Steampunk Rally / Odlotowy wyścig (Orin Bishop)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: rattkin »

Curiosity pisze: Obstawiam, że 50zl.
EB w szczytowym momencie kosztowało jakieś 3,20.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Wincenty Jan »

TTR_1983 pisze:
Wincenty Jan pisze:Jak myślicie , jaka może być cena EB podczas ewentualnej kampanii? Pytam bo moje finanse dzięki wspieram.to delikatnie mówiąc kuleją.... :evil:
To i tak pewnie druga połowa roku, jeśli w ogóle 2016. nie pękaj :)
Dzięki
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Curiosity »

Na kickstarterowym forum gry Santorini, Gavan Brown z Roxley Games napisał jednego mini-newsa dotyczącego Steampunk Rally. Ktoś zapytał o dostępność metalowych zębatek, na co on odpisał:
Gavan Brown of Roxley Games pisze:Metal cogs may be offered again in the Steampunk Rally: Fusion kickstarter we run early next year.
Czyli dodatek ukaże się dopiero za jakieś półtora roku :( Chyba, że miał na myśli "next month"?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Steampunk Rally

Post autor: Gambit »

Curiosity pisze:Na kickstarterowym forum gry Santorini, Gavan Brown z Roxley Games napisał jednego mini-newsa dotyczącego Steampunk Rally. Ktoś zapytał o dostępność metalowych zębatek, na co on odpisał:
Gavan Brown of Roxley Games pisze:Metal cogs may be offered again in the Steampunk Rally: Fusion kickstarter we run early next year.
Czyli dodatek ukaże się dopiero za jakieś półtora roku :( Chyba, że miał na myśli "next month"?
Wolałbym jednak "next year". Niech nasze portfele mają chwilę oddechu.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: rattkin »

Wspominali wcześniej że początek 2017.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: veljarek »

Zagralem dwukrotnie i jest dobrze z tą grą. Wszystko działa tylko jedyny problem mieliśmy kiedy używać kart boosterowych. Bo skoro wszyscy robią cos symultanicznie to czasem trzeba wyczekać momentu kiedy karta najbardziej zaszkodzi innym.
Fakt ta gra jest pasjansem i ciężko kontrolować innych bo dostaje sie kostki które sie rzuca cos innego odrzuca etc.?
Mam tylko pytanie czy jak z karty odrzuce kostkę przy pomocy innej akcji to mogę dana kartę ponownie zasiedlic (czytaj dwukrotnie podczas rundy użyć tego samego miejsca na karcie)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: pinata »

veljarek pisze:[...] kiedy używać kart boosterowych. Bo skoro wszyscy robią cos symultanicznie to czasem trzeba wyczekać momentu kiedy karta najbardziej zaszkodzi innym.
Te z boost cards, których działanie zależne jest od pozycji na torze, mają dopisek "vent phase only". A w fazie tej gracze (zazwyczaj) się nie poruszają.

Temat zagrywania boost cards w kontekście symultanicznych ruchów był onegdaj mocno wałkowany na BGG. Autorzy gry stanęli jednak na stanowisku, że problem dla nich nie istnieje i że ludzie winni grać dla przyjemności, a nie drzeć szat nad detalami.
veljarek pisze:Mam tylko pytanie czy jak z karty odrzuce kostkę przy pomocy innej akcji to mogę dana kartę ponownie zasiedlic (czytaj dwukrotnie podczas rundy użyć tego samego miejsca na karcie)
Możesz.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Wincenty Jan »

Jak pewnie już wiecie GFP wydaje polska wersję gry. Mam dwa pytania, jak ogólnie oceniacie grę i czy dobrze działa na dwie osoby. Aaaa... No i najważniejsze...do jakiej gry możecie porównać Steampunk Rally?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Wincenty Jan »

Ponawiam pytanie, czy gra dobrze działa na dwie osoby? Po kilku rozegranych partiach, kiedy hype opadł, nadal uważacie grę za wartą uwagi? Mechanika tej gry przypominą Wam jakaś mechanikę z innych gier?
Jestem bardzo ciekaw Waszych opinii . Recenzenci recenzentami ale co opinia gracza to opinia gracza :)
Tomek Dobosz bardzo chwalił grę , na jednym z blogów też ochy i achy a ja sam jestem lekko nakręcony na grę.
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Liarus »

