Hollywood (Nikolay Pegasov)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Hollywood (Nikolay Pegasov)

Post autor: Ginet »

Zapraszamy do poczytania przedpremierowego rzutu okiem z polskiej wersji gry Hollywood od Egmontu.
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Hollywood

Post autor: janekbossko »

grałem z chyba 2 dodatkami...i...
nie wiem dla kogo jest ta gra? moim zdaniem jest przekombinowana, nieintuicyjne ikony, typowy średniak czyli zagrałem, nie kupie, zapisałem partie na bgg i więcej już nie siądę ;)
dla wyjadaczy za prosta dla rodzinnych spotkań za bardzo zagmatwana. Może bez dodatków jest zjadliwa ale w pełnej krasie traci dużo aniżeli zyskuje
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Hollywood

Post autor: Rocy7 »

Opis mnie zacheca tematycznie
Rozkładacie planszę, na której zaznaczacie swój kapitał początkowy, bierzecie swoje planszetki, znaczniki i karty licytacji, losujecie po jednej karcie gwiazdy, a później rozkładanie jeszcze przy planszy tyle kart gwiazd, ilu jest graczy. Następnie każdy dostaje po 7 kart zwykłych (podrzędni aktorzy, reżyserzy, scenariusze) i następuje draft. Wybieracie jedną kartę, resztę przekazujecie dalej. Karty staracie się dobierać tak, żeby przy pomocy tych przeciętnych aktorów i filmowców, przy małym udziale prawdziwych sław, stworzyć całkiem udany film, który zarobi dla was kupę szmalu. Oczywiście nie uda się to, jeżeli będziecie wybierali karty bezmyślnie i np. do scenariusza komediowego zatrudnicie reżysera horrorów i aktorów specjalizujących się w filmach akcji. Kiedy już wszystkie karty zejdą, następuje jeszcze licytacja ogólnodostępnej puli „gwiazd” wielkiego ekranu. Po tej fazie każdy powinien mieć na ręce 9 kart (jeżeli nie macie, to gdzieś nastąpił błąd), z których będziecie tworzyć film lub filmy. Pamiętać trzeba jedynie, że film musi mieć reżysera, scenariusz i co najmniej jednego aktora lub aktorkę. Po stworzeniu filmów podliczamy zyski, jakie nam one przyniosły. Nie będę tutaj opisywał wszystkich metod powiększania budżetu, ale wspomnieć muszę, że jest ich kilka, co bez wątpienia się produkcji chwali. Na koniec sprawdzamy jeszcze który z filmów zdobył w tym roku Oscara (co oczywiście też przekłada się na zyski). Tak rozgrywamy trzy lata, a po nich ostatecznie podliczamy 
niestety odrzuca eurowate wykonanie i uboga plansza.

Czy ta gra różni się od The Producer:1940-1944?
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Hollywood

Post autor: Ginet »

Rocy7 pisze: Czy ta gra różni się od The Producer:1940-1944?

Wydaje mi się, że tak i to sporo. W Hollywood mamy głównie mechanikę draftu i licytacji, w The Producer, z tego co piszą worker placement.

Trudno mi te gry porównać, bo grałem tylko w Hollywood. Cóż, trzeba czekać na recenzję The Producer na GF ;)
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Hollywood

Post autor: mig »

Grało się całkiem przyjemnie. To lekka gra rodzinna, ale sama rozgrywka jest fajniejsza niż by się z suchego opisu gry można było spodziewać. Emocji było sporo: mechanika draftu nie wydaje się doklejona na siłę, licytacja również. Same zasady punktowania dość logiczne i dające możliwości pokombinowania.
Ale trzy zastrzeżenia, które warto uwzględnić i wziąć pod uwagę, żeby cieszyć się grą w pełni: po pierwsze instrukcji są luki (a na pewno jedna) - brak opisu zdolności jednej z kart "zielonych", po drugie część kart zielonych jest słabo zbalansowana. Są takie, które pozwwalają nam na maksymalnie dwa punkty (a często żaden), a są takie w których bez wielkiego wysiłku możemy machnąć 5-6 a maksymalnie 9 (i zdobywa się je w identyczny sposób). Po trzecie losowość potrafi był baaardzo dokuczliwa. Gra trwa tylko 3 rundy i pech w dociągu kart choćby w jednej powoduje, że szanse na zwycięstwo mamy zerowe. Mnie to jakoś strasznie nie przeszkadzało - bawiłem się nieźle, ale potrafię sobie wyobrazić, że ktoś z nastawieniem na grę w której kontrola jest większa, może poczuć się totalnie rozczarowany...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Hollywood

Post autor: mikeyoski »

Podstawa to zielone karty. One mogą bardzo pomóc. Z całą resztą jakoś sobie damy radę i mi osobiście aż tak bardzo losowość nie przeszkadzała. Draft trochę ułatwiał sprawę.
Faktycznie jedna zielona karta jest nieopisana i mieliśmy problem z jej interpretacją. Warto pobawić się dodatkami, które wprowadzają nieco zamieszania.

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Hollywood

Post autor: Ginet »

Kart nieopisanych jest tak naprawdę dwie (oczywiście mówię tylko o tych z ikonkami), ale jedna jest tak łopatologiczna (Oświetleniowiec), że nikt nawet nie sięga do instrukcji. Tylko ten Choreograf może sprawić małe problemy interpretacyjne, ale co ciekawe angielska wersja instrukcji, mimo że dwa razy dłuższa, też tego nie wyjaśniała. Na szczęście na BGG jest jakiś suplemencik na którym opis się znajduje :)
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Hollywood

Post autor: puniek »

Witajcie.
Zachęcam do pobrania pliku ze opisem wszystkich kart. W pliku zostały uwzględnione karty, których zabrakło w instrukcji (Oświetleniowiec, Choreograf).

miłego grania!

http://www.krainaplanszowek.pl/nasze-gr ... ml#dodruku
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Hollywood

Post autor: mikeyoski »

Wielkie dzięki :-)

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Hollywood

Post autor: Ginet »

Był rzut okiem, jest i recenzja na GF ;)
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
adrianopel
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2018, 18:11
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

Re: Hollywood

Post autor: adrianopel »

Czy ktoś z Was posiada może ten plik z opisem wszystkich kart? Nie mogę go znaleźć w necie a link nie działa. Z góry dziękuję
ODPOWIEDZ