The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wojo »

Palmer to dobrze opisał ale że miałem już post prawie gotowy ...

To zamieszanie wynika z tego że nie mamy polskiej terminologi i z mieszania nazw mechanicznych z klimatycznymi:

1. W grze występuje akcja REST (oznaczona ikoną hamaka) - dla mnie to odpoczynek. Nie wywołuje ona składania planszy i savowania. Wymaga karty która pozwala ją wywołać - akcja REST pozwala pozbyć się stanu "TIRED", zdobyć nowe umiejętności (ADVANCED SKILLS używając XP). Niektóre (wszystkie?) teren łowieckie można odnowić tą akcją (ich karty mają taką ikonę). Tematycznie jest to drzemka, kilku godzinny odpoczynek.

2. W grze występuje mechanika SAVE - na BGG w jednym z wątków została wytłumaczona tematycznie jako "postacie idą spać na noc" (a ponieważ życie na kontynencie dalej się toczy to stąd ten reset eventów i ponowne odkrywanie). Dlatego część osób zaczęła SAVE nazywać pójściem spać.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2017, 13:24 przez wojo, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: The 7th Continent

Post autor: malekith_86 »

super
dzięki za wyjaśnienie
jeszcze tylko się upewnię
czyli ani savovanie ani rest nie odnawia ilości kart, które dobieramy aby wykonywać akcje?
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Palmer »

malekith_86 pisze: czyli ani savovanie ani rest nie odnawia ilości kart, które dobieramy aby wykonywać akcje?
Nie.
Wtedy Gracz byłby nieśmiertelny. Ten stos głównie odnawia jedzenie, niektóre przedmioty i różne pojedyncze wydarzenia i akcje.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: The 7th Continent

Post autor: polwac »

Widzę, że nie tylko ja mam dylemat czy brać wszystkie dodatki, czy tylko niektóre wybrane.
Na pewno Rookie Pladge za 129$ i paczkę 3 dodatkowych klątw z pierwszej edycji za 49$ wezmę.
Pytanie tylko czy inwestować w resztę nowej zawartości z drugiej edycji. Z kosztami przesyłki to już się niezła sumka robi.

Pytanie do osób doświadczonych z Kickstarterem. Rozumiem, że najpierw kupuję pakiet Rookie i od razu za niego płacę, a jak chce dołożyć inne dodatki to robię to osobno dopiero po zakupie pakietu Rookie? Dodatki można już razem zgrupować(od razu wszystkie jakie chce powybierać) i za jednym(już w sumie drugim) razem zapłacić?
Jak wygląda kwestia kosztów wysyłki? Kiedy będą dokładnie określone i kiedy się opłaca przesyłkę?

Pytam bo nigdy nie wspierałem przez Kickstartera.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 290 times
Been thanked: 154 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Arius »

Kiedy odpalą pledge menagera dostaniesz link do niego.
Tam masz info o tym ile już wpłaciłeś. Odznaczasz co jeszcze chcesz dokupić.
Zależnie od tego co wybierzesz (liczbę dodatków i w ilu falach dostawę) zostanie wyliczony koszt shippingu. I wtedy od razu płacisz za wszystko.

Czasem może się zdarzyć tak, że termin dostawy będzie tak odległy, że nie podają jeszcze kosztów shippingu i dopiero później płaci się za niego.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: The 7th Continent

Post autor: polwac »

Dzięki za szybką odpowiedź.

Czy ktoś wie czy już wszystkie płatne dodatki zostały ujawnione przez wydawców?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Toudi »

polwac pisze:Dzięki za szybką odpowiedź.

Czy ktoś wie czy już wszystkie płatne dodatki zostały ujawnione przez wydawców?
Raczej nie, jest jeszcze przynajmniej 1 z pierwszej kampanii i obstawiam 1 z tej.

Czy ktoś wie czy tu będzie pledge manager?



Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: The 7th Continent

Post autor: polwac »

Czyli jeszcze więcej $ trzeba będzie przygotować pewnie.

Z tego co jest napisane wnioskuje, że będzie:

All the expansions and optional purchases from the original Kickstarter will be available during the course of the second campaign.

