Legend of the Five Rings: The Card Game LCG (B. Andres, E. Dahlman, N. French)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Legend of the Five Rings: The Card Game LCG (B. Andres, E. Dahlman, N. French)

Post autor: pan_satyros »

Obrazek

FFG właśnie rozbiło karciankowy bank! Legenda pięciu kręgów LCG już w 2017 roku.

Legend of the Five Rings is an upcoming Living Card Game® that invites players to journey to the mythical land of Rokugan. Although the LCG version of Legend of the Five Rings will have significant mechanical differences from previous versions, it is fully our intention to maintain the spirit and emotional impact that’s so inherent to this setting. Look for the Legend of the Five Rings LCG at Gen Con Indy 2017!

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ror-rises/

Obrazek
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: LordMongo »

Moja pierwsza reakcja po zobaczeniu artykułu na ich stronie - ło matko bosko! :shock:

W sumie to kto wie, może faktycznie wyjdzie to grze na dobre. CCG to już raczej przeżyty format.
Niemniej łączę się w bólu ze starymi rokugańskimi samurajami, którzy, w momencie kiedy to pisze, są zapewne w trakcie popełniania sepukku.

Doomtown następny w kolejce?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: Jacek_PL »

LordMongo pisze:Doomtown następny w kolejce?
Przeca Doomtown już jest E(L)CG :)

Jak będą Ninja to wchodzę, chociaż każdy dobrze wie że Ninja nie istnieją :wink:
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: LordMongo »

Jacek_PL pisze:Przeca Doomtown już jest E(L)CG :)
Ale jeszcze jest własnością AEG. Odnoszę zaś wrażenie, że FFG najchętniej zmonopolizowałoby rynek lcg-ów.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: kempy »

LordMongo pisze: Niemniej łączę się w bólu ze starymi rokugańskimi samurajami, którzy, w momencie kiedy to pisze, są zapewne w trakcie popełniania sepukku.
W samo sedno.

Obrazek
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: Assur »

Moim zdaniem dobrze się stało. Gra w takiej formie jak dotychczas nadawała się tylko dla największych zapaleńców i nie miała szans na rozwój.

Ja sam odpuściłem tą zabawę gdyż przypominała mi odgrzewanie tego samego kotleta z każdą nową edycją. Wyjątek chciałem zrobić dla tego nowego pudełka Siege Clan War ale chyba sobie daruję wobec nadchodzących zmian.

FFG może ogarnie tą grę tak, że będzie miała szanse dotrzeć do szerszego grona niż dotychczas, a i stabilność zasadowa na pewno będzie większa niż oza czasów AEGa
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: Darboh »

Z jednej strony uff dla mojego portfela i będe mógł pograć na luzie w tą jedną z najcudniejszych karcianek. :D W porę udało mi się wycofać z ccg.
Z drugiej strony trochę się boję skomercjalizowania Rokuganu i całego świata (tak jak w przypadku Netrunnera bardziej odpowiadał mi surowy świat CP2020 zamiast tego plastikowego Androida, chociaż trzeba przyznać że CP sie trochę zdeaktualizował). Który jest bardzo specyficzny i to jest jego siłą. Chociaż i AEG fabułą go przekombinowało w szczegółach.
Dwa lata niepewności, które na pewno będe śledził na bieżąco.
No i na koniec zakup Clan Wars obowiązkowy :)
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: Darboh »

LordMongo pisze: Doomtown następny w kolejce?
FFG też chciało odkupić od AEG Doomtowna. Na szczęście ci odmówili.
A jeszcze z tematów plotkarskich. FFG kończy się któraś licencja. Albo SW albo WH. L5R które kupili całościowo (rpg także) ma ją zastąpić.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: kempy »

No to wiemy już jakie klany w podstawce.

