Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Koszulki na karty

Post autor: Veridiana »

W tym wątku dyskutujemy o koszulkach na karty.
Jest to dość nośny temat dla amatorów maksymalnego dbania o planszówki i od tej chwili zapraszamy ich do dyskusji TUTAJ.

Pomimo istniejącego zestawienia (uzupełnianego na bieżąco) w serwisie BoardGameGeek nadal toczą się dyskusje na naszym forum. Nie chcemy ich ograniczać, ale jeśli ZESTAWIENIE na BGG mogłoby komuś pomóc, to zapraszamy do jego lektury ZANIM zadacie TU ewentualne pytanie!

Istnieje także obszerne zestawienie koszulek Mayday.

Poniżej w spoilerach będą ukryte tytuły omawianych gier. Każdy spoiler to osobna litera alfabetu. (Spoilery będą powstawać stopniowo, w miarę potrzeb).

Każdy tytuł w spoilerach jest równocześnie linkiem do postu o tej grze!

W celu kontynuowania tematu koszulek do gry, którego dyskusja już się toczy w głównym wątku o danej grze, proszę ręcznie zacytować wypowiedź, do której się odnosicie i kontynuować dyskusję już w TYM wątku.

Na chwilę obecną zastosowano system Jedna gra - jeden post. Jak możecie zauważyć, każdy post nosi tytuł danej gry. Jak tylko będą się pojawiać nowe posty użytkowników w ramach dyskusji, postaram się wrzucać je na bieżąco do postu o danej grze.


-------------------------------------------------------------------------------------
POSTY o RODZAJACH KOSZULEK:
Podsumowanie
Arcane Tinmen
Mayday do konkretnych gier
Mayday vs FFG
Mayday Standard European
Mayday Mini Euro
Swan Panasia
Swan Panasia 70x110 vs Mayday Magnum Silver 70x110

POSTY o GRACH:
Cyfra "5" Cyfra "7" Litera "A" Litera "B" Litera "C" Litera "D" Litera "G" Litera "H"
Spoiler:
Litera "K" Litera "L" Litera "M" Litera "N" Litera "O" Litera "P" Litera "R"
Spoiler:
Litera "S" Litera "Ś" Litera "T" Litera "V" Litera "W" Litera "Z"
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Blood Rage

Post autor: Veridiana »

krecilapka pisze: Ma pytanie jedno / dwa .
1) Kiedyś na BGG sprawdzałem sobie detale gier, tzn. jakie koszulki pasują, ile i jakich jest komponentów. Ale jakoś włączył mi się kompletny nieudacznik i nie potrafię teraz odnaleźć takiej zakładki / opcji .

Ale też wystarczy mi odpowiedź na to pytanie:
2) Ile i jak duże (raczej mini czy standard) są karty w Blood Rage? Noszę się z zamiarem kupna, ale tylko pod warunkiem, że sobie grę spolonizuje. Jeśli kart jest z 200 to nie są duże koszty, no ale jak 1000 to już by mi się nie chciało .
Rocy7 pisze: żółte FFG pasuja i kart jest około (z dodatkami w tym na 5 gracza) 140.

Z tym, że nie wszystkie karty musisz tłumaczyć, grałem ostatnio z osobami, które średnio sobie z angieslkim radzą i było tylko trochę problemów.

Po pierwsze karty się powtarzają. Sporo kart walki to tylko cyfra, a questy w ogóle nie wymagają tlumaczenia sa tylko 2 rodzaje i grafika pokazuje, które obszary trzeba kontrolować. Troche roboty będzie w zasadzie jedynie z kartami ulepszeń.
olszak pisze: Ja wczoraj zakoszulkowałem w Arcane Tinmen 41x63 czyli mini. Kart w podstawce jest 102.
Bary pisze:Chciałbym zakupić koszulki do Blood Rage i zastanawiam się, które będą najlepiej dopasowane i najgrubsze:
- MAYDAY Mini American Premium,
- ULTRA-PRO Mini American,
- FFG Mini American.
olszak pisze: Ja używam arcane tinmen 41 x 63. Dzieki nim karty wychodza nienaruszone z rak starch graczy MTG ;)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Stawka większa niż życie

Post autor: Veridiana »

piwoslaw pisze: Pytanko ile koszulek Standard european a ile mini european jest potrzebnych ??
robertos pisze: 110 standard , 80 mini.
piwoslaw pisze: Dzięki wielkie właśnie zamawiam grę i od razu chciałem brać koszulki
robertos pisze: Wymiar kart 58x88 i 42x63, ale radzę koszulki z odrobiną zapasu.
akahoshi pisze: Tak dla pewności: 110 x Standard European i 80 x Mini Chimera (mini euro nie będą za duże?)?
akahoshi pisze: Na małe karty (42x63) lepiej będą pasować Mini European (44x68), czy Mini Chimera (43x65)? Proszę o pomoc bo chciałem zamówić od razu komplet koszulek na wszystkie karty.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

La Granja

Post autor: Veridiana »

mig pisze: Jakie koszulki będą pasować?
carlos pisze: Używam Mayday standard american premium i są idealne. Zwykłe rozmiarowo oczywiście też będą ok. FFG niestety wg mnie nieco za duże.
mig pisze: Dzięki. jak rozumiem zwykłe Maydaye Standard American (nie Premium) też powinny być ok, prawda?
carlos pisze: Będą ok, jeszcze przed chwilą dla pewności sprawdziłem.
mig pisze: Dziękuję
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

High Command

Post autor: Veridiana »

miszcz pisze: I jakie koszulki pasują na karty do High Command?
Jacek_PL pisze: Koszulki na standard CCG, ja używam akurat Mayday Fit, bo chciałem nosić karty w pudełku, ale się wysypują z wypraski, chyba jest ona przystosowana do większych koszulek.
optymizm pisze: Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie wielkości kart, bo od razu bym kupił koszulki, jaki dokładnie mają wymiar?
Darboh pisze: Co do kart to nie wiem Używam standardowych koszulek i jest ok.
Pytania, wyjaśnienia i pewnie w temacie koszulek znajdziesz tutaj:
http://privateerpressforums.com/forumdi ... gh-Command
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

T.I.M.E. Stories

Post autor: Veridiana »

Rafal_Kruczek pisze: Ze zdjecia z tyłu pudełka podsatwki wynika że potrzebne jest 3 paczki koszulek "zółtych" z FGG. co oznacza 101 -150 kart.
Karty "małe amerykańskie" i chyba nie są tasowane podczas rozgrywki...
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Veridiana »

AkitaInu pisze: A czy kto dalby znac jakie koszulki (rozmiar) sa potrzebne ?
BartP pisze: Takie rzeczy sprawdza się na BGG w sekcji More Information:
https://boardgamegeek.com/boardgame/155 ... ing-ludwig
zawias pisze: Tylko na BGG jest źle Ja zapakowałem karty do koszulek Mini usa 41x63mm i są idealnie dopasowane
AkitaInu pisze: Dlatego też pytałem jakie koszulki

Mam w sumie te i te więc sprawdze dzisiaj i podziele się opinią
vojtas pisze: Dla tych, co szukają koszulek: generalnie pasują mini American/USA.
vojtas pisze: Generalnie pasują koszulki mini American. Ja użyłem Mayday Mini USA Premium - bardzo dopasowane i sztywne, polecam.
tomuch pisze: Mini USA czy Mini Chimera? Trochę zasugerowałem się Twoim postem i kupiłem Mini USA, ale na BGG jest info (trochę schowana), że karty mają wymiary 43x65, więc Mini Chimera...
AkitaInu pisze: Mini usa, potwierdzam
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Splendor

Post autor: Veridiana »

pezetto pisze:Ja zakoszulkowałem karty w Mayday Standard CCG Ultra-Fit (chyba najtańsze koszulki) i ledwo bo ledwo, ale mieszczą się w wyprasce. Wczoraj premierowa partia i było ciekawie Generalnie staram się wszystko koszulkować, ponieważ wychodzę z założenia, że:

1. dobra gra będzie mi służyć długo i prędko nie trafi do działu sprzedam/wymienię,
2. jeśli już tam kiedyś trafi to łatwiej będzie mi znaleźć nabywcę na egzemplarz w stanie idealnym lub prawie idealnym.

