Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: YoYo »

Ashall pisze:Zamówione, choć cena sroga:) Jakiś sklep sprzedawał w ogóle taniej?
Niby tak, ale zobacz po ile chodzą na aukcjach, zwłaszcza za granicą. Ceny nawet zaczynają się od 800 zły (ostatnio za tyle widziałem na olx). To w sumie taka inwestycja nawet "jakby co" ;>.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 47 times
Been thanked: 74 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: TuReK »

Wallenstein pisze: Czy karty eventów są unikalne, czy mamy takie, które mają ten sam wstęp i wybory, ale rozstrzygnięcia inne?
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 04 sty 2018, 23:38 przez TuReK, łącznie zmieniany 1 raz.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Wallenstein »

Super, to jest in +
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Nollan
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2016, 10:23
Has thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Nollan »

Nienawidzę Was, zamówiłem ;) a obiecuje sobie że nie będę tu zaglądał.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: YoYo »

Nollan pisze:Nienawidzę Was, zamówiłem ;) a obiecuje sobie że nie będę tu zaglądał.
Nigdy nie mów nigdy ;>.

No właśnie, a gra jest taka prosta :wink: , bo nie widzę wątku o Gloom w Zasadach. Brak pytań?
A może instrukcja tak dobra.

Tak a propo insertów, ktoś może coś polecić?
Znalazłem ten https://www.geekmod.pl/pl/p/Drewniany-i ... mhaven/147 , ale jakoś tak ubogo wygląda vs np. ten http://www.thebrokentoken.com/gloomhaven-organizer/ .
odmu
Posty: 118
Rejestracja: 23 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Trzebnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: odmu »

YoYo pisze:
Nollan pisze:Nienawidzę Was, zamówiłem ;) a obiecuje sobie że nie będę tu zaglądał.
Nigdy nie mów nigdy ;>.

No właśnie, a gra jest taka prosta :wink: , bo nie widzę wątku o Gloom w Zasadach. Brak pytań?
A może instrukcja tak dobra.
Instrukcja jest ok. Ale wystarczy wejść do faq albo do bgg, by zobaczyć, że jeszcze dużo jej brakuje. Szczególnie karty niektórych akcji dopiero po doczytaniu w faqu potrafią zaskoczyć (jak mnie karta impaling eruption spellweavera).
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: YoYo »

Tak sobie wymyśliłem, że w okresie oczekiwania na dostawę to może sobie skompletuję zestaw figurek (podmiankę), przez te 1-2 miesiące.
Teoretycznie figurki Reaper lub WBM by pasowały (chyba, rozmiar 28, co prawda figurka Brute wygląda na dość dużą, ale zdaje się reszta postaci ma po około 3 cm., czy ew. mógłby ktoś zmierzyć, bez podstawki?)
Przykład: http://allegro.pl/skeleton-warrior-vamp ... 17193.html#.
Sądziłem, że nie ma ich łacznie zbyt wiele, ale jak w końcu trafiłem na ten wątek, gdzie ktoś wpadł kiedyś na podobny pomysł i to kompletuje (i fakt, że ładnie rozpisał co i ile czego potrzeba):
https://boardgamegeek.com/thread/172631 ... -inexpensi to wymiękłem hehe.

Tak wygląda jakby chciało mieć się wszystko:

Obrazek

Dziękuję, postoję (raczej ;>).
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Marx »

Ta gra zasługuje na wiele :-) Nawet na podmianę figsów, aczkolwiek rozmiar podstawek to faktycznie może być problem, na planszach bywa tłoczno. Od biedy można niektóre odciąć i zamienić, np. na takie transparentne.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Shimrod »

YoYo pisze:
Ashall pisze:Zamówione, choć cena sroga:) Jakiś sklep sprzedawał w ogóle taniej?
Niby tak, ale zobacz po ile chodzą na aukcjach, zwłaszcza za granicą. Ceny nawet zaczynają się od 800 zły (ostatnio za tyle widziałem na olx). To w sumie taka inwestycja nawet "jakby co" ;>.
Sugerowana cena detaliczna to z tego co znalazłem 140$, a najtańszy sklepowy egzemplarz na BGG marketplace z EU to 179€ (sprawdzałem wczoraj).

