Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
szukasz
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2015, 14:08
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: szukasz »

Z tego co wiem to nie ma czegoś takiego jak kod pocztowy kraju. Kody pocztowe funkcjonują w danym kraju dla poszczególnych regionów. Z wysyłkami gry najpierw wyglądało to na alfabetyczny porządek: Austria, Belgia, Bulgaria, Denmark, ale potem pojawiło się Germany (okej może jako kraj dystrybuujący byli uprzywilejowani) ale nagle Spain... nijak nie widzę logiki więc czekam cierpliwie ;) - jak nie ten piątek to następny :D.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: polwac »

Z drugiej strony do takiej Hiszpani już docierają przesyłki, a do Polski - bezpośredniego sąsiada - jeszcze nie :?

Jeśli jest tu jakiś wzorzec postępowania to jakiś dziwny.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: xan »

Hiszpania to ES ale nie ma co siać paniki. Jest dużo krajów przed Hiszpania w liście kodów i ludzie nie zgłaszali że mają gry albo trackingowe numery. Ja niestety zamówiłem te nieszczęsne kartoniki postaci więc pewnie i tak sobie poczekam.
bimberoman
Posty: 34
Rejestracja: 19 cze 2016, 10:13

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: bimberoman »

Póki co wygląda to tak - Niemcy byli poza kolejką, następnie był wysyp komentarzy z Austrii, później Belgia, Dania, Hiszpania (kod ES). Teraz spływają komentarze z Finlandii i Francji. Także niestety, raz że wszystko z kodami się zgadza i wszystko przeczy temu co napisał twórca w mailu (o odległości od Niemiec) to na dodatek PL/POL czy tam co my mamy jest na szarym końcu :/

Edit - brakuje tylko info z Czech, ale myślę że tam mogło być zamówionych 10-20 kopii i po prostu nikt nic nie napisał. U nas w PL też pewnie za dużo zamówień nie ma. Góra 50, może 100.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: polwac »

ehh a przydało by się...jesień się zaczęła, coraz dłuższe wieczory...
Gloomhaven miał być właśnie na jesienną porę i przydał by się jak najszybciej...a jak tak dalej pójdzie to na Boże Narodzenie dopiero przyjdzie :D
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Yavi »

bimberoman pisze:Póki co wygląda to tak - Niemcy byli poza kolejką, następnie był wysyp komentarzy z Austrii, później Belgia, Dania, Hiszpania (kod ES). Teraz spływają komentarze z Finlandii i Francji. Także niestety, raz że wszystko z kodami się zgadza i wszystko przeczy temu co napisał twórca w mailu (o odległości od Niemiec) to na dodatek PL/POL czy tam co my mamy jest na szarym końcu :/

Edit - brakuje tylko info z Czech, ale myślę że tam mogło być zamówionych 10-20 kopii i po prostu nikt nic nie napisał. U nas w PL też pewnie za dużo zamówień nie ma. Góra 50, może 100.
Jest też szansa, że taka Polska nie jest dla nikogo obok Niemiec, tylko na szarym końcu Europy, pod Uralem ;).
Ostatnio zmieniony 19 paź 2017, 00:36 przez Yavi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: TuReK »

Ja niby w trochę innej sytuacji jestem, bo mamy grać jutro, ale też nie mogę się doczekać.
Z pustego i Saruman nie naleje
szukasz
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2015, 14:08
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: szukasz »

No dobra to teraz ma to sens - oznaczenie ISO-alpha 3 (nie kod pocztowy). Za nami (PL) jest jeszcze około 10 państw europejskich, więc nie taki szary ten koniec ;). Z tego co pamiętam, to na KS była taka rozpiska ile zamówień i z jakiego kraju. Najwięcej mieli Niemcy, Brytyjczycy i Francuzi więc do naszego oznaczenia (PL) może dojść znacznie szybciej niż się wydaje. Ja wciąż mam nadzieję na następny tydzień... czwartek lub piątek.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: olsszak »

bimberoman pisze:Póki co wygląda to tak - Niemcy byli poza kolejką, następnie był wysyp komentarzy z Austrii, później Belgia, Dania, Hiszpania (kod ES). Teraz spływają komentarze z Finlandii i Francji. Także niestety, raz że wszystko z kodami się zgadza i wszystko przeczy temu co napisał twórca w mailu (o odległości od Niemiec) to na dodatek PL/POL czy tam co my mamy jest na szarym końcu :/