To czy Splendor trafi do 1, czy 2 grupy pokaże czas RftG zakoszulkowałem w Mayday Standard CCG (troszkę grubsze od tych Ultra-Fit), niemniej będę w najbliższym czasie robił "przekoszulkowanie" na koszulki z FFG. Niestety tańsze produkty nie wytrzymują próby czasu przy karciankach bardziej eksploatowanych. Niby w Splendorze karty leżą tylko na stole, niemniej koszt koszulek (potrzebujemy ich w sumie 90szt.) nie jest wysoki w stosunku do kosztu samej gry. Dla mnie wybór koszulkować czy nie był oczywisty
Fuser.exe pisze: Jakie koszulki polecacie?
Furia pisze: Ultra Pro Fit są idealne.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Bright Future

Post autor: Veridiana »

AkitaInu pisze: rozmiar kart - duże karty spoko, pasują koszulki Mayday Magnum Gold 80x120 mm ale karty mniejsze są niestandardowe troche, pasują na nie Mayday USA Chimera 57,5x89 mm. Są grube bądź cienkie. Niestety koszulek 80x120 nie znalazłem grubszych więc wszystko musiało iść w cienkie
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Ankh-Morpork

Post autor: Veridiana »

Wallenstein pisze: Jakie tam na to wejdą koszulki, bo gardło sobie podżynam...?
Lord Voldemort pisze: Probki kart mialy standardowy rozmiar ok. 6 na 9 cm. Na etapie produkcji nic nie powinno sie zmienic, ale potwierdze dopiero jak otrzymamy gotowe egzemplarze.
Olgierdd pisze: Czy ktoś wie jakie koszulki pasują na karty?
surmik pisze: Euro Maydaya na 100% a pewnie i fioletowe FFG.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Osadnicy: Narodziny Imperium

Post autor: Veridiana »

vojtas pisze: Oby tylko Portal ustalił jakiś sensowny standard kart (np. standard European czy standard CCG), żeby nie było tak jak z Robinsonem, dla którego kart niełatwo znaleźć dobrze spasowane koszulki.
kudlacz135 pisze: Ktoś tutaj zagadywał o koszulki, ale nie znalazłem w wyszukiwaniu pod hasłami "koszulki/rozmiar/wymiar" nic sensownego. Znane są wymiary kart? Ewentualnie, jakie koszulki będą dla nich najlepsze?
pan_satyros pisze: Standardowy rozmiar gier karcianych.
Zielone Mayday, zwykłe Ultra-Pro Silver, FFG Standard.
każde pod karty 63,5x88
romeck pisze: 63x88 mm

źródło:
http://www.boardgamegeek.com/thread/1209067/sleeve-size

(tam też znajdziesz resztę potrzebnych informacji)

Edit: przymarudziłem i mnie Pan Satyros wyprzedził...
pieczkins pisze: Dobrze kojarzę, że pasujące koszulki to Standard CCG?
vojtas pisze: Tak. Szare FFG albo zielone (i ciemnozielone) Mayday.
dizzit pisze: Żeby nie było to też już sobie zamówiłem
A że na zakup koszulek chwila to chiciałbym podpytać o bardziej techniczne określenie wielkości kart. W mojej kolekcji z powiedzmy "typowych" karcianek tylko TS do teggo Robinson w którym tylko małe karty zabezpieczyłem. Jakie wymiary mają karty 58x88 / 63x88 / jakieś inne?
Z góry dziękuje
sorfal pisze: Ja do standardowych karcianek polecam najzwyklejsze UltraPro.
Taniutkie i jakościowo całkiem dobre.

Prawda, chociaż w Mage Knight karty mi się irytująco z koszulek wysuwają. Ale cena-jakość zadowala.
Harth pisze: Mi najbardziej przypadły do gustu koszulki Ultra-Pro Pro-Matte Non-Glare. Mają taki plus że się nie ślizgają po ułożeniu dużej ilości kart na jednej kupce. Kolorów mają dość sporo więc nie mam nigdy problemu żeby je dopasować.
neutrino pisze: Jakie koszulki będą pasować ?
pattom pisze: szare FFG

63,5x88 mm
vojtas pisze: Tu pojawia się moje pytanie, jakie koszulki mi polecicie?

Mayday CCG Premium, ciemnozielona etykieta. Są grube (choć cieńsze niż FFG) o idealnych wymiarach. Grę odebrałem wczoraj, jest przepiękna, ryli.
Elisek pisze: To ja tez spytam odrazu. Rozumiem ze koszulki Mayday lub FFG sa trwalsze i grubsze, ale najtansze koszulkie Ultra Pro po 2,50 rozumiem ze sa gorsze tylko pod tym wzgledem tak ? Nie jestem zwolennikiem wydawania kasy na koszulki w ilosci polowy ceny gry
EmilYo pisze: Kupiłem Ultra Pro standard ccg do osadników właśnie (zawsze Mayday albo FFG używałem) i muszę przyznać ze są okropne. Ich rozmiar jest większy od innych. Karta jest w nim luźna, przez co koszulka sie marszczy, a jako ze literki na kartach małe to cieżko wtedy przeczytać tekst. Do tego wysokiej kupki nie ułożysz bo wszystko sie rozjezdza. Jak wyjdzie dodatek to pewnie będę wszystko przekładał do FFG (wyjdzie drogo, potwierdzam).
pan_satyros pisze: Chyba żartujesz.
Używam Silverów od dawna i nie zaobserwowałem takich problemów. Owszem są szersze, ale nigdy mi z nich karta nie wypadała sama z siebie, a i marszczenia nie uświadczyłem.
np.
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=54CBF013
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=54839A88
sqb1978 pisze: Z całą odpowiedzialnością polecam UltraPro: Pro-Fit sleeves 64x89mm. Idealnie spasowane, lepiej się nie da. Używam ich również do WP:LCG i WH:Inwazji.
Są cienkie ale jednocześnie sztywniejsze i lekko grubsze niż szmatkowate mayday'e, pakowane po 100 i niedrogie.

Te ze zdjęc powyżej są ewidentnie zbyt duże, ale to Deck Protector a nie Pro-Fit.
Bogenhafen pisze: Ja się na tych Pro-Fitach zawiodłem - nawet w obrębie jednej paczki są różnice 1-2 mm w wysokości, trochę dziwnie w takim przypadku talia wygląda, a wybieranie koszulek w tym samym rozmiarze dla jednej frakcji jest męczące. Gdyby nie to, to świetnie by pasowały do Osadników, choć ich wkładanie jest trochę męczące.

