis 2014, 15:33
Has thanked: 22 times
Been thanked: 5 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: TOKULIGOWSKI »

Mój topek 2017:

1. Szogun - za genialny mechanizm wieży - buduje napięcie lecz jest sprawiedliwszy od kości
2. Pan Lodowego Ogrodu - za asymetrię, balans i 3 drogi do zwycięstwa oraz liczne kłótnie z małżonką po grze (naprawdę budzi emocje)
3. Marre Nostrum - za elegancją mechanikę oraz wiele dróg do zwycięstwa
4. Terraformacja Marsa - najlepszy pasjans i syndrom "jeszcze tylko troszkę poprawię silniczek"
5. Najeźdźcy z Północy - za połączenie krwiożerczych wikingów i spokojnego Euro
6. Gra o Tron - emocje, emocje, emocje. Zdrady i emocje nad planszą, na planszy i po planszy.
7. Lords of Waterdeep - tylko z dodatkiem - genialne wprowadzenie do gier planszowych oraz klimat fantasy o którym zapomina się w czasie gry. Grałem z 40 gier i wciąż nie znam więszkości ilustracji na kartach - zwyczajnie o nich zapominam
8. Eclipse - za spełnienie obietnicy 4x w 2 godziny
9. Zamki Burbundy - za elegancką i oryginalną mechanikę.
10. Abyss - tylko z dodatkiem - za suchy podwodny klimat eleganckie wykonanie i znośną losowość

Lista mojej Żony - bez zbędnych uzasadnień

1 Pan Lodowego Ogrodu
2 Szogun
3 Lords of Waterdeep - tylko z dodatkiem
4 Abyss - tylko z dodatkiem
5 Alien Artefact
6 Terraformacja
7 Wojna Narodów
8 Najeźdźcy z Północy
9 Pokolenia
10 Kakao
Usunięte

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Usunięte »

Moje Top 10:

1.Talizman - za to że jest od zawsze (od lat 80 jak zaczynałem).
2.Sztuka Wojny - Gejsze (genialna gra w swojej prostocie).
3.Agricola (rola zawsze w cenie).
4.Tajniacy (super zabawa).
5.Fasolki (j.w).
6.Na chwałę Rzymu (genialna karcianka mimo efektu śnieżnej kuli).
7.Chaos w starym świecie (tylko dla twardzieli).
8.Dominion (super deck bulding).
9.Stefan Feld (Zamki Burgundii).
10.Desent, W roku smoka i Trzewik (51.Stan i Robinson) + Tajemnicze domostwo.

Przepraszam za drobne oszustwo.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1995 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Ardel12 »

Spoiler:
1. Legendary Marvel + dodatki - kampania po prostu wygrywa w tej grze, w 2018 na pewno będzie kolejne podejście
2. Posiadłość Szaleństwa 2ED + dodatki - klimat aż kipi i wylewa się z tej gry
3. The Gallerist - król euro i top Lacerdy
4. 7CS: Pojedynek - idealna gra dla par, które lubią powalczyć
5. RollftG - najlepsza turlanka w mej kolekcji, klimacik minimalny, ale decyzyjność potrafi porazić
6. Spartacus + dodatki - klimat serialu i walki o bycie uber dominusem wraz ze świętną areną i masą emocji
7. Pory Roku - bardzo dobra karcianka z prześlicznymi grafikami
8. Pan Lodowego Ogrodu - zero losowości, wszystko przeliczalne, tylko ci przeciwnicy zawsze wykonujący inne ruchy niż zakładane
9. Five Tribes - ładne, proste(zasady, rozgrywka potrafi dać łupnia umysłowi) i przyjemne
10. Ghost Stories - na razie król kooperacji, ciężka i wymagająca. Miała iść na sprzedaż po zaliczeniu na najwyższym poziomie, ale najwidoczniej usłyszała i dała mi łupnia na średnim :D
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: bartekb8 »

Po kilku miesiącach lista się zmieniła, było tak:
bartekb8 pisze: 1. Zamki Szalonego Króla Ludwika (za mechanikę, punktowanie i przyjemność z rozbudowywania zamku, poza tym to rodzinny faworyt)
2. Tikal (za mechanikę i napięcie wywołane pojawianiem się wulkanu i odbijaniem sobie kafli)
3. Claustrophobia (za klimat i losowo generowane lochy)
4. Lewis & Clark (za wygląd, otoczkę, klimat i mechanikę zarządzania i optymalizowania zasobów, w tym ludzkich - Indianie!)
5. Pory Roku (za drafting i możliwość tworzenia ciekawych kombinacji kart)
6. Wyrocznia Delficka (za możliwości jakie dają zwykłe kolorowe kości w tej grze)
7. 7 Cudów Świata: Pojedynek (bo to szybka i dobra gra na 2 osoby)
8. Pupile Podziemi (ponownie wygląd, temat, humor, a z mechaniki ustalanie kolejności i ilości ruchów poprzez tajne rozstawianie swoich pracowników, karkołomna opieka nad zwierzakami)
9. Smallworld Underground (fajna leciutka zabawa w ekspansję)
10. Rialto (lekka karcianka z twistem plus całkowicie odmiennie działające karty):P
W międzyczasie ograłem kilka tytułów które sporo zamieszały, i teraz przedstawia się to tak:

