Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Virus88
Posty: 19
Rejestracja: 26 lut 2015, 10:34
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Virus88 »

Cześć, wiadomo coś na temat polskiej wersji? Jest taki projekt w planach?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pan_satyros »

Virus88 pisze:Cześć, wiadomo coś na temat polskiej wersji? Jest taki projekt w planach?
Było już kilka razy poruszane. Nie ma na to szans. nawet normalna dystrybucja jest ograniczona, a co dopiero robienie wersji językowych.
michalku

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: michalku »

Szykować się. Już za chwileczkę, już za momencik...

https://www.kickstarter.com/projects/13 ... ts/2003998
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: malekith_86 »

znając Nasze szczęście to i tak gry do PL przyjdą ostatnim statkiem więc raczej nie się co nastawiać na grę wcześniej niż w grudniu
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Bary »

michalku pisze:Szykować się. Już za chwileczkę, już za momencik...

https://www.kickstarter.com/projects/13 ... ts/2003998
No jeszcze z miesiąc co najmniej. ;) Osobiście stawiam na końcówkę listopada.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Virus88
Posty: 19
Rejestracja: 26 lut 2015, 10:34
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Virus88 »

No to trudno, zamówię przy najbliższej okazji wersje angielska lub poczekam na używkę :)
Adasiek
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2017, 23:30

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Adasiek »

Są gdzieś dostępne preordery 2giej edycji?
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: elayeth »

malekith_86 pisze:znając Nasze szczęście to i tak gry do PL przyjdą ostatnim statkiem więc raczej nie się co nastawiać na grę wcześniej niż w grudniu
Akurat w tym wypadku byłbym większym optymistą. Wyczytałem gdzieś, że EU ma być obsługiwana ze statków 1-3, przy czym statek nr 1 to głównie niemcy. Od dwóch dni dostają już gry. Statek nr 2 podobno też jest już w porcie. Statek nr 3 minął już uk, a 4 ma być za maks 2 tygodnie. Spodziewałbym się zatem naszych gier w wariancie super optymistycznym za maks 2 tygodnie, zaś myślę, że otrzymamy je najpóźniej za miesiąc...
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Yavi »

elayeth pisze:
malekith_86 pisze:znając Nasze szczęście to i tak gry do PL przyjdą ostatnim statkiem więc raczej nie się co nastawiać na grę wcześniej niż w grudniu
Akurat w tym wypadku byłbym większym optymistą. Wyczytałem gdzieś, że EU ma być obsługiwana ze statków 1-3, przy czym statek nr 1 to głównie niemcy. Od dwóch dni dostają już gry. Statek nr 2 podobno też jest już w porcie. Statek nr 3 minął już uk, a 4 ma być za maks 2 tygodnie. Spodziewałbym się zatem naszych gier w wariancie super optymistycznym za maks 2 tygodnie, zaś myślę, że otrzymamy je najpóźniej za miesiąc...
W najgorszej sytuacji są chyba Amerykanie.
Gry z Niemiec mają być rozsyłane najpierw do Niemiec, później do krajów sąsiadujących - więc mamy spore szanse.
W ostatnim statku są chyba wszystkie dodatki, więc jeśli ktoś zamawiał grę z jakimiś bajerami, to pewnie poczeka dłużej.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 141 times
Been thanked: 42 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: elbruus »

Ja tylko dodam, że gra i scenariusze solo są już wysyłane więc chodzi raczej o dodatki typu ekstra figurki itp.
bimberoman
Posty: 34
Rejestracja: 19 cze 2016, 10:13

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: bimberoman »

Tak tylko doprecyzuję - 3 statek jest już w porcie w Rotterdamie, a czwarty zbliża się do kanału Sueskiego, więc jest de facto tydzień za 3. Nie wiem ile trwa wypakowanie i transport do dystrybutora ale idzie to mniej więcej policzyć. Statki były wysyłane tydzień po tygodniu - jeśli wczoraj i przedwczoraj zaczęły schodzić do ludzi paczki z 1 statku to w następnym tygodniu ruszą te z 2, jeszcze tydzień później te z tego który jest teraz w porcie. Czyli przed 11 listopada powinny zacząć być wysyłane ostatnie kopie na nasz kontynent.
12-13.10 - 1 statek,
19-20.10 - 2 statek,
26-27.10 - 3 statek
2-3.11 - 4 statek
9-10.11 - 5 statek.
Myślę, że góra 3 statek to będzie Polska. Generalnie kiedyś była taka rozpiska "backers by country" - ale to chyba przy 1 wydaniu gry. Najwięcej w EU było w Niemczech, później chyba Francja albo GB. Ale Polska jest bliżej niż GB :) Zobaczymy, w każdym bądź razie już nie długo będziemy pykać.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: elayeth »

Pytanie tylko czy dostaniemy bez defektów? Wielu ludzi ma poważne wady w otrzymanych egzemplarzach...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: AkitaInu »

elayeth pisze:Pytanie tylko czy dostaniemy bez defektów? Wielu ludzi ma poważne wady w otrzymanych egzemplarzach...
A gdzie mozna znalezc opis tych wad?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Yavi »

Grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/6462596 ... 175567237/
Wątek na BGG: https://boardgamegeek.com/thread/186431 ... ve-problem
Komentarze w akcji: https://www.kickstarter.com/projects/13 ... g/comments

Jak na razie zgłoszeń jest łącznie kilkadziesiąt, widziałem też posty ludzi, którzy nie mieli żadnych wad.
Najczęściej powtarzające się to niedocięte żetony, źle wycięte żetony (przesunięcie).
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: olsszak »

Na razie bym nie panikował. Pytanie jaki procent całości stanowią te problematyczne kopie.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Konik_Stepowy
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:35
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Konik_Stepowy »

Czy moglibyście podsunąć pomysły na uczynienie Gloomhaven grą wielokrotnego użytku, tzn. co trzeba wydrukować, jak najlepiej to zrobić i w jakim formacie? A może bardziej opłaca się kupić naklejki usuwalne?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: olsszak »

Konik_Stepowy pisze:Czy moglibyście podsunąć pomysły na uczynienie Gloomhaven grą wielokrotnego użytku, tzn. co trzeba wydrukować, jak najlepiej to zrobić i w jakim formacie? A może bardziej opłaca się kupić naklejki usuwalne?
Ja kupiłem takie naklejki. Proponuję poczytać na bgg.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Yavi »

Też zamówiłem naklejki.

Isaac odpowiedział komuś mailowo, że wszystkie uszkodzone elementy będzie wymieniał (bez opłat), jak tylko otrzyma swoje gry (za jakieś 2 miesiące).
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: xan »

Da się jeszcze te naklejki kupić? Wchodziłem na stronę i jest out of stock
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Yavi »

xan pisze:Da się jeszcze te naklejki kupić? Wchodziłem na stronę i jest out of stock
To dobrze, że out of stock, bo pewnie sprawdzałeś te "limited", tylko do pierwszej edycji.
Do drugiej są jeszcze dostępne: http://www.sinisterfish.com/product/glo ... et-retail/ (po kliknięciu pojawia się błąd Wordpressa, usuń s z https i odśwież, albo wejdź na stronę główną i wyszukaj te oznaczone "retail".
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: xan »

Te naklejki z drugiej edycji pasują też do pierwszej?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Yavi »

xan pisze:Te naklejki z drugiej edycji pasują też do pierwszej?
Tego nie wiem. Założyłem, że czekasz na drugą edycję. W takiej sytuacji musisz chyba podesłać im maila - na Amazonie w opisie naklejek jest, że nadają się do obu edycji (ale są tam droższe i jednak kontakt z producentem da Ci 100% pewność).
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: xan »

Tak, ja czekam na drugie zamowienie. Pytam, jakby ktoś chciał się dołączyć do zamówienia bo koszt przesyłki jest taki sam przy wielu sztukach.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: polwac »

Siemano, mam dwa pytania dla ludzi, którzy są w temacie.

Kupiłem jakiś czas temu w przedsprzedaży Gloomhaven i od tej pory się tą grą nie interesowałem z uwagi na to, że na półkach miałem dużo innych gier do ogrania.
Teraz zbliża się powoli termin dostawy i zastanawiam się nad dwiema sprawami.

1) Czy ktoś wie ile i jakich rozmiarów koszulek jest koniecznie potrzebnych i jakie karty, z uwagi na dużo tasowania, trzeba koniecznie zakoszulkować przed rozpoczęciem przygody z tą grą?
(Nie wyobrażam sobie koszulkowania wszystkich kart, dlatego zastanawiam się czy są jakieś które często się tasuje i przez to szybciej się zużywają)

2) Czy ja dobrze rozumiem, że nakleja się jakieś naklejki nie tylko na mapę świata(jeśli nie chce się "niszczyć" fizycznie komponentów to się łatwo dało by się to załatwić interaktywną mapą świata jaką gdzieś kiedyś widziałem zrobioną w PDF), ale również na jakieś karty(tutaj niestety nie było by tak łatwo nie naklejać naklejek)?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: lukwych »

1.
Tasujesz:
a) decki walki - 20 kart x 5 (potwory plus 4 postacie) lub mniej jeżeli grasz w mniej osób plus kilka dodatkowych na karty dodawane do tych talii wraz z rozwojem postaci i ew. karty wkładane przed grą czyli błogosławieństwa i klątwy - raczej konieczne koszulkowanie
b) decki akcji przeciwników - 8 kart x liczba przeciwników w danym scenariuszu, ale wymaga przekoszulkowywania co scenariusz lub wszystkie - nie liczyłem ale około 30 x 8 kart - moim zdaniem nie jest konieczne koszulkowanie, choć ja koszulkuję wszystko.
c) battle goals - losujesz zawsze przed grą - 24 karty?
dodatkowo:
- karty akcji graczy - miętolisz w rękach i ew. bardzo rzadko wywalasz losowo, ale możesz trzymać na stole
reszta zdecydowanie raz na kilka gier lub wcale, więc koszulkowanie zbędne

2. naklejki oprócz mapy idą na karty akcji postaci - lub na koszulki o ile je zakoszulkujesz.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
ODPOWIEDZ