Z UltraPro Silverami nigdy takich problemów z rozmiarówką nie miałem.
EmilYo pisze: Chyba żartujesz.
Sprawdziłem, on rzeczywiście nazywają się Ultra Pro Silver. Ale moje odczucia są takie jak napisałem. Karty bardzo śliskie, a przez to że koszulki są większe to nie przylegają dobrze do kart (utrudnia to czytanie) co określiłem mianem marszczenia. Może za bardzo przyzwyczaiłem się do FFG, ale w sumie na Mayday też nigdy nie narzekałem. Podejrzewam jednak, że gdybym wziął model Pro-fit (które z tego co widzę są w cenie Mayday, czyli droższe niż Ultra Pro Silver) to też bym nie narzekał. Bądź co bądź, tak jak pisałem jeśli zdecyduję się na dodatek, to wszystko będę przekładał do innych.
Harth pisze: Koszulki
Sprawdź te: Ultra-Pro Pro-Matte Non Glare. Mają sporo kolorów, są matowe więc się nie ślizgają, bardzo dobrze pasują do kart (w porównaniu do tych z FFG które są za duże i karty w nich 'latają'). Cena to jakieś 7,70 (po zniżkach).
pan_satyros pisze: Na zdjęciach są te.
http://3trolle.pl/234-Koszulki-miekkie- ... 0-szt.html

Zawsze były większe, ale akurat nam to nie przeszkadza. Przy tej cenie są ok.
Przy częstym tasowaniu większe to dla mnie plus - bez uszkodzeń tasuję na wcisk, a wstający fragment zapobiega ścieraniu się krawędzi karty.
Natomiast wiem, że inne, droższe modele są dopasowane.
Trolliszcze pisze: Od Ultra Pro polecam te:
http://3trolle.pl/721-Protector-matowy- ... -SIZE.html

Równie dobre, co FFG, a tańsze. Tylko że mają malutkie, okrągłe logo, pedantom może przeszkadzać.
Epyon pisze: Tu pojawia się moje pytanie, jakie koszulki mi polecicie?
Szare FFG, do Mayday mam uraz, bo raz że są gorszej jakości, a dwa że lubią się trafić paczki z minimalnie różnym wymiarem samych koszulek. Podobno Arcane Tinmen też są fajne. Jak nie będzie Ci przeszkadzał niewielki hologram na rewersie, to polecam też bardzo Ultra-Pro (te lepsze, pakowane po 50 szt.), są bardzo dobre jakościowo.
Epyon pisze: Od Ultra Pro polecam te:
http://3trolle.pl/721-Protector-matowy- ... -SIZE.html

Równie dobre, co FFG, a tańsze. Tylko że mają malutkie, okrągłe logo, pedantom może przeszkadzać.
Właśnie o tych pisałem w moim poście, rewelacyjne koszulki, które wykorzystuję do Eldritch Horror. Do Osadników mam FFG tylko dlatego, że UP nie było na stanie w chwili zamawiania.

Z Maydayami i tanimi UP jest ten problem, że po jakimś czasie karty się lubią posklejać, co utrudnia ich dobieranie, czy tasowanie.
sqb1978 pisze: Na zdjęciach są te.
A to one są jeszcze większe niż te Deck Protectory, za które je wziąłem

Co do Pro-fit:
ponad 1600 kart nimi zakoszulkowałem i nie natrafiłem na aż takie różnice. Ale fakt rozmiary trafiały się różne, tylko to raczej o ułamki milimetra. Załączam zdjęcie.
Podczas gry to nie ma zupełnie znaczenia.



Wczoraj w nie wrzuciłem Osadników i pasują idealnie. Karty wchodzą lekko.
sorfal pisze: A co do koszulek, kupiłem Ultra-Pro Platinum.
Są wielkości Silverów, ale grubsze i mocniejsze, więc karta się dobrze w nich trzyma. Radują ceną
Hiu pisze: Jakie koszulki polecacie?
Jezeli nie przeszkadza ci fakt, ze jest troche luzu - to Tinmen
Jezeli chcesz miesc dopasowane - to Ultra pro
Jezeli chcesz miec na grubo - to FFG (bo sa bardzo grube, ale chyba do karianek slabo sie sprawdzaja - szczegolnie jak masz duzy deck - tak jak tu karty common).
pieczkins pisze: Ja swoje mam w Mayday i jest ok.
zakwas pisze: Ja mam w Mayday i nie jest ok.

Jest walka z koszulkami przy podpisywaniu umów, ale chociaż jest tanio. Myślę juz w kontekście dodatków i kolejny i kolejnych koszulkowań.
pieczkins pisze: Tu zgoda.. Myślę jednak, że wsuwanie karty w koszulce pod już kilka zakoszulkowanych kart będzie sprawiało problem bez względu na producenta.. Nawet i bez "folii" karty by się rozjeżdzaly przy tym.
myszor pisze: Też mam w Maydayach i przy tasowaniu (a raczej: wciskaniu kart między siebie) potrafią się naelektryzować i sklejać. Nie wiem, czy to przypadłość wszystkich zakoszulkowanych kart, jakoś wcześniej tego nie zauważyłem.
Thorin pisze: standard ccg np.:

http://www.planszomania.pl/akcesoria/18 ... -Grey.html - te są bardzo dobre

te w podobnej jakości:
http://www.rebel.pl/product.php/1,1052/ ... e-100.html
http://www.rebel.pl/product.php/1,1052/ ... e-100.html
vojtas pisze: Ja używam Mayday Card Game Premium.
mortos pisze: Ja zakoszulowałem wszystko w kolorowe UltraPro, każda talia w kolorze jej rewersu, fajnie to wygląda i ułatwia grę
the_ka pisze: Ultra pro deck protector, 66 x 91 o ile pamiętam

+1

też takich użyłem
ernin pisze: FFG standard ccg.
japacyk pisze: W UltraPro standard pro-fit sleeves (64x89) wyglądają jakby były zalaminowane, (przynajmniej tak myśleli znajomi przy pierwszym kontakcie). Na początku przy niektórych kartach podczas wkładania wydają się za małe, ale po paru przetasowaniach i kilku partiach leżą do tego stopnia dobrze, że dodatki też nimi zamierzam koszulkować.
annajak pisze: Po tych studiach wygląda na to, że UltraPro standard pro-fit sleeves (64x89), to jest to czego szukam (ciasne) i tu pytanie, czy ciasna koszulka, to właśnie najlepszy wybór do karcianki? Czy lepiej mieć za duże, ale matowe, żeby lepiej widzieć co leży na stole? No chyba, że Pro-Matte, też mają wersję super dopasowaną, ale jakoś mi umknęła?
Valarus pisze: czy ciasna koszulka, to właśnie najlepszy wybór do karcianki?


