Carcassonne (Klaus-Jürgen Wrede)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Carcassonne Druga Edycja - Dodatki

Post autor: predki »

Rzeka jest dodawana w Polsce w wersji 2016. Jest o tym informacja na stronie Barda (wydawnictwo.bard.pl).
4 dodatek to Wieża, która u nas nigdy nie była wydana. W Niemczech mają już też Wieżę w nowej edycji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
wrogreg
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2016, 02:05
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Carcassonne Druga Edycja - Dodatki

Post autor: wrogreg »

marcin.kozak pisze:Mam pytanie. Czy opata "muszę" wyłożyć na właśnie dołożonym klasztorze lub ogrodzie.
Jakoś instrukcja nie jest klarowna w części dotyczącej opata.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Nie musisz, a możesz. Stawiasz jak normalnego mepla. Jedyna różnica, że w turze gdzie nie dokładasz nowego mepla możesz ściągnąć opata i podliczyć punkty, bez zamykania klasztoru czy ogrodu.

Dodatek wieża można kupić np. http://mepel.pl/carcassonne-wieza-druga ... -niemiecka
Rzeke mogli by dodać w minidodatku ewentualnie. Ja gram w podstawke plus pierwsze dwa dodatki i jest super, mocno się zastanawiam czy jest sens dokupywać więcej dodatków? Jakieś odczucia Wasze w tym względzie.
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Marcin1974 »

My się cieszymy z dodatku RZEKA ( osiągalnego od roku dla tych co internet nie kończy się za Odrą :lol: ) w wersji podstawowej a za zachodnią granicą za te same pieniądze kupujesz CARCASSONNE z kolejnymi dodatkowymi 10 kafelkami więcej :) z dodatkiem Das FEST "Święto" !

!!! Brawo nasi wydawcy !!!
Zawsze do tyłu :lol:


https://www.spielland.ch/Thumbnails/Art ... -48271.jpg
Ostatnio zmieniony 25 lis 2016, 23:02 przez Marcin1974, łącznie zmieniany 2 razy.
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Marcin1974 »

Czyli u nas za te same pieniądze , przy zarobkach 4:1 dalej dostaniesz gorszy produkt ! :lol:

Swoją drogą, gdyby Niemiec miał zapłacić 99,- Euro za grę , przy swoich zarobkach , to który by wydał tę kwotę za trochę tektury odrukowanej kolorowymi obrazkami ? :lol:

No Litości :shock:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Trolliszcze »

Cholerni Niemcy, w trzydziestym dziewiątym nas najechali, a teraz mają jeszcze dziesięć kafelków więcej w swoim Carcassonne.
Tuminure
Posty: 555
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Tuminure »

Ktoś Ci broni kupić niemiecką wersję? Albo ktoś Ci broni pracować w Niemczech i zarabiać te 4x tyle ;)?
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Retro »

Tuminure pisze:Ktoś Ci broni kupić niemiecką wersję? Albo ktoś Ci broni pracować w Niemczech i zarabiać te 4x tyle ;)?
A ktoś broni naszym wydawcom wydawać takie same wersję gier jak na zachodzie? :wink:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: zioombel »

Retro pisze:
Tuminure pisze:Ktoś Ci broni kupić niemiecką wersję? Albo ktoś Ci broni pracować w Niemczech i zarabiać te 4x tyle ;)?
A ktoś broni naszym wydawcom wydawać takie same wersję gier jak na zachodzie? :wink:
Może ktoś bronić. Nie wiadomo jaka jest licencja. Może to ma być produkt tylko na Niemcy.
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Macok »

Ide wyrzucić moją wersję Zamków Ludwika.
Niech Was diabli porwą Planszóweczko za wydanie tylko nam ładnej wersji! I jeszcze tańszej? Miarka się przebrała!
Jak ma być sprawiedliwość na świecie to proszę więcej tego nie robić!


Edit: Właśnie się dowiedziałem że zamki Polski są tylko w Polsce. Wstyd!
Spoiler:
Owned
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: KubaP »

Spisek eurożydostwa sięgnął już mackami swymi czerwonymi brukselskimi nawet biura Barda.