Więc te 550 PLN to nie najgorszy deal, zwłaszcza jeśli ktoś podobnie jak ja specjalnie założył konto na planszostrefie i załapał się na startowe 5% zniżki.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: hsiale »

Shimrod pisze:jeśli ktoś podobnie jak ja specjalnie założył konto na planszostrefie i załapał się na startowe 5% zniżki.
Zawsze można dogadać się z kimś, kto ma konto na planszostrefie od dawna i ma wyrobioną zniżkę na poziomie 10 lub 11%.
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: yac00b »

Ech, zarejestrowałem się w planszostrefie z myślą o zamówieniu, ale w tym momencie pokazuje mi już, że gra niedostępna. Wygląda na to, że minimalnie się spóźniłem :( Wie ktoś czy jeszcze na jakiejś innej stronie przedsprzedaż trwa? Sprawdziłem wiele innych, ale bez sukcesu.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: YoYo »

yac00b pisze:Ech, zarejestrowałem się w planszostrefie z myślą o zamówieniu, ale w tym momencie pokazuje mi już, że gra niedostępna. Wygląda na to, że minimalnie się spóźniłem :( Wie ktoś czy jeszcze na jakiejś innej stronie przedsprzedaż trwa? Sprawdziłem wiele innych, ale bez sukcesu.
Faktycznie już wstrzymali znów sprzedaż. Nieźle, była otwarta na parę dni. Myślę, że musisz śledzić dostępność. Mam wrażenie, że oni mają zamówienie po ileś tam sztuk (więcej nie da rady) i potem po 1-2 tyg na nowo otwierają możliwość zamawiania (jak się na nowo dogadają na kolejną partię dostawy do PL). Z tego co widać tu po historii postów to tak to właśnie wygląda.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Gatherey »

Ktoś mógłby polecić jakiś insert? Widzę, że już można coś dostać od Warboxa i geekmoda, ale jestem ciekaw czy to dobrze wydane pieniądze. Gry jeszcze nie mam, ale wolałbym mieć wszystko gotowe na dzień kiedy to nastąpi :D
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Fojtu »

Trochę nie do końca insert, ale ja kupiłem 2 boxy wędkarskie na standy i tereny + teczkę harmonijkową na plansze i bardzo dobrze się sprawdziło, szczególnie teczka oszczędza bardzo dużo czasu na szukaniu
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Arius »

Gatherey pisze:Ktoś mógłby polecić jakiś insert? Widzę, że już można coś dostać od Warboxa i geekmoda, ale jestem ciekaw czy to dobrze wydane pieniądze. Gry jeszcze nie mam, ale wolałbym mieć wszystko gotowe na dzień kiedy to nastąpi :D
Mam insert od Warboxa. Zastanawiałem się na początku,czy warto inwestować, ale jak dostałem grę i powyjmowałem wszystkie elementy z wyprasek (a jest tego sporo: plansze, żetony, planszetki przeciwników, karty) to uznałem, że nie ma opcji by sobie sensownie poradzić bez organizera.
Tego jest masa. A scenariuszy w grze jeszcze więcej, gra fajna, więc na pewno kilkadziesiąt razy będę chciał ją wyjąć, zagrać i złożyć. Insert Warboxa pozwala mi zaoszczędzić przy tym wiele czasu. Co więcej, wiem, że dzięki temu też nie uszkodzę zbytnio elementów.
I nie ma co się oszukiwać, gra może być super, ale jeśli rozkłada się ją przez pół godziny i kolejne tyle składa, to mocno zniechęca do grania. Insert jest przemyślany i sensowny.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Błysk »

YoYo pisze: Faktycznie już wstrzymali znów sprzedaż. Nieźle, była otwarta na parę dni. Myślę, że musisz śledzić dostępność. Mam wrażenie, że oni mają zamówienie po ileś tam sztuk (więcej nie da rady) i potem po 1-2 tyg na nowo otwierają możliwość zamawiania (jak się na nowo dogadają na kolejną partię dostawy do PL). Z tego co widać tu po historii postów to tak to właśnie wygląda.
Czyli znowu nigdzie nie ma? Z jednej strony ok. Z drugiej szkoda, bo dzisiaj chyba się złamałem.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: polwac »

Retail release date oficjalnie potwierdzona przez Isaaca na 19 stycznia na forum BGG
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
caballero
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2018, 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: caballero »