W doświadczenia - nie. Szczególnie te, które pakowane są po 100 sztuk, czyli miękkie. Karcianki bardzo dużo się tasuje, a takie koszulki mają dużą tendencję do pękania przy częstym użyciu. Jeżeli nie przeszkadza Ci, że będzie trzeba często podmieniać na nowe sztuki, to śmiało. Moim zdaniem lepiej zainwestować w grubsze pakowane p[ 50 sztuk. Albo FFG, które sprawdzają się w karciankach świetnie, marginesy nie przeszkadzają.
Furia pisze: annajak, ja z kolei polecę Ultra Pro-Fit. Mam w nie ubraną każdą karciankę, od na chwałę Rzymu po Legendary (w której tasowania jest od groma) i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby któraś z koszulek pękła. Karty bardzo dobrze się tasuje. Wg mnie ultra pro-fit to najlepsze wyjście za rozsądną cenę.
Dyso pisze: Ja mam koszulki od FFG i jestem jak najbardziej zadowolony. Są grube, dobrze się je tasuje i trzyma w rękach.
AkitaInu pisze: Ultra pro deck protector, 66x91 leza super
vojtas pisze: Czy mam rozumieć, że te luźne to "zielone", a te sztywne i ciasne, to te "ciemnozielone" (2 razy droższe)? No i że Maydaye też będą za duże mimo, że standard?
Tak, premium to CIEMNOZIELONE.
I nie będą za duże, są idealne, niemal skrojone dla Osadników. Standard dotyczy określenia "card game". Znaczy chodziło im o LCG, CCG itd. Dopisek na samym końcu dotyczy grubości koszulek (standard = cienkie, premium = grube).
Pixa pisze: Warto koszulkowac Osadnikow? Jakie karty z FFG podejda? Niebieskie?
Mag pisze: Celuj w okolice 63,5 x 88 mm. To jest Grey od FFG, zielone od Mayday, Ultra Pro Silver/Platinum/66 x 91 albo Standard od Arcane Tinmen.
Rafal_Kruczek pisze: Czy warto? Moze tak ale FFG to droga opcja. Conajmniej 5 paczek jest potrzebnych.
Jakie niebieskie? Kwadratowe 70 * 70 mm?
Kolorowe koszulki na rózne frakcję to nie jest taki zły pomysł. Jedna paczka w kolorze frakcji moze wysatczyć na karty frakcyjne z postawki i z 1 dodatku. Ale taki manerw wymaga kupna od razu 6 paczek koszulek
Ale fioletowych dla Japonii FGG nie produkuje.
Karty wspólne mają symbol domku z tyłu i moze lepiej pozostawić je w przeźroczystych.
Bary pisze: Tak, już się przewijał kilka razy. Tutaj masz link do jednej z dyskusji: viewtopic.php?f=1&t=28309&p=598364&hilit=osadnicy%2C+koszulki#p598357
Ja używam Mayday standard CCG. Jest to rozwiązanie ekonomiczne (100 szt. za 10 zł.) jednakże estetów może odstraszyć wygląd koszulki po kilkudziesięciu partiach.
Pixa pisze: Dyskusje sprowadzaja sie do:

Wysoka polka: Wytrzymale, estetyczne, trzymajace wymiar i nie marszczace sie - FFG

Srednia polka: wytrzymale, estetyczne, nie marszace sie, ale gubiace wymiary od czasu do czasu - Mayday Premium

Niska polka: niewytrzymale, marszczace sie, gubiace wymiary - Mayday standard
AkitaInu pisze: Są jeszcze ultra pro - lepsze niż ffg bo nie są bezsensownie za długie i przyjemniej się nimi operuje I chyba się też mniej świecą/błyszczą
tequira pisze: +1

dokładnie, Ultra-Pro są moim zdaniem lepsze niż FFG, lepiej dopasowane, a jakościowo bardzo dobre
i mają trochę inny odcień plastiku, taki lekko niebieski (przy zieleni ffg), wydaje mi się, że przez to karty wyglądają w nich lepiej
ale to co najbardziej mnie denerwuje, to fakt, że ffg czesto są za długie
minusem ultra-pro jest mały hologram na każdej koszulce, ale mi to nie przeszkadza
Trolliszcze pisze: Ultra Pro są bardzo fajne, ale też czasem gubią wymiary.
Bary pisze: Może napiszcie trochę więcej o UltraPRO, bo mają różne typy koszulek do CCG/LCG, co może wprowadzić zamęt nowej osobie. Ja osobiście znam:
* Pro-Fit Sleeves - według producenta mają służyć, jako koszulki wewnętrzne, czyli kartę wkładasz w taką koszulkę, a potem we właściwą, zewnętrzną (oczywiście dużo osób z powodzeniem używa ich, jako jedyna ochronę). Ze względu na ten fakt są bardzo dopasowane, często wręcz lekko wyginają kartę (miałem tak we Władcy, dlatego je odpuściłem).
* Deck Protector - bardzo dobre, grube koszulki pakowane po 50 sztuk. Są zarówno przezroczyste, jak i z kolorowymi, nietransparentnymi, rewersami.
* Deck Protector Matte Non Glare - to co wyżej, jednakże te protectory są matowe, więc nie ma refleksów, a karty się nie ślizgają.

Jeśli coś pokręciłem, to mnie skorygujcie. Co do Mayday Standard to kupiłem już przynajmniej 10 paczek i nie miałem nigdy problemów z wielkością. Ich zaletą jest oczywiście cena, a także nieznaczne, w porównaniu do protektorów, pogrubienie talii po zakoszulkowaniu. Niestety karty są w nich śliskie jak węgorze i faktycznie brzydko się gniotą po kilkunastu partiach.
Maxxx76 pisze: Ja od lat stosuję Ultra Pro Fit jako normalne koszulki i sprawdzają się bardzo dobrze. Nie zawsze trzymają wymiary, ale różnice są niewielkie. Są cienkie, ale dość trwałe. Całkiem dobrze się tasuje karty w nie przyodziane.
Dyso pisze: Ja preferuję i polecam pancerne koszulki od FFG. Wytrzymałość koszulek jest na najwyższym poziomie, w Osadnikach nie mam problemu z tasowaniem ani układaniem talii w dłoni.
Ataman pisze: Ultra Pro odradzam. Są cieńsze, bardziej śliskie i mają okropny hologram. Jedyne co jest fajne w przypadku Ultra-Pro to duży wybór kolorów (w niektórych grach to się przydaje do rozróżnienia kart różnych typów). Chodzi o jednolity kolor rewersu. Nie testowałem jeszcze tej wersji Matte Non Glare, może dałbym jej szansę, ale też mnie odrzuca ten przeklęty hologram (co to za pomysł w ogóle?!).

Testowałem w swoich grach przeróżne koszulki i ze względu na jakość pozostałem przy FFG, choć cena początkowo odstraszała. Nie testowałem natomiast Arcane Tinmen, a słyszałem bardzo dobre opinie. Może przetestuję w następnej karciance, jaką mi przyjdzie zakupić.
AkitaInu pisze: Arcane tinmen są cieńśze od ultra i ffg. Hmm dla mnie FFG są takiej samej grubości co np. deck protectory. Hologram w grze w której rewersy są bez tekstu nie przeszkadza (akurat mi ) a cenowo wygrywają z bezsensownie długimi ffg
Yavi pisze: Yyy, ultra pro fit nie maja hologramow. Przy liczbie kart w osadnikach poleam. Za 100 sztuk kosztuja 9 zlotych - zdecydowanie moj typ, lepsze od maydayow cienkich.
esztfke pisze: Właśnie też zastanawia mnie to ze sporo ludzi porownuje arcane tinmen jako tak samo dobre jakosciowo co FFG za to sporo tansze, gdzie nie mam w tym sporego doswiadczenia ale wydaja mi sie ewidentnie ciensze.
Co do rozmiaru to rzeczywiście ultra-pro (deck protectory) sa lepiej dopasowane niz ffg? Niby wyzsze koszulki daja lepsza ochrone, ale jakos irytuje mnie to jak mocno wystaja karty w arcane tinmen, ffg w sumie mniej ale jednak jest luz i na dole i na gorze.
vojtas pisze: Używam koszulek Mayday Premium (ciemnozielona etykietka) i mogę powiedzieć o nich same dobre rzeczy: bardzo wytrzymałe, sztywne, nie marszczące się, idealne na wymiar. Jedyny minus to znaczące zwiększenie wielkości stosu, ale to dotyczy wszystkich grubych koszulek.
Pixa pisze: Mayday Premium sa dobre, ale kosztuja na paczce 1 zl mniej niz FFG, ktore sa lepsze
AkitaInu pisze: Ultra pro chyba kosztują tyle co mayday premium, mayday jest trochę cienszy od ultra pro
vojtas pisze:Pod względem dopasowania do kart Mayday Premium są lepsze. FFG są ciut grubsze, ale jest to różnica rzędu 10-15 mikronów - praktycznie nie ma to żadnego znaczenia.
AkitaInu pisze: Mam mayday premium w jednej grze i czuć różnicę między np. ultra pro deck protector
vojtas pisze: Dużo zależy od tego, kto jakie ma wymagania względem koszulek. Dla mnie najważniejsze jest, by koszulki nie miały żadnych luzów oraz żeby były gładkie i trwałe. Grubość czy śliskość nie jest dla mnie priorytetem, ale hologramów nie trawię.
mat_eyo pisze: Co do koszulek to nauczyłem już się iść w taniość. Do większości gier używam Mayday Standard. Jeśli nie gra się w daną grę kilka razy w tygodniu to nie ma sensu kupować lepszych. Koszulkując Robinsona kupiłem FFG i z perspektywy czasu żałuję niepotrzebnego wydatku.
Pixa pisze: Co do koszulek, to Mayday standard irytuja mnie przeokrutnie tym, ze sie marszcza :-/
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Zimna wojna

