The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: hamanu »

"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: 13thcaesar »

Wielkie dzięki :D

Na razie rozegrałem sobie dwie rozgrywki na "sucho" solo, tak żeby poznać mechanikę gry, zanim siądę z kimś do rozgrywki. Jak wspomniałem wcześniej kupiłem także Sons Of Ragnarok (będę grał z Norwegiem, więc taki mały gest żeby bardziej go zainteresować :wink: , jednak po tych próbnych rozgrywkach sądzę że i bez tego wsiąknie całkowicie - tak jak ja fan Cradle Of Filth więc klimat w sam raz dla nas :D, a sama rozgrywka jest mega miodna więc gra sama się obroni), choć wydaje mi się słabszy niż Alpha Team z podstawki, może po prostu nie wiem jak nim grać, a do tego gra 1vs1 to inna bajka niż takie pseudo-solo.

Jakkolwiek nie mogę się doczekać pierwszej (normalnej) rozgrywki, i tylko szkoda że muszę czekać cały tydzień żeby siąść do niej z drugim graczem.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: hamanu »

"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Xavris »

Jestem praktycznie zdecydowany na zakup The Others, akceptując wszystko czym gra jest i czym nie jest, ale niepokoi mnie trochę cisza w wątku o grze.
Czy osobom, którym gra się podobała i w nią grały się już znudziła czy wciąż powraca na stół?
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: trabiniu »

Xavris pisze:Jestem praktycznie zdecydowany na zakup The Others, akceptując wszystko czym gra jest i czym nie jest, ale niepokoi mnie trochę cisza w wątku o grze.
Czy osobom, którym gra się podobała i w nią grały się już znudziła czy wciąż powraca na stół?
Co kto lubi, gierka jest całkiem sympatyczna. Mimo to noszę się z zamiarem odstąpienia swojego egzemplarza z KS.
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 82 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Swawolny_Pionek »

Xavris pisze:Czy osobom, którym gra się podobała i w nią grały się już znudziła czy wciąż powraca na stół?
Zdecydowanie powraca. :wink:
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Ja bardzo lubię tę grę. Od jakiegoś czasu zalega na półce, bo przyszło dużo nowych tytułów a zawsze ciężej znaleźć kogos do gry 1 vs many. Trzeba się nastawić losowość - często decyduje o czymś jeden rzut, ale gra jest ogólnie bardzo taktyczna (trzeba myśleć parę ruchów naprzód).
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Xavris »

U mnie 90% gier to jest 1v1, bo niestety o to "many" ostatnio jakoś ciężko :/ Ale w internetów w takim składzie też dobrze chodzi, znalazłem też opinie że najlepiej, więc spoko :) Losowość też nam nie przeszkadza :)
Dzięki za opinie
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6122
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 632 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: pan_satyros »

Nadal gramy. Gra jest świetna, wcale nie jest to taśmowy produkt CMON, a jedna z ciekawszych ich gier ostatnich lat. Na 2 chodzi idealnie.
Polecam brać, nawet podstawka daje radę.
Awatar użytkownika
shenloc
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2017, 07:20

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: shenloc »

Gra jest świetna. Mam nadzieję, że Portal wyda resztę dodatków (nie mówię o KS exclusive)
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Xavris »

No to zamówione :p
Ogra się przed polconem, to najwyżej na konwencie się kupi dodatki tak gdzieś będą :)
Kapibara
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2017, 13:13

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Kapibara »

Czy ktoś łączył angielskie dodatki z polską podstawką? Nie ma problemu?

Które dodatki warto mieć?
Awatar użytkownika
shenloc
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2017, 07:20

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: shenloc »

Wydaje mi się, że drużyna beta jest bardzo sensownym dodatkiem - więcej bohaterów, akolitów, dodatkowe plansze miasta i trzeci układ każdego scenariusza. Co do mieszania wersji językowych myślę, że jedyną uwaga może być tłumaczenie (jeśli jest taka potrzeba) umiejętności bohaterów i akolitów.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: 13thcaesar »

Tak z ciekawości - wie ktoś może czy Portal Games ma zamiar wydać resztę dodatków do tej gry, bo trochę ucichło na ten temat (sam mam wersje ang. ale ciekawi mnie czy gra podzieliła podobny los jak Zombicide w Black Monks, czy jednak Portal ma w planach wydać wszystko tylko o tym nie wiem?
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: longmen76 »

Z tego co informowali tydzień temu na LIVE - nic nie możemy powiedzieć, będziemy to oficjalnie ogłaszać, myślę, że będziecie zadowoleni.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 538 times
Been thanked: 269 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Markus »

Chciałbymaby ta gra wyszła w 1 pudle z wszystkimi dodatkami i .... żetonami zamiast figurek. Przynajmniej byłaby szansa poznania tej gry w całości w sensownej cenie.
Czy ktoś się orientuje ile osób w Polsce może mieć całość?(grzechy i teamy)kilka? Kilkanaście czy dziesiąt?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: 13thcaesar »

