Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: schizofretka »

Ta. Unia Europejska powinna wejsc i to uregulowac ;)


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
pegzi
Posty: 537
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: pegzi »

Zamówiłem koszulki od Rebela w wersji Premium na 7 cudów Pojedynek i Dixita i jestem bardzo zadowolony. Koszulki są naprawdę dobrze wykonane i chyba od teraz będę się decydował tylko na tę markę.
Krassus101
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2017, 17:51

Re: Koszulki na karty

Post autor: Krassus101 »

Czy Wam również zwykłe koszulki Mayday kleją się do siebie? Czy przy zwykłych koszulkach Rebela też ten problem występuje?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Curiosity »

1. Kleją się jak Puchatek do miodku.
2. Nie testowałem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Magnaci

Post autor: premek »

Update odnośnie Magnatów - zamiast polecanych Standard European (59x92) idealnie pasują Rebelowskie Standard USA (57,5x89)
pegzi
Posty: 537
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: pegzi »

Jeśli chodzi o koszulki rebela w wersji premium to w ogóle się do siebie nie kleją ;)
Krassus101
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2017, 17:51

Re: Koszulki na karty

Post autor: Krassus101 »

pegzi pisze:Jeśli chodzi o koszulki rebela w wersji premium to w ogóle się do siebie nie kleją ;)
Tak, wiem. Bo akurat rebelowskie premiumy mam. :) Potrzebuję jednak też nieco cieńszych koszulek, ale zwykłe Mayday'e przez tą swoją kleistość są do niczego. Dlatego interesuje mnie, czy zwykłe Rebele też cierpią na tę przypadłość.
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Koszulki na karty

Post autor: Cyberpuncur »

Czy ktoś przez przypadek ma koszulki Mayday (41x63) mini USA i Rebel (41x63 mm) Mini American - grubość standard (nie premium) i mógłby porównać wielkość i grubość?
Da się to to pomieszać czy widać różnicę?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Gejsze

Post autor: seki »

seki pisze:Czy na karty atrybutów do Gejsze będą pasować koszulki Rebel 57,5x89 ? Wydawca podaje wymiar kart 58x88 więc teoretycznie potrzebujemy większych koszulek ale czy na pewno?
Jiloo pisze:Kumpel mówi, że zielone FFG są trochę przyciasne. Wchodzą na wcisk. Rebele w rozmiarze CCG są trochę mniejsze od FFG (to inny rozmiar, podaję tylko jako przykład, ktory znam) więc dla pewności bym sprawdził przed zakupem.
A przy okazji zauważyłem, że Nasza Księgarnia zmieniła rozmiar kart, bo w Hanamikoji są karty CCG.
seki pisze:Zgadza się. W oryginale jest inny rozmiar. Rebel ma jeszcze wymiar koszulek 59x92 i te na pewno będą ok ale zastanawiam się czy może te mniejsze nie będą lepsze.
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lucass »

Witam,

czy używa ktoś z Was koszulek REBELa "Mini-European" do kart surowców i rozwoju w grze CATAN? Jak się sprawują?
Owe karty są dość giętkie i podatne na zagniecenia i chciałbym je jakoś zabezpieczyć...

Łukasz
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: stalker7 »

Nie używam konrektnych do konretnej gry, ale jeśli masz wątłe karty to opierając się na cenie nie możesz trafić lepiej niż rebel PREMIUM sa sztywniejsze od wszystkich innych koszulek 90 i poniżej mikronów grubości. Nie wiem jak się maja do koszulek FFG i ULTRA PRO 110. Ja jestem póki co zadowolony szczególnie, że można je dostać naprawdę tanio obecnie.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Cyklady

Post autor: Jiloo »