Post autor: Veridiana »

Lofix123 pisze: Mam pytanie odnośnie kart a właściwie to o ich rozmiar.
Rozumiem że do polskiej wersji gry koszulki - standard ccg (63,5 x 88) będą również pasowały ???
B pisze: Karty można zakoszulkować pancerniakami od FFG i będzie ok, czekam jeszcze na wrażenia z planszy.
Dasti pisze: Z innej beczki.
Jakie są najlepsze koszulki na karty do TS, ewentualnie jakich Wy używacie?
Vilk pisze: Najzwyklejszych i najprostszych Ultra Pro, po 4 - 6 zł za 100 sztuk. W zupełności wystarczają i nie powodują istotnego zwiększenia grubości stosu kart, co zagrażałoby jego stabilności podczas gry.
Piotrek Bard.pl pisze: Osobiście używam Max Protection Soft Sleeves (3zł za 100 sztuk). Do gry w domu w zupełności wystarczają. Dla graczy konwentowych pewnie lepsze byłyby "pancerniaki" Fantasy Flight Games.
nahar pisze: Żadnych nie używam. Ale mam angielską 2nd edt. Porządne grube karty.

Karty GMT generalnie nie potrzebują koszulek. Chyba, że ktoś jest maniakiem, gra na pleksie, żetony bierze pęsetą (pot na rękach to zło) a instrukcję ma skserowaną.
pwitkows pisze: Cześć,

Mam pytanie. Jakie koszulki od FFG pasują najlepiej do kart z gry, a może jakieś inne będą lepiej dopasowane do tych kart ?
szon pisze: Ja mam Mayday Games Standard Premium standard ccg (63.5 x 88 mm) 50szt x 3 opakowania i jestem zadowolony
Kolejarz pisze: Koszulki Standard CCG, tu akurat jest największy wybór u bardzo różnych producentów. Jeśli chcesz grubych, solidnych i pasujących koszulek to oczywiście szare FFG, jeśli chcesz jak najtaniej to Ultra-Fit od Mayday (chyba trudno dostępne) albo Silver od Ultra-Pro, jeśli chcesz idealnie dopasowane to spróbuj Pro-Fit od Ultra-Pro. Ogółem w tym rozmiarze wybór jest bardzo szeroki i raczej mało kto miał styczność ze wszystkim. Zależy od preferencji.
Hiu pisze: SCG od FFG
Lubel pisze: Mam pytanko jakich koszulek używacie, bo ja mam Ultra Pro i wydają mi się za duże, ciężko się tasuje, bo na górze odstają z pół centymetra:
Kolejarz pisze: Spróbuj Ultra Pro Pro-Fit, są lepiej dopasowane.
Tomuch pisze: a standardy FFG (63,5 x 88) pasują?
Hiu pisze: Pasuja, ale one sa generalnie duze. Lepiej to sie ma z Tinmen'em.
Maydeye tez byly lepiej dopasowane, ale one znwou sa cienkie - jezeli to ci nie przeszkadza.
Hiu pisze: Karty SCG od tinmena pasuja i do zimnej i do wojny z terroryzmem i do 1989
Lubel pisze: No nie do końca jak się okazało. Kupiłem Tinmena i wielkosciową są identyczne jak Ultra Pro. Jedyna różnica to, że Tinmeny są grubsze, ale i tak odstają od kart przez co ciężko tasować :/

Mam K2 w Maydayu i koszulki są co najmniej 2 milimetry mniejsze, tyle że cienkie jak Ultra Pro. Ma ktoś może Zimną Wojnę w koszulkach idealnie dopasowanych ?
Kolejarz pisze: "Idealne dopasowanie" może mieć różne znaczenie, niektórzy lubią, jak trochę wystaje, inni lubią, jak jest na równo itd. ale jak już wcześniej pisałem będziesz zadowolony z Ultra Pro Pro-fit.
szmajchel pisze: Zwykłe Ultra Pro są za duże i na szerokość (malutko) i na wysokość (tu już trochę więcej niż malutko)
Hiu pisze: porownywalem do FFG.
Maydey'e - to kupuje sie Chimery (zerknij na rozmiary w mm) - wtedy nie sa male...
Teraz bardziej trendy bedzie chyba zainteresowac sie Swan'em czyli czyms pomiedzy Mayday'em a Tinmen/FFG (ilosciowo w paczce i cenowo i podobno jakosciowo). To jest made in china ale dystrynucja mayday'a
Swoja droga - u nas jakos opornie idzie wprowadzanie koszulek innych firm...
Lubel pisze: Zdecydowanie polecam zakoszulkować. Kilka stron wstecz i masz wszystko na temat koszulek. Reasumując, najpierw miałem Ultro Pro - były za duże, potem miałem zmienic na AT, ale sie okazało, że wielkoscią są identyczne co UP, tyle że nieco grubsze. W związku z tym kupiłem Ultra Pro Pro Fit i są wprost idealne jak na mój gust.
Yavi pisze: Jakie koszulki pasują na karty z Zimnej Wojny?
Ultra Pro Platinum będą dobre?
Koshiash pisze:
Trochę za duże, ale z powodzeniem używam.

\/ Nie są ściśle dopasowane, ale karty trzymają się wewnątrz koszulek. Nie mam też problemów z tasowaniem.
Yavi pisze: Trochę to znaczy? Da się bez problemu tasować karty? Nie latają one w koszulkach? :>
Indar pisze: Spokojnie, poza tym nie jest ich aż tak dużo żeby nie użyć systemu tasowania na zasadzie rozkładania w kilka kupek
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Kemet

Post autor: Veridiana »

Rewer pisze: Jestem przed zakupem gry i od razu chciałbym ją zamówić z koszulkami na karty, nie wiem jednak jakie wybrać.
Podobno są tam 2 rodzaje rozmiarów kart:
32 karty walki:58 mm x 88 mm
35 kart boskiej interwencji: 44 mm x 68 mm

Wydaje mi się, że karty walki są w takich samych rozmiarach jak karty w Cycladach. Na pewno nie pasują do nich karty American Standard od FFG (wiem bo próbowałem).
Poradzono mi aby zakupić:
32 karty walki:58 mm x 88 mm- Standard European od FFG
35 kart boskiej interwencji: 44 mm x 68 mm- Mini European od FFG

Z kolei ktoś w wątku z koszulkami do kart pisał, że mu np nie mieszczą się karty z Cyclad w tych Standard European. No i zastanawiam się co do tych MiniEuropean, czy faktycznie wejdą w nie karty i będą dobrze leżeć, nie wyginać się anie nie wystawać.