Obrazek
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: Deem »

7 wielkich klanów, więc z jednej strony bez niespodzianki, a z drugiej cieszy, że nie wrzucili jakichś wróbli, modliszek i innych bobrów.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: DREADNOUGHT2 »

7 klanów ? Dużo za dużo na początek. Debilny ruch moim zdaniem.

To zajmie z 5 cykli aż gra się rozkręci. A do tego czasu zdechnie.

No chyba, że w core secie będzie 700 wzorów kart ;) to to uratuje sytuacje.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: kempy »

DREADNOUGHT2 pisze:7 klanów ? Dużo za dużo na początek. Debilny ruch moim zdaniem.

To zajmie z 5 cykli aż gra się rozkręci. A do tego czasu zdechnie.

No chyba, że w core secie będzie 700 wzorów kart ;) to to uratuje sytuacje.
:D Albo jakiś inny pomysł z rodzaju dwa deluxy na cykl i trzeci pomiędzy. :D
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 538 times
Been thanked: 269 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: Markus »

Niestety 7 to za dużo na core seta. W gocie także było 7 rodôw w 1 cs. Nawet po 1 cyklu umierało się z nudów z powodu małej puli kart.
Z nostalgią wspominam WH inwazję gdzie w cs były tylko 4 frakcje
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: LordMongo »

Równie dobrze może okazać się, że każdy klan będzie miał swój oddzielny starter. Tak jak to było za czasów AEG.
szajus2
Posty: 64
Rejestracja: 27 paź 2014, 18:19
Been thanked: 1 time

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: szajus2 »

Wiadomo coś o polskiej premierze?
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: DREADNOUGHT2 »

LordMongo pisze:Równie dobrze może okazać się, że każdy klan będzie miał swój oddzielny starter. Tak jak to było za czasów AEG.
To byłoby Extra!!! Marzenie!

Ale obawiam się, że FFG jest za leniwe na to. Upchna wszystko w jednym bieda core secie, wcisna to tylu kupującym ile się da i zamkną po paru cyklach. A przed choćby nawiązaniem rywalizacji z magiciem będą się trzasc ze strachu. Czyli Standard LCG.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: Darboh »

FFG biorąc się za L5R ma niezły orzech do zgryzienia i liczę że wydanie przez nich tej gry będzie wymagało odmiennej polityki niż standardowe upychanie tej wspaniałej kultowości w zbyt ciasne dla niej ramy lcg. Standardowy model lcg zabije tą grę.
Pierwsza sprawa to taka że nazwa sama w sobie nie jest chodliwa, to nie starwarsy czy inne lotry czy kuthulhu, ten produkt trzeba w świecie lcg zbudować. Mogą to zrobić od zera, orając 20 lat ccg i całą całkowicie oddaną i wierną tej grze scenę postccgowską, albo zbudować ją jej bazie jej kultowości. I obstawiam tutaj tą drugą opcję. A żeby to się udało - trzeba im dogodzić, więc pomysły z 4 frakcjami w coresecie to byłaby czysta najczystsza profanacja profanacji. Już sam brak modliszek i pająków jest kontrowersyjny, aczkolwiek w dłuższej perspektywie zrozumiały.
Obstawiam pewien fabułowy restart gry (na kontynuację fabuły ccg to na pewno nie wygląda) - mamy 7 klanów odpowiadających 7 kami - 8 to Fu Leng więc główny badass. Zmiana tego fundamentu oznaczałaby pisanie podręczników do rpg od nowa, a na to się nie zapowiada.

Są głosy i różne wieści że można liczyć na zmodyfikowany format lcg - który powiedzmy sobie szczerze aż prosi się o jakieś modyfikacje. Tym bardziej kiedy kupują cały produkt na własność - muszą mieć plan na lata żeby go dobrze wydoić.
Z resztą pytań i rzeczy które ffg może spierdzielić przy L5R jest cała masa. Nam pozostaje czekanie.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: costi »

Ale co ma format do rzeczy? Z Twojego wywodu odnoszę wrażenie, że istotą L5R było to, że była CCG i jak CCG być przestanie, to po grze...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: DREADNOUGHT2 »

costi pisze:Ale co ma format do rzeczy? Z Twojego wywodu odnoszę wrażenie, że istotą L5R było to, że była CCG i jak CCG być przestanie, to po grze...
Jeśli to zostanie standardowym LCG to jest po grze. Kaput.

