Steampunk Rally / Odlotowy wyścig (Orin Bishop)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pegzi
Posty: 537
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: pegzi »

Nasza obszerna i bogato ilustrowana recenzja Odlotowego Wyścigu

http://dicelandblog.pl/recenzja-33-odlotowy-wyscig/
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: Wincenty Jan »

Zagrałem pierwszy raz.
Już od pierwszych zagranicznych recenzji polowałem aby zagrać w ten tytuł. Polska edycja była dla mnie strzałem w 10! Ależ się wczoraj ucieszyłem jak zobaczyłem przed sobą rozłożony egzemplarz Odlotowego Wyścigu. Ładne kosteczki, ładne grafiki, ładny tor, kapitalna tematyka i mechanika, która zdaje się dawać tyle mozliwosci... Draft, kosci rzucone , maszyna rusza , a zachwyt maleje z każdą koljeną runda. O rety... Mam wrażenie, że zagrałem w śliczną , pięknie opakowaną ,wydmuszkę marketingową. Ani się nie mogłem nacieszyć kombem bo gra się raz dwa kończy, ani zachwycić maszynami współgraczy, ani nie czułem wyścigu czy rywalizacji, a już zdecydowanie nie wzbudziło to we mnie emocji. To kombinowanie z możliwości kart i kości jest przyjemne ale po skończeniu gry nie odczuwam dalszej chęci kombinowania w tym tytule. Zawiedziony jestem i trochę zły bo liczyłem na coś lepszego. Nie twierdzę, że gra jest zła! Przy kolejnej pozycji mam wrażenie, że gram raczej w prototyp, a nie w dopracowaną planszówkę.
Chciałbym zagrać jeszcze raz i móc przekonać się, że moje spostrzeżenia są błędne.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: Daquan »

Wincenty Jan pisze:Zagrałem pierwszy raz.
Już od pierwszych zagranicznych recenzji polowałem aby zagrać w ten tytuł. Polska edycja była dla mnie strzałem w 10! Ależ się wczoraj ucieszyłem jak zobaczyłem przed sobą rozłożony egzemplarz Odlotowego Wyścigu. Ładne kosteczki, ładne grafiki, ładny tor, kapitalna tematyka i mechanika, która zdaje się dawać tyle mozliwosci... Draft, kosci rzucone , maszyna rusza , a zachwyt maleje z każdą koljeną runda. O rety... Mam wrażenie, że zagrałem w śliczną , pięknie opakowaną ,wydmuszkę marketingową. Ani się nie mogłem nacieszyć kombem bo gra się raz dwa kończy, ani zachwycić maszynami współgraczy, ani nie czułem wyścigu czy rywalizacji, a już zdecydowanie nie wzbudziło to we mnie emocji. To kombinowanie z możliwości kart i kości jest przyjemne ale po skończeniu gry nie odczuwam dalszej chęci kombinowania w tym tytule. Zawiedziony jestem i trochę zły bo liczyłem na coś lepszego. Nie twierdzę, że gra jest zła! Przy kolejnej pozycji mam wrażenie, że gram raczej w prototyp, a nie w dopracowaną planszówkę.
Chciałbym zagrać jeszcze raz i móc przekonać się, że moje spostrzeżenia są błędne.
Na ile taka opinia, ma związek z tym, co czytałem od Ciebie jakiś czas temu? Twierdziłeś, że im trudniejsza i cięższa gra, tym lepiej. Tymczasem, nie jest to jakiś hardkor. Ale też, odlotowoy wyścig to nie jest "fraszka-igraszka".
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: Wincenty Jan »

Według mnie to śliczna wydmuszka z KS. To tylko moje zdanie. Skoro gra osiągnęła spory sukces i za granicą i w Polsce to oznacza, że chyba jest to dobry produkt, który mnie niestety nie urzekł. Co do ciężaru gry to w skali 1-5 oceniłbym na 2,2.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: ChlastBatem »

Zagrałem w ten tytuł tylko dwa razy. Więcej nie mogłem, gdyż gorycz po wielkim rozczarowaniu mi nie pozwalała. Grę sprzedałem bez zawahania. Widocznie nie jestem targetem.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: kmd7 »