Jeżeli ktoś mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami w tym zakresie, to bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo chciałbym jeszcze w tym tygodniu zamówić grę, z nadzieją, że dotrze przed łykendem.
zawias pisze: Tak, duże karty są takie same jak w Cykladach. W Cykladach, tak jak i w Kemecie mam je zapakowane w koszulki American Standard od FFG Co prawda były troszkę przyciasne, ale trzeba je delikatnie wszystkie wsunąć, a potem taką talię wsadzić pod coś ciężkiego na noc i się koszulki rozciągną/dopasują xD Zrobiłem tak i wszystkie są proste i ciasno ładnie siedzą na kartach
Karty BI mieszczą się do Mini European (akurat te mam w Maydayach), ale są lekko za szerokie znów
Rewer pisze: To sprawdzony patent, ktoś inny też tak zrobił, czy może poleca się jednak coś innego?
zawias pisze: Karty na stos i delikatnie trochę powyginać w różne strony, a potem cały stosik (nie każda karta osobno) pod prasę (np ciężkie książki)
Mogę Ci wrzucić efekt końcowy (zdjęcie) jak karta wygląda w koszulce
Zet pisze: Miałem tak zapakowane Cyklady, ale po kupnie Kemeta stwierdziłem, że lepiej jednak użyć European Standard FFG
AkitaInu pisze: U mnie wszystko jest w ultra pro, ffg jest oczywiście zbyt długie
Rewer pisze: Dzięki za porady, użytkownik zawias przesłał mi zdjęcia i przyznam, że karty w koszulkach wyglądają okej pomimo bardzo ścisłego spasowania, jeszcze poczekam do wieczora, może ktoś coś napisze, a jak nie to zamawiam i zobaczymy jak to u mnie wyjdzie
boski pisze: Jeśli chodzi o karty, to ja swoje zakoszulkowałem w Mayday Chimera (karty walki) i Mini Euro od FFG (karty BI), przy czym te pierwsze pasują prawie idealnie, a drugie są ciut za długie Jeśli ktoś ciągle nie jest pewien co do wyboru koszulek mogę podesłać zdjęcia jak to wygląda u mnie.
Rewer pisze: Ja finalnie również nie skorzystałem z porad co do koszulkowania kart walki w American Standard od FFG i potem ich prostowanie, tylko również wybrałem Chimery od Mayday i jest okej, a BI w Mini Euro standard, i jest wg mnie wporzo.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Mayday do konkretnych gier

Post autor: gaseki »

Board Game Extras pokazuje ile i jakich koszulek Mayday potrzeba do wybranych gier
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Martwa zima

Post autor: Veridiana »

lynwith pisze: Czy może ktoś podać jakie koszulki na karty są potrzebne do gry ?
schizofretka pisze: standard ccg jeśli dobrze pamiętam.
CezarIXen pisze: Rozmiar kat w polskiej edycji jest taki sam jak w oryginalnej? Czyli koszulki Arcane Tinmen - Standard będą dobre i będzie ich potrzeba poniżej 350?
Krwawisz pisze: Beda takie same jak w angielskiej wersji
mat_eyo pisze: Pytanie do posiadających angielską wersję - jak oceniacie potrzebę koszulkowania kart?
Dexterus pisze: Ja wysoko, ale to dlatego, że po prostu wysoce ją sobie cenię

Mówiąc serio, zakoszulkowałem na razie tylko karty przedmiotów (startowe i zdobyczne). To one są w czyichś łapkach przez sporą część czasu, to one są suwane po planszy i nimi się głównie gra. Nie jest to koszmar, bo razem wychodzi 6x20 + 25 = 145 kart do opakowania w koszulki. Tragedii nie ma.

Myślę, że kiedyś opakuję też pozostałe (priorytetowo karty ocalałych), ale to raczej z powodu pierwszego (no i nie wyobrażam sobie, jak będzie wyglądał stos Crossroadsów, z dodatkami, w koszulkach)
kwiatosz pisze: Ja nie koszulkowałem, jest ich na tyle dużo, że nie ma tak, że ciągle się maca tylko ich część. Tak naprawdę niewiele czasu spędzają w ręku, przeważnie leżą w stosie do dobrania albo odrzuconych, a postacie i role leżą na stole.
Dexterus pisze: Uhm, powiedz to koledze, który ostatnio miał 3 postaci ciągnące po 3 karty każda i każdą rundę (a było ich osiem) zamykał z jakąś dziesiątką kart :> Aż go chcieliśmy wywalić z kolonii z czystej ludzkiej zazdrości
kwiatosz pisze: *zawsze będą wyjątki

Ale generalnie jak to jest możliwe? Musiały mu się trafić przedmioty do postaci, które zatrzymują obie karty, oceniam że to jedna partia na całe mnóstwo taka się zdarza.
szajus2 pisze:Panowie jest pytanie - jakie rozmiary koszulek?
wajdzik83 pisze: Nie kupuj standard ccg bo będą za szerokie. Najlepiej pasują Ultra PRO-FIT sleeves 100 szt.
Valarus pisze: Kupuj standard i się nie przejmuj, są jak najbardziej ok. Tylko ten hologram jest upierdliwy, ale to już urok Ultra Pro.
FeGy pisze: Witam

Ktoś pisał, że koszulki ccg pasują. A te ccg z ffg ? Nie beda trochę za duże / za małe ? Używał ktoś ?

Pozdrawiam
Szaweł pisze: Kupiłem CCG Arcane i są ok. Mogłyby być ciut, ciut węższe i krótsze, ale nie narzekam. FFG jest szerszy o 0,5mm od Arcane'ów więc może Ci wizualnie nie pasować - mi nie pasowało i zdecydowałem się właśnie na Arcane - taniej a jakościowo niemal to samo i karty są bardziej fit
Yavi pisze: Używam ULTRA-PRO Deck Protector - PLATINUM 68x94mm (standard ccg) i mogłyby być trochę mniejsze. Pewnie lepiej pasowałyby Pro Fit, te wystają sporo na górze, no i jest w nich trochę luzu.
e: Wieczorem mogę Ci podesłać zdjęcie jak chcesz
mat_eyo pisze: Koszulkował ktoś w zwykłe, zielone Maydaye? Bo w związku ze sporą liczbą kart wybrałem wariant budżetowy i takie właśnie zamówiłem.
espresso pisze: Ja akurat miałam w domu tylko Mayday standard ultra fit - są w sam raz.
Yavi pisze: Karty, na które zabrakło mi Ultra Pro wrzuciłem w Maydaye, których sam nie jestem wielkim fanem. O ile Ultra Pro są luźne, to koszulki są na tyle grube, że jakoś się trzymają - karty celów (które mam w Maydayach) też dają radę, ale mają większą skłonność do wypadania.

