Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: AkitaInu »

kivu pisze:
AkitaInu pisze: A ja czekam na insert bo bez niego mam wrazenie ze trace mnostwo czasu rozkladajac ta gre :/
Mógłbyś się podzielić info jaki insert zamawiałeś z wysyłką do Polski ?
Nie jest tajemnica ze geekmod i warbox robia inserty do glooma :)
kivu
Posty: 224
Rejestracja: 08 sie 2012, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: kivu »

AkitaInu pisze:
kivu pisze:
AkitaInu pisze: A ja czekam na insert bo bez niego mam wrazenie ze trace mnostwo czasu rozkladajac ta gre :/
Mógłbyś się podzielić info jaki insert zamawiałeś z wysyłką do Polski ?
Nie jest tajemnica ze geekmod i warbox robia inserty do glooma :)
a widzisz, o warboxie nie wiedziałem :)
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: olsszak »

Ktoś z drugą edycją może potwierdzić jaki ma układ tzw.AID Tokens?

U mnie:
1f
2d
3c
4b
ac
b6
aj
by
1e
ia

Nie udało mi się znaleźć w sieci, ale dziwne, bo nie mam numeru 5 a jest 6, nie ma g oraz h a jest i,j czy y... byłby ktoś tak miły i sprawdził swoje tokeny ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: olsszak »

rattkin pisze:Obrazek

Wow. A ja wciąż nie zagrałem...
Spoiler:
Ja już 39 gier. Na ten moment jedna kampania otwarta z kolegą 19 gier, jedna solo na dwie ręce 14 gier. Gra jest niesamowita ! :)

Osobiście korzystam z insertu Broken Token i jestem mega zadowolony. Rozkładanie gry z tym insertem to mega szybkość, zarówno pierwsze rozłożenie, jak i kolejnych scenariuszy :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, 13:24 przez olsszak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: costi »

I trzeba było walnąć ogromnego screena, żeby o tym powiadomić?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
jarosh
Posty: 16
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:53
Been thanked: 4 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: jarosh »

Czy jakiś sklep prowadzi przedsprzedaż Gloomhaven na luty ?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: polwac »

Gry z przedsprzedaży już dawno się skończyły, ale sam jestem ciekaw, czy pojawią się gdzieś jeszcze w sklepach w lutym.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pavel »

polwac pisze:Gry z przedsprzedaży już dawno się skończyły, ale sam jestem ciekaw, czy pojawią się gdzieś jeszcze w sklepach w lutym.
Jaka przedsprzedaż? Ja byłem zapisany i zero odzewu że strony sklepu. A tu na forum pisali, że z gwarancją dostarczenia :) Nie mam żadnego @ z info odnośnie gry z trzech sklepów gdzie pisali, że jak będzie to dostanę informację. Także muszę nacieszyć się jedną kopią :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: polwac »

Ja już kupiłem Gloomhaven w Aleplanszówki.pl gdzieś we wrześniu 2017 i czekam na dostawę. W tamtym czasie kupiłem(a raczej zamówiłem) jedną z ostatnich sztuk, później już zrobiła się niedostępna, także nie wiem, czy teraz pojawi się znowy w sklepach do kupienia...szczerze to wątpię i ludzie będą musieli kupować za granicą albo z drugiej ręki jeśli coś sie pojawi
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pawianlsm »

Email na pytanie czy Gloomhaven pojawi się w normalnej sprzedaży w polskich sklepach:
"Yes, Gloomhaven will be widely available in retail through your stores normal distribution channels within the next month or two.
Thanks for your interest and support!
Sincerely,
Price Johnson
Community Support Manager
Cephalofair Games"

Tak samo rozmawiałem z kilkoma sklepami polskimi i zapewniają, że gra będzie ale informacja ile sztuk, kiedy i w jakiej cenie ma się pojawić w połowie lub pod koniec stycznia. Miejmy nadzieję, że Ci co nie mają swoich kopii (w tym ja) nie mają o co się martwić.
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Ashall »