1. Keyflower (prostota, elegancja i ustalanie priorytetów na bieżąco, niepowtarzalność każdej rozgrywki)
2. Lorenzo il Magnifico (satysfakcjonująca rozgrywka a jednocześnie nieźle grzejąca zwoje mózgowe gra)
3. Tzolk'in (wraz z dodatkiem, który czyni z gry kompletne doświadczenie)
4. Zamki Szalonego Króla Ludwika (za mechanikę, punktowanie i przyjemność z rozbudowywania zamku, poza tym to rodzinny faworyt)
5. Tikal (za mechanikę i napięcie wywołane pojawianiem się wulkanu i odbijaniem sobie kafli)
6. Claustrophobia (za klimat i losowo generowane lochy)
7. Lewis & Clark (za wygląd, otoczkę, klimat i mechanikę zarządzania i optymalizowania zasobów, w tym ludzkich - Indianie!)
8. Marco Polo (nieśmiało wskakuje na listę, być może podskoczy za jakiś czas wyżej bo to przyjemne euro z kośćmi)
9. Pory Roku (za drafting i możliwość tworzenia ciekawych kombinacji kart)
10. Wyrocznia Delficka (za możliwości jakie dają zwykłe kolorowe kości w tej grze)
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Meechauek »

Dołączam się do tematu.
Przydałby się bot który zliczy wszystkie gry i ustali top wokół tego forum :P


Jako że gramy co tydzień w inny rodzaj gry a często też praktykuję grono 2-osobowe, swoje top 10 podzieliłem na 4 kategorie :D

1. E uro
2. C oop
3. A meri
4. D uel :2-osobowe


1 E. Terraformacja Marsa (za ARCY-silniczek regrywalność)
2 D. 7 Cudów: pojedynek + dodatek (za idealną grę na 2 osoby)
3 C. Eldritch Horror (za epickość, dodatki i fun-factor.. no i rekompensuję bo tej gry kiedyś nie lubiłem -_-)
4 D. Warhammer Inwazja (za świetny balans, czas rozgrywki i chęć po więcej)
5 E. Marco Polo (za najlepszy na dzisiaj dice management)
6 E. Wysokie Napięcie (ta gra jest jak Sophia Vergara - piękna, niepowtarzalna i wiek jej nie szkodzi :D)
7 C. Pandemic Cthullu (za klimat, wykonanie, przystępność i czas rozgrywki)
8 A. Chaos w starym świecie (bo potrzeba tutaj jakiegoś ameri :D O tej grze już książki napisano)
9 E. Puerto Rico (za brak losowości i absolutną klasykę)
10 E. 7 Cudów Świata (z sentymentu, bo rozegrałem >150 partii, bo ma niski margines wejścia i hiper regrywalność)
i specjalne miejsce dla Crokinole - polecam każdemu! :)

Pretendenci (grane za mało razy - 1 albo 2 - żeby było w top 10, ale myślę że mają dużą szansę na wejście)
Godfather Imperium Corleone, Wojna o Pierścień 2 ed., Cywilizacja 3ed., Kawerna, Zakazane Gwiazdy, Scythe, Arkham LCG, Olimpiada Europa
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Berni77 »

1. Talisman
2. Mage Knight
3. Uczta dla Odyna
4. Runebound 3ed
5. Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie
6. Descent 2ed
7. Ghost Stories
8. Terraformacja Marsa
9. Pandemic: Czas Cthulhu
10. Pośród Gwiazd
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: warlock »

1. Talisman
2. Mage Knight
To teraz się zadzieje :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Gambit »

To i ja pozwolę sobie zapodać moją listę Top 10, ale w inny sposób
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Quba40 »

Gambit pisze:To i ja pozwolę sobie zapodać moją listę Top 10, ale w inny sposób
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
W końcu poznamy całą historię osiołka Ignacego :wink:
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Michał M »

Kilka dni po miejscach #20-11, pierwsza dziesiątka moich ulubionych gier bez prądu: https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... 018_9.html
bohomaz
Posty: 25
Rejestracja: 15 wrz 2009, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: bohomaz »

Moje Top 10 gier ostatnich 10 lat. Bez konkretnych miejsc bo każda w sumie jest grą na inną okazję, żadna jednak nie zawiodła ani razu. Mógłbym wymienić nieco nowsze tytuły które ostatnio się pojawiły w kolekcji albo takie których nie mam ale często grywam u innych lecz postanowiłem się ograniczyć do evergreenów które posiadam :)

- Agricola
- Ingenious
- Robinson Crusoe: Przygody na Przeklętej Wyspie
- Dixit
- Terra Mystica
- Lords of Waterdeep
- iKnow
- Sztuka Wojny (Sun Tzu)
- Gra o Tron (2ed)
- Stone Age
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: mat_eyo »