Karty w MZ są chyba ciut mniejsze od ccg (promocyjny Kodiak Colby wydaje się być w rozmiarze ccg).

e: Ultra/pro/super fity powinny nadawać się bardziej, niż zwykłe - jeśli o te Maydaye Ci chodziło, to nie będzie problemu raczej.
Valarus pisze: Widzę, że ja mam trochę inną politykę koszulkowania. Ogólnie uważam, że wszystkie pro fit to słabe rozwiązania, bo raz, że łatwiej się rwą przy tasowaniu (szczególnie mayday, nawet te grube), dwa - bardzo słabo krawędź karty przy otworze, szybko się potrafi zrobić brudna. Im więcej mam gier, tym bardziej doceniam te dodatkowe marginesy z koszulek FFG.

O ile Ultra Pro są luźne

To chyba masz na myśli te cienkie, nie Solidy? Bo te drugie to siedzą na kartach jak trzeba, nie ma mowy o żadnym luzie.
Yavi pisze: Pisałem o Ultra Pro Platinum Standard ccg.

Po lewej zwykły Mayday po prawej Ultra Pro ccg (Platinum). Obie dają radę, chociaż mimo wszystko wolę grubsze Ultra Pro.
Dexterus pisze: +1 dla Ultra Pro Standard Pro-Fitów, leżą idealnie. Zapakowane mam w nie wszystkie karty przedmiotów i samą przyjemnością jest trzymanie ich w ręku Nie ślizgają się też zbyt strasznie oraz nie są zbyt grube, dzięki czemu karty na kupkach nie rozjeżdżają się przy najmniejszym podmuchu powietrza. Minusem jest oczywiście bardzo niska dostępność w Polsce.

Co do standardowych FFG, standardowo są także bardzo dobre, ale wyraźnie wystają ponad górną krawędź oraz - co chyba już każdy wie - nie są atrakcyjne gdy przeliczyć cenę na ilość. Miałem jakąś zapomnianą paczkę, opakowałem w nie karty postaci i kryzysów.
Tomson pisze: Ja mam karty zakoszulkowane właśnie w Ultra Pro Pro-Fit i są idealne, a wszystkie karty mieszczą się swobodnie do pudełka. Początkowo zapakowałem w Ultra Pro Solid Clear i również dobrze pasowały, ale zmieniłem z uwagi, że nijak nie szło tego wszystkiego upchnąć do pudełka.
emson pisze: Ja zapakowałem w Ultra Pro Pro-Fit i wszystko fajnie, ale... Zamówiłem 4 opakowania po 100 koszulek i w tym 2 dostałem oznaczone jako "IMPROVED". O ile zwykłe pasują idealnie, to koszulki "IMPROVED" są już na styk, a niektóre nawet wyginają trochę karty :/
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Colt Express

Post autor: Veridiana »

Yorick pisze: Na razie o wykonaniu - niezłe ale karty dość cieńkie więc koszulki (w ilości bodajże 132) wymagane... ale w FFG juz nie bardzo mieszczą się w miejscu dla nich przeznaczonym
mig pisze: Za to w ultra pro bez problemu
grabash4u pisze: Standard CCG - ja wrzuciłem w UltraPro New Size 66 x 91 mm. Oczywiście odpowiedniki od FFG (chyba szare) oraz Arcane Tinmen Standard też dadzą radę.
reguuu pisze: Standard CCG 63,5x88mm
Curiosity pisze: Jakie koszulki pasują do polskiej wersji?

63,5x88mm
Wassago pisze: Polecasz jakieś konkretne? Bo z doświadczenia wiem, że nawet jak koszulka ma podane odpowiednie wymiary to czasami są za ciasne/duże itd.
Furia pisze: Ja chciałam ubrać w Ultra Pro-Fity, ale okazały się za małe. Karty wylądowały w FFG i jest super. W wyprasce mieszczą się, ale na sztorc.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Namiestnik

Post autor: Veridiana »

ernin pisze: Koszulki 70x70 od FFG będą pasować?
Ryu pisze: Dzięki.
A zmieszczą się w koszulki 70x70 czy się będą gięły? Sprawdzał ktoś?
Pietrucha pisze: Tak, 70x70 to rozmiar koszulek pod Namiestnika

Jak dobrze pójdzie to koszulki będą w cenie gry
Ryu pisze: Nie koszulki tylko Mejdeje Jedną grę mam w tych koszulkach i żadnej innej nie będę.
Tassman pisze: Czy znajdą się koszulki na te kwadratowe karty?
rastula pisze: tak - nawet na KS dawali kwadratowe mayday

https://maydaygames.com/viceroy.html?limit=all
Trolliszcze pisze: Znajdą się też lepsze od maydayowskiego badziewia:
FFG - http://3trolle.pl/1304-Koszulki-FFG-Square-50szt.html
Ultra Pro - http://3trolle.pl/575-Ultra-Pro-Board-G ... 0-szt.html
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Star Realms

Post autor: Veridiana »

mauserem pisze: Stąd moje pytanie - jakich koszulek używacie?

zielone Maydaye? czy nie są za wielkie?
Ultra Pro fity? czy nie są za małe?
inne? jakie?
ignus pisze: Fantasy Flight, szare (standard ccg). tylko i wyłącznie.
Yavi pisze: Kupiliśmy razem z grą Ultra Pro Pro-Fit i okazały się ciut za małe. Karty ledwo do nich wchodziły, ale zakoszulkoowaliśmy licząc, że się rozciągną.
Po kilku grach zmieniliśmy na zwykłe Ultra Pro Platinum, bo niestety Pro-Fity wyginały karty. Akurat po latach gry w Magica ciut większe od kart koszulki nam nie przeszkadzają, więc gramy w SR w Ultra Pro Platinum
mate00 pisze: Czy do Star Realms pasują koszulki standard CCG?
pan_satyros pisze: tak
pattom pisze: czy koszulki, które znajdują się w zestawie Star Realms Card Box:


są jakieś sensowne ? Porównywalne z FFG ?

Jeszcze jedno pytanie.

Czy koszulki Ultra-Pro Pro Matte - Non Glare tą swoją srebrną kropką nie zasłaniają informacji na kartach ?
bogenhafen pisze: A co do koszulek - po kilkudziesięciu partiach w netrunnerze i kilkunastu w SR nie bardzo widać na nich uszkodzenia, więc złe nie są. Chyba trochę cieńsze od tych FFG, ale nie mam żadnych pod ręką, żeby porównać. Za tę cenę byłem zadowolony.
AkitaInu pisze: Koszulki są extra, troszke cieńsze niż ultra pro (które są grubsze niż ffg, mówie o deck protectorach) ale za to dzięki temu że są "bardziej gumowe )tył koszulki) to stack kart się nie rozwala
pattom pisze: A ktoś może sprawdzić czy koszulki Ultra-Pro Pro Matte - Non Glare tą swoją srebrną kropką nie zasłaniają informacji na kartach ?
AkitaInu pisze: A nie możesz włożyć koszulki do karty tak żeby kropka byłą na rewersie ?
pattom pisze: No właśnie nie, bo tylko z jednej strony jest matowa tam gdzie jest ta kropka.
AkitaInu pisze: Aha

Ok, moge sprawdzić ale wieczorem, tylko że nie wiem czy deck protectory mają kropkę z tej samej strony Bo inne rozmiary koszulek mają w innym miejscu kropkę
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Wojna o pierścień

Post autor: Veridiana »

olszak pisze:Jakie koszulki polecacie do gry Wojna o Pierścień?