Pan_K pisze:
Bary pisze:
Bary pisze:Ktoś próbował USA od Rebela na Cykladach? Są luzy/ciasnoty, czy dobrze leżą?
A druga sprawa- Standard American da radę do Cyklad, czy za wąskie będą? Niby w Chaosie Chimera/USA, a SA pasują więc może w Cykladach jest analogicznie?
Sam sobie odpowiem, bo już po zakupie- może komuś się przyda ta wiedza. Karty wchodzą na styk w koszulki. Nie wyginają się, ale są już na granicy. Przydała by się minimalna ilość luzu w koszulkach.
Nie pamiętam, w co koszulkowałem Cyklady, ale pewnie były to FFG. No chyba, że Ultra Pro - musiałbym spojrzeć, czy mają hologramy. Też wchodziły na wcisk, choć bez wyginania kart. Choć pewnie były to FFG, bo Ultra Pro są z reguły nieco większe.
Cyklady mają niewymairowe karty. Koszulkowałem w Arkane Tinmen i też było na wcisk.
Rebele są zazwyczaj nieco mniejsze niż AT więc najpierw bym sprawdził.
Bary pisze: Too late. Ale źle nie jest, nie żałuję zakupu.
Pan_K pisze: BTW Sprawdziłem. Jednak Ultra Pro - są hologramy.
seki pisze: Pociągnę dalej temat koszulek do Cyklad bo właśnie dostałem je w prezencie od najlepszej żony. Próbowałem wciskać je w AT Medium 57x89 i tak jak pisał Jiloo wchodzą na styk. Na tyle ciasno, że po włożeniu jednej zaprzestałem wciskania ze strachu. Bary czy możesz zmierzyć koszulkę Rebela jaką rzeczywiście ma szerokość? AT wg mojej miary wychodzi 59 mm. Ciekaw jestem czy w tym przypadku Rebele nie będą luźniejsze. Przypuszczam też, że w cieńszych koszulkach może być trochę łatwiej...
Jiloo pisze: Ja ostatecznie wcisnąlem wszystkie i działa. Nie chciałem kupować innych koszulek specjalnie.
W Cykladach tylko potwory (nie pamiętam jak to się tak naprawdę nazywa) się tasuje, więc jakieś cienkie w tym przypadku też powinny się sprawdzić.
seki pisze: Porównałem AT MEDIUM 57x89 z Rebelem Standard USA Premium 57,5x89 i wygląda na to, że rebele są rzeczywiście 0,5 mm szersze i jednocześnie 1 mm krótsze.
Do Cyklad idealne są powyższe Rebele. W niektóre koszulki karty wchodzą bez żadnego oporu, a w niektóre z niewielkim oporem ale przy ostrożnym wciskaniu nie ma szans by uszkodzić kartę.
Zdjęcie
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Minęło trochę czasu od kiedy pierwszy raz założyłem na karty koszulki Rebel Premium. Pierwsze wrażenie było ok, ale czy utrzymało się z czasem?
Mam doświadczenie tylko z ich koszulkami w rozmiarze CCG, wiec o innych się nie wypowiem.

Zalety:
- są nieco mniejsze od Arcane Tinmen
- są nieco grubsze
- są tańsze

Wady:
- są nieco mniejsze od AT
- czasem nie trzymają rozmiaru
- bywa, że brakuje koszulki w paczce
- mam wrażenie, że zużywają się szybciej niż AT (matowienie) i potrafią się trochę bardziej kleić

Celowo porównałem do koszulek AT, bo to solidne koszulki w dobrej cenie. Używałem też FFG, Dragon Shield, Ultra-Pro, ale to są raczej droższe koszulki (Poza UP, ale znam tylko te z kolorowymi tyłami).

Moje przygody z Rebelami.
Kupiłem dokładnie 6 paczek, żeby zakoszulkować Legendary Alien - gra ma dokładnie 600 kart, a zostałem z 4 gołymi (zabrakło koszulek).
Zależnie od wielkości samych kart (a te, niestety, różnią się zależnie od wydawcy) czasem fajnie, ze Rebele są mniejsze, czasem wręcz przeciwnie. Przy Tyrants of the Underdark skończylo się tak, że włożyłem w inne koszulki. Miałem jedną paczkę kupioną wcześniej, dwie dokupiłem. W trakcie koszulkowania okazało się, że koszulki z nowej partii są mniejsze. Pech chciał, że akurat TotU ma większe karty i o ile przy pierwszej paczce wchodziły z oporem, to przy kolejnych musiałem wciskać ma siłę. Dodatkowo z moich wyliczeń wynikało, że i tu zabrakło mi 2 koszulek.

Myśle, że nadal będę ich używać, bo kupuję 3 paczki Rebel w cenie 2 AT. Jeśli w danej grze karty będą z tych mniejszych to chętnie użyję Rebel Premium.
Wspomniane przeze mnie ścieranie i klejenie to rzeczy marginalne. Karty kleją się tylko odrobinkę i to nie w każdej grze - nie sprawia to problemu w graniu, ale dopisuję, bo AT mi się nie sklejają w ogóle.

Przy okazji ciekawostka. Z pewnego źródła (sklep) usłyszałem, że Rebele produkuje Swan Panasia.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: playerator »

@Jiloo - dzięki za tego posta. Najbardziej mnie dręczy nietrzymanie rozmiaru. Chyba nigdy się do tego nie przyzwyczaję :?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

playerator pisze:@Jiloo - dzięki za tego posta. Najbardziej mnie dręczy nietrzymanie rozmiaru. Chyba nigdy się do tego nie przyzwyczaję :?
Przy nie-za-dużych kartach nie ma problemu. Naprawdę mam sporo gier w Rebelach. Lubię gry karciane więc koszulek idzie sporo. Nie przesadzę jeśli powiem, że założyłem koło 2500 tych koszulek. Legendary Encounters, Aeon's End, Arctic Scavengers, High Command, jakieś mniejsze karcianki. Najczęściej mimo tych drobnych różnic w rozmiarach nie ma problemów. Ale od czasu do czasu trafi się gra z większymi kartami i klops. Po prostu trzeba uważać, żeby się nie naciąć.