Panowie Rodacy, na wszelki wypadek zaśpiewajmy Rotę, żeby wyeliminować już na początku rozmowy potencjalny wraży element imigrancki!

Nieeeee rzuuuuciiiiim zieeeeemi...
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Wincenty Jan »

KubaP pisze:Spisek eurożydostwa sięgnął już mackami swymi czerwonymi brukselskimi nawet biura Barda.

Panowie Rodacy, na wszelki wypadek zaśpiewajmy Rotę, żeby wyeliminować już na początku rozmowy potencjalny wraży element imigrancki!

Nieeeee rzuuuuciiiiim zieeeeemi...
Ale jesteś zabawny!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: KubaP »

Byc moze. Ale lepiej byc zabawnym niz smiesznym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Wincenty Jan »

KubaP pisze:Byc moze. Ale lepiej byc zabawnym niz smiesznym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie chciałem tak tego ująć.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Retro »

KubaP pisze:Spisek eurożydostwa sięgnął już mackami swymi czerwonymi brukselskimi nawet biura Barda.

Panowie Rodacy, na wszelki wypadek zaśpiewajmy Rotę, żeby wyeliminować już na początku rozmowy potencjalny wraży element imigrancki!

Nieeeee rzuuuuciiiiim zieeeeemi...
No i wystarczyła chwila nieuwagi Pani Anny...
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: tomb »

Wydanie Barda w nowej szacie graficznej (wypuszczone w roku 2015) oparte jest na edycji niemieckiej z roku 2014. Wersja z dodatkowymi kafelkami Festiwalu (których pomysł zaczerpnięto z edycji jubileuszowej i dostosowano graficznie do nowej szaty) ukazała się w Niemczech niedawno (kilka tygodni temu?).

Nieśmiało zaryzykuję stwierdzenie, że Barda w wypuszczaniu wszystkich wersji wstrzymuje ograniczony popyt na Carcassonne w naszym kraju, stąd też doczekaliśmy się zaledwie czterech polskich wydań (wg BGG), przy już kilkunastu wydaniach niemieckich (nie licząc pominięcia wielu carcassonowych wariacji zupełnie nieobecnych w naszym języku). Ale niewykluczone też, że Bard próbuje działać na szkodę polskiego klienta i z premedytacją wydaje drogie, uszczuplone wersje produktu. Nigdy nie wiesz, gdzie czai się wraży element.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Reid666 »

Edycja limitowana dla niemieckich sklepów detalicznych.

Za rok dodatkowe kafelki będzie można dokupić w sklepiku online Cundco.de.
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: myszor »

Marcin1974 pisze:w wersji podstawowej a za zachodnią granicą za te same pieniądze kupujesz CARCASSONNE z kolejnymi dodatkowymi 10 kafelkami więcej
Niemal wszystkie Twoje posty na tym forum dotyczą Carcassonne. Może spróbuj zagrać w coś innego? Najlepiej w coś z międzynarodowego druku, bez żadnych dodatków i otrzymanego w prezencie.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Trolliszcze »

Notabene wydanie z tym dodatkiem było już u nas dostępne dawno temu, w postaci edycji jubileuszowej (z pudełkiem w kształcie meepla). Wiem, bo je posiadam. Pudełko co prawda jest po niemiecku, ale w środku mam polską instrukcję z logiem G3.
myszor pisze:Niemal wszystkie Twoje posty na tym forum dotyczą Carcassonne. Może spróbuj zagrać w coś innego? Najlepiej w coś z międzynarodowego druku, bez żadnych dodatków i otrzymanego w prezencie.
Oj tam, oj tam. Pozwól mu być psychofanem tej gry. Kto inny będzie dla nas tropił spiski polskich wydawców?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: DarkSide »

A swoją drogą czy z 10 dużych dodatków po polsku plus kilka małych to naprawdę mało? I tak nikt*) nie gra ze wszystkimi tymi dodatkami jednocześnie.