Było:
mat_eyo pisze: 1. Cywilizacja Poprzez Wieki
2. Terraformacja Marsa
3. Android: Netrunner
4. Trajan (albo Zamki Burgundii albo Bora Bora)
5. Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?
6. Spartacus: A Game of Blood & Treachery
7. Dominant Species
8. A Feast for Odin
9. Eclipse
10. Codenames
Jest:

1. Cywilizacja Poprzez Wieki
2. Terraformacja Marsa
3. Trajan
4. Android: Netrunner
5. Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?
6. Pulsar 2849
7. Dominant Species
8. Imperium Atakuje
9. A Feast for Odin
10. Codenames

Trochę się w topce zmieniło, więc przyszedł czas na aktualizację. Niestety całkowicie wypadł z niej Spartacus. Cały czas bardzo doceniam, jest to dla mnie gra-zjawisko, ale dawno już nie grałem i ostatnio mimo propozycji wolałem wybrać inny tytuł.
Ameritrashe utrzymują się z jednym reprezentantem, który debiutuje na ósmym miejscu. Imperium Atakuje miało duży plus już na początku, gdyż jestem fanem Star Wars, jednak za sam klimat nikt tu medali nie rozdaje (na przykład Rebelia, która mi nie podeszła). Gra się dużo lepiej niż w Descenta i obecnie łapię się na myśleniu o tym, co może przynieść następna misja w kampanii ;)

Kolejną grą, która wypadła z topki jest Eclipse. Debiutuje gra również dotykająca tematyki sci-fi, lecz zupełnie inna mechanicznie. Pulsar 2849 ląduje na wysokim, szóstym miejscu.

Ostatnia zmiana to przetasowanie. Od ostatniego notowania Trajan dorobił się u mnie oceny 10/10 i zepchnął z podium Netrunnera, który nadal jest najlepszą znaną mi karcianką, ale niestety nie mam z nim kontaktu.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2018, 10:33 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: lintu »

Minęły prawie 2 lata - czas na zaakcentowanie zmian...
Spoiler:
1. Archipelago - no i trafiła wyżej :) nie jest to gra bezbłędna, nie gram w nią często, ale ujmuje mnie różnorodnością i elegancją mechanik, kompleksowością, pięknymi grafikami. Gdyby tylko zakończenie było lepsze bez homerules'owania...
2. Terra Mystica - spadła z rowerka i nie jest już tak często grana, ale to wciąż ścisły top.
3. Lewis & Clark - niezmiennie elegancka, wymagająca, ładna.
4. Mombasa - na razie zbyt mało gier, ale już czuć, że to naprawdę dobre, wyważone euro.
5. Chaos w Starym Świecie - wciąż bawi.
6. Terraformacja Marsa - brzydka i mało sexy, ale niesamowicie gładka mechanicznie.
7. Twilight Imperium 3 ed. - udało się zagrać partię i wciąż jest to gra, która zasługuje na miejsce w topie.
8. Wojna o Pierścień/Bitwy Trzeciej Ery - grane raz na rok, ale zawsze jest to ta jedna, niesamowita partia w roku.
9. Lords of Waterdeep - miły filler, gdy zwoje mózgowe przegrzane.
10. This War of Mine - najciekawsza gra przygodowa, w jaką grałem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: KubaP »

Było:
KubaP pisze:Chyba tak by to wyszło:


1. Zamki Burgundii
2. Trajan
3. Zimna Wojna
4. Shipyard
5. Ginkgopolis
6. Fields of Arle
7. Dominant Spiecies
8. Pokolenia
9. Troyes
10. YINSH
Jest:

1. Zamki Burgundii
2. Terraformacja Marsa
3. Zimna Wojna
4. Trajan
5. Ginkgopolis
6. Shipyard
7. Pokolenia
8. Troyes
9. YINSH
10. Clans of Caledonia
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Rigidigi »

KubaP pisze: 6. Shipyard
Za co lubisz tę grę?
Pytam z ciekawości, bo sam ją posiadam, a to bardzo niszowy tytuł. U Ciebie wysoko wśród ulubionych.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Ryu »

Rigidigi pisze:Za co lubisz tę grę?Pytam z ciekawości, bo sam ją posiadam, a to bardzo niszowy tytuł. U Ciebie wysoko wśród ulubionych.
Nie wiem co powie KubaP ale to jedno z najlepszych euro. Milion decyzji. Praktycznie zerowa losowość. Świetne skalowanie itd... Można długo :)


A u mnie stało się... Ameri w zestawieniu:

1. Roads & Boats
2. Le Havre
3. Caylus
4. Kanban
5. SW: Rebelia
6. Shipyard
7. The Great Zimbabwe
8. Trickerion
9. Roll for the Galaxy
10. Imperial Settlers


Było:
Spoiler:
ODPOWIEDZ