TO znalazłem na BGG, ale może ktoś ma doświadczenie i wskaże co konkretnie wziąć, aby pasowało:

Fantasy Flight sleeve size: Tarot - Orange (FFS66, 50/pack) - (2-3/4" x 4-3/4" - 70 x 120mm)
Mayday sleeve size: War of the Ring: Collector’s Edition - Yellow: Premium (MDG-7100, 75/pack) - (70 x 122mm)
Swan PanAsia sleeve size: 67x120 (SWN-036, 160/pack) - (67 x 120mm)
Thai Boardgame sleeve size: Blue Moon + Elder Sign for 70x120mm cards (65/pack)
Ultimate Guard sleeve size: Tarot: Premium (UGD010281, 50/pack) or Supreme (UGD010104, 50/pack) - (73 x 122mm)
Pietruch pisze:Dzisiaj kupuję Taroty FFG, prawdopodobnie w weekend będę koszulkował karty, dam znać czy te koszulki pasują
pinata pisze:Otrzymałem właśnie koszulki Swan Panasia dedykowane Wojnie o Pierścień. Na szerokość pasują idealnie i w tym aspekcie są dużo lepsze od moich dotychczasowych Mayday-ów 70x120. Niestety są minimalnie za krótkie i jakieś 0,5mm karty wystaje.

Ale zakoszulkowane karty da się zmieścić do wypraski (w przeciwieństwie do Mayday-ów) i to jest dobra wiadomość*.

Aby nie reklamować tylko jednego sklepu, to przy okazji donoszę, że gdzie indziej można dostać rzadko spotykane pudełko z koszulkami. Przy czym liczba kart w jednym pudełku jest za mała, aby zmieścić karty z podstawki i dodatku**.

edit:
*) Tzn.: mieszczą się w przeznaczonej dla siebie "przegródce" na wysokość i szerokość. Jeżeli chodzi o grubość, to dodanie tych koszulek - mimo, że cienkich - powoduje, że mieszczą się tylko cztery talie kart wydarzeń, a karty postaci muszą być trzymane w innej części pudełka.

**) Liczba kart w paczce koszulek Swan Panasia wystarcza do podstawki oraz do Panów Śródziemia (i Drzewca), natomiast w nadchodzącym dodatku Warriors of Middle-earth ma być na tyle dużo kart, że potrzebne będzie drugie opakowanie.
Szaweł pisze:.a i zdarza się trochę krzywo przyciętych koszulek, także IMO zakup 2 pudełek jest niezbędny. In plus - każda ze stron ma swoje własne pudełko :) Ja osobiście polecam.
olsszak pisze:Trochę krzywo? Ja na 120 przejrzałem 40 i mi się odechcialo... Złożyłem reklamacje i czekam czy znajdą w USA....
Pietruch pisze:Trochę to trwało :)
Zakoszulkowałem karty od Wojny o Pierścień:
* karty Towarzyszy i Sług ubrałem w Taroty Mayday (walało mi się kilka sztuk po domu)
* karty Wydarzeń ubrałem w Taroty FFG

Taroty FFG są odrobinę szersze niż Mayday'e.
Na wysokość oba rodzaje koszulek są ok.
Po zakoszulkowaniu kart nie mieszczą się one na szerokość w wyprasce (zarówno w pudełku podstawki ani dodatku LoME).

Moje rozwiązanie - wszystkie karty Wydarzeń, Towarzyszy i Sług z podstawowej wersji gry przerzuciłem do pustego pudełka po dodatku do Chaosu w Starym Świecie. Pudełko po wspomnianym dodatku mieści dwa wysokie stosy kart obok siebie tak, że nic w pudełku nie lata. Karty z dodatku LoME leżą luzem w wyprasce w podstawowej wersji gry (na uparciucha dałoby się je wcisnąć do pudełka po dodatku do Chaosu w Starym Świecie).

Czyli teraz noszę wszystkie karty, kostki, figurki i żetony z LoME w pudełku od podstawowej wersji gry, a karty z podstawki zamieszkały w pudełku po dodatku od Chaosu w Starym Świecie.
Fojtu pisze:Czy ktoś może próbował koszulki rebela do wojny o pierścień? (120x70) Strasznie ciężko jest znaleźć sensowne koszulki do tej gry, więc myślałem, że może te rebelowe będą się nadawać, ale nie wiem jak dobrze pasują.
Banan2 pisze:Średnio pasują. Są jakieś 2-3 mm za szerokie. Na długość są OK.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Studium w szmaragdzie

Post autor: Veridiana »

krecilapka pisze:63.5x88.9 taki rozmiar kart niby jest w grze. Planuję je wsadzić w koszulki mayday standard o rozmiarze 63,5x88. No i tutaj pytanie do użytkowników tych produktów. Bo wygląda jakby karta w tym zestawieniu była o 0,9 mm wyższa i teoretycznie wystawała z koszulki. Ale praktycznie wiem, że czasem ten mm zupełnie nie stanowi różnicy. Ktoś ma swoje przemyślenia?

Mogę odpowiedzieć na własne pytanie. Kupiłem takie właśnie koszulki, pasowanie z kartami jest jak najbardziej w porządku.
Jednakże radzę mieć na uwadze, że karty się często tasuje. Gdzieś tak w okolicy 6 partii pękła mi pierwsza koszulka. Póki co tez ostatnia, ale wygląda jakby to nie miał być koniec ;)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Runebound

Post autor: Veridiana »

barni132 pisze: Siemanko! Poszukuję sklepu w którym można kupić koszulki Standard Amierican FFG zielone albo Mayday Pomarańczowe na Runebounda i żebym mógł od razu kupić dodatki do Runebounda Chyba, że są jakieś dobre zamienniki
Losiek pisze: Siemanko, sklepy znajdziesz tutaj Tu znajdziesz sklepy
O dobych zamiennikach dodatków do Runebounda nie słyszałem
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Cywilizacja Poprzez Wieki

Post autor: Veridiana »

Furia pisze: Koszulkował ktoś Cywilizację? Jaki to rozmiar?
Pan_K pisze: Wyglada, że takie: https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Koszulki Rozmiar niestandardowy, więc to chyba jedyny producent.
aaxxee pisze:Witam. Może ktoś wie gdzie można jeszcze dostać koszulki: KOSZULKI MAYDAY 50X75 do Cywilizacji poprzez wieki? 4 opakowania po 100szt?
magole pisze: Ja polecam grubsze, wiem, wydatek 2x większy, ale jakość w grze nieporównywalna: tasowanie kart i ich trzymanie w łapie jest o niebo lepsze :)
Rafal_Kruczek pisze:Rebel wydal dedykowane koszulki pod swoją marką
https://www.rebel.pl/product.php/1,5285 ... sztuk.html
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Dominion

Post autor: Veridiana »

donPedro pisze:Chciałbym zakoszulkować Dominiona (plus ewentualne dodatki), ale nie chcę zbankrutować - czy ktoś mógłby polecić jakieś dobre i tanie koszulki?
tassman pisze:Ja koszulkuję w MAYDAY Koszulki Standard European 59 x 92 mm Black (Czarne). Dla mnie atutem jest to że nawet (jak w tej chwili) rewersy kart miały by się różnić to nie będzie tego widać.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Krwawa Oberża

Post autor: Veridiana »

Pixa pisze:A jakie koszulki pasuja?
lesar pisze:Standard european
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Castles of Burgundy - the card game

Post autor: Veridiana »

Pan_K pisze:Zamki Burgundii karciane: 240 kart mini european, czyli 45x68mm
Tu ilość kart: http://boardgamebandit.de/die-burgen-vo ... solo-test/

A tu rozmiar: https://boardgamegeek.com/thread/1545863/sleeves-size
ODPOWIEDZ