Ten tytuł potrzebuje bardzo dużo wzorów kart żeby zabłyszczeć. To jest tak jak z MtG.
Sama podstawowa mechanika się nie obroni w 2017, tylko karty ją rozwijają. Nie mówiąc o tym, że inaczej niż w MtG gra się monofrakcjami, których tu z jakiejś szalonej przyczyny chcą dać aż 7 na początek. Insanity jeżeli to chcą zmieścić core secie i rozwijać 20 wzorami kart na miesiąc.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: Darboh »

costi pisze:Ale co ma format do rzeczy? Z Twojego wywodu odnoszę wrażenie, że istotą L5R było to, że była CCG i jak CCG być przestanie, to po grze...
Złe wrażenie odnosisz ;) Napisałem że standardowy format lcg się nie sprawdzi.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: costi »

Czyli potwierdzacie to co napisałem... jak nie będzie CCG, to będzie po grze. Czyli bycie CCG to najważniejsza cecha tej gry.

A co do ilości kart - jak rozumiem, CCG miało te wszystkie karty od dnia premiery? Czy jednak rozwijało się stopniowo przez dekadę czy dwie?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: Darboh »

costi pisze:Czyli potwierdzacie to co napisałem... jak nie będzie CCG, to będzie po grze. Czyli bycie CCG to najważniejsza cecha tej gry.

A co do ilości kart - jak rozumiem, CCG miało te wszystkie karty od dnia premiery? Czy jednak rozwijało się stopniowo przez dekadę czy dwie?
Oczywiście. Bo poza ccg i lcg durni wydawcy nie wymyślą niczego innego. I nie będzie niczego!

Kiedyś to liczyłem i wyszło mi że liczba kart która ukazuje się w lcg przez dwa lata, w ccg wychodzi w 9 miesięcy. Różnica jest.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: Deem »

Ale byłby numer, gdyby zrobili z tego multiplayerowy coop - zbieracie drużynę i tłuczecie sługi Fu Lenga...

Wiem, że nie ma na to szans, ale w jakimś równoległym wszechświecie, gdzie to się wydarzyło, właśnie pozbywam się Arkham LCG bez mrugnięcia okiem :D
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 538 times
Been thanked: 269 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: Markus »

Generalnie format LCG ZA WOLNO rozwija jakąkolwiek karciankę. I to jest problem do rozwiązania przez FFG. Gracze są zmęczenim tym rozciągniętym w czasie budowaniem puli kart. Wiec 7 rodów w CS + standardowe 60kartowe dodatki to zabicie tej karcianki nudą
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Legend of the Five Rings: The Card Game [nowe LCG od FFG

Post autor: Gizmoo »

A ja po 20 latach z MTG i kilkoma innymi karciankami kolekcjonerskimi jestem absolutnie zmęczony CCG, toną bezużytecznych kart kurzących się na półce, rynkiem wtórnym i kupowaniem nowego dodatku co kwartał. Nigdy więcej. Nie wszedłem wcześniej w ten system wyłącznie z tego powodu.

Chciałbym kompletnej, działającej gry karcianej, w której nikt mnie nie zmusza do kupowania dodatków i co gorsza - inwestowania weń nie wiadomo jakich pieniędzy. Ucieszyła mnie informacja, że Legenda zmieniła format na LCG, ale jak to ma tak wyglądać, że znowu trzeba będzie kupować co rusz coś nowego, a w starterze dostaniemy jedynie "demo" - to ja stanowczo podziękuje, pomimo faktu, że uniwersum jest bliskie memu sercu.
ODPOWIEDZ