This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Hipke »

Jak ktoś się boi, ze przypadkiem przeczyta nie ten skrypt co trzeba, to alternatywnie przecież jest aplikacja, która wyświetla tylko ten właściwy skrypt... nie doszukujmy się wad gdzie ich nie ma...
Veto
Posty: 157
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Veto »

Quba40 pisze:
Goldberg pisze:Nosze sie z zakupieniem tej gry....
Wersja KS byla niezwykle miodna....wiadomo cos o dodatkach do gry? w ks bylo ich chyba kilka (na zasadzie mini dodatkow...tactical, kanały, farmerzy....cos tam jeszcze)
Bedzie to dostepne normalnie?
W zależności od sprzedaży prawdopodobnie będą dodatki, ale czy dokładnie te co były na KickStarterze to jeszcze nie wiadomo.

Obecność w księdze skryptów informacji np. o psie czy kocie może sugerować, że jednak pojawią się te dodatki które były w wersji KS :)
sasquach
Posty: 1803
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 921 times
Been thanked: 576 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sasquach »

Pytałem Galaktę - dodatki będą, ale na tą chwilę nie mogę jeszcze nic więcej ujawnić.
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: SirSowa »

sasquach pisze:Pytałem Galaktę - dodatki będą, ale na tą chwilę nie mogę jeszcze nic więcej ujawnić.
Potwierdzam :)

Zapytałem się, czy istnieje szansa zamówienia dodatku "Incydenty", odpowiedzieli, że niestety nie, ale będzie dodatek, jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

sasquach pisze:Pytałem Galaktę - dodatki będą, ale na tą chwilę nie mogę jeszcze nic więcej ujawnić.
Aha, czyli Tobie jednemu powierzyli tajemnicę i teraz solennie dotrzymujesz słowa, że nie puścisz pary?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Goldberg »

Sadzac po ilosci "dodatków" w edycji KS, dodatki w wersji sklepowej były na 80% pewne imho - ale spytac nie zaszkodzi ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Lothrain »

Goldberg pisze:Sadzac po ilosci "dodatków" w edycji KS, dodatki w wersji sklepowej były na 80% pewne imho - ale spytac nie zaszkodzi ;)
Po prostu nie chcą już bardziej wku... backersów, bo dodatki będą po dwie dyszki. :lol:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

Lothrain pisze:
Goldberg pisze:Sadzac po ilosci "dodatków" w edycji KS, dodatki w wersji sklepowej były na 80% pewne imho - ale spytac nie zaszkodzi ;)
Po prostu nie chcą już bardziej wku... backersów, bo dodatki będą po dwie dyszki. :lol:
Obstawiam, że te mini dodatki zbiorą i wydadzą jeden-dwa większe rozszerzenia.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: uyco »

:evil: :evil: :evil: nawet gry jeszcze nie dostałem, więc lepiej niech nie wku... :wink:
Lothrain pisze:
Goldberg pisze:Sadzac po ilosci "dodatków" w edycji KS, dodatki w wersji sklepowej były na 80% pewne imho - ale spytac nie zaszkodzi ;)
Po prostu nie chcą już bardziej wku... backersów, bo dodatki będą po dwie dyszki. :lol:
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
sasquach
Posty: 1803
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 921 times
Been thanked: 576 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sasquach »

rattkin pisze:
sasquach pisze:Pytałem Galaktę - dodatki będą, ale na tą chwilę nie mogę jeszcze nic więcej ujawnić.
Aha, czyli Tobie jednemu powierzyli tajemnicę i teraz solennie dotrzymujesz słowa, że nie puścisz pary?
Sorry, literówka :D Powinno być
nie mogą jeszcze nic więcej ujawnić.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

:) no!
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: walkingdead »

Wczoraj pierwszy raz od dawien dawna (niestety długa przerwa od planszówek) zasiadłam do planszy. I nie wiem czy ta radość wynikająca z powrotu do pasji nie wpłynęła nieco na odbiór TWOM...ale jest pięknie!

Z TWOM spotkałam się po raz pierwszy na PS i już wtedy uznałam, że ten przytłaczający klimat to strzał w 10. I śledziłam potem namiętnie losy wersji planszowej.

Wczoraj przegraliśmy. Okrutnie. Okazało się, że z łatwością przychodzi mi podejmowanie drastycznych decyzji o życiu ludzi a rozważania nad sposobami morderstw i przydatnością społeczną zabrnęły znacznie dalej niż bym sobie życzyła w towarzystwie nowo poznanych graczy :wink: W całym szale zdobywania nowych znalezisk zapomnieliśmy o własnych ludziach, notorycznie zmuszając ich do włóczęgostwa i warty o suchym pysku, pustym żołądku i bez grama odpoczynku. :mrgreen:
W każdym razie, mam duży apetyt na więcej i jestem zdania, że gra ma ogromny potencjał. Wszystko ładnie siedzi w klimacie, opisy, komponenty i design.

