Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: raj »

A gdzie tu tabela porównawcza?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: stalker7 »

nie ma takiej a jak chcesz to sobie zrób masz obok siebie podane nazwę i wymiar koszulki można sobie porównać łatwo :wink:

https://www.maydaygames.com/products/ma ... eve-finder a tu masz ale mayday a nie rebel :roll:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Wy serio kupujecie koszulki po nazwie? Ja zawsze patrze na wymiar. Nawet nie wiem jaka marka ma jakie nazwy. Istotne dla mnie są wymiary koszulek/kart podane w mm.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Nidhogg »

seki pisze:Wy serio kupujecie koszulki po nazwie? Ja zawsze patrze na wymiar. Nawet nie wiem jaka marka ma jakie nazwy. Istotne dla mnie są wymiary koszulek/kart podane w mm.
Też kupuje patrząc na wymiar ale o wiele łatwiej szukać w sklepach po nazwach, szczególnie że nie wszystkie sklepy w nazwach produktu mają wymiary podane.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: stalker7 »

to w kiepskich sklepach zamawiasz;p
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: schizofretka »

Kupuję po nazwie, bo 95% gier ma karty jednego ze standardowych kilku rozmiarów i wtedy wystarczy odpowiedź np. 'mini american', która jest łatwa do zapamiętania. Ja na upartego przypomnę sobie rozmiar każdego z populardnych standardów, ale przypomnienie sobie najbliższego standardu dla podanych wymiarów wymaga ode mnie wiekszego zastanowienia.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krisow »

Tylko z tymi wymiarami... Porównajcie np Rebel Standard American 56x87 i Mayday Standard American 56x87, Rebel Mini American 41x63 i Mayday Mini American 41x63. Rozmiary te same, ale koszulki Mayday zawsze troszkę większe niż Rebele. Np. karty od Runebounda do Mayday Standard American wejdą, do Rebela już nie. Można by tak w nieskończoność, o rozmiarach kart w grach też. Osadnicy: Narodziny Imperium i Spartacus. W obu mamy karty Standard CCG czyli 63,5x88 czy 64x89, ale porównując karty do Spartcusa są wyraźnie większe.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: schizofretka »

Rebel Std Ameri = MD Chimera = 57.5x?
Rebel Std Usa = MD Std Ameri = 56x87

Rebel Mini Ameri = MD Mini Chimera = 43x65
Rebel Mini Usa = MD Mini Ameri = 41x63

Zakoszulkowałem dużo Rebeli we wszystkich chyba rozmiarach a wcześniej używałem dużo MD. Różnice pomiędzy poszczegóonymi paczkami MD w danym rozmiarze są większe niż różnica między MD a odpowiadającym Rebelem - to ten sam rozmiar koszulek, nawet mini euro mają jako jedyni o 1mm szersze niż wszyscy inni nie wiadomo czemu.

Tak więc wydaje mi się, że ty również porównywałeś różne rozmiar


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krisow »

Nie, nie porównywałem innych rozmiarów. Znam różnicę pomiędzy Chimerą, a American ;) Runebound: Mayday 56x87 pasują, nawet lekki luz, Sloyca 56x87 - większość koszulek pasuje, ale wchodzą na styk (kilka sztuk z każdej paczki zbyt wąskie), Rebel 56x87 - nie ma szans by wsunąć kartę.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: schizofretka »

Ciekawe, może kwestia tego, że moje maydaye są już stare, ale w wersji premium nie było żadnej różnicy widocznej gołym okiem - MD były jedynie grubsze i bardziej matowe.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Wymiar podawany na opakowaniu dotyczy rozmiaru karty jaka w daną koszulkę wejdzie.
Ale jak już wskazywałem wcześniej – producenci kart, nie zawsze trzymają standardu rozmiaru kart, a producenci koszulek zostawiają różny margines luzu w koszulce. I tak koszulki FFG czy AT bez problemu zmieszczą każdą kartę CCG bez względu jak bardzo odbiegnie od ustalonego rozmiaru. Mają spory zapas luzu. Rebel Premium CCG to koszulka bardziej dopasowana (zmierzona różnica szerokości w porównaniu do FFG/AT to jakieś 1,5-2 mm), dlatego niektóre karty zwyczajnie nie wejdą. Mam doświadczenia tylko z koszulkami w rozmiarze CCG Rebela, ale domyślam się, że w pozostałych rodzajach będzie tak samo.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: playerator »

raj pisze:Dobrze byłoby zrobić taką tabelę porównawczą...
Ktoś, kto dużo koszulkuje, mógłby pokusić się o wrzucenie kilku podobnych fotek, dla innych rozmiarów kart - klik - sporo by to ułatwiło.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Zaraz jak ukazały się Rebel robiłem takie porównanie do Arcane Tinmen (FFG mają ten sam rozmiar), ale tylko koszulki w rozmiarze CCG, bo głównie takie karty koszulkuję. Porównywałem nie tylko same koszulki, ale także pokazywałem, że dla niektórych kart to jest ok, a dla innych już nie.
Mogę powtórzyć dodając do tego inne koszulki, ale nadal tylko CCG, bo innych rozmiarów aż tyle nie kupuję.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: stalker7 »