A ja nie sprzedałem. Zagrałem 4 razy i pewnie jeszcze zagram, może nawet zaproponuję. Tylko nie nastawiałem się na jakąś wyrafinowaną rozgrywkę. Ot, rozbudowa maszyny służy li tylko szybszemu przesuwaniu się na torze, taki wyścig z małymi przeszkadzajkami. W odpowiednim towarzystwie spełnia swoje zadanie. I ślicznie wygląda.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: seki »

Oceny i komentarze na bgg nie świadczą o sukcesie gry. Jest to u nas chyba jedna z najpopularniejszych gier na rynku wtórnym. To świadczy o tym, że gra się większości nie podoba. A jednak ja jestem nią zachwycony. Nie ma w niej nic wyjątkowego ale uwielbiam klimat wyścigu szalonych naukowców. Ja ten klimat czuję i to on sprawia, że grę bardzo lubie. Widzę dużą zależność w tym jak zbuduje swoją maszynę, z tym jaki wynik osiągnę na mecie. W związku z tym optymalna gra daję mi dużą satysfakcję na każdym etapie wyścigu. Niestety wśród moich współgraczy jestem jedynym, któremu się ten tytuł podoba. Nie mam tutaj żadnych argumentów by przekonać kogokolwiek do tego tytułu. Czuję przy tej grze duży fun i tylko tyle albo aż tyle.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: kaimada »

My jesteśmy Odlotowym Wyścigiem zachwyceni. Łatwe, szybkie, przyjemne i dla dużej liczby osób. 8)

Pełna recenzja Odlotowego Wyścigu na ZnadPlanszy
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: TOMI »

Bardzo fajna recka. Też tak grę oceniam. Lekka łatwa i przyjemna. W tej kategorii trzeba ją oceniać.
Myślę, że ona się nie podoba graczom, nastawionym na typową planszówkę. Kulaj i rusz o trzy pola [emoji6]
Dobry tytuł. Polecam
Szkodzin
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2018, 21:27

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: Szkodzin »

Witam,

Słyszałem coś, że ma być dodruk polskiej wersji, wie ktoś może z jakiegoś pewnego źródła czy to prawda i kiedy jest przewidywany?
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: Syndelis »

Nie dodruk, a pierwsza wersja ( nie licząc egzemplarzy z wspieram ) stoi od listopada w urzędzie celnym w Niemczech - podobno produkt z drugiej połowy kontenera był zatrzymany czy coś.
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: seki »

Syndelis pisze:Nie dodruk, a pierwsza wersja ( nie licząc egzemplarzy z wspieram ) stoi od listopada w urzędzie celnym w Niemczech - podobno produkt z drugiej połowy kontenera był zatrzymany czy coś.
Znowu Odlotowy wyścig zatrzymany w urzędzie celnym? Toż to jakieś fatum. Może ten drugi produkt to jakaś gra, na której zabrakło CE bądź błędnie określili wiek na pudełku...
Szkodzin
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2018, 21:27

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: Szkodzin »

Jak zwał tak zwał, chodzi mi konkretnie o to, że będzie można kupić ją w sklepach :)
Czyli nie wiadomo kiedy dotrą i czy w ogóle :D
Muszę poszukac kogoś, kto ma na sprzedaż wersje z wspieram.to
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: gafik »

Dla ogranych jest to chwiler, z frajdą (5 minut rozkładania - 20 minut grania).
Dla nowicjuszy mordęga wąchania spalin za innymi (ale od czegoś trzeba zacząć F1).
Takie mam odczucia.

Największą frajdę sprawia mi (i zazwyczaj tak gram) montowanie giga-maszyny przez 3-4 kolejki. Następnię odpalenie tego "monstróm" i w jednym ruchu śmignięcie od startu do mety (ze 20 pól na raz). Po tym ruchu moja maszyna wybucha i rozlatuje się tak, że w zasadzie kończę jazdę na tyłku trzymając samą kierownicę... :P

Najczęściej kończę 1-2 pola przed metą... ;)

Ale raz udało mi się wjechać ślizgiem tyłkowym do wiochy... :twisted: :twisted: :twisted: 8)
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: citmod »