Jedyny zarzut- to trochę wątpliwości w kwestii zasad. Ale może to też wynik roztargnienia. :wink:

PS
Pomysł z soundtrackiem do TWOM na PS w tle...genialny!
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: josiu »

Popieram przedmówcę. Wczoraj rozegraliśmy z bratem cztery dni kampanii i jestem pod wrażeniem. Do teraz mysle o sytuacjach które nas spotkały w grze. Też wlączylismy sobie soundtrack na Youtube. Ależ klimat. Mam pytanie do tych którzy grali w grę komputerową. Czy jeśli zacznę teraz grać w TWoM na kompie to nie zepsuje mi to zabawy na planszy? Chodzi o to czy skrypty i sytuacje w wersji komputerowej są takie same jak w planszowej czy jednak jest to coś zupełnie innego?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

josiu pisze:Czy jeśli zacznę teraz grać w TWoM na kompie to nie zepsuje mi to zabawy na planszy? Chodzi o to czy skrypty i sytuacje w wersji komputerowej są takie same jak w planszowej czy jednak jest to coś zupełnie innego?
To *trochę* co innego. Ale tak, zepsujesz sobie, bo zdasz sobie sprawę, że w wersji komputerowej działa to lepiej, szybciej i sprawniej.
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Sroczka »

walkingdead pisze:Wczoraj pierwszy raz od dawien dawna (niestety długa przerwa od planszówek) zasiadłam do planszy. I nie wiem czy ta radość wynikająca z powrotu do pasji nie wpłynęła nieco na odbiór TWOM...ale jest pięknie!

Z TWOM spotkałam się po raz pierwszy na PS i już wtedy uznałam, że ten przytłaczający klimat to strzał w 10. I śledziłam potem namiętnie losy wersji planszowej.

Wczoraj przegraliśmy. Okrutnie. Okazało się, że z łatwością przychodzi mi podejmowanie drastycznych decyzji o życiu ludzi a rozważania nad sposobami morderstw i przydatnością społeczną zabrnęły znacznie dalej niż bym sobie życzyła w towarzystwie nowo poznanych graczy :wink: W całym szale zdobywania nowych znalezisk zapomnieliśmy o własnych ludziach, notorycznie zmuszając ich do włóczęgostwa i warty o suchym pysku, pustym żołądku i bez grama odpoczynku. :mrgreen:
W każdym razie, mam duży apetyt na więcej i jestem zdania, że gra ma ogromny potencjał. Wszystko ładnie siedzi w klimacie, opisy, komponenty i design.

Jedyny zarzut- to trochę wątpliwości w kwestii zasad. Ale może to też wynik roztargnienia. :wink:

PS
Pomysł z soundtrackiem do TWOM na PS w tle...genialny!
Dużo zasad już weszło w głowę. Następnym razem będzie lepiej i sprawniej szlo. Klimat super i dziekuje za super towarzystwo :)

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

rattkin pisze:
josiu pisze:Czy jeśli zacznę teraz grać w TWoM na kompie to nie zepsuje mi to zabawy na planszy? Chodzi o to czy skrypty i sytuacje w wersji komputerowej są takie same jak w planszowej czy jednak jest to coś zupełnie innego?
To *trochę* co innego. Ale tak, zepsujesz sobie, bo zdasz sobie sprawę, że w wersji komputerowej działa to lepiej, szybciej i sprawniej.
Pamietaj ze to mowi osoba ktorej sie twom nie podoba kompletnie :)

Ja gralem na kompie raz czy dwa i raczej wiecej mi sie nie chce. W planszowke juz ok 10 i nadal mam ochote :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

AkitaInu pisze:
rattkin pisze:
josiu pisze:Czy jeśli zacznę teraz grać w TWoM na kompie to nie zepsuje mi to zabawy na planszy? Chodzi o to czy skrypty i sytuacje w wersji komputerowej są takie same jak w planszowej czy jednak jest to coś zupełnie innego?
To *trochę* co innego. Ale tak, zepsujesz sobie, bo zdasz sobie sprawę, że w wersji komputerowej działa to lepiej, szybciej i sprawniej.
Pamietaj ze to mowi osoba ktorej sie twom nie podoba kompletnie :)

Ja gralem na kompie raz czy dwa i raczej wiecej mi sie nie chce. W planszowke juz ok 10 i nadal mam ochote :)
Podobnie u mnie. Bardziej przyciąga mnie planszówka.
Nie obawiaj się, granie w wersję komputerową nie popsuje Ci rozgrywki na planszy. Niby jakieś odsetek historii gra czerpie z cyfrowego pierwowzoru, jednak ja nie zauważyłem powtarzających się fabularnych wydarzeń (11 rozgrywek na koncie).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kinioo »

Hej, tak się zapytam orientacyjnie:

Jaka jest 'realna/sensowna' cena gry TWoM, z drugiej ręki, wersja angielska z KS ze wszystkimi dodatkami/rozszerzeniami co tam wyszly?

Sprawdzam ceny na angielskim ebaju ale te, są chyba lekko wyssane z palca?!

K
Sorki za brak polskich znakow....
Heiken
Posty: 202
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Heiken »

Przyjechał mój egzemplarz nowy w foli i mam 199 kart (instrukcja mówi 200) oraz rozdarty róg pudełka wewnętrznego (zewnętrzne pudło jest ok tak, że nie wiem jak to zrobili). Kart mam 99 błąd czyli błąd w instrukcji, czy też mam braki? Ma ktoś listę kart?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Wincenty Jan »

Z tylu księgi skryptów jest spis wszystkich elementów gry. Kart rowniez.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: wirusman »

Nieźle galakta juz szykuje dodruk:)
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: uyco »

najpierw niech powysylają KS. amatorka...
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: RunMan »

uyco pisze:najpierw niech powysylają KS. amatorka...
A to nie jest tak, że KS zajmuje się AR, a sama Galakta nie ma nic wspólnego z kopiami z KS?
Jeżeli się mylę, to przepraszam.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

Galakta wydrukowała polską wersję, która została wysłana do Awaken Realms. I teraz oni odpowiadają za rozsyłanie egzemplarzy z KS.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: uyco »

Michal Oracz na BGG pisał, ze za wysyłkę KS po polsku odpowiada Galakta i ze AR nie ma z opóźnieniem nic wspólnego....

E: za KS i retail
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
ODPOWIEDZ