Edit - brakuje tylko info z Czech, ale myślę że tam mogło być zamówionych 10-20 kopii i po prostu nikt nic nie napisał. U nas w PL też pewnie za dużo zamówień nie ma. Góra 50, może 100.

W poście o wysyłce bylo jeszcze jedno info - najpierw czysta pudło z grą, a w dalszej kolejności pudła z solo scenariuszami z tego co pamiętam, a potem reszta (chyba upgrade).
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
bimberoman
Posty: 34
Rejestracja: 19 cze 2016, 10:13

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: bimberoman »

Tak i to kolejna sciema bo kupa ludzi dostaje podstawke i solo scenariusze już teraz.
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: kapitanzbik »

ja mam dostawe do czech. Narazie dostalem info ze paczka zostala wyslana ale tracking number jeszcze nie dziala. Moge dac update jesli cos sie ruszy.

Email z wczoraj:

you can use this url to track your shipment::
Please be aware that tracking might not be available until some hours after you received this email. So if it does not work yet, please try again later.
bimberoman
Posty: 34
Rejestracja: 19 cze 2016, 10:13

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: bimberoman »

Idzie to nawet sprawnie. Paczki idą już do GB. Po nich w sumie przed Polską została tylko Holandia i Włochy. Czyli przed nami jakieś 1500 paczek :p
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: polwac »

Zamówiłem 300 koszulek CCG i 400 koszulek mini european. Do tego 3 tacki GMT.
Mam nadzieję, że dzięki temu uda mi się ładnie uporządkować tą ogromną ilość komponentów w grze.

Wszystko gotowe...teraz tylko czekać na paczkę 8)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: olsszak »

polwac pisze:Zamówiłem 300 koszulek CCG i 400 koszulek mini european. Do tego 3 tacki GMT.
Mam nadzieję, że dzięki temu uda mi się ładnie uporządkować tą ogromną ilość komponentów w grze.

Wszystko gotowe...teraz tylko czekać na paczkę 8)
Jakiej firmy koszulki ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: polwac »

Mayday
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Kiedryn
Posty: 15
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:16
Lokalizacja: Pruszków

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Kiedryn »

U mnie czekają Ultra Pro...

Mam nadzieje że to już niedługo :roll:
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: olsszak »

Kiedryn pisze:U mnie czekają Ultra Pro...

Mam nadzieje że to już niedługo :roll:

Oby nie Pro Fity, bo będziesz miał łódeczki :P
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Kiedryn
Posty: 15
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:16
Lokalizacja: Pruszków

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Kiedryn »

:shock: To se narobiłem
To już dzisiaj zaczynam je "rozpychać" grubymi kartami
Ostatnio zmieniony 23 paź 2017, 13:53 przez Kiedryn, łącznie zmieniany 1 raz.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: xan »

Ja miałem kupować pro fity ale się wycofałem i wziąłem Rebela. Mam nadzieję że będą dobre.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 141 times
Been thanked: 42 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: elbruus »

Gdyby ktoś szukał inspiracji dla przechowywania gry to polecam pomysły z tej strony: http://boardgamebuds.com/the-top-3-acce ... loomhaven/

Ja na pewno skorzystam z kopert na płyty dla kart i postaci potworów (ewentualnie tacki GMT) i folderu na kafle terenu.
Kiedryn
Posty: 15
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:16
Lokalizacja: Pruszków

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Kiedryn »