How to add optional buys to my pledge?

1. Click on the “Manage your pledge” green button at the top of the page
2. On the next screen, click on the “Change your pledge” blue button
3. Then, in the current reward box you’ve chosen, increase the pledge amount by the value of the optional buy then click on the “Continue” green button
4. On the window that appears, click on the “Confirm” blue button.
5. It’s done!
6. A few weeks after the Kickstarter campaign ends, we will open the “Pledge Manager” (PM) and invite you to fill it by telling us which optional buys you’d like to purchase and in which language (English or French).
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: The 7th Continent

Post autor: Salemmtg »

PM będzie, to potwierdzone. Pisałem w tej sprawie w prywatnej wiadomości do twórców chwilę po wystartowaniu kampanii. Dokładnie to pytałem czy mogę wrzucić "taktycznego" dolara a później wejść all-in w PM (chwilowo krucho z kasą za dużo KS) . Potwierdzili że można i że będzie PM.
Seba2000
Posty: 63
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Seba2000 »

Pytanie do tych, którzy wsparli pierwsza edycję 7th Continent. Jak wygląda sprawa ze stretch golami (tymi dodającymi nowe karty). W jaki sposób są one pakowane? Czy dostajemy je w pudełku z grą razem z podstawowymi kartami które się w nim znajdują czy może są jakoś oddzielnie zapakowane. Chodzi o to, czy jesteśmy w stanie stwierdzić, że np. taka i taka karta pochodzi z jakiegoś stretch gola.
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: GoldenDragon »

Gra nie wyszła w retailu i wszystko jest w jednym pudle bez podziału.
Seba2000
Posty: 63
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Seba2000 »

A liczba kart podana w instrukcji to tylko karty z czystej podstawki czy wliczone są w to także stretch gole?
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: The 7th Continent

Post autor: Kudtacz »

Wszystko. Nawet nie wiem, które karty był ze stretch goali, a które nie.

Oprócz tej dużej numeracji kart zielonych i żółtych każda karta ma też swój unikalny numer począwszy od A0001. Numerki lecą po kolei - najpierw karty podróżników, klątwy, wskazówki itp., potem karty akcji, akcje zaawansowane, karty "mgły", na koniec tereny. Numerki lecą po kolei, więc jeśli jest ok. 25 kart z numerem 50 to mają numery np od A0201 do A0225. Karty z dodatków (klątwy, pogoda, robaczki, repentance) też mają te numerki. Zmienia się literka z przodu (klątwy mają B, C, D, chyba robaczki E, a pogoda F, a repentance G), ale liczby się nie zerują, tzn. jeśli ostatnia karta z podstawki ma numer A0895 (strzelam, bo nie pamiętam), to pierwsza z klątw ma B0896 itd.

Korzystałem z tego po otrzymaniu gry do sprawdzenia czy mi nie brakuje jakieś karty.
Seba2000
Posty: 63
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Seba2000 »

Kudtacz dzięki za odpowiedź. Choć przyznam że trochę to dziwne, nawet nie ma jak sprawdzić czy dostaliśmy wszystkie odblokowane stretch gole.

Jeszcze jedno, podobno na standzie od discard pile'a jest opisana jakaś akcja. Wiadomo jaka to akcja?
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: The 7th Continent

Post autor: Salemmtg »

Zapytałem twórców czy zamierzają wrzucić All-in dla osób które zaczynają swoją przygodę z The 7th Continent lub poprostu chcą mieć wszystko za mniejszą kasę. Dostałem odpowiedź
"Serious Poulp says: Hello, Yes, you can totally do that in PM and yes, we’re working on something close to a "get everything" offer. Should be ready by Monday evening hopefully.
Thanks
Bruno "
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: The 7th Continent

Post autor: Kudtacz »

