Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Snow
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2012, 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Snow »

No trzeba czytac ze zrozumieniem zanim sie pohejtuje to fakt
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Ryslaw »

No to dla odmiany informacja o insercie Broken Token.

Wszystko spasowane i przygotowane z niesamowitą precyzją. Elementy wchodzą "na wcisk" i choć użyłem kleju, to sądzę, że większość trzymałaby się i bez niego. Do tego książeczka opisująca krok po kroku wszystkie etapy montażu oraz filmiki na stronie BT, wyjaśniające ewentualne problemy (sam na takie nie trafiłem).

Szkoda, że BT nie ma sensownej dystrybucji w Europie, bo kupiłbym ich inne organizery także.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: polwac »

Niestety sklepy nie dostają w pierwszej partii wszystkich zamówionych egzemplarzy także, pierwsi w kolejce preorderow dostaną grę teraz, ale jak ktoś kupił grę w późniejszym terminie może się teraz na gre nie załapać niestety.
Info oparte na postach z fb aleplanszowki.pl
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Sekator »

Z facebooka Planszomanii:
Mamy też dobrą informację, mamy WOLNYCH kilka egzemplarzy Gloomhaven!!!! Jutro premiera, będziemy wysyłać i będzie można odebrać. Zapraszamy!!!
Powodzenia w dorwaniu kopii.
Awatar użytkownika
drapichrust7
Posty: 79
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: drapichrust7 »

Snow pisze: Żeby post nie było o niczym krótkie info o insercie od Warbox.
Daj znać, czy po sklejeniu trzyma się to "kupy" i, co ważniejsze, czy jest praktyczne w użyciu.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: YoYo »

Sekator pisze:Z facebooka Planszomanii:
Niby jak? Przecież mają kolejkę na zamówienia i dostawy więc jak mogły się znaleźć wolne egzemplarze?
Teraz to nie widzę takiej info. Jest za to napisane, że dostawy dotyczą zamówień do listopada 2017.

Edit.
A ok, mam, nie ten sklep. Widzę, że obecnie są/były oferty w:
https://www.planszomania.pl/strategiczn ... ition.html
http://aleplanszowki.pl/przygodowe/2642 ... arter.html
https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Gloom ... ition/7397

Wszystkie sklepy z planszą w tytule więc mi się pokićkało. Tu jest obecnie promo na insterty:
http://aleplanszowki.pl/organizer-inser ... haven.html
Legrad
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Legrad »

Ma ktos moze do odsprzedania naklejki badz posiada wiedze w ktorym sklepie mozna je kupic, wszedzie gdzie szukalem sa wyprzedane :(
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: rattkin »

Almach
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2018, 00:40

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Almach »

Szanowni,

Słyszałem, że księga scenariuszy jest tłumaczona na język polski. Na bgg niestety znalazłem tylko przetłumaczone postacie, instrukcję oraz naklejki, ale niestety nie scenariusze. Czy ktoś je ma i chciałby się podzielić :)?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Yavi »

Almach pisze:Szanowni,

Słyszałem, że księga scenariuszy jest tłumaczona na język polski. Na bgg niestety znalazłem tylko przetłumaczone postacie, instrukcję oraz naklejki, ale niestety nie scenariusze. Czy ktoś je ma i chciałby się podzielić :)?
18.01 wieczorem autor tłumaczeń pisał, że wrzuca ponownie poprawione pliki: https://boardgamegeek.com/filepage/1559 ... ent7721048
Może muszą zostać jeszcze przyklepane przez administrację albo napotkał jakieś problemy, ale jeśli będą dostępne, to powinny być właśnie na BGG.
Almach
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2018, 00:40

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Almach »

Yavi pisze:
Almach pisze:Szanowni,

Słyszałem, że księga scenariuszy jest tłumaczona na język polski. Na bgg niestety znalazłem tylko przetłumaczone postacie, instrukcję oraz naklejki, ale niestety nie scenariusze. Czy ktoś je ma i chciałby się podzielić :)?
18.01 wieczorem autor tłumaczeń pisał, że wrzuca ponownie poprawione pliki: https://boardgamegeek.com/filepage/1559 ... ent7721048
Może muszą zostać jeszcze przyklepane przez administrację albo napotkał jakieś problemy, ale jeśli będą dostępne, to powinny być właśnie na BGG.
Dzięki!
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: mczlonka »

Hej,

Posiada ktoś informację czy będzie planowany kolejny dodruk w przyszłości, np. za pól roku, za rok...? Z tego co widzę, w niektórych sklepach pojawiają się pojedyncze sztuki z dostawą na luty/marzec i ludzie na nie polują. Zastanawiam się czy też mam się tak spinać, bo to jest ostatni dzwonek (nie są planowane już żadne dodruki), żeby w ogóle dorwać swój egzemplarz.
gacek333
Posty: 37
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:04