Markus pisze:Chciałbymaby ta gra wyszła w 1 pudle z wszystkimi dodatkami i .... żetonami zamiast figurek. Przynajmniej byłaby szansa poznania tej gry w całości w sensownej cenie.
Czy ktoś się orientuje ile osób w Polsce może mieć całość?(grzechy i teamy)kilka? Kilkanaście czy dziesiąt?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja mam narazie tylko The Others Core Set, Delta Team Expansion, Sons of Ragnarok Expansion i Gluttony Expansion, ale planuje skompletować wszystko. No prawie wszystko, bo Omega Team raczej ciężko będzie dostać.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Markus pisze:Chciałbymaby ta gra wyszła w 1 pudle z wszystkimi dodatkami i .... żetonami zamiast figurek. Przynajmniej byłaby szansa poznania tej gry w całości w sensownej cenie.
Czy ktoś się orientuje ile osób w Polsce może mieć całość?(grzechy i teamy)kilka? Kilkanaście czy dziesiąt?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kilkadziesiąt raczej
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
shenloc
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2017, 07:20

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: shenloc »

Jakiś miesiąc temu napisałem do nich z pytaniem o kolejne dodatki, to otrzymałem odpowiedź, że w ciągu 2-3 dni będzie informacja na ten temat na ich stronie. Niestety, od tamtej pory cisza w temacie.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Rocy7 »

13thcaesar pisze:
Ja mam narazie tylko The Others Core Set, Delta Team Expansion, Sons of Ragnarok Expansion i Gluttony Expansion, ale planuje skompletować wszystko. No prawie wszystko, bo Omega Team raczej ciężko będzie dostać.
Ja usiłuję bezskutecznie sprzedać Omega Team od dwóch miesięcy, więc podaż jest;)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Portal Games »

Tak z ciekawości - wie ktoś może czy Portal Games ma zamiar wydać resztę dodatków do tej gry?
Tak, Portal wie ;)

Możemy oficjalnie ogłosić, że planujemy wydać dodatek Apokalipsa oraz Gniew.

Więcej szczegółów tutaj:

http://portalgames.pl/pl/dodatki-do-the ... a-i-gniew/
Awatar użytkownika
shenloc
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2017, 07:20

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: shenloc »

Portal Games pisze:
Możemy oficjalnie ogłosić, że planujemy wydać dodatek Apokalipsa oraz Gniew.

Więcej szczegółów tutaj:

http://portalgames.pl/pl/dodatki-do-the ... a-i-gniew/
Brawo Wy! [emoji4]
madklon2271
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2017, 10:27

Prośba

Post autor: madklon2271 »

Mam prośbę posiadam grę the Others w wersji angielskiej , czy jest jakiś gracz który posiada wersję polska ???
:wink: Chodzi o to iż potrzebuję zdjęć bądź skanów polskiej wersji kart , kart postaci ,misji oraz kart postaci mogą być w wersji pdf Bardzo proszę o odpowiedz.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: 13thcaesar »

Jutro powinna mi przyjść paczka z Apocalypse Expansion , Gamma Team Expansion i Wrath Expansion :D

Grał ktoś już przeciwko Apocalypse - ciężki scenariusz? Czy figurka Apocalypse jest rozmiaru Avatara grzechu Pride?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: 13thcaesar »

Paczka z wymienionymi post wyżej dodatkami doszła, rozegrałem też parę partii na 2 graczy.

Apocalypse Expansion - Największe wrażenie robią figurki, Apocalypse rozmiarem przewyższa Avatara Pride i wygląda fenomenalnie, zreszta czwórka "Demonów Apokalipsy" również wywołuje wielkie WOW, dużo detali, świetny design, a rozmiarem dorównują Avatarom pozostałych Grzechów. Ten dodatek zawiera według mnie najlepiej wykonane figurki z z wszystkich dodatków.

Cztery nowe kafle planszy rówież prezentują się lepiej niż te z podstawki+innych dodatków.

Nowy scenariusz jest rzeczywiście bardzo trudny. Zdolność Apokalipsy do dominowania Dzielnic jest strasznie wkurzająca (i bolesna w skutkach). Do tego Apokalipsa jest na planszy od początku rozgrywki, i do ostatniej misji niezniszczalna (po każdym zabiciu odrazu wraca na planszę na niezajęty przez inne Potwory obszar). A na dodatek jego siła i obrona wzrasta wraz z postępem na nowym torze Apokalipsy.

Zresztą Demony Apokalipsy również potrafią napsuć krwi i po pierwszym pojawieniu się na planszy wracają z powrotem na koniec każdej rundy.

Rozegraliśmy dwie rozgrywki w ten scenariusz i FAITH najdalej doszło do Misji 2B.

Wrath Expansion - czwarty w mojej kolekcji Grzech (oprócz Pride, Sloth, posiadam jeszcze Gluttony), również wypada najlepiej z tej czwórki. Jego potwory są bardzo mobilne, do tego jego Abominacje mogą zostać poświęcone aby zadać 1 auto-wounda (co jest również wkurzające, gdy wchodzimy Postacią z czterema Woundami na obszar na którym jest zgromadzenie Potworów, w tym Avatar, licząc że uda nam się ściągnąć Avatara i zakończyć grę, wiedząc że Postać nie przeżyje tego starcia, a tu Grzech ''poświęca'' swoją Abominacje aby ubić tą Postać jeszcze zanim dojdzie do Walki - taką sytuację mieliśmy).

Dwie rozgrywki przeciwko temu Grzechowi, jedna wygrana (Sons Of Ragnarok).
ODPOWIEDZ