*) - raczej. chyba że ktoś sobie i innym obrzydzić tę grę. :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Marcin1974 »

[quote="Macok"]Ide wyrzucić moją wersję Zamków Ludwika.
Niech Was diabli porwą Planszóweczko za wydanie tylko nam ładnej wersji! I jeszcze tańszej? Miarka się przebrała!
Jak ma być sprawiedliwość na świecie to proszę więcej tego nie robić!

Tańszej tylko, że błąd na błędzie i błędem pogania. To są dopiero jaja. Sprzedać produkt z błędem i wydać poprawkę z błędem :) Same polskie Zamki śliczne ale dlaczego tak zepsute? Zabrakło czegoś co nazywano kiedyś kontrolą jakości?
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Marcin1974 »

tomb pisze:Wydanie Barda w nowej szacie graficznej (wypuszczone w roku 2015) oparte jest na edycji niemieckiej z roku 2014. Wersja z dodatkowymi kafelkami Festiwalu (których pomysł zaczerpnięto z edycji jubileuszowej i dostosowano graficznie do nowej szaty) ukazała się w Niemczech niedawno (kilka tygodni temu?).

Nieśmiało zaryzykuję stwierdzenie, że Barda w wypuszczaniu wszystkich wersji wstrzymuje ograniczony popyt na Carcassonne w naszym kraju, stąd też doczekaliśmy się zaledwie czterech polskich wydań (wg BGG), przy już kilkunastu wydaniach niemieckich (nie licząc pominięcia wielu carcassonowych wariacji zupełnie nieobecnych w naszym języku). Ale niewykluczone też, że Bard próbuje działać na szkodę polskiego klienta i z premedytacją wydaje drogie, uszczuplone wersje produktu. Nigdy nie wiesz, gdzie czai się wraży element.

Bzdura. Nasza wersja nie była oparta o niemiecka bo tam zawsze była Rzeka w podstawie a u nas kastrat. Tu nie chodzi czy to jest grą z kartonu, czy ciuch czy samochód. Po prostu zawsze jakoś u nas jest ten gorszy :lol: sort.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: tomb »

Marcin1974 pisze:Bzdura. Nasza wersja nie była oparta o niemiecka bo tam zawsze była Rzeka w podstawie
Nie jestem ekspertem, więc mnie na pewno będziesz uprzejmy poprawić, ale Rzeka była umieszczana tylko w niektórych edycjach (nie wiem, czy niemieckich, ale na pewno np. w anglojęzycznej wersji RioGrande). Wydawca niemiecki dodawał Rzekę promocyjnie do zakupów (np. na targach), ale w pudełkach chyba nie była. Od kilku lat Rzekę można było dostać osobno jako minirozszerzenie.
Dopiero w nowej szacie graficznej Rzeka jest częścią podstawki. I taką wersję dostali zarówno Niemcy, jak i Polacy.

PS Prócz tego w starej wersji graficznej powstała Rzeka II (najpierw dostępna jako osobny dodatek, potem jako część pudełka zbierającego kilka minidodatków).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Marcin1974 »

Tak, my dostaliśmy Rzekę... Ale po roku! We wszystkich praktycznie wersjach nowego Carcassonne była Rzeka tylko nie u nas. Ja tam mam już i tak wersję ze Świętem i Rzeką , więc mam to gdzieś, że ktoś teraz się obudził i postanowił wydać pełnowartościowy produkt ale pozostaje pytanie dlaczego tak musi być :lol:
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: Sekator »

Nazwa tego watku brzmi jak tytul jakiegos sitcomu o geekach.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Zawsze do tyłu z Carcassonne

Post autor: WRS »

Trolliszcze pisze:Notabene wydanie z tym dodatkiem było już u nas dostępne dawno temu, w postaci edycji jubileuszowej (z pudełkiem w kształcie meepla). Wiem, bo je posiadam. Pudełko co prawda jest po niemiecku, ale w środku mam polską instrukcję z logiem G3.
Tyle tylko, że obecnie chodzi o wersję 2.0 z nieco inną grafiką (a czasem dodatkowymi elementami jak ogrody).
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
ODPOWIEDZ