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: gacek333 »

Z tego co jest mi wiadomo, jest to już wersja retail więc nie powinno jej zabraknąć w sklepach (Izaak zrobił celowo więcej kopii nauczony doświadczeniem poprzedniego kickstartera). Sam przed końcem roku cierpliwie polowałem na tę grę aż ustrzeliłem swój egzemplarz i nawet udało mi się poniżej 500 go trafić ;) Gdybym miał kupować teraz, to jeszcze chwilę bym poczekał (ale długo to pewno bym nie wytrzymał :P) żeby znaleźć w lepszej cenie. Jeśli znajdziesz coś poniżej magicznej granicy 0,5k to bierz (po uprzednim sprawdzeniu opinii o sklepie - dla bezpieczeństwa ;) ).
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Błysk »

gacek333 pisze:Z tego co jest mi wiadomo, jest to już wersja retail więc nie powinno jej zabraknąć w sklepach (Izaak zrobił celowo więcej kopii nauczony doświadczeniem poprzedniego kickstartera). Sam przed końcem roku cierpliwie polowałem na tę grę aż ustrzeliłem swój egzemplarz i nawet udało mi się poniżej 500 go trafić ;) Gdybym miał kupować teraz, to jeszcze chwilę bym poczekał (ale długo to pewno bym nie wytrzymał :P) żeby znaleźć w lepszej cenie. Jeśli znajdziesz coś poniżej magicznej granicy 0,5k to bierz (po uprzednim sprawdzeniu opinii o sklepie - dla bezpieczeństwa ;) ).
No póki co to w Polsce nigdzie nie jest dostępne :) Chyba, że jestem ślepy. Jak ktoś będzie miał jakieś info to niech da znać.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Arius »

drapichrust7 pisze:
Snow pisze: Żeby post nie było o niczym krótkie info o insercie od Warbox.
Daj znać, czy po sklejeniu trzyma się to "kupy" i, co ważniejsze, czy jest praktyczne w użyciu.
Hej,
Od wczoraj mam już sklejony insert Warboxa.
Dziś po pracy finalnie pożenię grę i insert i wrzucę fotki jak to wygląda.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: AkitaInu »

drapichrust7 pisze:
Snow pisze: Żeby post nie było o niczym krótkie info o insercie od Warbox.
Daj znać, czy po sklejeniu trzyma się to "kupy" i, co ważniejsze, czy jest praktyczne w użyciu.

Tutaj możesz sprawdzić jak wygląda sklejony :) :

http://www.instagram.com/przy_stole

trzyma się oczywiście kupy i jest mega wygodny, bez niego już nie zagram.
Snow
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2012, 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Snow »

drapichrust7 pisze: Daj znać, czy po sklejeniu trzyma się to "kupy" i, co ważniejsze, czy jest praktyczne w użyciu.
Na razie trzyma się nieźle, wczoraj 2 godziny przepakowywaem zawartość pudełka :) Wydaję się być fajnie i praktycznie rozwiązane, choć mam drobne zastrzeżenia.

- Nie za bardzo jest miejsce na trzymanie osobno kart wydzielonych już do kampanii i tych które jeszcze nie są dodane, zwłaszcza jeśli chcemy gdzie upchnąć karty postaci (te większe), przy czterech graczach. Na dwie postacie udało mi się wygospodarować jakoś miejsce. Zawsze można trzymać karty w pudełkach postaci, ale moim zdaniem nie jest to zbyt poręczne, a te pudełka nie przeżyją za dużo otwierania i zamykania ze względu na konstrukcję.

- Nie ma osobnego miejsca na kartoniki potworów. W sumie nie zwróciłem na to uwagi oglądając zdjęcia na stronie Warboxa, które akturat ten element pokazują tak, że trzeba wiedzieć czego się szuka i najlepiej powiększyć zdjęcie. Tutaj potwory trzyma się w pudełku na ich karty, wetknięte luzem w przegródki. Nie zdecydowałem w sumie jeszcze co sądze o tym rozwiązaniu. Z jednej strony są pewne mankamenty - kartoniki się mieszają między sobą (różne potwory wchodzą do jednej przegódki w przypadku niektórych kart), a te większe trzeba układać specjalnie tak żeby nie wystawały bo wtedy przeszkadzają w układaniu pudełek. Z drugiej strony jest to super wygodne do szukania potworów - masz z boku na pudełku opisane i w przegródce masz i kartoniki i karty. Chyba oceniam to rozwiązanie na plus względem osobnych pudełek :)
Gambit pisze:
Snow pisze:Żeby post nie było o niczym krótkie info o insercie od Warbox.