Mam pytanie o zależność językową gry - jeśli jedna osoba zna angielski, to czy druga będzie mogła w miarę normalnie pograć, czy raczej bez zrobienia jakiegoś tłumaczenia się nie obejdzie?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Yavi »

Ashall pisze:Mam pytanie o zależność językową gry - jeśli jedna osoba zna angielski, to czy druga będzie mogła w miarę normalnie pograć, czy raczej bez zrobienia jakiegoś tłumaczenia się nie obejdzie?
W grze biorą udział karty, których nie pokazuje się towarzyszom: indywidualny cel postaci, cel podczas walki oraz karty akcji. Na tych ostatniej jest najmniej tekstu, ale trochę jest (głównie to jednak ikony). Jeśli ktoś więc w ogólnie nie zna angielskiego, to raczej nie pogra zgodnie z zasadami, bo reguły zabraniają pokazywania sobie kart ani bezpośredniego ujawniania informacji na nich (możesz powiedzieć, że będziesz wykonywał szybki atak, ale nie, że zagrasz atak o sile 3 i inicjatywie 12). Na BGG można znaleźć tłumaczenie kart akcji klas podstawowych, cele trzeba by ogarnąć we własnym zakresie.

Do tego są dość długie opisy fabularne w księdze scenariuszy i na kartach wydarzeń, ale jeśli jedna osoba zna język, to będzie mogła je czytać i tłumaczyć. Scenariusze po polsku pojawiają się już też na BGG.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: polwac »

Yavi pisze:
Ashall pisze:Do tego są dość długie opisy fabularne w księdze scenariuszy i na kartach wydarzeń, ale jeśli jedna osoba zna język, to będzie mogła je czytać i tłumaczyć. Scenariusze po polsku pojawiają się już też na BGG.
Karty klas podstawowych też już są przetłumaczone(mam nadzieję, że reszta klas też zostanie przetłumaczona w momencie gdy tłumacz będzie nowe klasy odblokowywał), także myślę, że spokojnie można grać z ludźmi nieznającymi j. ang.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
odmu
Posty: 118
Rejestracja: 23 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Trzebnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: odmu »

Yavi pisze:
Ashall pisze:Mam pytanie o zależność językową gry - jeśli jedna osoba zna angielski, to czy druga będzie mogła w miarę normalnie pograć, czy raczej bez zrobienia jakiegoś tłumaczenia się nie obejdzie?
W grze biorą udział karty, których nie pokazuje się towarzyszom: indywidualny cel postaci, cel podczas walki oraz karty akcji...
Pytanie, bo nie mogę tego znaleźć w zasadach. Gdzie podane jest, że indywidualny cel postaci jest ukryty? Sprawdzałem sekcje battle goal i personal goal. Przy pierwszych faktycznie są ukryte, natomiast przy tych drugich nie widziałem takiej informacji. Może przegapiłem gdzieś indziej, więc dopytuję.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: lukwych »

Nigdzie, bo nie ma takiej zasady. My gramy, że nie pokazujemy ani nie czytamy, a ewentualnie opowiadamy o tym. Dodaje klimatu i można skłamać:). Co do tłumaczenia, to robi się cały czas. Indywidualne prośby odnośnie scenariuszy można kierować na PW :)
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
argeth
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2015, 15:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: argeth »

Chętnie bym wsparł proces tłumaczenia, z wykształcenia jestem anglistą, co pomaga :). Mając przy tym wsparcie takich osobistości jak Rysław, którego swoją drogą przyszło mi poznać po wykładzie Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu (pozdrawiam!), nie byłoby co narzekać na jakość.

Niestety, problem jest obecnie fundamentalny - nie udało mi się jeszcze upolować swojej kopii :(

Chętnie bym zawarł na to pakt z samym diablo, by ją zdobyć.