Ktoś w Polsce już dostał maila informującego o bliskim końcu oczekiwania na grę?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: olsszak »

xan pisze:Ja miałem kupować pro fity ale się wycofałem i wziąłem Rebela. Mam nadzieję że będą dobre.
Standard czy Premium? Może ktoś już testował na żywym organizmie?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: xan »

olsszak pisze:
xan pisze:Ja miałem kupować pro fity ale się wycofałem i wziąłem Rebela. Mam nadzieję że będą dobre.
Standard czy Premium? Może ktoś już testował na żywym organizmie?
Premium
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Sarseth »

xan pisze:Ja miałem kupować pro fity ale się wycofałem i wziąłem Rebela. Mam nadzieję że będą dobre.
Jeśli z jakichś powodów uważam, że gra nie zasługuje by inwestować w FFG, to biorę Rebela. Profity czy maydaye imho są w tyle, ale może mam złe doświadczenia z nimi jednorazowe i tak od 2 lat trwam w przekonaniu, że poprostu FFG robi dużo lepsze. Dopóki tańszy Rebel własnie nie wyszedł.

Ogólnie nie mogę narzekać na te koszulki poza krzywym cięciem +-0.5mm. I to w jednym packu te koszulki mają różne rozmiary. FFG ma idealnie zawsze wszystko ścięte, Rebel niestety bardzo nie ma. Ale to jakoś nie przeszkadza, karty albo wchodzą z luzem, albo wchodzą akurat. Ale nie robią się absolutnie "łódeczki". No i może mogliby inaczej kolorować paczki z każdym rodzajem kart, już dwa razy Rebel zapakował mi przez pomyłkę nie ten rozmiar co powinien, a skumałem się dopiero w domu jak wróciłem ze sklepu, bo się okazało że w 5 paczkach, jedna paczka ten sam kolor, ale inny rozmiar. Ale to nie minus koszulek samych ;)

Generalnie, ładnie chronią, żadna mi się nie rozerwała jeszcze, a mam ich trochę, dobrze jak FFG się tasują, nie sklejają się, nie ślizgają się jak tworzą dużą kupę kart. Poza cięciami to dla mnie jakość FFG, gdzie FFG to top. Więc nie masz co się bać imho ;)
Premium na pewno są lepsze, bo mam zwykłe do Pathfindera, niestety w premium by się chyba nie zmieściły do pudła w insert. I widać różnice, bo już tasowanie nie jest tak przyjemne, słychać jak koszulki się niezbyt miło chaczą, ale da się przeżyć. Przynajmniej zostaje niesklejanie się i nie ślizganie.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: elayeth »

bimberoman pisze:Póki co wygląda to tak - Niemcy byli poza kolejką, następnie był wysyp komentarzy z Austrii, później Belgia, Dania, Hiszpania (kod ES). Teraz spływają komentarze z Finlandii i Francji. Także niestety, raz że wszystko z kodami się zgadza i wszystko przeczy temu co napisał twórca w mailu (o odległości od Niemiec) to na dodatek PL/POL czy tam co my mamy jest na szarym końcu :/

Edit - brakuje tylko info z Czech, ale myślę że tam mogło być zamówionych 10-20 kopii i po prostu nikt nic nie napisał. U nas w PL też pewnie za dużo zamówień nie ma. Góra 50, może 100.
Zaczyna to dziwnie wyglądać bo UK już dostaję. Myślałem sobie, że może mają wpisane England... ale Szkoci też już dostają. Na mapkach widziałem, że ktoś na Litwie też już dostał... więc logika się łamie. :wink: Niespodziewanie zaczynamy być na końcu... Tutaj macie link z dostawami.

Liczę jednak, że najpóźniej do 10 listopada jednak gry dostaniemy... oby.
olsszak pisze: Jakiej firmy koszulki ?
Ostatnio dochodzę do wniosku, że najlepszy jest Mayday... koszulki są najcieńsze (wiem, nie dla każdego jest to zaleta) i najlepiej pasują do wielu gier. Wybór rozmiarów też duży. Często inne firmy - Ultra Pro czy FFG nie są w stanie zbliżyć się do Mayday w kwestii dopasowania. (nie testowałem Rebela).
ODPOWIEDZ