Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Yavi »

Podrzucam Wam świeżą recenzję, przez Wami Star Wars: Rebelia.
W tekście poświęciliśmy kilka akapitów także wariantowi dla czterech graczy, którego część osób unika jak ognia ;).
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: raj »

W szachy też można grać w cztery osoby, jedna bierze piony a druga figury.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: rattkin »

raj pisze:W szachy też można grać w cztery osoby, jedna bierze piony a druga figury.
Genialne :) - muszę to sobie zapamiętać.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Yavi »

raj pisze:W szachy też można grać w cztery osoby, jedna bierze piony a druga figury.
Jeśli tylko lubisz - droga wolna :). Chyba że mam zmienić zdanie dlatego, że duża część graczy nie akceptuje takiego trybu w Rebelii? :P
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: clown »

W szachy też można grać w cztery osoby, jedna bierze piony a druga figury.
Ba! Nawet w 32 osoby by się dało! Każdy bierze po jednej bierce i lecimy 8)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Szaweł »

Yavi pisze:
raj pisze:W szachy też można grać w cztery osoby, jedna bierze piony a druga figury.
Jeśli tylko lubisz - droga wolna :). Chyba że mam zmienić zdanie dlatego, że duża część graczy nie akceptuje takiego trybu w Rebelii? :P
Właśnie fajnie to wyszło w Waszej recenzji bo mamy i głos aprobujący ten tryb i głos Twojej drugiej połowy, który akurat pokrywa się z głosami większości ludzi. Wniosek jaki można z tego wyciągnąć to "spróbuj sam, może się spodoba a może nie", szczególnie, że to chyba jedyna rozbieżność między Waszymi zdaniami w tej konkretnej recenzji.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
renald

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: renald »

MataDor pisze:przegrana trochę na życzenie, bo czekałem do ostatniego momentu z przeniesieniem bazy licząc że zyskam trochę czasu i niestety zablokowano mi tą logistyczną misję… nawet nie uratował mnie Luke Skywalker z akcją „Jeden na Million!”
Jak to była gwałtowna mobilizacja, to nie można jej blokować.
Pamiętaj przy następnej rozgrywce :wink:
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Patyk »

Może chodzi o to, że nie miał gdzie przenieść bazy?
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 694
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 287 times
Been thanked: 86 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: MataDor »

renald pisze:
MataDor pisze:przegrana trochę na życzenie, bo czekałem do ostatniego momentu z przeniesieniem bazy licząc że zyskam trochę czasu i niestety zablokowano mi tą logistyczną misję… nawet nie uratował mnie Luke Skywalker z akcją „Jeden na Million!”
Jak to była gwałtowna mobilizacja, to nie można jej blokować.
Pamiętaj przy następnej rozgrywce :wink:
Dzięki wielkie za info!
Nie wiem jak to się stało że nie zauważyłem że karty mobilizacji nie można blokować....
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Yavi »

MataDor pisze:
renald pisze:
MataDor pisze:przegrana trochę na życzenie, bo czekałem do ostatniego momentu z przeniesieniem bazy licząc że zyskam trochę czasu i niestety zablokowano mi tą logistyczną misję… nawet nie uratował mnie Luke Skywalker z akcją „Jeden na Million!”
Jak to była gwałtowna mobilizacja, to nie można jej blokować.
Pamiętaj przy następnej rozgrywce :wink:
Dzięki wielkie za info!
Nie wiem jak to się stało że nie zauważyłem że karty mobilizacji nie można blokować....
Wszystkie misje "rozpatrz" zawsze się odpalają. Nie można ich blokować, w przeciwieństwie do "spróbuj wykonać" :).
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: kaszkiet »

Galakta zapowiedziała dodruk podstawki na II kwartał 2018.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: mat_eyo »

kaszkiet pisze:Galakta zapowiedziała dodruk podstawki na II kwartał 2018.
Dodatek ma nadal "I połowa 2018". Ciekawe jak im to wyjdzie, fajnie by było, jakby pojawiły się razem.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Fiacik »

mat_eyo pisze:
kaszkiet pisze:Galakta zapowiedziała dodruk podstawki na II kwartał 2018.
Dodatek ma nadal "I połowa 2018". Ciekawe jak im to wyjdzie, fajnie by było, jakby pojawiły się razem.
Pewnie dodruk wyjdzie pod koniec II kwartału, czyli mamy połowę 2018 :)
Golin
Posty: 324
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Golin »

niezapowiedziany dodruk to dobrze jak na zimę będzie :P
Faello
Posty: 189
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 37 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Faello »

Podstawkę wciąż można dostać w sprzedaży detalicznej (przy czym cena skoczyła o ponad 100 PLN), natomiast ja czekam z niecierpliwością na dodatek - Interdictory, fregaty Nebulon-B, nowe oddziały, budynki, projekty i przede wszystkim nowa mechanika walki.
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 254
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 48 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Col. Frost »

Faello pisze:Podstawkę wciąż można dostać w sprzedaży detalicznej (przy czym cena skoczyła o ponad 100 PLN), natomiast ja czekam z niecierpliwością na dodatek - Interdictory, fregaty Nebulon-B, nowe oddziały, budynki, projekty i przede wszystkim nowa mechanika walki.
Nie chcę Cię zniechęcać, ale nowe jednostki za dużo nie zmieniają. Rzucają innymi niż te z podstawki kośćmi, na których są aż cztery puste ścianki.
Faello
Posty: 189
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 37 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Faello »

Mnie bardziej chodzi o to jaki kontent ogólnie ten dodatek wprowadza - akurat główną funkcją Interdictora jest odebranie możliwości ucieczki flocie Rebelii (uważam, że jest to bardzo ważne i jest to krok w kierunku zbalansowania gry planszowej), pojawienie się tego statku zmieniało zupełnie rozgrywkę w grze komputerowej (kto grał, ten wie) natomiast jednostka ta pochodzi z karty projektu, więc nie ma lekko.