Seba2000 pisze: Jeszcze jedno, podobno na standzie od discard pile'a jest opisana jakaś akcja. Wiadomo jaka to akcja?
Są 2 różne akcje, ale na początku ustawiasz discard jedną stroną i masz tylko tę akcję. Obie można wykonać tylko na kafelkach gdzie jest narysowany grób.
Jedna pozwala wykonać akcję modlenia się ( locked 1-1). W przypadku sukcesu można odrzucać karty i za każdą odrzuconą "will przywrócić 2 karty z discardu do action decka. Porażka skutkuje pociągnięciem karty 666.
Druga pozwala przy akcjach modlenia się i kopania wymienić pociągniętą kartę 666 na inną
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: The 7th Continent

Post autor: polwac »

Super, że będzie opcja all-in. Sam się jeszcze wstrzymuje ze wsparciem w oczekiwaniu na taki wariant.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: dragon77 »

To ja mam takie pytanko: czy jeśli dzisiaj wesprę grę w wersji Survivor za 80$ to czy w PM będę mógł dopłacić 49$ i wybrać jednak wersję Rookie ?
grom44
Posty: 13
Rejestracja: 18 paź 2015, 10:20
Lokalizacja: śląsk

Re: The 7th Continent

Post autor: grom44 »

Tak jak kolega Salemmtg kilka wątków wcześniej napisał - możesz. Po zakończeniu kampanii odpalą Pledge Managera w którym będziesz mógł dodawać co Ci się podoba i dolicza koszt przesyłki. Możesz nawet teraz taktyczne 10 dolców dać a potem resztę.
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent

Post autor: idziol91 »

Jakie bierzecie dodatki? Rozumiem, że klątwy są must have. Ale co dalej? All-in (bez rzeczy nie wpływających bezpośrednio na grę) wychodzi ponad 1k. Trochę dużo...
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 140 times
Been thanked: 42 times

Re: The 7th Continent

Post autor: elbruus »

idziol91 pisze:Jakie bierzecie dodatki? Rozumiem, że klątwy są must have. Ale co dalej? All-in (bez rzeczy nie wpływających bezpośrednio na grę) wychodzi ponad 1k. Trochę dużo...
Biorę tylko klątwy.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: costi »

grom44 pisze:Tak jak kolega Salemmtg kilka wątków wcześniej napisał - możesz. Po zakończeniu kampanii odpalą Pledge Managera w którym będziesz mógł dodawać co Ci się podoba i dolicza koszt przesyłki. Możesz nawet teraz taktyczne 10 dolców dać a potem resztę.
A nawet taktycznego dolara ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

idziol91 pisze:Jakie bierzecie dodatki? Rozumiem, że klątwy są must have. Ale co dalej? All-in (bez rzeczy nie wpływających bezpośrednio na grę) wychodzi ponad 1k. Trochę dużo...
Ja biorę wszystko wpływające na grę. Z doświadczenia wiem, że lepiej wziąć teraz wszystko, a najwyżej potem sprzedać niż potem odkupować od kogoś albo nie mieć możliwości zakupu, a okaże się, że to bardzo fajny dodatek.

Szału po all-in bym sie nie spodziewał. Zobaczcie na trzypak "starych klątw. Zeszli 8 USD. Jeśli tym samym ok. 15% rabatem pójdą przez pozostałe dodatki to zaoszczędzimy jeszcze ok 10-11 usd. Gameplayowy bundle wyjdzi taniej o 18-19 USD czyli de facto jeden duży dodatek gratis.

na ten moment wychodzi:
Rookie 129 USD
trzypak klątw 49 USD
Pozostałe 3 duże dodatki 20 usd każdy
Dwa małe dodatki 9 USD każdy

256 USD, a jeśli nałożą podobny rabat i nie dodadzą pozostałych dodatków do tego to wyjdzie 245 USD.

Ja to się jeszcze waham nad kostkami, bo wyglądają naprawdę fajnie... jedyny problem, że już przekroczyłem budżet na tę grę :P Sprzedałem ileś leżących planszówek i zebrałem 880 zł i się okazuje za mało :P
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: azz »

Kostki z 1. edycji są marnawe moim zdaniem.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

azz pisze:Kostki z 1. edycji są marnawe moim zdaniem.
i to jest cenna informacja :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