Sent from my iPhone using Tapatalk
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Cthulhu Światy

Post autor: Jiloo »

banialuk pisze:Zamieściłem pytanie już w wątku o samej grze, ale nie było odzewu. Spróbuję tutaj. Ma ktoś coś sprawdzonego na Cthulhu Światy? Ogólnie rozmiarowo coś się zawsze dopasuje, ale chodzi mi o to żeby wygodnie było tasować karty. Będę wdzięczny za jakieś propozycje koszulek.
Trochę zależy od tego co dla Ciebie znaczy "wygodnie tasować" karty. Ja uwielbiam mash shuffle i generalnie w każdych koszulkach tasuje mi się dobrze. Choć przyznam, że najlepiej robi się to w koszulkach typu Ultra-Pro z "pleckami". Przy ripple shuffle sprawdzą się dobrze dopasowane koszulki.
Miałem Cthulhu Realms i pewnie miałem na nich Arcane Tinmen. Ale one są trochę większe, dokładnie jak FFG. Rebel będą lepiej dopasowane, ale nie pamietam czy CR ma karty z tych raczej większych czy mniejszych.


Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: stalker7 »

Cholera z rebelem jest jeszcze taki problem, że stack "rośnie" na ścisk bardzo dużo miejsca stos maleje to duża wada przy niektórych grach/insertach, gdzie przy AT stos nie maleje pod naciskiem nic . Badając teraz dokładnie jedną i drugą koszulkę, nawet pojedyńczą karte trzymając wydaje się , że karta w at jest idealnie płaska, a w rebelach lekko wybrzuszona, grubsza ciężko to określić.

Szkoda, że mayday premium są tak drogie bo łączą w sobie zaletę rebeli i AT jak dla mnie numer 1 jeśli chodzi o koszulki (FFG to przepłata i wada AT czyli za dużo luzu na górnej części koszulki, gdyby AT nie miały tego luzu to byłyby najlepsze ze względu na cena/jakość bo jakościowo są jak mayday premium/ffg)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Vikings Gone Wild

Post autor: raiden25 »

yac00b pisze:
raiden25 pisze:
yac00b pisze:Śpieszę poinformować, że do Vikings Gone Wild koszulki Rebel Standard European Premium pasują idealnie.
Niestety Rebel Standard USA Premium są za małe.
Możesz wrzucić foto w tych koszulkach?
Jasne, wrzucę dziś po południu lub wieczorem jak będę miał okazję zrobić fotkę.
Dzięki, one zapewne pasują ale sporo wystają od góry co przy "deckbuilderach" mnie zawsze irytowało przy tasowaniu.
stalker7 pisze:Ja je mam w AT standard (te od dominiona) i dużo wystaje kondon z góry... ale cóż
yac00b pisze:Otóż prezentuje się to następująco:
Spoiler:
Oczywiście jest tak jak mówiłeś, koszulka trochę wystaje od góry, ale czy jest to przy jakichkolwiek koszulkach do obejścia? Moim skromnym zdaniem jest dobrze.
Jiloo pisze:Jest dobrze. AT pewnie wystają więcej bo same z siebie są większe.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Nemo's War

Post autor: hutriel »

Pan_K pisze:Czy ktoś sprawdzał może, jak pasują Rebele do Nemo's War?
Nie wiem jak Rebele, ale AT pasują dobrze. :)
Pan_K pisze: Otóż Rebele również. Karty wchodzą nieco ciasno, ale bez problemów. Dopasowane na tip top i niewiele wystaje u góry (w tym wypadku z boku, bo karty są orientowane poziomo). Mniam.
(Okazało się, że zostało mi wystarczająco Rebeli CCG z koszulkowania Liberty or Death)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: stalker7 »

Ostatnio rozprawiłem się z jedynym problemem rebelów mianowicie rosnięcia stacku kart
wystarczyło karty równo rozłożyć i przycisnąć mocno kolekcją planszówek/książek i zostawić tak na 1-2 dni :mrgreen:
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: raiden25 »

Ja słyszałem ze koszulki rebela nie pasują na gry FFG i chyba mowa tu o Standard American lub CCG. Nie pamietam ale potwierdzę info i dam znać.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Koszulki na karty

Post autor: schizofretka »

Bo rebel ma StD Ameri oraz STD USA - te drugie pasują, te pierwsze są za małe. W mini jest tak samo, tylko na odwrót ;) Mniejsze Mini Std Ameri pasują na FFG, STD USA są za duże.

Powinni je nazwać Standard American i Fat American, nie byloby problemu ;)

Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Nidhogg »

schizofretka pisze:Bo rebel ma StD Ameri oraz STD USA - te drugie pasują, te pierwsze są za małe. W mini jest tak samo, tylko na odwrót ;) Mniejsze Mini Std Ameri pasują na FFG, STD USA są za duże.

Powinni je nazwać Standard American i Fat American, nie byloby problemu ;)

Stukał Lucjan Szołajski
Bo Rebela STD Ameri to STD USA ,
a REBelowe STD USA to (57,5x89) to USA Chimera.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: raj »

Dobrze byłoby zrobić taką tabelę porównawczą...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: stalker7 »

ODPOWIEDZ