A tak przy okazji samej gry. Niepokoi mnie to, że celem misji jest "zabij wszystkich" lub "zabij przeciwnika X" - czy to serio nie przeszkadza ?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Yavi »

argeth pisze: A tak przy okazji samej gry. Niepokoi mnie to, że celem misji jest "zabij wszystkich" lub "zabij przeciwnika X" - czy to serio nie przeszkadza ?
Nie przeszkadza. Przeciwnicy są różni, mechanika akcji bardzo fajna, scenariusze na ogół wymagają kombinowania i odpowiedniej współpracy. Cały czas traci się też karty, co sprawia, że nie można zbyt długo balować w jednym miejscu np. zbierając złoto. Do tego dochodzą nieodkryte pomieszczenia (początkowo zaklejałem je karteczkami w księdze scenariuszy, teraz będę testował aplikację), które dodają klimatu.
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Ryslaw »

argeth pisze:Chętnie bym wsparł proces tłumaczenia, z wykształcenia jestem anglistą, co pomaga :). Mając przy tym wsparcie takich osobistości jak Rysław, którego swoją drogą przyszło mi poznać po wykładzie Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu (pozdrawiam!), nie byłoby co narzekać na jakość.
Dzięki za pozdrowienia. Niestety koledzy odrzucili moją pomoc. Nie mnie dociekać przyczyn.

Wykonują świetną robotę, ale w tłumaczeniu jest trochę błędów i niezręczności, które w nim nawyraźniej pozostaną.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5230
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Gambit »

Ryslaw pisze:Dzięki za pozdrowienia. Niestety koledzy odrzucili moją pomoc. Nie mnie dociekać przyczyn.
Może nie wiedzą kim jesteś i co masz "za uszami" jeśli chodzi o tłumaczenia gier?
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pawianlsm »

Gloomhaven dostępne w przedsprzedaży w www.planszostrefa.pl za 550 zł ! Miłego zamawiania.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: YoYo »

pawianlsm pisze:Gloomhaven dostępne w przedsprzedaży w http://www.planszostrefa.pl za 550 zł ! Miłego zamawiania.
Faktycznie, otworzyli na nowo. Tu Link bezposredni:
https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Gloom ... ition/7397

Zamówienie zrobione, podziękował za newsa :lol: . Dobry jest czas dostawy, już na luty :).
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Ashall »

Zamówione, choć cena sroga:) Jakiś sklep sprzedawał w ogóle taniej?
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Wallenstein »

Kilka pytań do graczy. Może przechylą szalę na TAK.

Czy są misje, które składają się z większej ilości pomieszczeń, np. 5-6?
Czy w misjach jest tylko bij/zabij czy czasem robimy coś innego?
Czy są misje, po których zakończeniu mamy wybór jaką ścieżką fabularną dalej podążać?
Czy karty eventów są unikalne, czy mamy takie, które mają ten sam wstęp i wybory, ale rozstrzygnięcia inne?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: elayeth »

Wallenstein pisze:Kilka pytań do graczy. Może przechylą szalę na TAK.

Czy są misje, które składają się z większej ilości pomieszczeń, np. 5-6?
Czy w misjach jest tylko bij/zabij czy czasem robimy coś innego?
Czy są misje, po których zakończeniu mamy wybór jaką ścieżką fabularną dalej podążać?
Czy karty eventów są unikalne, czy mamy takie, które mają ten sam wstęp i wybory, ale rozstrzygnięcia inne?
1. Są, ale jakie to ma znaczenie to nie wiem.
2. Zazwyczaj jest to zabij wszystkich, czasem bossa, czasem coś innego. Ale spłycanie tej gry do „bij, zabij” jest troche naciąganiem. Celem gry jest dokonywanie ciekawych wyborów na kartach i składanie combosów (dmg, XP, jednorazowa akcja czy słabsza bez strat, kasa, cel personalny itd...)... a zabij jest jakoby pochodną wyborów.
3. Tak i rozwija się to dość ciekawie.
4. Są unikalne, aczkolwiek nie bardzo rozbudowane.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: polwac »

Ashall pisze:Zamówione, choć cena sroga:) Jakiś sklep sprzedawał w ogóle taniej?
kupiłem we wrześniu 2017 w aleplanszowki.pl za niecałe 480zł
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