Arius pisze:
Gatherey pisze:Ktoś mógłby polecić jakiś insert? Widzę, że już można coś dostać od Warboxa i geekmoda, ale jestem ciekaw czy to dobrze wydane pieniądze. Gry jeszcze nie mam, ale wolałbym mieć wszystko gotowe na dzień kiedy to nastąpi :D
Mam insert od Warboxa. Zastanawiałem się na początku,czy warto inwestować, ale jak dostałem grę i powyjmowałem wszystkie elementy z wyprasek (a jest tego sporo: plansze, żetony, planszetki przeciwników, karty) to uznałem, że nie ma opcji by sobie sensownie poradzić bez organizera.
Tego jest masa. A scenariuszy w grze jeszcze więcej, gra fajna, więc na pewno kilkadziesiąt razy będę chciał ją wyjąć, zagrać i złożyć. Insert Warboxa pozwala mi zaoszczędzić przy tym wiele czasu. Co więcej, wiem, że dzięki temu też nie uszkodzę zbytnio elementów.
I nie ma co się oszukiwać, gra może być super, ale jeśli rozkłada się ją przez pół godziny i kolejne tyle składa, to mocno zniechęca do grania. Insert jest przemyślany i sensowny.
Właśnie nad tym się zastanawiałem i najprawdopodobniej też go kupię, jak tylko dostanę potwierdzenie o dacie dostarczenia Gloomhaven do sklepu, w którym składałem zamówienie.
Wcześniej patrzyłem na Daedalus i Broken Token, ale cena oraz koszt ich sprowadzenia są dość wysokie.
Insert Warboxa wygląda dość podobnie do The Broken Token, aczkolwiek w tym drugim pudełka na kafelki / żetony wydają się odrobinę lepiej zorganizowane i podobają mi się koperty/pudełka na karty i "figurki" wrogów.

Niestety, nie znalazłem żadnego lepszego opisu ani zdjęć do inserta Geekmoda. Na podstawie jednego, jedynego zdjęcia dostępnego na ich stronie (Geekmod) ciężko wydać jakąś sensowną, obiektywną opinię. Mogę tylko powiedzieć, że mi osobiście bardziej podoba się rozwiązanie z Warboxa dot. kart i "figurek" wrogów, gdzie trzymane są razem, a nie oddzielnie, jak to ma miejsce w przypadku Geekmoda.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Gatherey »

A jak mają sie zakoszulkowane karty do insertu Warboxa? Wejdą w normalnych czy trzeba kupić jakieś super cienkie?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: AkitaInu »

Gatherey pisze:A jak mają sie zakoszulkowane karty do insertu Warboxa? Wejdą w normalnych czy trzeba kupić jakieś super cienkie?
W rebelach wejdą, w premium rebelach może być problem.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pavel »

Gatherey pisze:A jak mają sie zakoszulkowane karty do insertu Warboxa? Wejdą w normalnych czy trzeba kupić jakieś super cienkie?
Ten Warbox wiele się nie różni od ustawienia komponentów jak w oryginale? Bo tak ze zdjęć widzę. Warto 229zł.? Ja nie mam insertu, natomiast wszystko wkładam do worka strunowego to co dana postać posiada i przy rozkladaniu 10min.
caballero
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2018, 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: caballero »

pavel pisze: Ten Warbox wiele się nie różni od ustawienia komponentów jak w oryginale? Bo tak ze zdjęć widzę. Warto 229zł.? Ja nie mam insertu, natomiast wszystko wkładam do worka strunowego to co dana postać posiada i przy rozkladaniu 10min.
Gry jeszcze nie posiadam, ale na tyle, na ile mi wiadomo, w oryginale nie ma przewidzianego miejsca na kafelki nakładane na mapę, na żetony czy podziałek na karty i figurki wrogów.
Jasne, można to sobie popakować w worki strunowe i pewnie wielkiej różnicy nie będzie w czasie rozkładania / składania gry.
W moim przypadku, jest to kwestia:
  • wygody - wygodniej mi się pakuje/rozpakowuje z poukładanych, posortowanych pudełek, niż z worków strunowych,
  • estetyki - taki insert wygląda trochę lepiej niż worki strunowe czy plano boxy.
Czy jest to warte swojej ceny?
Cena wydaje mi się przesadzona, niemniej jednak, myślę, że ostatecznie i tak skończę na zakupie tego inserta ze względu na wygodę rozwiązania.
argeth
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2015, 15:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: argeth »

Czy ktoś ma jakieś "przecieki" gdzie jeszcze będzie można dorwać tę grę, ew. w preorderze? W planszostrefie już nie ma...
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: mczlonka »

Dołączam się również do pytania...
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pavel »

argeth pisze:Czy ktoś ma jakieś "przecieki" gdzie jeszcze będzie można dorwać tę grę, ew. w preorderze? W planszostrefie już nie ma...
Dużo przedsprzedaży w sklepach w UK. Tam proponuję uderzyć. Teraz na ebay Uk też widziałem egzemplarze. Wysyłka z wysp około 6£.
ODPOWIEDZ