Ja gram nadal. Działa na dwie osoby bo interakcja tak czy siak nie jest za duża i w gruncie rzeczy budowanie pojazdu to pasjans. Więc jeżeli chcesz ją wziąc stricte pod 2 osoby, to moim zdaniem warto. Grałem na 2 i na 3 osoby nie nie zauważyłem różnic poza tym, że na 3 osoby nie śledziłem już pojazdów przeciwników po połowie rozgrywki, więc nie odrzucałem kart z draftu, któe by im się przydały. Przy dwóch osobach jest to łatwiejsze i do końca wyścigu można śledzić poczynania gracza i reagować na sposób jego budowy.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: kaszkiet »

Miałem wersję z Kickstartera i jakiś czas temu pozbyłem się jej.
Moim zdaniem to jest przyzwoita gra. Kombinowanie nad złożeniem pojazdu z kart i później rozłożenie kostek jest interesujące i wciągające.
Niestety każdy robi to zupełnie sam, nie interesując się za bardzo działaniami innymi graczy, a inni gracze nie interesują się naszymi. Co bywa zniechęcające w sytuacjach, gdy właśnie wykonałem imponujący ruch, ale nikt o tym się nie dowiedział :) Mówię tylko, że ruszam się o 7, a reszta - aha, ok. Można niby ruszać się po kolei i patrzeć co kto robi, ale spowalnia to istotnie grę.
Drugi mój zarzut to rozpatrywanie kart wydarzeń, co teoretycznie powinno się robić symultanicznie, ale w niektórych przypadkach kolejność ma znaczenie i w sumie nie wiadomo do końca jak się za to zabrać.
Wydaje mi się, że w grze wyścigowej uwaga wszystkich graczy powinna być w większym stopniu skupiona na tym samym, czyli na planszy, a nie na swoim ogródku.
Ostatecznie oceniłem ją na BGG na 6 - mogę czasem zagrać, ale nie chcę posiadać.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Steampunk Rally

Post autor: GFP »

Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
agulanka
Posty: 137
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Steampunk Rally

Post autor: agulanka »

Tylko mnie nie działa link?
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Steampunk Rally

Post autor: TTR_1983 »

agulanka pisze:Tylko mnie nie działa link?
tylko Tobie :)
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Brazol »

agulanka pisze:Tylko mnie nie działa link?
Usun wszystko od znaku % z linku i zadziala ;)
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Steampunk Rally

Post autor: GFP »

Na naszym fejsie https://www.facebook.com/gamesfactorypublishing/ pokazujemy pierwsze cele:

Obrazek
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: grabash4u »

za którym zakrętem są przeźroczyste kostki? ;D
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: panda_09 »

grabash4u pisze:za którym zakrętem są przeźroczyste kostki? ;D
Za ostatnim :mrgreen:
Spoiler:
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 87 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: windziarz44 »

Przygotowaliśmy filmik prezentujący elementy i wyjaśniający zasady. Zapraszamy do Gradania ZnadPlanszy. Recenzja wkrótce.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Wincenty Jan »

windziarz44 pisze:Przygotowaliśmy filmik prezentujący elementy i wyjaśniający zasady. Zapraszamy do Gradania ZnadPlanszy. Recenzja wkrótce.
Super. Czekamy na recenzje
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Steampunk Rally

Post autor: GFP »

Przypominam, że startujemy dziś punktualnie o 15:00! :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Steampunk Rally

Post autor: TTR_1983 »

Piettrucha pisze:Przypominam, że startujemy dziś punktualnie o 15:00! :)
Mój portfel już czeka :mrgreen:
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: josiu »

No i mam już trzecią grę którą zafundowała mi żona :) W dodatku sama prosi coraz częściej o jakąś partyjkę :) Swoją drogą jeśli gra będzie nazywać się "Odlotowy Wyścig" to mega byłoby gdyby można było "dołożyć" w celach postacie Dastardlyego i Muttley'a ;) (tak wiem, że to raczej nie możliwe).
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1530
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Furan »

Otwieram wspieram.to, a tam jako pierwszy obrazek Albert grzejący kolbę stożkową palnikiem. Ech. Przecież zaraz mu to pęknie...
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
rutyn
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2015, 14:16

Re: Steampunk Rally

Post autor: rutyn »

to będą te kości ??
ODPOWIEDZ