Nebulon-B - koń pociągowy typu all-around rebelianckiej floty.

Co do zielonych kości, to wiem jak działają i uważam, że są ok.

I "filmowy" system walki który o wiele fajniej działa! Widziałem review dodatku w wersji anglojęzycznej i wszystkie są pochlebne :)
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 254
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 48 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Col. Frost »

Przecież nie napisałem, że jest źle. Według mnie dodatek wprowadza wiele fajnych zmian i oceniam go jednoznacznie pozytywnie. Po prostu chciałem zaznaczyć, że nowe jednostki nie są tak wielką zmianą, jak mogłoby się wydawać. Jest wiele znaczniejszych zmian ;)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Gatherey »

O co chodzi z tym "filmowym systemem walki"? Widziałem juz takie sformułowanie kilka razy i jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Yavi »

Gatherey pisze:O co chodzi z tym "filmowym systemem walki"? Widziałem juz takie sformułowanie kilka razy i jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
Na początku gry każdy dostaje zestaw kart zawierających 2 różne umiejętności: jedną słabszą, ale ogólną; drugą mocniejszą, której można użyć, jeśli w walce bierze udział dana jednostka.
Karty po użyciu trafiają na discard, wrócą dopiero, gdy zużyjesz wszystkie (po 1 na walkę). Statystki liderów służą nie do dobierania kart, ale do przerzucania kości. Zwrot oznacza chyba to, że te lepsze umiejętności kart są związana z filmami, np. śmigacz śnieżny może zadać obrażenia AT-AT (jak na Hoth, o ile dobrze pamiętam, kiedy to załatwili je łańcuchami.
e: Pisane na podstawie filmiku, który oglądałem, nie instrukcji ;).
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Sroczka »

Mam pytanie: czy komuś się udało przetłumaczyć zasady gry solo na pl? https://boardgamegeek.com/filepage/1429 ... lo-variant
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: zaki850 »

Sroczka pisze:Mam pytanie: czy komuś się udało przetłumaczyć zasady gry solo na pl? https://boardgamegeek.com/filepage/1429 ... lo-variant
Z tego co widziałem to nie ma, ale jakbyś się wahał jednak nad angielską wersją to polecam. Działa to bardzo sprawnie tylko trochę zajmuje ogarnięcnie AI Imperium. Polecam grać wg trudniejszych zasad albo dodać samemu jakiś house rule, który wspomoże Imperium (ja dodałem, że Imperium musi wykonać ruch przynajmniej jedną flotą raz na turę).

Jakbyś chciał przebrnąć przez zasady po angielsku i miałbyś jakieś pytania to pisz - chętnie pomogę.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Yavi »

Sroczka pisze:Mam pytanie: czy komuś się udało przetłumaczyć zasady gry solo na pl? https://boardgamegeek.com/filepage/1429 ... lo-variant
W wolnej chwili postaram się usiąść do tego i spróbuję przetłumaczyć. Tylko skontaktuję się z autorem, czy nie ma nic przeciwko.
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Sroczka »

zaki850 pisze:
Sroczka pisze:Mam pytanie: czy komuś się udało przetłumaczyć zasady gry solo na pl? https://boardgamegeek.com/filepage/1429 ... lo-variant
Z tego co widziałem to nie ma, ale jakbyś się wahał jednak nad angielską wersją to polecam. Działa to bardzo sprawnie tylko trochę zajmuje ogarnięcnie AI Imperium. Polecam grać wg trudniejszych zasad albo dodać samemu jakiś house rule, który wspomoże Imperium (ja dodałem, że Imperium musi wykonać ruch przynajmniej jedną flotą raz na turę).

Jakbyś chciał przebrnąć przez zasady po angielsku i miałbyś jakieś pytania to pisz - chętnie pomogę.
Dziękuję :)
Yavi pisze:
Sroczka pisze:Mam pytanie: czy komuś się udało przetłumaczyć zasady gry solo na pl? https://boardgamegeek.com/filepage/1429 ... lo-variant
W wolnej chwili postaram się usiąść do tego i spróbuję przetłumaczyć. Tylko skontaktuję się z autorem, czy nie ma nic przeciwko.
Dziękuję BARDZO! Jestem mega wdzięczny za chęć zrobienia tego :)
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: zaki850 »

Yavi pisze:
Sroczka pisze:Mam pytanie: czy komuś się udało przetłumaczyć zasady gry solo na pl? https://boardgamegeek.com/filepage/1429 ... lo-variant
W wolnej chwili postaram się usiąść do tego i spróbuję przetłumaczyć. Tylko skontaktuję się z autorem, czy nie ma nic przeciwko.
Jak chcesz mogę ci zrobić jakiś proofreading jak przetłumaczysz. Trochę oklepałem te zasady na 1 osobę, a jest sporo kruczków. Dawaj znać jak coś.

EDIT: Przypomniało mi się, że trzeba też przetłumaczyć "Card Descision-Making List", bo bez tego ani rusz.
ODPOWIEDZ