Ja mam rozmiar 57xx89 i jest ta sama historia tj. kondon na górze rebelki 57x5x89 mają ok 2-3 mm mniej u góry.
Ogólnie gdyby AT miały wielkość jak MD/Rebel to nie kupowałbym innych koszulek a tak... MD jakościowo jak AT i rozmiarowo super ale cena... Rebel rozmiarowo super i jakościowo BDB ale nie tak dobry jak AT cenowo jak AT
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Ja byłem zagorzałym wielbicielem AT ale ostatnio wszystko koszulkuje w rebele bo porównuje jak karta pasuje w koszulki i ostatnio wszystko lepiej dopasowane w rebelach.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: stalker7 »

no mnie ten kondon na górze bardzo denerwuje dlatego mam prawie wszystko w rebalach premium.
trzeba by było je pojedynczo przycinać wszystkie
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: stalker7 »

http://imageshack.com/a/img923/8984/mNzQ3S.jpg

1 przycięty AT
2 normalny AT
3 Rebel
Ostatnio zmieniony 28 lip 2017, 09:32 przez stalker7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

stalker7 pisze:
Spoiler:
1 przycięty AT
2 normalny AT
3 Rebel
Jak wrzucasz takie ogromne zdjęcia to wrzucaj proszę w spoiler.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: playerator »

Jiloo pisze:Zaraz jak ukazały się Rebel robiłem takie porównanie do Arcane Tinmen (FFG mają ten sam rozmiar), ale tylko koszulki w rozmiarze CCG, bo głównie takie karty koszulkuję. Porównywałem nie tylko same koszulki, ale także pokazywałem, że dla niektórych kart to jest ok, a dla innych już nie.
Mogę powtórzyć dodając do tego inne koszulki, ale nadal tylko CCG, bo innych rozmiarów aż tyle nie kupuję.
Było by świetnie :)

stalker7 pisze:http://imageshack.com/a/img923/8984/mNzQ3S.jpg

1 przycięty AT
2 normalny AT
3 Rebel
Fajnie, gdyby informacje co jest czym były od razu na fotce. Pozwoliłoby to zorientować się co i jak jedynie przeglądając zdjęcia (ja sobie takie fotki ściągam na kompa). Oszczędność czasu - bezcenna.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: REBEL.pl »

Jiloo pisze:Przy okazji ciekawostka. Z pewnego źródła (sklep) usłyszałem, że Rebele produkuje Swan Panasia.
Nieprawda :) Rebel wyceniał produkcję między innymi w Swan Panasia, ale okazało się, że Swan to wydawca (koszt produkcji wyraźnie to wskazywał). My szukaliśmy fabryki do współpracy bezpośredniej, ponieważ zależało nam na atrakcyjnej cenie końcowej i udało nam się taką znaleźć.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Goldberg »

Pytanie odnosnie koszulek rebela, mam "Classic Card Game Premium" i sa troche grubsze i sztywniejsze, a jak te ,,normalne"? to sa takie ,,szmatki,, jak te ultra pro silver (wewnętrzne) czy raczej standardowe oszulki? Tak wiem jedna maja 100mikronów drugie 50 :P
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Pixa »

50 mikronów to będą szmatki.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Goldberg pisze:Pytanie odnosnie koszulek rebela, mam "Classic Card Game Premium" i sa troche grubsze i sztywniejsze, a jak te ,,normalne"? to sa takie ,,szmatki,, jak te ultra pro silver (wewnętrzne) czy raczej standardowe oszulki? Tak wiem jedna maja 100mikronów drugie 50 :P
Te cienkie są porównywalne do cienkich Mayday (nie miałem w ręku UP wewnętrznych), są jednak o tyle lepsze, że są mniejsze, bardziej dopasowane i dzięki temu lepiej się z nich korzysta. Nie zakoszulkowałbym gry gdzie się dużo tasuje, ale wrzuciłem w nie Millenium Blades i jest ok.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jacek_PL »

Jiloo pisze:
Goldberg pisze:Pytanie odnosnie koszulek rebela, mam "Classic Card Game Premium" i sa troche grubsze i sztywniejsze, a jak te ,,normalne"? to sa takie ,,szmatki,, jak te ultra pro silver (wewnętrzne) czy raczej standardowe oszulki? Tak wiem jedna maja 100mikronów drugie 50 :P
Te cienkie są porównywalne do cienkich Mayday (nie miałem w ręku UP wewnętrznych), są jednak o tyle lepsze, że są mniejsze, bardziej dopasowane i dzięki temu lepiej się z nich korzysta. Nie zakoszulkowałbym gry gdzie się dużo tasuje, ale wrzuciłem w nie Millenium Blades i jest ok.
Jako "fan" cienizny ;) powiem że koszulki Rebela są wyczuwalnie grubsze od Mayday, czasami powoduje to że nie da się kart spakować do wypraski/pudełka. Mimo wszystko bardziej polecam Rebelowe koszulki bo obecnie są bardziej spasowane.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

O Mój Zboże!

Post autor: Bart Henry »

Jakie koszulki do O mój Zboże?

Z moich doświadczeń:
  • Arcane Tinmen Large (59x92 mm) - polecane na BGG, pasują, ale są za duże i nie mieszczą się do pudełka,
  • Arcane Tinmen Medium (57x89 mm) - delikatnie za wąskie, może na siłę by weszło, ale karty byłyby wygięte,
  • Rebel Standard American (56x87 mm) - za wąskie, za krótkie.
Czy ktoś próbował wsadzić te karty w rebelowskie Standard USA Premium (57,5x89 mm)? Rebel na swojej stronie poleca do tej gry koszulki Standard European (59x92 mm), ale one są rozmiarów Arcane Tinmen Large, więc pewnie też będzie ciężko je włożyć z powrotem do pudełka.
ODPOWIEDZ