Niestety insert w ogóle nie trzyma się bez kleju w żaden sposób, spędziłem 3 wieczory na klejeniu i była z tym kupa roboty. To, że cokolwiek tam się trzyma bez klejenia (a takie jest info na stronie producenta), można włożyć między bajki.
Z ciekawości zerknąłem. Nie ma tam informacji, że insert trzyma się bez kleju. Jest tylko info, że górna tacka nie musi być klejona. Patrząc na to, jak wygląda, jest to możliwe. Nadal jednak jest przy niej info o tym, ze będzie lepiej jak się ja sklei. Zatem chyba warto dokładnie czytać, zanim się pohejtuje.
Dokładnie czytać chyba ktoś musi, ale niekoniecznie ja. Wyraźnie napisałem, że spędziłem dużo czasu na klejeniu i że jest to misja - gdzie napisałem, że miał się cały trzymać bez kleju?? Napisałem, że to "że cokolwiek trzyma się bez klejenia" - a tak podaje producent odnośnie niektórych elementów - nie jest prawdą, przynajmniej w moim egzemplarzu. Prawda jest taka, że każdy jeden element trzeba konkretnie pokleić żeby to w ogóle działało.

Warbox napisał na swojej stronie tak: Do złożenia pudełka sugerujemy użyć kleju Wikol w celu jego wzmocnienia.

To albo ja nie rozumiem po polsku, albo to znaczy, że lepiej użyć kleju, ale działa i bez kleju. A to nie jest prawda. Zresztą opis jest równie nieścisły co zdjęcia nieczytelne (patrz - miejsce na potwory). Sam insert bardzo mi się podoba, ale sposób jego przedstawienia w sklepie pozostawia dużo do życzenia.

Mam jeszcze pytanie do tych, którzy też już mają pudło. Czy dostaliście książke z solo scenariuszami? Wydawało mi się, że miała być, ale może byłem w błędzie?
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Arius »

Snow pisze:
drapichrust7 pisze: Mam jeszcze pytanie do tych, którzy też już mają pudło. Czy dostaliście książke z solo scenariuszami? Wydawało mi się, że miała być, ale może byłem w błędzie?
Solo były do dokupienia.
Na początku opis podstawowego pledga też mnie zmylił.
Ale niestety trzeba było te 10 dolców dołożyć do zamówienia podstawki.
Snow
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2012, 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Snow »

Arius pisze:
Snow pisze:
drapichrust7 pisze: Mam jeszcze pytanie do tych, którzy też już mają pudło. Czy dostaliście książke z solo scenariuszami? Wydawało mi się, że miała być, ale może byłem w błędzie?
Solo były do dokupienia.
Na początku opis podstawowego pledga też mnie zmylił.
Ale niestety trzeba było te 10 dolców dołożyć do zamówienia podstawki.
Dzięki, miałem na myśli raczej wersję retail.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: malekith_86 »

scenariusze solo było tylko do dokupienia dodatkowo podczas kampanii na KS
były też w tym czasie za darmo udostępnione przez autora więc pewnie można je jeszcze gdzieś znaleźć w wersji elektronicznej
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pkajak »

Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Moniczka.s »

Scenariusze solo zostały udostępnione jakiś czas przed KS, chyba po tym jak gra weszła do pierwszej 10 BGG. Scenariusze i karty z nagrodami można stamtąd pobrać w wersji pdf. Niektórzy chcieli mieć je profesjonalnie wydrukowane stąd druga kampania.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: poket »

Czy ktoś kupował z tego sklepu? jak długo się czeka na przesyłkę?
pomijając fakt że ta przesyłka jest tylko 20% tańsza od samych naklejek.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: malekith_86 »

a nie lepiej uderzyć bezpośrednio do sinistefish i zapytać czy będą jeszcze kolejną partie produkowac i kiedy?
https://www.sinisterfish.com/product/gl ... et-retail/

albo spróbować zamówić tu
https://www.fantasywelt.de/Gloomhaven-R ... ker-Set-EN
lub tu ?

https://www.milan-spiele.de/gloomhaven- ... 21863.html


niby coś w stylu przedsprzedaży ale zawsze można dopytać kiedy będą wysyłać
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: rattkin »

poket pisze:
Czy ktoś kupował z tego sklepu? jak długo się czeka na przesyłkę?
pomijając fakt że ta przesyłka jest tylko 20% tańsza od samych naklejek.
Ja, wielokrotnie. Czeka się różnie, najkrócej czekałem półtora tygodnia, najdłużej około miesiąca.
ODPOWIEDZ