Szkodzin pisze:Jak zwał tak zwał, chodzi mi konkretnie o to, że będzie można kupić ją w sklepach :)
Czyli nie wiadomo kiedy dotrą i czy w ogóle :D
Muszę poszukac kogoś, kto ma na sprzedaż wersje z wspieram.to
Jako że jesteś nowy to chyba nie zauważyłeś więc napiszę tutaj, że wysłałem Ci w tej sprawie prywatną wiadomość. Możesz odczytać w lewym górnym rogu.
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: Skryty Planszoholik »

czy ktoś mógłby mnie oświecić czym różni się wersja wspieram.to od wersji sklepowej (czy w ogóle są jakieś różnice)?

szukam szukam i nie mogę znaleźć ...
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1185
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: veljarek »

Skryty Planszoholik pisze:czy ktoś mógłby mnie oświecić czym różni się wersja wspieram.to od wersji sklepowej (czy w ogóle są jakieś różnice)?

szukam szukam i nie mogę znaleźć ...
Delikatne są, liczba postaci.
A ze swojej strony dodam, że nie potrafie zrozumieć fenomenu tej gry, dla mnie to pasjans, tylko niektore wydarzenia wpływaja na nas w sposób dość losowy. Dla mnie gra dość nudna, grałem z 3 ekipami swoim egzemplarzem i nikt nie chciał wiecej w to grać, a jak czytam na forum to wychodzi że ja tu jestem dziwny ;)

Oczywiście, rozumiem że ktos moze sie przy tym świetnie bawić i fajnie, szkoda że to nie jestem ja, chociaż naprawdę próbowałem
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
tomasz86
Posty: 103
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: tomasz86 »

Witam,

Czy ktoś dostał te "wspaniałe" przeźroczyste kości? Czy można je gdzieś kupić?
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: duulamon »

Czy ta gra jest podobna do Galaxy Trucker? Z opisów wydaje się że tak. Czy ktoś kto zna obie te gry mógłby opisać podobieństwa i różnice?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: rattkin »

Raczej nie. Maszynę budujesz bardzo spokojnie i w przemyślany sposób, a rozpadać Ci się właściwie nie powinna - chyba, że w wyniku przypadkowego zdarzenia.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: seki »

rattkin pisze:Raczej nie. Maszynę budujesz bardzo spokojnie i w przemyślany sposób, a rozpadać Ci się właściwie nie powinna - chyba, że w wyniku przypadkowego zdarzenia.
W kwestii rozpadania to powiedział bym, że wręcz przeciwnie. Jeśli się rozpada to nigdy w wyniku przypadkowego zdarzenia, zawsze z premedytacją. Zużyta część pojazdu, zamiast studzenia, może zostać odrzucona w wyniku uszkodzenia. Czasami łatwiej o część pojazdu niż o zębatki do studzenia i wtedy z premedytacją można zaliczyć uszkodzenie bez dotkliwej straty bo i tak zużyta część pojazdu byłaby bezużyteczna.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: rattkin »

Może się rozpaść w wyniku eventów zagrywanych przez innych graczy. Ale w pozostałych przypadkach, tak, zwykle bliżej końca wyścigu, czasem świadomie odrzucamy mniej wydajne elementy, ale w pełni kontrolowany sposób - nasze "serce" maszyny musi pracować na najwyższych obrotach, żeby nas dowieźć do mety. W każdym razie, skojarzenie z GT jest raczej odległe.
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: mczlonka »

Wie ktoś może, czy jest szansa na polską edycję Steampunk Rally Fusion?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig

Post autor: seki »

mczlonka pisze: 16 cze 2020, 21:57 Wie ktoś może, czy jest szansa na polską edycję Steampunk Rally Fusion?
Nadzieja umiera ostatnia ale szanse mizerne. Pierwsza część nie cieszy się w PL popularnością. Mam wrażenie, że jestem wśród nielicznych, którym gra się podoba. Fusion nie wsparłem, bo nawet wśród współgraczy rzadko udaje mi się wyciągnąć Steampunk Rally na stół.
Awatar użytkownika
612
Posty: 432
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 561 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig (Orin Bishop)

Post autor: 612 »

No świetnie a ja to wsparłem bo podjarałem się metalowymi zębatkami, a teraz dopiero tu czytam, że wydmuszka :?
ODPOWIEDZ